Craig Armstrong - Sun On You

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Craig Armstrong - Sun On You

#1 Post autor: Radek » pt kwie 27, 2018 14:16 pm

Już myślałem, że słuch po tym kompozytorze zaginął. A tu proszę, nowy album, który wychodzi 7 września. Utwory napisane na fortepian i smyczki. Na Spotify można przesłuchać utwór If You Should Fall: https://open.spotify.com/album/4ValdmA9XOodNqzfTRMN2R

Obrazek
youtu.be/mIOp9JckKRQ

1. Sun On You
2. If You Should Fall
3. Restart
4. Marelle
5. Mono
6. Shifted
7. Somewhere
8. Alti
9. For Emma
10. Half Light
11. Sleep
12. Hanami
13. Ondine
14. Soft Patterns
15. In A Remote Place
16. Saudade

Awatar użytkownika
varhaal
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 25, 2018 22:45 pm

Re: Craig Armstrong - Sun On You

#2 Post autor: varhaal » pt kwie 27, 2018 15:37 pm

Kawał świetnej muzy, bez dwóch zdań :D

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Craig Armstrong - Sun On You

#3 Post autor: DanielosVK » pt kwie 27, 2018 21:40 pm

Straszna nuda ten kawałek, prawdę mówiąc. Armstrong znowu powiela własne schematy.
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Craig Armstrong - Sun On You

#4 Post autor: Radek » sob kwie 28, 2018 12:48 pm

No kawałek pupy nie urywa. Tysiąc takich było i będzie. Po reszcie spodziewam się raczej podobnego spokojnego tonu. W sumie czego nowego można się spodziewać po fortepianie i smyczkach? To połączenie było już tyle razy używane. Ale słychać, że będzie to bardzo osobista praca, która nie chce poza schematy wykraczać :)

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Craig Armstrong - Sun On You

#5 Post autor: DanielosVK » sob kwie 28, 2018 18:29 pm

Ale to nie jest kwestia doboru instrumentarium, bo to może być różne, ale ogólnej koncepcji na kompozycję, melodię, harmonię. Armstrong powiela tutaj schemat na schemacie. Może być to dla niego osobiste. Dla mnie było góra po 3 repetycji tego samego pomysłu. ;)
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Craig Armstrong - Sun On You

#6 Post autor: Radek » sob kwie 28, 2018 21:17 pm

Ach o to chodzi. Ja na razie za mało jego prac przesłuchałem, żeby tę schematyczność odczuwać tak jak Ty. Z pozafilmowych albumów tylko The Space Between Us. Z filmowych póki co 3 prace, ale nadrabiam :wink: . Najlepsze wspomnienia mam z suitą z Love Actually. Jakiś czas temu młóciłem ją prawie codziennie. :D

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7851
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Craig Armstrong - Sun On You

#7 Post autor: DanielosVK » pn maja 11, 2020 17:59 pm

Przyznam, że totalnie zlałem ten album, bo Armstrong od dobrych już kilku lat, mam wrażenie, nieco przynudza.

Ale dzisiaj, na drodze przypominania sobie paru jego dzieł, stwierdziłem, że spróbuję. I muszę posypać głowę popiołem, bo jest to naprawdę dobra płyta. Owszem, wprawdzie kompozytor porusza się tutaj po doskonale sobie znanych brzmieniach i ktoś, kto z grubsza zna jego twórczość, doskonale wie, czego się spodziewać. Klimat jest jednak przedni, stary, dobry Armstrong, można by rzec, który z dużą szczerością i entuzjazmem dzieli się swoimi muzycznymi refleksjami. Tradycyjnie dużo partii na fortepian, z delikatnym akompaniamentem smyczków oraz oszczędną, sugestywną elektroniką (raczej ambientową tutaj niż tripową).
Myślę, że parę wyróżniających się kawałków można zapodać:


youtu.be/ftA82nKbEIU

youtu.be/0AjyR3l5IuA

youtu.be/ev7mWXsihFA
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

ODPOWIEDZ