Michael Giacchino

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1561 Post autor: Mystery » pt lip 08, 2022 20:16 pm

Michael będzie moderatorem muzycznego superbohaterskiego panelu na Comic-Con 21 lipca, ogólnie zacna ekipa w tym roku.

Composers Ludwig Göransson ( Black Panther: Wakanda Forever), Natalie Holt ( Batgirl, Loki), Nami Melumad ( Thor: Love and Thunder), Christophe Beck ( Shazam! Fury of the Gods, Ant-Man and the Wasp: Quantumania) ,Amie Doherty ( She-Hulk: Attorney at Law), and moderator Michael Giacchino ( The Batman, Thor: Love and Thunder, Spiderman: No Way Home)
https://deadline.com/2022/07/comic-con- ... 235059088/

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino

#1562 Post autor: Adam » sob lip 09, 2022 17:48 pm

#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#1563 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 10, 2022 17:49 pm

Michaela Giacchino mógłby wziąć Nathalie Holt na słówko, album puścić jej Rouge One. W sumie to nawet Ludwig mógłby jej odpalić temat z Mandalorianinia. Niech się uczy! :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1564 Post autor: Mystery » pn lip 11, 2022 16:59 pm

Spojrzałem sobie w Box Office USA i Top 10 2022 i jest w nim obecnie, aż 5 filmów Michaela (Batman, Dominion, No Way Home, Love and Thunder i Lightyear) i jeden, gdzie ma kredyt za temat (Doctor Strange). Co ciekawe poza Elfmanem, reszta tytułów należy do Hansa i spółki (Maverick - Balfe, Minions - Pereira, Sonic 2 - Junkie, Uncharted - Djawadi), także tak się teraz rozkładają siły w tym wielkim Hollywodzie :wink:
https://www.boxofficemojo.com/year/2022 ... yl_table_1

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1565 Post autor: Mystery » śr lip 20, 2022 17:24 pm

Mystery pisze:
pt lip 08, 2022 20:16 pm
Michael będzie moderatorem muzycznego superbohaterskiego panelu na Comic-Con 21 lipca, ogólnie zacna ekipa w tym roku.

Composers Ludwig Göransson ( Black Panther: Wakanda Forever), Natalie Holt ( Batgirl, Loki), Nami Melumad ( Thor: Love and Thunder), Christophe Beck ( Shazam! Fury of the Gods, Ant-Man and the Wasp: Quantumania) ,Amie Doherty ( She-Hulk: Attorney at Law), and moderator Michael Giacchino ( The Batman, Thor: Love and Thunder, Spiderman: No Way Home)
https://deadline.com/2022/07/comic-con- ... 235059088/
Ludwiczek chyba wypadł, pewnie jeszcze w Afryce - szuka inspiracji do Pantery :wink: Zamiast niego Chris. Mam nadzieję, że z tego spotkania będzie conajmniej foto do tematu kompozytorzy razem :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#1566 Post autor: Wawrzyniec » czw lip 21, 2022 16:42 pm

Mystery pisze:
śr lip 20, 2022 17:24 pm
Ludwiczek chyba wypadł, pewnie jeszcze w Afryce - szuka inspiracji do Pantery
Albo sobie poszedł do kina ;)

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1567 Post autor: Mystery » czw lip 21, 2022 16:44 pm

Duże ekrany mają w tej Afryce :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1568 Post autor: Mystery » czw lip 28, 2022 08:28 am

Wawrzyniec pisze:
wt kwie 12, 2022 13:24 pm
Mystery pisze:
pt lut 18, 2022 08:12 am
Mamy nowy projekt Birda. Będzie to animacja Ray Gunn dla studia Skydance, a producentem będzie John Lasseter.

https://deadline.com/2022/02/brad-bird- ... 234935520/

"Ray Gunn" to połączenie science-fiction i filmu noir. Akcja rozgrywa się w futurystycznym świecie, zamieszkanym zarówno przez ludzi jak i kosmitów, ale ma być utrzymana w klimacie pulpowej powieści z lat 30. Bohaterem jest ostatni prywatny detektyw, Raymund Gunn, który zostaje wynajęty by zbadać, czy piosenkarka Venus Envy zdradza swojego męża. Gunn odkrywa jednak, że mąż gwiazdy próbuje wrobić ją w zabójstwo jej dublerki.

Bird usiłuje doprowadzić do realizacji filmu od niemal trzech dekad. Razem z Robbinsem wymyślili historię we wczesnych latach 90., pracując dla studia Turner Entertainment, które następnie zostało przejęte przez Warner Bros. Projekt nie doszedł jednak do skutku w żadnej z wytwórni - producenci uznali, że jest zbyt mroczny dla dzieci.

To częściowo film noir, ale moim zdaniem jedynie powierzchownie. To raczej film akcji z dużą ilością komedii. Moim zdaniem to bardzo mainstreamowy projekt, ale Hollywood uważa go za niemal eksperymentalny, mówił Bird w wywiadzie dla portalu Ain't It Cool News w 1999 roku.

https://www.filmweb.pl/news/%22Ray+Gunn ... oir-145567
Rety, nie słyszałem o tym, a brzmi świetnie! Mam nadzieję, że ten film powstanie. Ale to też trochę przykre, gdyż w latach 90tych raczej by studio dało na to kasę. A teraz nie jest to znany komiks/franczyzna, to już nie masz co liczyć na finansowanie. :(
No i Michael potwierdzony, choć cieszy również potwierdzenie samego filmu.
https://www.hollywoodreporter.com/movie ... 235186710/

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#1569 Post autor: Wawrzyniec » sob lip 30, 2022 21:16 pm

I ciekawe czy skoro to neo noir to Michael pójdzie w jazz,czy może coś nowocześniejszego. W każdym razie cieszę się, że ten film powstanie.

Zważywszy, że adaptacji King of Elves Dicka nigdy się nie doczekam, to przynajmniej tutaj coś się ruszyło.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1570 Post autor: Mystery » sob lip 30, 2022 22:24 pm

Tak po samym opisie to muzycznie można się chyba spodziewać właśnie takiego noir jazzika w stylu tematu Catwoman, ale na ten film i soundtrack przyjdzie nam pewnie jeszcze sporo poczekać, a panowie od lat pracują jeszcze nad tajemniczym musicalem, ale widać odkładają go na później. Fajnie, że po tylu latach Bird dostał zielone światło na ten obraz, oby dostał je kiedyś na swój projekt marzeń czyli "1906" o trzęsieniu ziemi w San Francisco, o którym również opowiada od ponad dekady, ale przepastny budżet na oryginalny film skutecznie odstrasza wszystkie studia.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino

#1571 Post autor: lis23 » sob lip 30, 2022 22:33 pm

Wawrzyniec pisze:
sob lip 30, 2022 21:16 pm
I ciekawe czy skoro to neo noir to Michael pójdzie w jazz,czy może coś nowocześniejszego. W każdym razie cieszę się, że ten film powstanie.

Zważywszy, że adaptacji King of Elves Dicka nigdy się nie doczekam, to przynajmniej tutaj coś się ruszyło.
Chodzi o tę anulowaną animację Disneya planowaną pierwotnie na 2013 rok?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33785
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#1572 Post autor: Wawrzyniec » ndz lip 31, 2022 17:10 pm

Dokładnie, miał ją robić chyba Chris Williams, czy jak się on tam nazywa od Bolta i Moany. Swego czasu nawet John Powell był przypisany do projektu. I niestety nic z tego nie wyszło. :( Chociaż samo opowiadanie Dicka jest bardzo króciutkie, a więc nie wiem jak bardzo trzeba byłoby je zmienić, aby zrobić pełną metrażówkę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino

#1573 Post autor: Adam » wt wrz 06, 2022 09:04 am

Mystery, polecisz coś z LOSTów poza Final Episodes ? Nie chcę słuchać wszystkiego, a wiem, że części nigdy nie słuchałem ,nie pamiętam już których bo od nowości nie ruszałem.

Wczoraj skończyłem oglądać serial pierwszy raz. Nigdy wcześniej go nie wiedziałem. I o ile mam z nim mieszane uczucia - środkowe sezony nawet bardzo mieszane do tego stopnia, że miałem ochotę zarzucic oglądanie - to muzyka jest super, a w ostatnim sezonie mistrzostwo jak działa i jak jej dużo - najwięcej ze wszystkich sezonów.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1574 Post autor: Mystery » wt wrz 06, 2022 12:14 pm

Jak Ci zazdroszczę, od lat planuję powtórkę... i ciekawym jak teraz bym przyjął ten show, bo w moich wyobrażeniach to 10/10, no ale od pierwszego sezonu minęło już 18 lat! Serial, przy którym przez 6 lat w wielkich emocjach czekało się na każdy kolejny odcinek, w czasach gdzie media społecznościowe dopiero raczkowały i od którego tak naprawdę na dobre ruszyła złota era seriali, szczególnie tych wysokobudżetowych, która trwa do dziś. Serial miewał swoje lepsze i słabsze momenty, ale to wina stacji, która wymagała na twórcach jak największą ilość odcinków, ale producenci Damon Lindelof i Carlton Cuse dopiero w 4 sezonie wywarli presję na krótsze sezony i ich mniejszą ilość, co wyszło serialowi na dobre.

A skoro słuchałeś Final Episodes, to naturalną koleją rzeczy Final Season. 6 sezon nadal uważam za opus magnum Michaela, stworzył tu tyle dobrych tematów, akcji i liryki, a jak to wszystko zagrało w serialu już sam wiesz. Ja soundtracki oceniam mniej więcej tak 6>4>1>5>2>3. Widzę, że na yt nadal są moje filmiki z najlepszymi tematami z konta do którego straciłem dostęp. Z tej całej nostalgii, aż chyba sobie odświeżę, przynajmniej tyle :wink:


youtu.be/XgY41vx7MVY


youtu.be/PEctkWaQ12w


youtu.be/p1MdgGr4hOo

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Michael Giacchino

#1575 Post autor: Adam » wt wrz 06, 2022 12:17 pm

Mystery pisze:
wt wrz 06, 2022 12:14 pm
Jak Ci zazdroszczę, od lat planuję powtórkę...
Ja oglądałem pierwszy raz ever, i zajęło mi to do wczoraj od pierwszego dnia D+ w PL..
A ile przez to mam w plecy innych tytułów to głowa boli :P

Ja zupełnie nie rozumiem peanów o tym serialu. No ale może brzydko się zestarzał i 20 lat temu robiło to wrażenie ? Może fakt że kiedyś się czekało na każde odcinki i nie było sociali, robił dodatkowy hype ? Dziś jak można łyknąć na raz, na pewno emocje mniejsze...
Ostatnio zmieniony wt wrz 06, 2022 12:23 pm przez Adam, łącznie zmieniany 1 raz.
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ