Komiksy

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#31 Post autor: lis23 » śr wrz 25, 2019 21:26 pm

Jeśli idzie o Batmana, to będzie Go teraz sporo. Już za tydzień w ramach DC Black Label wychodzi "Batman – Biały Rycerz"

Obrazek
Pierwszy album ukazujący się pod logo DC Black Label. W powieści graficznej Batman – Biały Rycerz Sean Murphy, uznany scenarzysta i rysownik, rozkłada najsłynniejszych komiksowych przeciwników na części pierwsze, zadaje pytania o naturę sprawiedliwości, źródła korupcji, prawdę o aktywistach społecznych, bada najmroczniejsze aspekty życia związane z chorobą umysłową.

Książę Zbrodni wychodzi z trawiącego go przez lata szaleństwa i odradza się jako Jack Napier. Pragnie uzdrowić miasto, które dotąd sam terroryzował. Razem z wieloletnią partnerką Harley Quinn wprowadzają w życie swój misterny plan. Chcą unieważnić zasługi Batmana – osoby będącej ich zdaniem największym wrogiem Gotham City.

Krucjata Napiera obnaża korupcję, która od lat toczy lokalną policję, a on sam zostaje popularnym radnym, bohaterem ludu. Jednak kiedy brudy przeszłości dają o sobie znać, zarówno Batmanowi, jak i Jokerowi coraz trudniej określić, kto jest zbawcą, a kto zbrodniarzem. Oddala się też nadzieja na lepszą przyszłość dla Gotham City.

Shean Murphy pracował nad takimi tytułami jak: Batman/Scarecrow: Year One, Teen Titans: Cold Case, Hellblazer, Joe The Barbarian, a także przy wysoko cenionych przez krytyków Amerykańskim Wampirze i Przebudzeniu (we współpracy ze Scottem Snyderem). Murphy jest też scenarzystą i ilustratorem powieści graficznej Off Road oraz popularnej miniserii Punk Rock Jesus.
Drugi tom, "Batman - Przeklęty" będzie w listopadzie, a w grudniu wyjdzie "Batman - Mad Love" w ramach DC Deluxe:

Obrazek

Obrazek

Z Marvela polecam pierwszy tom "Strażników Galaktyki":

Obrazek
Pierwszy tom najważniejszej komiksowej serii o kosmicznych Avengers. Ledwie wszechświat zdążył się odrodzić po dwóch wojnach, a już zagrażają mu pęknięcia czasoprzestrzeni, tajna inwazja Skrulli i Powszechny Kościół Prawdy. Jego jedyną nadzieją są teraz Strażnicy Galaktyki – najpotężniejsza, a na pewno najdziwniejsza drużyna pod gwiazdami! Star-Lord, wygadany szop Rocket, Gamora, Drax Niszczyciel, Adam Warlock, psi telepata Kosmo i inni osobliwi bohaterowie mają niemałe doświadczenie w walce z chaosem, ale współpraca wychodzi im znacznie gorzej. Czy mimo to zdołają przywrócić spokój we wszechświecie?

Scenariusz tego tomu napisał duet twórców znany m.in. z kosmicznej sagi Anihilacja – Dan Abnett (Aquaman) i Andy Lanning. Autorami rysunków są Wes Craig (Deadly Class), Paul Pelletier i Brad Walker (Aquaman).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#32 Post autor: Radek » śr lis 13, 2019 20:06 pm

Od dwóch tygodni testuję aplikację Marvel Unlimited(tylko dlatego, że można było wykorzystać kod na bezpłatny dwumiesięczny okres próbny :mrgreen: ) No i się wciągnąłem, i to bardzo. Chociaż na początku nie wiedziałem za co się wziąć, bo lista komiksów jest tutaj ogromna. Jest tu wszystko, począwszy od najstarszych komiksów ze Spider-Manem z 1963 r. , skończywszy na wszystkich nowościach, które na bieżąco wychodzą. Jest tutaj masa eventów i serii.
Także zrobiłem sobie na razie przerwę od Batmana i DC Comics :) . Aktualnie czytam (w ramach przygotowania do seriali i filmów Marvela jakie wyjdą w najbliższym czasie): Moon Knight(2014), Ms.Marvel(2014), Eternals(Gaimana), Mighty Thor później planuję poczytać trochę o She-Hulk. Oprócz tego jeszcze czytam Vadera(2015), All New Wolverine, Amazing Spider-Man(od 1999 r.) i All New Spider-Man(pierwsze pojawienie się Miles'a Moralesa). Najbardziej z wyżej wymienionych komiksów przypadły mi do gusty przygody Ms. Marvel. Bohaterka jest bardzo sympatyczna po prostu nie da się jej nie lubić. Poruszanych jest kilka ciekawych motywów jak przynależność, superbohaterska odpowiedzialność, tolerancja religijna(główna bohaterka jest muzułmanką) czy interesujące relacje z rodziną, a wszystko to skąpane w dosyć luźnej atmosferze. Jeżeli chodzi o samą aplikację, to jest ona bardzo przejrzysta i przede wszystkim wygodna. Trzy kliknięcia i już czytam jakiś komiks. Choć lubię mieć rzeczy fizycznie na półce, to w tym przypadku się szybko przyzwyczaiłem. Jak mi się nie znudzi, po tych dwóch miesiącach, to chyba przedłużę abonament :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#33 Post autor: lis23 » śr lis 13, 2019 20:45 pm

Ms Marvel to ta Wilsona z rysunkami Alphony?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#34 Post autor: Radek » śr lis 13, 2019 21:43 pm

lis23 pisze:
śr lis 13, 2019 20:45 pm
Ms Marvel to ta Wilsona z rysunkami Alphony?
Dokładnie tak. Zostało mi jeszcze 9 zeszytów. Jak skończę, to biorę się od razu za następną serię z 2016. Fajnie, że ten sam gość za nią odpowiada. Tylko z tego co widzę, to tam jakiś inny rysownik dochodzi - Miyazawa.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#35 Post autor: lis23 » śr lis 13, 2019 21:49 pm

W takim razie polecam "Runaways", run Vaughana z rysunkami Alphony.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#36 Post autor: Radek » śr lis 13, 2019 21:55 pm

lis23 pisze:
śr lis 13, 2019 21:49 pm
W takim razie polecam "Runaways", run Vaughana z rysunkami Alphony.
To ten gość od "Sagi"? Jak tak to już się nie mogę doczekać kiedy zacznę czytać tych Runaways, bo uwielbiam Sagę :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#37 Post autor: lis23 » śr lis 13, 2019 22:04 pm

"Sagi" akurat nie znam. Scenarzysta to Brian K. Vaughan.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#38 Post autor: Radek » czw lis 14, 2019 14:27 pm

lis23 pisze:
śr lis 13, 2019 22:04 pm
"Sagi" akurat nie znam. Scenarzysta to Brian K. Vaughan.
To ten sam :) Nie wiedziałem, że robił coś dla Marvela. Jego "Saga" jest znakomita. Taka szekspirowska historia w kosmosie, gdzie dwóch przedstawicieli innych ras zakochuje się w sobie i mają razem dziecko, a co najlepsze, te dwie rasy są w stanie wojny. Bardzo polecam. W ogóle ci Runaways mają już 16 lat, a nigdy o nich nie słyszałem. Nawet jakiś serial był. Oglądałeś?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#39 Post autor: lis23 » czw lis 14, 2019 14:51 pm

Tak, oglądam pierwszy sezon, bo jest dostępny tylko w necie ale z lektorem i już jest chyba drugi sezon. W USA to jest na Hulu, który ma być dostępny u nich wraz z D+. U nas Hulu, niestety, nie ma.
Brian K. Vaughan sporo pisał dla Marvela, bardzo dużo X-Menów, itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#40 Post autor: lis23 » wt sty 05, 2021 21:28 pm

W grudniu nabyłem kilka ciekawych komiksów, poza standardowymi pozycjami DC i Marvela:

Obrazek

Obrazek

- "Elf Quest" - tom 1 i 2 - seria wychodząca od 1977 roku, niestety, Amber wydał dwa tomy i na tym chyba koniec, bo zapowiadany na grudzień tom trzeci już się nie ukazał.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

- "Hilda" - tom 1 - 6 ( "Hilda i Troll", "Hilda i Nocny Olbrzym" , "Hilda i Ptasia Parada" , "Hilda i Czarna Bestia" , "Hilda i Kamienny Las" oraz "Hilda i Władca Gór" ), fajna seria, oparta na mitologii Nordyckiej oraz mitach i legendach wysp Brytyjskich.

Obrazek

- "Płaszcz i Szpony" - Integral tom 1 - przygodowy komiks w klimatach płaszcza i szpady oraz pirackich opowieści, tyle że bohaterami są tu antropomorficzny wilk i lis.

Z ciekawych rzeczy od Marvela i DC:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ