Roque Banos

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Roque Banos

#121 Post autor: Koper » wt paź 22, 2013 18:28 pm

Dobrze wiedzieć, że chociaż na Roque można liczyć.
Mystery pisze:Teraz chce się zabrać za AYAX, z czego jest to muza, ze teatralnej sztuki?
Tak. Jest to do odsłuchania gdzieś?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roque Banos

#122 Post autor: Mystery » wt paź 22, 2013 18:35 pm

Koper pisze:Dobrze wiedzieć, że chociaż na Roque można liczyć.
Mystery pisze:Teraz chce się zabrać za AYAX, z czego jest to muza, ze teatralnej sztuki?
Tak. Jest to do odsłuchania gdzieś?
Na spotify właśnie.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Roque Banos

#123 Post autor: Wawrzyniec » wt paź 22, 2013 23:00 pm

Mystery pisze:Ponadto reżyser "Evil Dead" Fede Alvarez został zatrudniony jako reżyser ekranizacji gry Dante's Inferno. Mam nadzieję, że ponownie sięgnie po Banosa, bo byłby to absolutny strzał w dziesiątkę.
Raimi produkuje? Ej, to byłaby naprawdę dobra wiadomość. :) Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roque Banos

#124 Post autor: Mystery » pt paź 25, 2013 16:00 pm

Nieco o Oldboyu:
"Banos remarkably wrote and scored Oldboy in under a month's time, and conducted it with the Bratislava Symphony Orchestra in Slovakia.

Spike Lee tapped Banos for Oldboy based on the composer's mesmerizing work in Evil Dead. While contemporary string textures were one of the prime instrumental highlights in Evil Dead, for Oldboy Banos relied upon electronic instruments in creating looping rhythms, which he then combined with strings, brass and percussion.

Banos wrote two main themes used throughout Oldboy, one for the suppressed protagonist Joe and the second for the acerbic villain Adrian Pryce (Sharlto Copley). Says Banos, "Adrian's theme is dark, but also sad because of his past. Joe's theme has a touch of epic given his heroic rise. It's not an entirely epic theme because it has touches of emotion and revenge. Hitting the emotion was key as Oldboy follows the transition of a man who has been confined for 20 years who then becomes more serious. He finds a lot in his life."
http://www.soundtrack.net/news/article/?id=1721

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Roque Banos

#125 Post autor: Koper » pt paź 25, 2013 18:10 pm

Ciekawe czemu Spike Lee zdecydował się na białego kompozytora... Pewnie uznał, że jak Hiszpan to latynos, więc nie taki do końca biały. ;) W każdym razie ja jakoś za Terencem Blanchardem nie tęsknię szczególnie.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roque Banos

#126 Post autor: Mystery » pt paź 25, 2013 22:16 pm

4 minuty scoru z Oldboya:
http://jasonlarocca.com/Oldboy

Brzmi obiecująco :)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Roque Banos

#127 Post autor: kiedyśgrześ » sob paź 26, 2013 14:32 pm

ktoś ma tego Ayaxa, albo ten "droższy" Spotify, żeby to zciapać w lepszym bitrejcie niż ja mogę?
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Roque Banos

#128 Post autor: Marek Łach » wt paź 29, 2013 19:12 pm

Fajny ten Tres 60, ma w wielu miejscach taki goldsmithowski feel, ogółem bardzo porządne orkiestrowe granie w konwencji thrillera, choć bez tej bożej ikry i unikalności co taki The Ghost Writer. Banos na razie pewnie zmierza na podium w kategorii Kompozytor roku. :)

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Roque Banos

#129 Post autor: Tomek » wt paź 29, 2013 19:56 pm

A pamiętam jak kiedyś coś mówiłeś, że Cię "nie przekonuje" ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marek Łach
+ Jerry Goldsmith +
Posty: 5671
Rejestracja: śr maja 04, 2005 16:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Roque Banos

#130 Post autor: Marek Łach » wt paź 29, 2013 20:45 pm

A nie chodziło czasem o Velazqueza? ;) Jeśli o Banosa, to cóż, Marek Łach też się czasem myli. :P

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roque Banos

#131 Post autor: Mystery » wt paź 29, 2013 20:57 pm

Obrazek

Wreszcie to sobie przesłuchałem, wreszcie, bo zabierałem się za to od dłuższego czasu, ale jakoś ten kolos zawsze mnie odstraszał, jak się okazuje niesłusznie. Jest to zapis muzyki z koncertu z Cordoby. Mamy tu suity z 14 filmów Hiszpana oraz bliżej mi nie zidentyfikowane Sinfonia De Aragon (swoją drogą świetna) i dobrze słychać, że jest to materiał specjalnie przygotowany pod koncert, 7 z nich trwa ponad 10 minut, a muzyka płynie w nich niemal jak w symfonii i wszystkie obdarzone bogatym symfonicznym brzmieniem czy też pokaźnym chórem brzmią znakomicie. Po przesłuchaniu okazuje się jak słabo znam tego kompozytora i jak naprawdę znakomitym jest on twórcą oraz jaki bogaty dorobek artystyczny posiada. O takich tytułach jak "Segunda Piel", "No Somos Nadie" czy" El Corazon Del Guerrero" (o nich poniżej) dowiedziałem się po raz pierwszy, a muzyka gra tam na najwyższym znanym mi poziomie. Nawet scory, które już słyszałem i albumowo potrafiły mnie wymęczyć tu nabierają zupełnie nowego wydźwięku "Las 13 Rosas" brzmi ślicznie, nad "The Oxford Murders" i "Fragile" rozpościera się świetny klimat, a "Alatriste" to klasa sama w sobie, to trzeba usłyszeć.

Będąc pod wrażeniem tego koncertu sprawdziłem 3 scory, których suity najbardziej mnie zaciekawiły, choć jeszcze kilka chciałbym obadać.

Obrazek
Przepiękna ścieżka, oparta głównie na jednym temacie, jednym, ale za to jakim, jak dla mnie poziom Morricone i to z najlepszych jego prac i spokojnie wpisuje się w poczet najładniejszych filmowych melodii jakie znam 5/5
http://www.youtube.com/watch?v=HRR4BXtVtRk

Obrazek
Wstrząsający score, poza znakomitą rozpoczynającą uwerturą w pierwszej fazie panuje dosyć ciężki obdarzony gęstą atmosferą klimat, choć symfoniczne wykonanie i chór robią swoje, ale w drugiej zaczyna rozpościerać się niesamowita religijna aura, dochodzi kapitalny temat liryczny i bardziej reprezentatywne kompozycje, robi się przeepicko i przepięknie, a kilka utworów potęgą i urodą dosłownie miażdży. Również 5/5 i myślę, że nie będzie to zbytnie nadużycie jak napiszę, że jest to muzyka ocierająca się o klasę "Agens of God" Delerue, a że nie rzucam słów na wiatr, proszę bardzo:
http://www.youtube.com/watch?v=oGHBqKm7l8k

Obrazek
Ciężkostrawna ścieżka fantasy, potężna, ale dosyć archaiczna i przygody tu nie wiele, choć momenty posiada (trochę Conana :wink: ), ale lepiej to granie wypadało w suicie: 3/5
http://www.youtube.com/watch?v=85Xno17K7-U

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Roque Banos

#132 Post autor: Wawrzyniec » śr paź 30, 2013 01:14 am

Marek Łach pisze:Jeśli o Banosa, to cóż, Marek Łach też się czasem myli. :P
http://www.youtube.com/watch?v=wd4YgudTcnM

:wink:

Hm, chyba podobnie jak Mystery powinienem wziąć się za lepsze poznanie Banosa, zważywszy że powoli staje się coraz ważniejszym graczem w świecie muzyki filmowej. Szkoda tylko, że tak dobra muzyka może się znaleźć w tak niepotrzebnym światu filmie jakim jest remake "Oldboya". Uwielbiam oryginał, a ten remake to wygląda wręcz jak kalka. Ech, szkoda gadać i boję się, aby ten film nie przyćmił mi odbioru muzyki. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Roque Banos

#133 Post autor: kiedyśgrześ » śr paź 30, 2013 09:35 am

hej, tam obok tych wklejek Mysterego jest wyjebista suita z Cyrku, wklejam, bo ktoś mógłby geniusza przeoczyć :)

http://www.youtube.com/watch?v=itKv4tMCRME
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: Roque Banos

#134 Post autor: Tomek » śr paź 30, 2013 10:55 am

Wawrzyniec pisze:Hm, chyba podobnie jak Mystery powinienem wziąć się za lepsze poznanie Banosa, zważywszy że powoli staje się coraz ważniejszym graczem w świecie muzyki filmowej. Szkoda tylko, że tak dobra muzyka może się znaleźć w tak niepotrzebnym światu filmie jakim jest remake "Oldboya". Uwielbiam oryginał, a ten remake to wygląda wręcz jak kalka. Ech, szkoda gadać i boję się, aby ten film nie przyćmił mi odbioru muzyki. :?
Znając Twoje uprzedzenia i przedwcześnie wypracowane opinie na temat różnych prac (a bo to; a bo tamto; boję się; a bo to mi do końca coś się nie widzi; a bo to jednak nie jest to co ja lubię i preferuję; a bo film chyba nie jest zbyt dobry itp.), nie zdziwi mnie, jeżeli pewnie film "przyćmi" Ci odbiór muzyki poza nim.

Niedługo, jak tak będziesz się wszystkiego zawczasu obawiał, to zostanie Ci słuchanie tylko wiadomych dwóch kompozytorów oraz oczywiście twórców, którzy tworzą w "poetyce" tego drugiego. Tam nigdy nie obawiasz się czy film będzie zły, tam wszystko jest zawsze nasączone ogromnymi pokładami nadziei i pogody ducha, tam wszystko staje się zawsze happy endem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Roque Banos

#135 Post autor: Mystery » śr paź 30, 2013 11:14 am

Polski tytuł filmu - "Oldboy. Zemsta jest cierpliwa" :o :shock: :| :? :roll: :x :lol:

ODPOWIEDZ