Hans Zimmer

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4201 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 05, 2021 22:04 pm

A to zwracam honor i widzę, że już robisz pierwsze merytoryczne kroki z materiałem.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Hans Zimmer

#4202 Post autor: Adam » śr paź 06, 2021 11:56 am

Hansu, gdy pytają go o scory Junkiego XL :


youtu.be/UqiEflqLdO0
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Hans Zimmer

#4203 Post autor: dougan » sob paź 09, 2021 00:40 am

Gdyby komuś brakowało wzburzonego Hansa.

Obrazek
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4204 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 09, 2021 10:55 am

Domyślam się, że to odnośnie Diuny? To nawet można byłoby tam do tematu wrzucić. A co to właściwie za forum, skąd to jest?

I tutaj Desplat się tłumaczy terminami. Hans Zimmer, komponuje też kilka score'ów na rok i jeszcze ma czas latać to tu Londyn, to Nowy Jork na promocje filmów, plus jeszcze znajduje czas na potyczki w internecie.
Wiem, mieszka od lat w Ameryce, ale pod względem organizacji dnia to dalej jest niemiecki. :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 942
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Hans Zimmer

#4205 Post autor: dougan » sob paź 09, 2021 13:45 pm

Wątek Diuny z forum VR-Control
"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4206 Post autor: Paweł Stroiński » sob paź 09, 2021 14:30 pm

Jest to forum kompozytorskie, gdzie Hans często podrzuca jakieś, generalnie mówiąc, rady młodszym kompozytorom też.

Wypowiada się tam nieco bardziej otwarcie i szczerze niż w wywiadach.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4207 Post autor: Koper » sob paź 09, 2021 14:37 pm

i jak zwykle cudowna argumentacja, w skrócie: "był covid, nie można było wziąć orkiestry, poza tym orkiestra nie pasuje do kosmosu, no a w ogóle to sam napisz lepiej jak jesteś taki mądry".

Hansu coś niespecjalnie znosi krytykę. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4208 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 09, 2021 14:38 pm

No tutaj dał bardzo ciekawą radę temu kompozytorowi. :P Mam tylko nadzieję, że Hans nie pracuje honorowo przy Suicide Hotline.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4209 Post autor: Koper » sob paź 09, 2021 14:43 pm

Niech Hansu tam nie pitoli że czeka na nowy "głos" w filmówce, jak w tym Hollywoodzie i tak każdy do blockbustera oczekuje tylko jakiś randomowych, zimmeropodobnych brzmień, im mniej wyrazistych tym lepiej. A fuchy to już takim lamusom załatwiał, że wcale nie trzeba być dobrym kompozytorem. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4210 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 09, 2021 14:57 pm

Czasami pojawia się bardziej pytanie, czy trzeba być dobrym, czy po prostu pracowitym i elastycznym. Mnie się wydaje, że większość tych projektów Balfe, to nie ma ich od Hansa, tylko po prostu wyrobił sobie opinię kompozytora, który napisze szybko i nie będzie robił problemów.

Zresztą np. sami tutaj w przypadku "Solo" Powella myśleliśmy, że Hans miał coś z tym angażem wspólnego. A potem sam Powell w podcaście powiedział, że on był przy tym zatrudniony od dawna i to jego agent mu to zaoferował. I jedyne co miał Hans z tym wspólnego, to że jak Ron Howard zadzwonił do niego, żeby mu powiedzieć, że niestety do Solo ma już przydzielonego kompozytora Johna Powella, to Hans miał powiedzieć: "Oh, with Johnny you're in good hands.".
Koper pisze:
sob paź 09, 2021 14:37 pm
Hansu coś niespecjalnie znosi krytykę. :P
A ktoś w ogóle dobrze znosi? :P Hans jak prawdziwy artysta jest po prostu przewrażliwiony. I na pewno też byłoby mu przykro, gdyby coś z naszego forum poczytał, czy znaną opinię, że nie robi nic przy tych score'ach, tylko pomagierzy odwalają całą robotę. Za to w sumie po raz pierwszy zaatakował Southall przy recenzji The Dark Knight Rises.

... tak na chwilę trochę się przeraziłem, że Hans wejdzie tu na forum i użyje Google Translator. Ale a) Google translator słabo tłumaczy b) ja tu jestem grzeczny wobec Hansa, więc mi nic nie grozi. :D
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4211 Post autor: Koper » sob paź 09, 2021 15:11 pm

Wawrzyniec pisze:
sob paź 09, 2021 14:57 pm
I na pewno też byłoby mu przykro, gdyby coś z naszego forum poczytał, czy znaną opinię, że nie robi nic przy tych score'ach, tylko pomagierzy odwalają całą robotę.
a to co, on tego nie wie? :D :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4212 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 09, 2021 15:22 pm

Podobno to jest bardziej skomplikowana sprawa niż nam się wydaje. W sumie można się Hansa na takim forum spytać, to nas dobitnie uświadomi. :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4213 Post autor: Wawrzyniec » sob paź 09, 2021 18:24 pm

Ale w ogóle to nie wiem, czy tutaj Hans Zimmer niechcący ostatnim akapitem nie zdradził jak wygląda proces rekrutacji do RCP. Mianowicie ktoś skrytykuje jakiś score Hansa w necie na co Hans się złości i mówi: "Taki jesteś mądry i uważasz, że zrobiłbyś lepiej? Proszę tutaj daję ci blockbuster i udowodnij co potrafisz".
Po czym efekty są jakie widać i wtedy Hans może powiedzieć: "A nie mówiłem!". :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Hans Zimmer

#4214 Post autor: qnebra » sob paź 09, 2021 18:58 pm

Wawrzyniec pisze:
sob paź 09, 2021 18:24 pm
Ale w ogóle to nie wiem, czy tutaj Hans Zimmer niechcący ostatnim akapitem nie zdradził jak wygląda proces rekrutacji do RCP. Mianowicie ktoś skrytykuje jakiś score Hansa w necie na co Hans się złości i mówi: "Taki jesteś mądry i uważasz, że zrobiłbyś lepiej? Proszę tutaj daję ci blockbuster i udowodnij co potrafisz".
Po czym efekty są jakie widać i wtedy Hans może powiedzieć: "A nie mówiłem!". :P

Gorzej jak taka osoba machnie genialny score, po czym napisze Hansowi w odpowiedzi "I co teraz?"

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Hans Zimmer

#4215 Post autor: Koper » sob paź 09, 2021 20:16 pm

Wawrzyniec pisze:
sob paź 09, 2021 15:22 pm
Podobno to jest bardziej skomplikowana sprawa niż nam się wydaje. W sumie można się Hansa na takim forum spytać, to nas dobitnie uświadomi. :P
Pewnie odpisze "Taki jesteś mądry, to sobie napisz score bez 10 pomagierów" :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ