Lorne Balfe

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Lorne Balfe

#751 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 15, 2022 14:36 pm

To "Infinite Storm" chyba już jest w niektórych "sklepikach". O wydaniu soundtracku cisza. Podobnie jak dalszy brak reakcji ze strony Soundtracks.pl
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Lorne Balfe

#752 Post autor: Adam » pt kwie 15, 2022 15:23 pm

a co mam tam tego mema wkleić ? przecież wiem jaki polski kompozytor miał to robić, ale komuś się "zachodniej gwiazdy" zachciało i nawet nie zdążył pracy zacząć :roll: Lorn se przetłumaczył translatorem pierwszy wyraz tylko, i widać wziął do siebie (ciekawe dlaczego, uderz w stół a nożyce się odezwą), jak to nie był wyraz ani na niego, ani na jego muzykę, tylko określenie działania decydentów.

"kompleks zachodu" ma większość polskich decydentów. ostatni i najnowszy przykład kretynizmu, a wręcz celowego działania na szkodę budżetowi produkcji, to licencja w "Odwilży" na jedną zwrotkę starej już i znanej wszystkim piosenki Billie Eilish, którą dali jako czołówkę (sic!) serialu - nie chcecie wiedzieć ile za tą licencję zapłacili, to kwota prawie 6 cyfrowa w PL złotych, zreszta Chajdek w komencie potem dał do zrozumienia dobitnie z własnych niejednokrotnych doświadczeń, jak to u nas wygląda w temacie płacenia za zagraniczne piosenki, co lajkiem potwierdzili inni polscy kompozytorzy. A po co tak decydenci marnotrawią kasę? Nie od dziś bo "przecież zachodnie lepsze i reklame nam zrobio" !
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Lorne Balfe

#753 Post autor: narkoman » sob kwie 16, 2022 02:01 am

Adam pisze:
pt kwie 15, 2022 15:23 pm
przecież wiem jaki polski kompozytor miał to robić, ale komuś się "zachodniej gwiazdy" zachciało i nawet nie zdążył pracy zacząć :roll:
Kto? Bo ja to w sumie nie wiem i wygląda na to że wgl macie jakiś lepszy dostęp do informacji haha
Adam pisze:
pt kwie 15, 2022 15:23 pm
"kompleks zachodu" ma większość polskich decydentów. ostatni i najnowszy przykład kretynizmu, a wręcz celowego działania na szkodę budżetowi produkcji, to licencja w "Odwilży" na jedną zwrotkę starej już i znanej wszystkim piosenki Billie Eilish, którą dali jako czołówkę (sic!) serialu - nie chcecie wiedzieć ile za tą licencję zapłacili, to kwota prawie 6 cyfrowa w PL złotych, zreszta Chajdek w komencie potem dał do zrozumienia dobitnie z własnych niejednokrotnych doświadczeń, jak to u nas wygląda w temacie płacenia za zagraniczne piosenki, co lajkiem potwierdzili inni polscy kompozytorzy. A po co tak decydenci marnotrawią kasę? Nie od dziś bo "przecież zachodnie lepsze i reklame nam zrobio" !
Wow. No to też nie wiedziałem. A piosenka rzeczywiście ani nowa ani nic a takie pieniądze. Masakra. To rzeczywiście jest słabe skoro hajs mogą wydać na pisma zachodu ale na może już nie.

P.S. Znowu mowa o komentarzu Bartka o którym wgl nie miałem pojęcia. Skąd to? Z Facebooka? Ja niczego takiego nie widzę. Ktoś miły wrzuciłby?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Lorne Balfe

#754 Post autor: Adam » sob kwie 16, 2022 08:45 am

Tu u mnie na priv. Napisałem posta co myśle o tej piosence w serialu i tym jak marnotrawi się na to pieniądze. Bartek napisał w komencie krótkie zdanie, że czesto koszt licencji tylko minuty zagranicznej piosenki jest większy niż oni mają w tej samej produkcji budżetu na cały score. Jego koment polubiło kilku polskich kompozytorów których mam w znajomych. Tyle. I mniejsza o nazwiska, chodzi o zasadę. Tak jest w naszym biznesie nie od dziś, nie są to nowe czy zaskakujące informacje dla mnie. Siedzę w tym od 25 lat, lata temu wydawałem płyty wiec kwestie finansów i budżetów w pl branży nie są mi obce. Licencje znanych songow to są dziesiątki tysięcy złotych a czasem setki.

A w przypadku Odwilży dodatkowy kretynizm jest taki, że jedyna reklama, jaką ta licencja tak naprawdę przyniosła, to fakt że pare mniej lub bardziej plotkarskich portali w PL dało artykuły z nagłówkiem w stylu „wow, piosenka Eilish w polskim serialu !!!”. Wiadomo przecież że sama Eilish o tym fakcie nie wspomni ani nie da o tym posta, zreszta nawet pewnie nie wie o tym, bo takie dile robi się na poziomie wytwórni fonograficznych i działów od licencji. Zreszta w end credits jest info że licencja jest od Universal Music PL, wiec nawet zagranicy nie musieli powiadamiać. Po fakcie wysłali hajsy za licencje do puli tantiem do USA dla danego wykonawcy i tyle.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Lorne Balfe

#755 Post autor: Wawrzyniec » pt kwie 22, 2022 18:42 pm

A to może skoro Adam nie odpowie Balfemu, to może z nami się podzieli, kim miał być ten polskim kompozytor, któremu Lorne zabrał pracę?

Aż mi się z tym skojarzyło:

youtu.be/N-kgb1QtSnU
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Lorne Balfe

#756 Post autor: Wawrzyniec » pn kwie 25, 2022 17:56 pm

Na Festiwalu Off Camera będzie pokaz tego filmu gdzie Balfe zabrał Polakowi. Moja młodsza siostra się wybiera o choć na razie ani jeden film Szumowskiej mi się nie podobał, to ten akurat bym chciał zobaczyć.

To zasługa złodziejskiego Balfe. 8)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lorne Balfe

#757 Post autor: Koper » pn kwie 25, 2022 18:10 pm

Adam pisze:
pt kwie 15, 2022 15:23 pm
"kompleks zachodu" ma większość polskich decydentów. ostatni i najnowszy przykład kretynizmu, a wręcz celowego działania na szkodę budżetowi produkcji, to licencja w "Odwilży" na jedną zwrotkę starej już i znanej wszystkim piosenki Billie Eilish, którą dali jako czołówkę (sic!) serialu - nie chcecie wiedzieć ile za tą licencję zapłacili, to kwota prawie 6 cyfrowa w PL złotych, zreszta Chajdek w komencie potem dał do zrozumienia dobitnie z własnych niejednokrotnych doświadczeń, jak to u nas wygląda w temacie płacenia za zagraniczne piosenki, co lajkiem potwierdzili inni polscy kompozytorzy. A po co tak decydenci marnotrawią kasę? Nie od dziś bo "przecież zachodnie lepsze i reklame nam zrobio" !
A tu się zgodzę, bo jakkolwiek nawet działa ta piosenka w czołówce, to w sumie można by jakąś inną podstawić i też by dała radę, no i mógł Targosz tam jakiś ciekawy temacik sklecić chyba...

...no chyba że nie mógł (w sensie nie wyszło). :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Lorne Balfe

#758 Post autor: narkoman » śr maja 18, 2022 09:15 am

Oglądałem wczoraj to "Infinite Storm" na pokazie dla posiadaczy Unlimited i powiem szczerze, że muzyka w trakcie seansu była bardzo, ale to bardzo oszczędna. Prze większość seansu jej praktycznie nie było. Nie wiem czy wgl jest tutaj co wydawać. Może 15 minut by się uzbierało... Do tego jedna czy tam dwie piosenki na licencji i tyle. Muzycznie ten film jest bardzo biedny. + Nie chcę tak mówić, ale no widać że jest nakręcony przez kogoś z Europy. Amerykanie nie robią filmów w takim stylu.

Awatar użytkownika
dougan
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 941
Rejestracja: pt paź 14, 2016 15:31 pm

Re: Lorne Balfe

#759 Post autor: dougan » pn maja 23, 2022 15:25 pm

"No Don Davis = No Matrix. Simple as that."
~ Jon Burlingame

It’s not a character-driven movie and there’s no humor, there’s no love, there’s no soul.
- Rutger Hauer o Blade Runnerze 2049

Awatar użytkownika
narkoman
Kserujący nuty
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 02, 2019 00:05 am

Re: Lorne Balfe

#760 Post autor: narkoman » pn maja 23, 2022 23:19 pm

Kurde no wygląda to kozacko! 8) Tylko czemu tyle czekania :cry:

P.S. Bale chyba robił muzę to tego trailera bo coś na necie o tym pisał

P.S.2. Ta scena ze spadającym pociągiem to chyba ta, która o mało co nie wywołała w Polsce poruszenia narodowego :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Lorne Balfe

#761 Post autor: Mystery » sob maja 28, 2022 10:14 am


Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Lorne Balfe

#762 Post autor: Adam » sob maja 28, 2022 16:21 pm

Balf widzę siwieje w szybkości wprost proporcjonalnej do ilości projektów w skali roku :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Lorne Balfe

#763 Post autor: Mystery » sob maja 28, 2022 16:29 pm

10 scorów rocznie robi swoje :wink:

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Lorne Balfe

#764 Post autor: swordfish » sob maja 28, 2022 23:56 pm

Wawrzyniec pisze:
pt kwie 22, 2022 18:42 pm
A to może skoro Adam nie odpowie Balfemu, to może z nami się podzieli, kim miał być ten polskim kompozytor, któremu Lorne zabrał pracę?

Aż mi się z tym skojarzyło:

youtu.be/N-kgb1QtSnU
Czy to ważne kto? Wcześniej Szumowska najczęściej współpracowała z Pawłem Mykietynem i Adamem Walickim, więc być może któryś z nich. Kilar miał napisać muzykę do LOTRa, a mu Howard Shore "zabrał" pracę.
Może następnym razem Szumowska wysłucha Waszych próśb i do kolejnego projektu zatrudni polskiego kompozytora. Najlepiej młodego i obiecującego. Może da szansę Waszym "ulubionym" - Hani Rani i Teoniki Rozynek.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Lorne Balfe

#765 Post autor: Adam » ndz maja 29, 2022 12:31 pm

Przestańcie już z tym Kilarem i LOTR, przeczytajcie książkę Wilczek-Krupy :roll:
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ