Naoki Sato

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Naoki Sato

#1 Post autor: Koper » wt sie 14, 2012 18:31 pm

Myślałem, że może Myster założy taki temat, ale jak nie, to nie ;)

Sato tradycyjnie już do połowy roku zdążył sporo napisać, więc można by mu parę słów czy postów poświęcić. Chyba nawet by wypadało, zwłaszcza zważywszy ile funta kłaków nie warci kompozytorzy oraz "kompozytorzy" doczekują się tu dyskusji.

Obrazek

Always 3Choume No Yuhi '64 - jakoś mnie muzycznie nie zachwycał ani pierwszy ani drugi "Always" tak jak japońską akademię filmową, ale może w filmie to faktycznie działało tak wybornie. Ale była to zawsze ładna, przyjemna muzyka. Tak jest i przy trzeciej odsłonie: melodyjne, sympatyczne, momentami romantyczne brzmienia.


Obrazek

Blood-C: The Last Dark - zapewne pełnometrażowa odnoga serialu z zeszłego roku, do którego muzykę też pisał Sato. Tutaj odszedł od brzmienia z serialu (może szkoda), parę motywów gdzieś się przewija, ale generalnie Japończyk poszedł bardziej w klimaty nowoczesnej muzyki rodem z Hollywoodu, z dużą dawką elektroniki zmieszanej z orkiestrą, elektrycznych gitar itp. Efekt średni. Parę niezłych fragmentów jest tu, niektórym muzyka akcji może się spodobać, ale liczyłem na nieco więcej (w skromniejszej wykonawczo muzyce z serialu udawało mu się uzyskać lepsze efekty dramaturgiczne).


Obrazek

NHK Special: Human Naze Ningen ni Naretanoka - muzyka z dokumentu japońskiej telewizji NHK to mój ulubiony tegoroczny Sato póki co. Kolorowy, eklektyczny (od etniki po elektronikę), pełen fajnych utworów. Zwłaszcza podobać się może temat otwierający oraz trzeci utwór płyty, ale i poza nimi jest tu wiele ciekawego.


Obrazek

Rurouni Kenshin - to adaptacja jakiejś mangi, wcześniej był już serial anime, teraz Japońce wymyśliły sobie wersję z aktorami. Po trailerze wydaje się nieco dziwny, z jednej strony wygląda jak dramat o samurajach, z drugiej jak bardziej kameralna wersja jakiejś z tych chińskich widowisk fantasy pokroju "Przysięgi". Pewnie dlatego muza Sato też trochę dziwna: z jednej strony jakieś smyczkowe solówki, całkiem ciekawe, a mało melodyjne, jakby za ambitne na taką produkcję, z drugiej strony nowoczesna elektronika. Jak ktoś ciekawy takiego misz-maszu, to proszę.


Obrazek

Umizaru 4: Brave Hearts - Czwarta część Umizaru. Jak ktoś słyszał poprzednie, to wie czego się spodziewać. Sato w stylistyce trochę a la Media Ventures z najlepszych lat. Przebojowe orkiestrowe granie, chociaż jak dla mnie brakuje tu takiego naprawdę wyrazistego tematu czy wgniatającego w fotel tracka. Ale swoje dobre momenty ma.


Obrazek

Unmei no Hito - jakiś serial o politycznej intrydze. Trochę suspensu i underscoru, trochę bardziej przebojowego grania, ale najbardziej zwraca uwagę bardzo fajny utwór otwierający, łączący nowoczesne, orkiestrowo-elektroniczne brzmienia Sato ze stylistyką rodem z baroku. Później też czegoś podobnego jeszcze parę razy doświadczymy. Nawet ciekawe.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Naoki SATO 2012

#2 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 14, 2012 18:38 pm

Dobry temat, szkoda tylko że nie ma jakiś próbek, aby móc tego posłuchać. I nie wiem czy konieczne jest to "2012". Tak jak James Horner ma temat, do którego wepchał się Brian, tak i chyba Sato może mieć i swój. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Naoki SATO 2012

#3 Post autor: Adam » wt sie 14, 2012 18:40 pm

żaden z tych scorów nie umywa się do ubiegłorocznych, chocby do Dog X Police czy Carnation i Friends.. Always to najlepsze było pierwsze. Umizaru też. A R.Kenshin jedyne słuszne zrobił w 98 r Iwashiro. Sato w tym roku nie zaskakuje.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Naoki SATO 2012

#4 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 14, 2012 18:41 pm

O proszę Adam, wszystko już przesłuchał. Ładnie. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Naoki SATO 2012

#5 Post autor: Adam » wt sie 14, 2012 18:46 pm

przecież to Sato więc nie wiem skąd zdziwienie :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Naoki SATO 2012

#6 Post autor: Koper » wt sie 14, 2012 18:56 pm

Wawrzek nie widział na okładce "produced by Hans Zimmer" to nie słuchał ;) ;)

A czy faktycznie te zeszłoroczne scory takie lepsze były? Friends były akurat takei sobie, koreańskie Leafie było o wiele ciekawsze. No ale fakt, że R.Kenshin czy trójka Always to nic specjalnego, Blood-C ubiegłoroczny też lepszy. Za to Human Naze nie gorsze od Hot Spot, a możę i ciut lepsze. Fakt, Sato na razie nie zaskakuje ale też pewien poziom trzyma. Czekamy na więcej. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Naoki SATO 2012

#7 Post autor: Adam » wt sie 14, 2012 19:00 pm

Koper pisze:Wawrzek nie widział na okładce "produced by Hans Zimmer" to nie słuchał ;) ;)
i nie ma w tytule Incepcja albo Nolan :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Naoki SATO 2012

#8 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 14, 2012 19:02 pm

Adam pisze:
Koper pisze:Wawrzek nie widział na okładce "produced by Hans Zimmer" to nie słuchał ;) ;)
i nie ma w tytule Incepcja albo Nolan :mrgreen:
Ha ha ha ha ha. I kto zaczyna offtopić Hansem? :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Naoki SATO 2012

#9 Post autor: Adam » wt sie 14, 2012 19:03 pm

na tym forum są tylko dwie zasady jeśli chce się mieć temat stale na górze (a akurat Sato na górze to pożądany temat, prawda Koper i Myster? :D ) - trzeba przyoftopić Brajanem albo Hansem :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Naoki SATO 2012

#10 Post autor: Mystery » wt sie 14, 2012 19:06 pm

Jeszcze za słabo przesłuchałem, żeby się szerzej wypowiedzieć, ale jakoś żadna z tych prac mnie na tyle nie porwała, żeby miałbym dać z miejsca ocenę rzędu czterech. Jak zauważył Koper, są to bardziej scory momentów/utworów, a tych jest tu sporo i to bardzo atrakcyjnych, chociażby piękny przedostatni kawałek "Unmei no Hito". Sato w tym roku wydaje się iść na ilość, a nie na jakość i mimo, iż ta ciągle jest, to nie do końca taka, jakiej by się od niego oczekiwało.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Naoki SATO 2012

#11 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 14, 2012 19:07 pm

Ale je nie do końca rozumiem Kopra z tym tematem. :? Zarzuca, że są zakładane tematy z niewarte dyskusji. Zarzuca, że mało kto się interesuje Sato, w tym ja. A potem robi analizę prac Sato z tego roku, z których wynika, że wielkiego szału nie ma. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Naoki SATO 2012

#12 Post autor: Adam » wt sie 14, 2012 19:08 pm

ano w tamtym roku też ładował na ilość, choć były lepsze prace. w chwili obecnej to robi filmy taśmowo - za miesiac wychodzi kolejny score. a w październiku następny ;-)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Naoki SATO 2012

#13 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 14, 2012 19:09 pm

Japoński Desplat czy co? :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Naoki SATO 2012

#14 Post autor: Adam » wt sie 14, 2012 19:10 pm

Sato chwalić boga nie plumka :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Naoki SATO 2012

#15 Post autor: Koper » wt sie 14, 2012 19:17 pm

Wawrzyniec pisze:Ale je nie do końca rozumiem Kopra z tym tematem. :? Zarzuca, że są zakładane tematy z niewarte dyskusji. Zarzuca, że mało kto się interesuje Sato, w tym ja. A potem robi analizę prac Sato z tego roku, z których wynika, że wielkiego szału nie ma. :?
Ty chyba nie doczytałeś. Zobacz co napisałem choćby przy "Human Naze Ningen ni Naretanoka".
A średni Sato i tak jest lepszy niż topowy Ramin czy inny Jablo. :P
Poza tym przy jakimś Srajfeldzie czy HGW szału też nie ma, a tematy założone i postów od cholery. :P

PS: Jakby zrobić kompilację z tych 6 płyt w 1 CD, to by był jeden z albumów roku póki co. :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ