Coals

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Coals

#1 Post autor: Kaonashi » sob kwie 27, 2019 00:42 am

Obrazek

Obecnie chyba mój ulubiony polski zespół. Grają głównie muzykę elektroniczną - on syntezatory, ona śpiew. Zaledwie 20-parę lat na karku, a muzyka zaskakująca dojrzała, bogata brzmieniowo. Nostalgiczne, ambientowe syntezatory, oniryczna aura, przy której można się rozmarzyć, do tego niekiedy naprawdę urokliwe melodie. Gorąco polecam. :)

W 2017 ukazała się ich debiutancka płyta, która już od jakiegoś czasu gości na mojej półce. :)

Obrazek

1 Going To A Rave Alone
2 Rave03'
3 Witch Club
4 Hoodie Blake
5 VHS Nightmare
6 S.I.T.C.
7 90's Babies
8 East Streets
9 Hauntology
10 Damaged Film Reel
11 MTV
12 Tamagotchi
13 Dino - Deano
14 Lato2002

Moje trzy ulubione ich kawałki:


youtu.be/O9fRPxARnVU

youtu.be/UcXh11duFt0

youtu.be/QMJh5709hEM
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Coals

#2 Post autor: DanielosVK » sob kwie 27, 2019 22:27 pm

Śledzę ich od 2015 roku, kiedy to przypadkiem znalazłem się na ich koncercie na Soundrive festival w Gdańsku. Nie byli wtedy jeszcze specjalnie znani i zachwyciłem się tą mieszanką znanych, ale tworzących nową, spójną jakość pomysłów. Ostatnio odwiedziłem ich ponownie, bo właśnie są w trasie i promują nową EPkę. :)

Z tym ambientem i oniryczną aurą to swoją drogą trochę uproszczenie do ich pierwszych utworów. Im bardziej w las, tym bardziej w sumie idą w bardziej psychodeliczne klimaty i coraz częściej pojawiają się naleciałości hip-hopu, shoegaze, trip-hopu czy muzyki tanecznej. :)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Coals

#3 Post autor: Kaonashi » sob kwie 27, 2019 23:35 pm

O, zazdroszczę, też bym chętnie wyskoczył na ich koncert. :)

A co do "uproszczenia" - tego typu kawałki z ich repertuaru po prostu najbardziej mi się podobają. A że próbują innych stylizacji, to tym lepiej. Z wymienionych gatunków to najbardziej rzucają się w uszy elementu hip-hopu, zresztą w którymś z wywiadów nie ukrywali inspiracji Kaliberem 44. :V
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Coals

#4 Post autor: DanielosVK » wt mar 09, 2021 22:23 pm

Lanterin67 pisze:
pt mar 05, 2021 14:08 pm
Koncertowo sprawdzają się całkiem nieźle, miałem przyjemność być na jednym 2 lata temu w jakimś krakowskim klubie (nazwa mi wypadła z głowy).
Alchemia? :)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

ODPOWIEDZ