Hans Zimmer

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor

Awatar użytkownika
galljaronim
John Powell
Posty: 1153
Rejestracja: czw sty 14, 2010 21:23 pm
Lokalizacja: Kęty

Re: Hans Zimmer

#2357 Post autor: galljaronim » pn maja 16, 2016 12:27 pm

Można już obejrzeć trailer z Inferno:

http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2-39213

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2358 Post autor: Adam » sob maja 21, 2016 09:39 am

Hansik chyba znów umoczył :cry: :cry: :cry:

Nowy film Seana Penna - The Last Face - miażdżony przez wszystkie najpoważniejsze dzienniki:

Guardian - 1/5
Telegraph - 1/5
Rotten - 9%

Wycinki z recek o scorze:

At one point the camera goes on a whirling 360° spree around the squabbling pair, while a multiple amputee is literally bleeding to death in the tent behind. Penn has hired Hurt Locker director of photography Barry Ackroyd, a dab hand at beady verité, to charge the film up with beauty and fury. But he keeps going recklessly over-the-top: the rapturous image-making, say during a flare-lit horseback raid which claims yet more black lives, is despicably, alienatingly pretty.

Hans Zimmer’s score isn’t any more sensible, rising to its most agonised world-music howl during a lovers’ tiff, rather than any one of the multiple scenes of graphic child slaughter.

'Composer Hans Zimmer muscles his way in at every available moment. Shirts ruffle in the wind with magic-hour lighting. You know the deal.'

'Even the handsome widescreen visuals of the wounded African landscapes — relentlessly accompanied by composer Hans Zimmer's extended lecture in musical solemnity, or by on-the-nose vocals — are rendered uninteresting by Penn's insistence on stretching every exchanged word or gesture to dreamy extremes of the most studious lyricism. Every close-up of a shuffling caterpillar, a scampering beetle, or a hand caressed by sunlight is a reminder of just how much Terrence Malick has to answer for.'
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Hans Zimmer

#2359 Post autor: Mystery » czw cze 02, 2016 10:55 am

Hans znów szasta nazwiskiem :wink: Skomponował do tej reklamy Volvo:
https://www.youtube.com/watch?v=2QzJCtpp5k4

A teraz wraz z niejakimi Jasha Klebe i Jacob Shea zrobi muzę do Planet Earth II.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2360 Post autor: Paweł Stroiński » czw cze 02, 2016 14:22 pm

Klebe i Shea? Oni chyba z Raminem pracowali, a Hansowi pomagali przy TDKR.

Jeden z nich zrobił score dla tego dokumentu/fabuły o Majdanie. Całkiem klasycznie rozpisane.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Hans Zimmer

#2361 Post autor: qnebra » czw cze 02, 2016 16:07 pm

Jasha Klebe, poza tym pracują z Hansem od Piratów 3. Takie tam drobne robótki, a to trochę orkiestracji porobić, a to aranże jakieś lub muzykę dodatkową gdzieś strzelić.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2362 Post autor: Adam » wt cze 14, 2016 20:04 pm

ehhh ale chamstwo - jak ciekawy projekt się zapowiadał, to Hansu to olał i oddał to... Wallfischowi :|

http://filmmusicreporter.com/2016/06/14 ... more-38926
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2363 Post autor: Paweł Stroiński » wt cze 14, 2016 20:58 pm

Pewnie przyspieszyli postprodukcję albo coś takiego. Hans musiałby to komponować w trakcie trasy koncertowej.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33894
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2364 Post autor: Wawrzyniec » wt cze 14, 2016 22:02 pm

Obrazek

A tak się cieszyłem. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33894
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2365 Post autor: Wawrzyniec » śr cze 15, 2016 23:18 pm

OK, już z mega pewnego źródła wiem, że powodem tej smutnej decyzji, była tak jak sądziłem trasa koncertowa. Po prostu czasowo Hans i chyba siłowo Hans nie dał rady. :( Bardzo ubolewam, gdyż horror i to jeszcze dziejący się w Niemczech to byłoby coś na co bym czekam pompując zeppelin oczekiwań. A tak to nic... :cry:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2366 Post autor: Paweł Stroiński » czw cze 16, 2016 18:15 pm

Domyślałem się, że tak jest i dlatego sam napisałem, że to pewnie przez trasę ;) .

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2367 Post autor: Adam » sob cze 18, 2016 16:28 pm

ale to jest takie pitolenie... trasę planował rok wcześniej, widział na kalendarzu kiedy siedzi w Europie i nie będzie mógł niczego tknąć. jakoś sesje Inferno zaplanował żeby domknąć do końca przed startem trasy.. po prostu nie chce mu się robic i postanowił oddać projekt. tak samo jak z Tarzanem - "Hansu, ratuj! Wiecie co, mi się nie chce tego robić, ale weźcie tego gościa, on jest ode mnie." I Rupert wskoczył, nie pierwszy i nie ostatni raz angaż z polecenia.

najwazniejsza jest Dunkierka i dla mnie może nic do tego czasu nie robić.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2368 Post autor: Paweł Stroiński » sob cze 18, 2016 16:57 pm

Wiesz, mogło się zdarzyć tak, że oryginalnie planowano inaczej rozłożyć postprodukcję.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#2369 Post autor: Adam » sob cze 18, 2016 16:59 pm

OK, ale nie widziałem newsów by nowy film Verbińskiego był opóźniony albo miał dokrętki. Abstrahując od jakości tego filmu, ciekawił mnie ten projekt bo był po prostu odmienny od tego co ostatnio robił Hans. Teraz to nawet tego nie tknę :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#2370 Post autor: Paweł Stroiński » sob cze 18, 2016 17:14 pm

Niekoniecznie kwestia dokrętek albo opóźnienia premiery. Hans później dostał scenariusz, efekty specjalne się trochę opóźniły, Verbinski potrzebował czegoś za wcześnie/za późno.

Wiesz, biorąc pod uwagę, żę takie zmiany kompozytorów już były, to nie szukałbym teorii spiskowych. Ale może po tym, jak Hansowi się niezbyt podobała praca przy Lone Rangerze, jak mi mówił, to może chciał się wykaraskać i specjalnie coś takiego odstawił?

ODPOWIEDZ