RECENZJA ICH TROLLE

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

RECENZJA ICH TROLLE

#1 Post autor: dziekan » czw kwie 01, 2010 23:01 pm

Co to jest jest za produkcja??? :D

Adam Krysinski styropian!!! :D :P :D
Ja pierdole dzisiaj chyba nie zasne ze smiechu :P :P :D

Przepraszam...Adamus... :)

Ehh...
Pomylilo mi sie...To Bucholc jednak walczy ze styropianem.
Eksperyment ala Safri Duo :wink:
Ostatnio zmieniony pt kwie 02, 2010 05:31 am przez dziekan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#2 Post autor: Koper » czw kwie 01, 2010 23:20 pm

jak widzę i Ty tam solówki masz... :P:D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#3 Post autor: dziekan » czw kwie 01, 2010 23:30 pm

Koper pisze:jak widzę i Ty tam solówki masz... :P:D
Dziekuje kompozytorom Thomas Gouska i
Lukas Wüdarsky za zatrudnienie mnie w roli solisty od popierdywania ;)
Ciesze sie,ze w koncu ktos zaryzykowal i postanowil zastosowac w swojej pracy skomplikowane akordy odbywajace sie drogą odbytniczą,które znalazły swoje zastosowanie w tej eksperymentalnej partyturze.
Zrobilem wszystko co w mojej mocy aby utrzymac odpowiednią aksamitną barwe dzwieku,która kapitalnie współgra ze szarpanym dzwiekiem ze styropianu....

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#4 Post autor: Ghostek » pt kwie 02, 2010 03:36 am

dziekan pisze: Dziekuje kompozytorom Thomas Gouska i
Lukas Wüdarsky za zatrudnienie mnie w roli solisty od popierdywania ;)
Ciesze sie,ze w koncu ktos zaryzykowal i postanowil zastosowac w swojej pracy skomplikowane akordy odbywajace sie drogą odbytniczą,które znalazły swoje zastosowanie w tej eksperymentalnej partyturze.
Te solówki, jak doskonale pamiętasz zapewne, nagrywaliśmy w studio tuż przed wyrzuceniem mnie z projektu. W partyturze nie zostały wykorzystane oryginalne zapisy dźwiękowe, a sample zbudowane na ich podstawie. Niestety, w procesie transferu materiału wyjściowego, kompresor miał włączoną funkcję 8-bitowego filtringu [nastawy zostały po samplowaniu do ostatniego mojego projektu - Super Mario Bros: Revenge Of The Fallen Coin], więc o dołączeniu do partytury w jej ostatecznej wersji nie było mowy [co ciekawe, LucasArts wykazuje chęć odkupienia tych sampli na potrzeby jakiejś nowej gry ze świata SW]. Producent podjął jednak decyzję, że warto byłoby dodać te kawałki, przynajmniej jeden z nich, do oficjalnego albumu. Efektem tego jest utwór Trollejbus Action Cue, IMO, jeden z najlepszych na soundtracku. :)
Obrazek

Mefisto

#5 Post autor: Mefisto » pt kwie 02, 2010 21:18 pm

a czemu nie ma już artykułu?

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#6 Post autor: Ghostek » pt kwie 02, 2010 21:34 pm

Przeniosłem na forum, ażeby nie zaśmiecał, strony:
http://www.filmmusic.pl/forum/viewtopic.php?t=936
;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#7 Post autor: Koper » pt kwie 02, 2010 23:51 pm

Trza było dać do "śmeiszne" ewentualnie "filmy" :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#8 Post autor: Bucholc Krok » sob kwie 03, 2010 06:36 am

Miałem to napisać.. ale widać, że forum można zaśmiecać. :P:)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#9 Post autor: Ghostek » sob kwie 03, 2010 10:22 am

To niech admin przyklei ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#10 Post autor: Koper » ndz kwie 04, 2010 16:52 pm

Uwaga, już w wakacje nowy film od Wawrzyniec Pictures:

Obrazek

"They Like Hot Chocolate" (polski tytuł prawdopodobnie będzie brzmiał: "Biali faceci wiedzą jak kończyć") to rasowy melodramat w doborowej obsadzie. Dziekan i Bladu grają przyjaciół z grupy Brytyjskich Bojówek o Dobre Imię RCP, których poróżni miłość do jednej afroamerykanki (w tej roli młoda aktorka z nominacją do Oscara w dorobku). Producent Maciej Wawrzyniec Olech i reżyser Paweł Stroiński (alias Paulo Strovinsky) zgodnie zapowiadają, że na tym filmie płakać będą najwięksi twardziele. Nie wiadomo jeszcze czy film nie zostanie nieco pocięty przed dystrybucją ponieważ zawiera dość śmiałe sceny erotyczne. Jeśli chodzi o muzykę to Tomek Goska tym razem nie został zwolniony bo podobno napisał partyturę jadąc nuta w nutę po temp-tracku, którym był "Pearl Harbor" Hansa Zimmera. Za zdjęcia po raz pierwszy u Stroińskiego odpowiada krakowski operator Marek Łach. Ujecia z ręki przy alkoholowym delirium operatora dały podobno niezwykle zmysłowe kadry.

Czekamy teraz na wieści co z soundtrackiem - kolego Goska, będzie on wydany? :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#11 Post autor: dziekan » ndz kwie 04, 2010 16:58 pm

Rezyser zmusil mnie do sceny erotycznej a ta aktorka mnie doslownie zmiazdzyla :D

Kiedy otrzymam odszkodowanie? :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#12 Post autor: Koper » ndz kwie 04, 2010 17:01 pm

dziekan pisze:Rezyser zmusil mnie do sceny erotycznej a ta aktorka mnie doslownie zmiazdzyla :D
A ile było dubli? :D
dziekan pisze:Kiedy otrzymam odszkodowanie? :D
Wawrzyniec nawiał już podobno do Argentyny, więc pewnie nigdy. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#13 Post autor: Ghostek » pn kwie 05, 2010 14:02 pm

Muzyka zostanie wydana dopiero po premierze koncertowej jaka będzie miała miejsce czwartego dnia Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Płytka powinna pojawić się więc na początku czerwca, ale już niedługo spłyną sample ;]
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26137
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#14 Post autor: Koper » pn kwie 05, 2010 15:02 pm

Ach, ten czwarty dzień FMF, tajemnica poliszynela... ;) Tylko dla największych gwiazd filmówki.
A zdradź nam, kompozytorze, czy będą np. alternatywne wersje tematu miłosnego na płytce. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10220
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

#15 Post autor: Ghostek » pn kwie 05, 2010 15:47 pm

Będzie wersja demo nagrana w drodze do Tesco aplikacją do komponowania w Nokii. Także jej alternatywna wersja, bez samplowanych dźwięków otwierania paczki prezerwatyw. Pełen czad!
Obrazek

ODPOWIEDZ