Sklep z płytami

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
bottomed
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 25, 2019 11:15 am

Sklep z płytami

#1 Post autor: bottomed » śr mar 06, 2019 13:24 pm

Hej, prowadzę sklep z płytami cd i dvd w Katowicach. Filmy, muzyka, asortyment uzupełniany regularnie o nowości. A mimo to nie mam klientów, są dni kiedy drzwi otwiera tylko wiatr. Czy wiecie jak można by to zmienić?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sklep z płytami

#2 Post autor: Adam » śr mar 06, 2019 13:37 pm

dziś nikt w tym kraju nie kupuje płyt. na tym forum jest parę osób, też nie wszystkie, co podejrzewam daje 50% całej polskiej populacji, która aktualnie jeszcze w ogóle kupuje CD..
#FUCKVINYL

hp_gof

Re: Sklep z płytami

#3 Post autor: hp_gof » śr mar 06, 2019 19:54 pm

A jeśli już, to w wielkich sieciówkach i/lub przez internet.

Awatar użytkownika
Krelian
Ghostwriter znanego twórcy
Posty: 893
Rejestracja: pn sty 11, 2010 20:28 pm
Lokalizacja: Bytom

Re: Sklep z płytami

#4 Post autor: Krelian » czw mar 07, 2019 09:11 am

Ja bym chętnie podszedł i bym zobaczył co jest na stanie w tych Katowicach ale wyjdzie na reklamę :mrgreen:


edit: Ja bym inwestował w winyle, ponoć chodliwy teraz towar ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Sklep z płytami

#5 Post autor: swordfish » czw mar 07, 2019 21:42 pm

Serwisy streamingowe "zabijają" płyty CD. Wygoda. Od razu dostępne na smartfonie. Nie trzeba martwić się brakiem miejsca na półce. Wszystko w cenie 1 płyty.

Filmy DVD i Blu-Ray? Producenci zaczynają likwidować produkcję nowych odtwarzaczy. Zdaje się Samsung już nie będzie produkować odtwarzaczy Blu-Ray. I jedna z najpopularniejszych wypożyczalni filmów video w USA zamieniła się w globalny serwis VOD dostępny na każdym Smart TV (Netflix). Co raz mniej osób kupuje filmy DVD do swojej kolekcji, aby obejrzeć 2-3 razy, a potem, aby odłożyć na półkę, aby się kurzyło. Dzięki serwisom VOD można oglądać na telewizorze, na tablecie czy na smartfonie.

Mefisto

Re: Sklep z płytami

#6 Post autor: Mefisto » sob mar 16, 2019 11:25 am

swordfish pisze:
czw mar 07, 2019 21:42 pm
Filmy DVD i Blu-Ray?
Mają się dobrze - nie szerz zamętu.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Sklep z płytami

#7 Post autor: Adam » sob mar 16, 2019 11:34 am

to też bot
#FUCKVINYL

bottomed
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 25, 2019 11:15 am

Re: Sklep z płytami

#8 Post autor: bottomed » wt kwie 02, 2019 15:21 pm

Ech, ja właśnie taki ideowy jestem, że chciałbym żeby ludzie kupowali oryginalne płyty, nawet ceny obniżyłem tyle ile się dało...
Dzięki za radę a propo winyli, sprowadziłem na stan trochę klasyków i zainteresowanie wzrosło.
W ogóle naszła mnie myśl, żeby być bardziej widocznym w internecie, bo tak naprawdę mam niedopracowaną stronę (mój informatyk zrezygnował ze współpracy). Zatrudniłem nowego, a on skontaktował się z https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/katowice/ i powiedział mi, że teraz ruch na pewno będzie większy, i na stronie, i w rzeczywistości. No i powiem wam że coś w tym faktycznie jest, na dniach będę tworzyć też sklep internetowy. Trzymajcie kciuki.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sklep z płytami

#9 Post autor: lis23 » wt kwie 02, 2019 15:31 pm

swordfish pisze:
czw mar 07, 2019 21:42 pm
Serwisy streamingowe "zabijają" płyty CD. Wygoda. Od razu dostępne na smartfonie. Nie trzeba martwić się brakiem miejsca na półce. Wszystko w cenie 1 płyty.

Filmy DVD i Blu-Ray? Producenci zaczynają likwidować produkcję nowych odtwarzaczy. Zdaje się Samsung już nie będzie produkować odtwarzaczy Blu-Ray. I jedna z najpopularniejszych wypożyczalni filmów video w USA zamieniła się w globalny serwis VOD dostępny na każdym Smart TV (Netflix). Co raz mniej osób kupuje filmy DVD do swojej kolekcji, aby obejrzeć 2-3 razy, a potem, aby odłożyć na półkę, aby się kurzyło. Dzięki serwisom VOD można oglądać na telewizorze, na tablecie czy na smartfonie.
Już nie przesadzajmy.
Gdyby płyty się nie sprzedawały, to by nie wychodziły, a jednak ciągle wychodzą nowości na CD (mówię tu o innej muzyce, niż soundtrack). Muzyka na smartfonie czy na PC to nie jest to samo, to nie jest namacalny przedmiot, więc dla mnie, nie istnieje.

DVD to już przeżytek ale Blu-Ray ma się dobrze, może nie produkują już tylu odtwarzaczy, bo teraz są odtwarzacze UHDBD, które odtwarzają też BD i DVD? Serwisy a la Netflix są fajne, sam opłacam Netflixa i Amazon ale niewiele materiałów jest tam w 4K i z HDR, min. nie ma tych filmów, które w takiej formie wyszły na UHDBD, wiele seriali nie jest w całości, są pojedyncze sezony, lub tylko ostatnie lub pierwsze sezony, brak jest całości. Do tego, taki Netflix na samrtfonie odbiera fatalnie, ma słaby obraz, przynajmniej u mnie. Największą wagą jest to, z tych serwisów robi się jak grzybów po deszczu: HBO GO z okropną jakością, Netflix, Amazon Prime, dojdzie Disney+, Warner, coś tam jeszcze i weź opłać to wszystko, a na płycie kupisz to, co Cię interesuje.
Ostatnio zmieniony wt kwie 02, 2019 21:38 pm przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Gieferg
Asystent orkiestratora
Posty: 429
Rejestracja: wt paź 25, 2016 16:30 pm

Re: Sklep z płytami

#10 Post autor: Gieferg » wt kwie 02, 2019 20:43 pm

Nigdy nie zapłacę za streaming.
Za płytę CD lub BD bardzo chętnie. Jeśli mam płacić za film/muzykę to ma to potem stać na półce.
Muzyka filmowa na Filmożercach

Want list: Tyler - (John) Rambo / Silvestri - Avengers

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sklep z płytami

#11 Post autor: lis23 » wt kwie 02, 2019 21:40 pm

Streaming jest o tyle fajny, że są tam treści oryginalne, których nie ma gdzie indziej ale jeszcze daleka droga do tego, żeby większość materiałów była w najwyższej jakości.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Sklep z płytami

#12 Post autor: swordfish » śr kwie 03, 2019 10:02 am

Wszystko przeszło na wersję cyfrową. Muzyka z CD czy z Tidala Hi-Fi nie ma dla mnie dużej różnicy. Tidal wygrywa u mnie wygodą, że nie muszę ręcznie wkładać płyty do szuflady, wystarczy wyszukać album i kliknąć odtwarzanie.
Muzykę mogę zabrać ze sobą do pracy lub na spacer. Nie muszę dźwigać płyt ze sobą. Odpada kurzenie i zabieranie miejsca na półce. Liczba płyt, które przesłuchuję w streamingu jest większa niż kupowałbym pojedynczo.
Minus jest taki, że nie mam namacalnie okładki i nie mogę odprawić nabożeństwa odsłuchu. I wielu rzeczy jednak nie ma w streamingu i jest obawa, że mogą wygasnąć prawa licencyjne. Po oskarżeniu o pedofilię MJ i R. Kelly całe ich dyskografie mogą z "przyczyn moralnych" zniknąć.
Filmy Netflix oglądane w Smart TV nie, tylko Blu-Ray UHD. I tu mamy problem, bo nie wszystkie tytuły ukazują się w tej wersji.
Jeśli chodzi o filmy, powinno się je oglądać z taśm celuidowych w kinie. Najbardziej naturalne odwzorowanie barw. Tego piksele cyfrowe nie oddadzą, zabijają magię filmową. Niestety kin analogowych w Polsce już praktycznie nie ma. Chyba tylko kino Iluzjon w Warszawie gra jeszcze klasykę z taśm z Filmoteki Narodowej. Teraz króluje na ekranach kin Teatr TV w ostrej żylecie.

ODPOWIEDZ