Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#721 Post autor: lis23 » pt gru 01, 2023 14:27 pm

Masakra, ledwo co wyszedł nowy album Gabriela to nie dość, że trafił tylko do 12 salonów Empik to teraz został już tylko w czterech, a mojego zamówienia, oczywiście nie wysłali ... Dziwne, nowość a tak mało dostępna, czyżby nakład był tak niewielki?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1046
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#722 Post autor: MichalP » czw gru 07, 2023 07:14 am

A mi wlasnie przyszedl po pewnych komplikacjach 3 plytowy album I/O Petera Gabriela. Cos na pewno jest nie do konca w porzadku z dystrybucja, bo nawet przez kanadyjski amazon jest tylko dostepna wersja z USA (wysylana z USA bez dodatkowych oplat i idzie przez ich centrum logistyczne wiec bardzo szybko) z zawyzona cena. Wersja kanadyjska byla przez jakis czas na stronie do zamowienia ale w koncu znikla i juz nie wrocila. Moj pre order nie zostal zrealizowany, ale po kontakcie z obsluga klienta i zlozeniu nastepnego zamowienia (drozsza cena) plyty dzisiaj przyszly i po kolejnym kontakcie zwrocili roznice w cenie.

Samo wydanie fajne ale, no wlasnie - znowu 4 czesciowy kartonik ze wsuwanymi plytami :x - jakims cudem zadna nie byla porysowana i sam karton nie pogiety mimo, ze przyszedl w standardowej amazonowej kopercie i podrozowal przez kilka dni samolotami.

Plyta Bluray ma Dolby Atmos mix (dekodowany do Dolby True HD 7.1 dla ludzi bez obslugi Atmos - tak jak ja), inny niz pozostale dwa mixy, ale na samej plycie pozostale dwa mixy (dark and bright) tez sa zamieszczone w wersji stereo 96/24, takze w jakosci oryginalnego mastera. No a oprocz tego oczywiscie so dwa CD z oboma mixami.

Bylem na koncercie :D , widzialem Petera i sluchalem jego muzyki pierwszy raz na zywo - bardzo fajne przezycie i wykonania na zywo duzo bardziej mi podchodza niz te nagrane, ale generalnie uwazam ze jest bardzo dobrze - bardzo rowny album - nie ma slabych piosenek, sa tylko dobre i bardzo dobre i jest tak troche filmowo - sporo sie dzieje w tej muzyce, mozna to troche potraktowac jak jedna dluga opowiesc.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13116
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Czego ostatnio słuchaliście? Wersja niefilmowa

#723 Post autor: lis23 » pt gru 08, 2023 19:24 pm

Może nie ma tu utworów na miarę "Growing Up", "Sky Blue" czy "Barry Williams Show" ( choć ostatni utwór, czyli "Live and Let Live" to taki dawny Gabriel ) ale jest tak jak Piszesz, czyli równo a najbardziej, oprócz wymienionego utworu podoba mi się "I/O".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ