Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

Tutaj rozmawiamy o każdej muzyce poza filmową: projekty kompozytorów niezwiązane ze światem filmu i gier komputerowych, inne gatunki muzyczne i inni twórcy.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#1 Post autor: lis23 » pt cze 20, 2014 12:06 pm

Zakładam ten temat,żeby znów nie było afery ;)

zakupiłem dziś w Empiku w promocji 2 za 1 cztery płyty w sumie po 27,50 zł za sztukę:

Sting - "The Summores Tales"
Sting - "Mercury Falling"
Sting - "Brend New Day"
Queen - "Made in Heaven"


przy okazji,album Queen nabyłem w wersji "polska cena" i poza szpetnym napisem na boku pudełka,wydanie jest pełne,łącznie z książeczką z tekstami,zdjęciami,itp+bonusowa płyta :D .
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#2 Post autor: lis23 » sob cze 21, 2014 11:29 am

Jeszcze w sprawie wydań płyt Queen "zagraniczna płyta-polska cena": o ile jakość nagrania i książeczka są ok,o tyle w samym pudełku wyłazi polskie partactwo,otóż,tacka na dwie płyty nie otwiera się tak,jak w większości tego typu wydań,a po prostu się ją wyciąga z pudełka,jest tak jakby włożona luzem... :o :shock: :?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#3 Post autor: Krzysiek » pt lip 18, 2014 15:28 pm

lis23 pisze:Jeszcze w sprawie wydań płyt Queen "zagraniczna płyta-polska cena": o ile jakość nagrania i książeczka są ok,o tyle w samym pudełku wyłazi polskie partactwo
Na kilkanaście które przesluchałem odkąd wydają w ten sposób (zagraniczna płyta polska cena) nie było ani jednej, której jakość nagrania by była porównywalna z oryginalnym wydaniem "zagranicznym". Nie wiem gdzie oni to tłoczą, ale dawno zrezygnowałem z zakupu jakiegokolwiek tytuły w tej "promocji".

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#4 Post autor: lis23 » pn sie 18, 2014 10:04 am

Queen:

A Night at the Opera
A Day at the Race
Jazz
The Game
The Works


niestety,polskie wersje,na inne mnie nie stać (ok.70 zł za sztukę w lepszym wydaniu).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#5 Post autor: lis23 » śr sie 20, 2014 00:34 am

Queen:

Sheer Heart Attack
News of the World
Hot Space

Elton John - Jump Up!

Michael Jackson - History Past,Present and Future Book I
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#6 Post autor: Krzysiek » czw sie 21, 2014 15:27 pm

Płyty by Ci nie uciekły a mogłeś zainwestować więcej w sprzęt :wink:

By zadowolić wszystkich - są folie i OBI oraz w innym temacie (nie soundtrackowym) :wink:

Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#7 Post autor: Krzysiek » pn sie 25, 2014 20:36 pm

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mefisto

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#8 Post autor: Mefisto » pn sie 25, 2014 21:38 pm

Ta Sonda super, ale mimo wszystko chyba podpada pod muzykę filmową ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#9 Post autor: Krzysiek » pn sie 25, 2014 21:55 pm

Mefisto pisze:Ta Sonda super, ale mimo wszystko chyba podpada pod muzykę filmową ;)
Teraz to mi ręce opadły :wink:
Ale nie do końca się z Tobą zgodzę, choćby dlatego, że przeczytałem co napisano. I wynika z tego, że to "osiemnaście niepowtarzalnych kompozycji zbiorów niemieckiej biblioteki muzycznej Sonoton". A program Sonda jako taki był tylko odcinkowym programem popularnonaukowym a nie filmem w odcinkach. To tak jakby stworzyć "soundtrack" z czołówek programów informacyjnych. Od Dziennika Telewizyjnego po Radio Maryja, a na końcu płyty oryginalne zremasterowanie przemówienie gen. Jaruzelskiego z 13 grudnia. Któż by nie chciał takiej płyty ? :mrgreen:
Inna sprawa, że faktyczny fenomen tego programu przełożył się na błyskawiczne zniknięcie pierwszego wydania płyty i wysokich cen od spekulantów :) Mi osobiście drugie wydanie też wystarcza :mrgreen:

Mefisto

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#10 Post autor: Mefisto » wt sie 26, 2014 00:47 am

Nie no spoko, rozumiem argumenty - dla mnie to mimo wszystko jest soundtrack :)

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#11 Post autor: Szczypior » wt sie 26, 2014 21:05 pm

Krzysiek pisze:Płyty by Ci nie uciekły a mogłeś zainwestować więcej w sprzęt :wink:

By zadowolić wszystkich - są folie i OBI oraz w innym temacie (nie soundtrackowym) :wink:

Obrazek
Ale zacny pakiecik, aż strach zapytać ile Cię wykosztował. :wink:
Gratuluję wyboru Requiem Mozarta. Najlepsze nagranie, i jeszcze z polskim akcentem. :wink: Zresztą Bohm miał chyba najlepszą "rękę" do Mozarta.
Natomiast za Mrawińskim za bardzo nie przepadam. WIem, że ten set jest najbardziej ceniony przez kolekcjonerów (wrzucałeś chyba nawet w temacie soundtrackowym europejskie wydanie), ale o ile Patetyczna robi na mnie wrażenie, o tyle 4 już nie bardzo (może to wina tej radzieckiej blachy :wink: ). Znasz może fantastyczne nagranie Szella?
3 symfonii za bardzo nie znam, ale jak kiedyś słuchałem to chyba był to Haitink. :)
Tak czy siak, pozazdrościć. :)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#12 Post autor: Krzysiek » wt sie 26, 2014 22:24 pm

A dziękuję :D Też sobie gratulowałem i byłem szczęśliwy, już planowałem tydzień z Czajkowskim i dupa hehehe. Jak płyty doszły załapałem, że te też są jednowarstwowe. A mam już takie wydania SHM SACD, więc zaćma przed zakupem :mrgreen: Mogłem najpierw kupić "zwykłe" Platinum SHM na CD a te SACD innym razem. Teraz zakup platynek odejdzie na dłuższy czas. Tak to bywa kiedy chce się być bardziej "do przodu" :mrgreen: Bozia pokarała hehehe

Koszt całości nie był aż taki duży, aczkolwiek musiałem się zadłużyć :(

Nad wyborem Requiem też się zastanawiałem, jednak przeważył właśnie Wiesiu Ohman :D
Na początek myślę nad uzupełnieniem Beethovena pod batutą Karajana. Płyty zamówione, tym razem bez szaleństwa :D na CDkach :wink:
Faktycznie Mrawiński chyba skupia orkiestrę na innych akcentach, ale Leningradczycy dają radę i jakby lepiej czuli co grają. Wcześniej wrzuciłem zdjęcie wydania w K2HD, które mnie osobiście powaliło na twarz. Jeśli ktoś nie ma kasy by kupić to co powyżej, niech się zastanowi nad tym 2-płytowym wydaniem japończyków. Inna rzecz, że całkiem przypadkiem zauważyłem, że i to dało się "poprawić" i jakiś czas temu (kilka lat?) Esoteric zrobił swój remaster :roll: Ale tu pomoże już tylko sześć trafień w lotto :mrgreen:
Prawdę mówiąc całościowo też nigdy nie udało mi się przesłuchać tych symfonii i dokąd nie kupię porządnego odtwarzacza SACD (lub wydań na CD) to nie posłucham :(
Nagrań Szella nie słuchałem, nie mam dostępu. Musiałbym kiedyś ponownie wybrać się do pokaźnej biblioteki muzycznej we Wrocławiu (w Rynku), ale nie wiem, czy moja Żona tyle czasu dała by radę spędzić w sklepach co ja w tej bibliotece :mrgreen:
Natomiast inni Węgrzy - Dorati, Reiner czy Solti jak najbardziej OK, więc mnie zaintrygowałeś i będę pamiętał :D
Czajkowskiego jest jeszcze sporo świetnych kompozycji w równie wyśmienitych wydaniach, więc przyjdzie czas nad zastanowieniem się co i kiedy dokupić.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#13 Post autor: Krzysiek » wt sie 26, 2014 22:58 pm

Hmmm, może źle szukam, ale wydaje mi się, że za dużo Czajkowskiego to się nie nadyrygował......

http://www.allmusic.com/artist/george-s ... iscography

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#14 Post autor: Szczypior » śr sie 27, 2014 08:26 am

Szell pracował głównie z Cleveland Orchestra i to on ją wylansował, ale rzeczywiście dużo Czajkowskiego nie nagrywał (5 symfonia czy 1 koncert fortepianowy). 4 symfonię nagrał z LSO i jest ona naprawdę wielka :)
https://www.youtube.com/watch?v=aIah8n1bo14 (fani Daria M. na pewno znajo :wink: )

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Co ostatnio kupiliście? (wersja niefilmowa)

#15 Post autor: lis23 » sob sie 30, 2014 00:07 am

Empik Jazz Club: Louis Armstrong: The Very Best Of - 2CD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ