Basil Poledouris

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Basil Poledouris

#76 Post autor: kiedyśgrześ » pt paź 27, 2023 21:02 pm

Obrazek
Conan the Barbarian
DISC 1
...
- Newly assembled isolated score track in lossless stereo (Extended Cut only)
...


Conan the Destroyer
DISC 3
...
- Newly assembled isolated score track in lossless stereo
...
Obrazek

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Basil Poledouris

#77 Post autor: Adam » sob paź 28, 2023 00:02 am

Turek, czekamy! :mrgreen:
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Basil Poledouris

#78 Post autor: Michał Turkowski » sob paź 28, 2023 20:15 pm

Filmy oczywiście będą kupione, co do Isolated Tracks z muzyką to mam nadzieję że na tym wydaniu od Arrow będzie to brzmiało lepiej niż te liche wydania Intrady.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Basil Poledouris

#79 Post autor: Michał Turkowski » sob paź 28, 2023 20:22 pm

kiedyśgrześ pisze:
pn mar 13, 2023 11:26 am
jak donoszą internety cyfrowa wersja Conan Niszczyciela, która pojawiła się u jednego z operatorów zawierała dodatkowo Sword And Sorcery w czterech kawałkach, ta realizacja (w 24 bitach) została usunięta bez podania powodów… no, ale w internetch nic nie ginie
Tak, Sword and Sorcery miał być bonusem na Destroyerze od Intrady, analogicznie jak to było u Prażan że był score z filmu plus całe Sword... Fake mówił że ostatecznie nie mogli tego dać na płycie i on sugerował że to co stoi na przeszkodzie to istniejące wydanie (czy to bootleg) (?) od Super Tracks Music który był/jest na rynku. Czuję też coś że to wrzucenie tego remasteru na internety nie była pomyłką - może Fake wiedział że skoro nie mogą wydać a się napracowali to wrzucili w ten sposób i on dobrze wie że to się "rozejdzie" po słuchaczach. Potem skasowali, wiadomo, ale coś czuję że tak specjalnie wrzucili w ten sposób ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Basil Poledouris

#80 Post autor: MichalP » ndz paź 29, 2023 06:54 am

Jak nie bedzie jakis baboli w sciezce dzwiekowej i samym obrazie to bym sie sam pokusil na takie wydanie. Ale trzeva poczekac i obaczyc co zrobili z obrazem.

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: Basil Poledouris

#81 Post autor: Michał Turkowski » ndz paź 29, 2023 10:46 am

MichalP pisze:
ndz paź 29, 2023 06:54 am
Jak nie bedzie jakis baboli w sciezce dzwiekowej i samym obrazie to bym sie sam pokusil na takie wydanie. Ale trzeva poczekac i obaczyc co zrobili z obrazem.
Jako że robi to Arrow to o obraz jestem spokojny - jestem przekonany że wycisną oni z formatu tyle ile się da.

Sami robili skan 4K z OCN, do tego grading HDR/Dolby Vision więc jestem pewien że będzie super. Niech będzie przykładem ostatni ich box serii Hellraiser - piękny, ostry, filmowy obraz, bardzo ziarnisty, z niesamowitym kontrastem i kolorami które wyglądają świetnie dzięki HDR/DV.

Co do dźwięku - poprzednie wydania blu ray robione przez Universal nie dość że miały złą korekcję barwną i brak filtrów w kilku miejscach to miały też zawalony dźwięk - wynika to z tego że na wydania blu ray powstał nowy remix, bodajże w 5.1, w którym zapomnieli dodać chór w kilku miejsach i overdubing instrumentów np. w Anvil of Crom, który brzmiał płasko właśnie z tego powodu, podobny problem dotyczyl tez sfx-ow. Co więcej wydania blu ray miały spieprzony nawet ten oryginalny, surowo, archaicznie brzmiący ale też niezwykle klimatyczny, oryginalny mix dźwięku w mono - na części płyty blu był w ogole niedostępny, działał tylko przy zmianie języka obsługi w odtwarzaczu (wtf?) i występował połączony z bodajże hiszpańskim (!!) dubbingiem. A nawet tam gdzi był dostępny w wydaniu z Australii i Francji to był bardzo wyciszony i trzeba było głośność w tv bardzo podkręcać. To już lepiej brzmiały stare vhsy i dvd ale nie wszystkie, bo już część wydań dvd na niektóre rynki miały już zawalony dźwięk.

W wydaniu 4K od Arrow będzie dostępny oryginalny miks dzwieku w mono z 1982, ktory widzowie slyszeli w kinach w 1982 i potem na vhs i czesci dvd oraz nowy zbudowany od podstaw Dolby Atmos do wyboru.

Arrow z pewnością jest świadom wszystkich problemów poprzednich wydań i z pewnością zrobi to tak jak należy i dostaniemy definitywne filmowe wydanie tych filmów. Conan nie mógł trafić lepiej jeśli chodzi o wytwórnie, która pracowała nad jego edycją 4K.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Basil Poledouris

#82 Post autor: kiedyśgrześ » sob lis 04, 2023 14:56 pm

widzę, że nie ma dystrybucji tego Conana na Europę i co tu zrobić? Kanadyjczyków nie pytam :)

w detalach Blu-ray stoi region A, w 4K free, nie planowałem zakupu odtwarzacza 4K dla dwóch filmów, jakieś pomysły, oni w Arrow trzymają się tych kodów na Blu-ray, czy tylko wypisują na okładkach, ma ktoś doświadczenia? Ja mam od nich trzy płyty na krzyż wszystkie na Europę :?
Obrazek

ODPOWIEDZ