Michael Giacchino

Tutaj dyskutujemy w wątkach ogólnych o poszczególnych kompozytorach.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1576 Post autor: Mystery » wt wrz 06, 2022 12:22 pm

Lepiej późno, niż wcale. Też mam w planach wiele starszych kultowych kobył na wiele sezonów, ale nie mam jak się zabrać, bo cały czas wychodzi coś nowego, co dobrze byłoby znać na bieżąco. Teraz zasiadłem do nadrabiania braków z nominacji do Emmy i w sumie niewiele mi już zostało :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1577 Post autor: Mystery » wt wrz 06, 2022 12:58 pm

Ja zupełnie nie rozumiem peanów o tym serialu. No ale może brzydko się zestarzał i 20 lat temu robiło to wrażenie ? Może fakt że kiedyś się czekało na każde odcinki i nie było sociali, robił dodatkowy hype ? Dziś jak można łyknąć na raz, na pewno emocje mniejsze...
No właśnie o budowę fandomu i hype'u było ciężko, bo nie było komentowania na bieżąco jak teraz na twiterze czy facebooku, z tego co pamiętam na forum komentowaliśmy tak jak Grę o Tron czy teraz Władcę dopiero 6 sezon i to głównie pod względem muzycznym. Ja Losta zacząłem bodajże oglądać na TVP 1, dopiero później pobierało się co tydzień z neta. A fenomen na pewno tkwił w tym, że w tamtym okresie nie było czegoś takiego, konkurencją wtedy był Heroes i to wszystko. Nie było binge-watchingu, twórcy cały czas stwarzali pytania, a na odpowiedzi trzeba było niestety czekać i się domyślać, do dziś pamiętam ten szok jak odkryto właz w ziemi i bach koniec, czekaj rok czasu na to co tam jest... No i chyba najważniejsze, jak oglądało się na bieżąco przez tyle lat to jednak lubiło się te postacie, zależało ci na nich i się do nich przywiązywało, jak się ogląda maratonem przez kilka miesięcy to ciężko o nawiązanie podobnej więzi, np obejrzenie teraz ciurkiem "Sześć Stóp pod ziemią" nie da widzowi tyle emocji, ile dało osobom, którzy spędzili z rodziną Fisherów 5 lat, a Lost jak mówili twórcy i jak ja go odbieram, to nie opowieść o polarnych niedźwiedziach na wyspie, ale od pierwszego do ostatniego odcinka był to cały czas serial o tych bohaterach, których pamięta i wspomina się do dziś.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1578 Post autor: Mystery » sob wrz 10, 2022 11:46 am

Drobna ciekawostka. Wczoraj w Wenecji nagrodę FIPRESCI za najlepszy film konkursu głównego otrzymał argentyński film "Argentina, 1985", którego muzycznym producentem jak pokazuje zwiastun jest Michael Giacchino. Zrobiłem mały research i muzę skomponował Pedro Osuna, nowy orkiestrator Michaela (Lightyear, Thor), a za dodatkowy score odpowiadał syn Mick, także wszystko się zgadza :wink:


youtu.be/a4iiyPOM6rA

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1579 Post autor: Mystery » sob wrz 10, 2022 21:01 pm

Już za miesiąc. Michael zrobi też muzę, a to co gra to już pewnie jego.
Obrazek


youtu.be/bLEFqhS5WmI

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#1580 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 10, 2022 23:06 pm

Normalnie bym się ucieszył, że Giacchino w horrorze o Wilkołaku, ale jako że to Disney, to boję się, że upiłują temu wilkołakowi zęby. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1581 Post autor: Mystery » ndz wrz 11, 2022 17:40 pm

Wygląda grindhousowo, na pewno będzie groza, ale i humoru oraz groteski zabraknąć nie powinno, no i będzie Man-Thing! Ciekawe tylko ile to potrwa? 20, 30, 50 min? Mam nadzieję, ze Michael wyda przynajmniej jakąś suitkę na miarę Roar! :wink:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1582 Post autor: Mystery » śr wrz 14, 2022 16:44 pm

Nowy plakat i opis.

Obrazek
Pewnej czarnej, głuchej nocy członkowie tajnego bractwa łowców potworów wychodzą z ukrycia, aby pożegnać swojego zmarłego przywódcę. Podczas osobliwej ceremonii pogrzebowej zebrani dowiadują się, ze wezmą udział w śmiertelnej walce o potężny artefakt - w łowach, podczas których staną oko w oko z niebezpieczną bestią. Inspirowany horrorami z lat 30. i 40. XX wieku mrożący krew w żyłach materiał odkrywa przed widzami nowy zakątek Filmowego Uniwersum Marvela, dostarczając im przy tym solidnej dawki strachu, suspensu i makabry.
Oprócz "Werewolf by Night" będzie też dokument o powstawaniu i pasji Michaela do robienia filmów, przy którym pracował jego brat Anthony, świeżo upieczony zdobywca Oscara.

Z innej beczki, w nowym wywiadzie Michael zdradził, że w ten weekend zaczyna pracę nad nowym albumem o którym mówi weird, crazy, fun, po nim chce w końcu zasiąść Travelogue Vol.2 i myśli również o jeszcze innym albumie, także spokojnie, z muzyki nie rezygnuje :wink: A i pochwalił się też że niedawno się zaręczył :wink:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Michael Giacchino

#1583 Post autor: kiedyśgrześ » śr wrz 14, 2022 17:41 pm

interesujące :D

i faktycznie, żeby to pół godziny nie trwało
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#1584 Post autor: Wawrzyniec » śr wrz 14, 2022 20:51 pm

Brzmi zaskakująco dobrze, ale jakoś nie wierzę, że Marvel to pociągnie.
Mystery pisze:
śr wrz 14, 2022 16:44 pm
Pewnej czarnej, głuchej nocy
I to jest zboczenie: Widzę to i zmęczony czytam " "Pewnym czarnym gejom"...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino

#1585 Post autor: lis23 » śr wrz 21, 2022 12:23 pm

Michael o reakcji Kevina Feige na Jego projekt w MCU:
Wiesz co, to zabawne, bo Kevin Feige rozmawiał ze mną i spytał, co chcę zrobić. I odpowiedziałem, że Werewolf by Night. Spojrzał na mnie i spytał: "Naprawdę? Serio? Werewolf–". I odpowiedziałem, że tak, właśnie tego chcę. Wtedy powiedział: "Wow, okej, w porządku. Pogadajmy o tym". Rozmawialiśmy i rozmawialiśmy, a teraz jesteśmy w tym miejscu.
https://naekranie.pl/aktualnosci/werewo ... 1663753327
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1586 Post autor: Mystery » śr wrz 21, 2022 15:16 pm

A tu wywiad z serii On the Scene, IMDb.
https://m.imdb.com/video/vi1314636313/? ... t_pr_ov_vi

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Michael Giacchino

#1587 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 22, 2022 21:12 pm

Ale zaraz, zaraz, to brzmi trochę tak jakby Giacchino miał taką pozycję, że sam sobie wybrał projekt w MCU?! :shock: Wow, to trochę tak jakby Hans Zimmer pojawił się w szefostwie Warner Bros. Legendary Pictures, czy z kim ma ta dobrego układy i powiedział: "Mam pomysł na body-gore-horror-movie pt. Cierpienia Jamesa Southalla!". Ale ludzie z WB na to: "Super bierzemy!"

To naprawdę ma Giacchino tam solidną pozycję.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1588 Post autor: Mystery » pt wrz 23, 2022 18:30 pm

Z innej beczki, w nowym wywiadzie Michael zdradził, że w ten weekend zaczyna pracę nad nowym albumem o którym mówi weird, crazy, fun, po nim chce w końcu zasiąść Travelogue Vol.2 i myśli również o jeszcze innym albumie, także spokojnie, z muzyki nie rezygnuje :wink: A i pochwalił się też że niedawno się zaręczył :wink:
Jest i nagranie tego wywiadu.

youtu.be/SYc4kx7TUmU

Wg Imdb "Wilkołak nocą" potrwa godzinę, także chyba można się nastawiać na kolejny score Michaela w tym roku, oby :)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Michael Giacchino

#1589 Post autor: Mystery » pn wrz 26, 2022 07:25 am

Wczoraj pokazano film na Fantastic Fest i zdjęto embargo na recenzje, a te są niezwykle entuzjastyczne, mamy kolejny najlepszy show na D+ :wink:
https://screenrant.com/marvel-werewolf- ... sney-plus/
https://collider.com/werewolf-by-night- ... s-it-good/

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Michael Giacchino

#1590 Post autor: lis23 » pn wrz 26, 2022 10:33 am

Uwielbiam dynamikę między bohaterami Gaela Garcíi Bernala i Laury Donnelly, a Harriet Sansom Harris w pełni wykorzystuje swoją wyjątkowo smakowitą rolę. Zwycięstwo dla Giacchino za muzykę i reżyserię. Scenografia, efekty stworów, choreografia walk i czarno-białe gore są wspaniałe, a on i autorka zdjęć Zoë White doskonale wiedzą, jak je sfotografować.
https://naekranie.pl/aktualnosci/wilkol ... 1664175840

Skoro Michael jest porównywany do Gunna a Jego serial do Jego Strażników to może niech ich zabiera? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ