Komiksy

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#16 Post autor: Radek » ndz wrz 08, 2019 15:05 pm

lis23 pisze:
czw sie 29, 2019 14:29 pm
Pierwszego Robina Masz w "Long Halloween", był też swego czasu komiks "All-Stars Batman i Robin" Franka Millera i Jima Lee ale na Allegro chcą a niego nawet 400 zł. O drugim Robinie praktycznie nic u nas nie było, chyba poza "Śmierć w Rodzinie" w kolekcji DC. Trzeci był w latach 90-tych a czwarty jest obecnie, syn Batmana.
Dobra nadrobiłem dużo rzeczy i wszystko mi się ładnie wyklarowało :). Już jestem w miejscu gdzie Robinem jest Tim Drake, ale za to Jason wrócił z martwych i teraz jest Red Hoodem. Zaraz zaczynam jakiś run Granta Morrisona(od Batman i syn) aż do Flashpointu, a później już z górki do New 52. Od tego New 52 zacznę chyba czytać coś więcej niż tylko historię Batmana, bo tam jakiś ważny event z Ligą Sprawiedliwości jest(Wieczne Zło, czy coś takiego). Ogólnie to jest tego od cholery, zanim dojdę do DC Odrodzenie to chyba minie rok :P
hp_gof pisze:
sob wrz 07, 2019 19:46 pm
Łódź:
Obrazek
Łódź dostała oczywiście najlepszą okładkę z najfajniejszą kreską :P

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Komiksy

#17 Post autor: Bucholc Krok » pn wrz 09, 2019 11:03 am

Koper pisze:
ndz wrz 08, 2019 14:29 pm
Bucholc Krok pisze:
pn sty 15, 2018 11:01 am
I na to idą moje pieniądze? :o Renty w tym kraju są najwyraźniej zbyt wysokie! ;)
Jakby nie mógł zwyczajnie przepić, nie? ;)
O, Koper się obudził po ponad roku. Chyba zadziałał efekt "trzeciego kilometra". :D
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#18 Post autor: lis23 » pn wrz 09, 2019 14:05 pm

Radek, Czytasz w oryginale?
Większość tych komiksów nie jest w Polsce dostępnych, więc ja mogę czytać tylko to, co wyszło po polsku. Komiksów z lat 90-tych musiałem się już pozbyć, żeby mieć miejsce na nowe, a i tak się ono już skończyło, gdy co miesiąc przybywa ok. 10 nowych albumów. Ja, poza Marvelem i DC zbieram jeszcze inne serie, jak Garfield, Smerfy, Yakari, Kaczogród, Usagi, itp.

Rosyjski Minister Kultury już wie, jak opisać dorosłego czytelnika komiksów:
Komiksy - to jest dla tych, którzy słabiej czytają. Mam bardzo negatywny stosunek do komiksów. One są jak guma do życia, to nawet nie jedzenie. Komiksy - nastawienie powinno być na dziecko, takie, które dopiero uczy się czytać, maksymalnie do 7-8 lat. Jeśli dorosły czyta komiksy, to przyznaje: Jestem kretynem, czytam komiksy. Prawdopodobnie możliwe jest ich kolekcjonowanie, to na pewno zabawa, ale nie ich czytanie.
https://naekranie.pl/aktualnosci/minist ... 1568032945

;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#19 Post autor: Radek » pn wrz 09, 2019 23:20 pm

lis23 pisze:
pn wrz 09, 2019 14:05 pm
Radek, Czytasz w oryginale?
Najpierw czytam w oryginale i zapisuję sobie te które mi się najbardziej spodobały, żeby później kupić po polsku. Nie chcę kupować w ciemno. Zastanawiam się nad tą aplikacją na telefon "DC Comics". Komiksy są tam tańsze niż te fizyczne wydania, ale sam nie wiem, bo jestem trochę staroświecki i wolę mieć na papierze to co czytam.
lis23 pisze:
pn wrz 09, 2019 14:05 pm
Radek, Czytasz w oryginale?
Ja, poza Marvelem i DC zbieram jeszcze inne serie, jak Garfield, Smerfy, Yakari, Kaczogród, Usagi, itp.
Ja od 2000 r. zacząłem kolekcjonować Asterixa, Kajko i Kokosza, Giganty i dalej Mamuty, a jeszcze później miałem niezłego bzika na punkcie Naruto(do dziś uważam, że to najlepsza manga jaką czytałem :)), ale wszystko pooddawałem kuzynom, bo mnie to przestało kręcić. Pamiętam, że miałem pierwszego Giganta jaki wyszedł w Polsce w 2001(Jazda bez trzymanki), teraz to pewnie byłby biały kruk :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#20 Post autor: lis23 » pn wrz 09, 2019 23:58 pm

Ja miałem wszystkie "Giganty" od 1990 roku + "Mamuty" do 2010 roku ale zabrakło mi miejsca w pokoju i musiałem je sprzedać ... Siedem półek komiksów ...
Teraz zbieram serię "Kaczogród" Carla Barksa, a w listopadzie dojdzie seria Dona Rosy. "Asterixy", pierwsze wydania też sprzedałem i będę polował na nowsze wydania. Obecnie zbieram serie:

Marvel:

- Avengers
- New Avengers
- Amazing Spider Man
- Spider Man 2099
- Moon Knight
- Hawkeye
- Thor Gromowładny
- Potężna Thor
- Doctor Strange
- Ms Marvel
- All-New X-Men
- Extraordinary X-Men
- All-Nwe Wolverine
- Staruszek Logan
- Guardians of the Galaxy

Marvel Classics:

Z wychodzących pozostał mi "Ultimate Spider Man".

DC:

- Batman
- Batman Detective Comics
- All Stars Batman
- Nightwing
- Nastoletni Tytani
- Batman Dark Metal - 3 tomy
- Superman
- Action Comics
- Wonder Woman
- Flash
- Green Arrow
- Hall Jordan i Korpus Zielonych Latarni
- Aquaman
- Liga Sprawiedliwości

Z DC Deluxe zbieram głównie Batmany.

Z innych komiksów:

- Usagi Yojimbo Saga
- Calvin i Hobes - cała seria
- Ptyś i bill
- Smerfy
- Yakari
- Czworka z Baker Street
- Podniebny HJarry
- Mysia Straż
- Clifton - 3 tomy
- Garfield
- Kaczogród
- Nienawidzę Baśniowa
- Conan - kolekcja
- Star Wars Komiks
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

hp_gof

Re: Komiksy

#21 Post autor: hp_gof » sob wrz 14, 2019 00:04 am

Ostatnio zmieniony sob wrz 14, 2019 00:18 am przez hp_gof, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Komiksy

#22 Post autor: Kaonashi » sob wrz 14, 2019 00:13 am

Nie tak się to pisze. :wink:
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

hp_gof

Re: Komiksy

#23 Post autor: hp_gof » sob wrz 14, 2019 00:19 am

Poprawione ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#24 Post autor: Radek » sob wrz 14, 2019 13:26 pm

lis23 pisze:
pn wrz 09, 2019 23:58 pm
Ja miałem wszystkie "Giganty" od 1990 roku + "Mamuty" do 2010 roku ale zabrakło mi miejsca w pokoju i musiałem je sprzedać ... Siedem półek komiksów ...
Wszystkie? :o No to musiała być pokaźna kolekcja. A nie mogłeś zacząć je składować w jakiejś piwniczce :P ? Pamiętam, że jak mi brakowało miejsca na półkach, to zacząłem wkładać je do łóżka, jak jeszcze miałem takie rozkładane :) . W ogóle fajne było w tych Gigantach to, że ich grzbiety układały się w jeden obrazek. Motywowało to do dalszego zbierania :)
lis23 pisze:
pn wrz 09, 2019 23:58 pm

Marvel:

- Avengers
- New Avengers
- Amazing Spider Man
- Spider Man 2099
- Moon Knight
- Hawkeye
- Thor Gromowładny
- Potężna Thor
- Doctor Strange
- Ms Marvel
- All-New X-Men
- Extraordinary X-Men
- All-Nwe Wolverine
- Staruszek Logan
- Guardians of the Galaxy
Co z tego Marvela się opłaca czytać? Bo żeby nie było, że jestem pro DC. Od Marvela też bym coś chętnie przeczytał. Słyszałem dużo dobrych rzeczy o tej Potężnej Thor, ten pomysł z chorą na raka Jane, która staje się Thorem jest interesujący. No i ten Moon Knight, podobno to jest taki Marvelowy Batman, więc też się chyba za niego wezmę.

A jeżeli chodzi o Batmana to wczoraj skończyłem Ostatni kryzys, bo przeczytałem, że jest tam jakieś ważne wydarzenie dla niego, no i było. Szkoda, że zamiast tego, pojawili się jacyś Bogowie, światy równoległe(multiversum - 52 ziemie, które obserwują jacyś Monitorzy i Anty-monitorzy), zabawy z czasem, nagromadzenie postaci, i ten nieszczęsny Darkseid - strasznie mi się nie spodobał jako ten super-villain. Trochę to było przytłaczające, ale z tego co czytałem, to dużo osób narzeka na chaotyczną narrację i nagromadzenie wątków. No i ciekaw jestem co teraz się stanie z Batmanem i kto zajmie jego miejsce :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#25 Post autor: lis23 » sob wrz 14, 2019 15:59 pm

Do tej pory żałuję tej decyzji z Gigantami ... Na początku komiks wychodził co pół roku, potem co dwa miesiące i w końcu co miesiąc. Potem doszedł "Mega Giga" i "Mamut" i miałem to wszystko do końca 2010 roku. Teraz zbieram serię "Kaczogród" Carla Barksa a od listopada dochodzi seria Dona Rosy.

Zależy, jakich bohaterów z Marvela Lubisz. Ja zacząłem od "Strażników Galaktyki" i "All New X-Men" ale Egmont przerwał run Bendisa GotG i teraz brakuje mi połowy historii. Bardzo chwaleni są "Avengersi" Jonathana Hickmana, którego kulminacją jest ewent "Nieskończoność", który w całości wyszedł w WKKM ( w wydaniu z Egmontu trzeba przeskakiwać pomiędzy serią "Avengers" i "New Avengers" ). Są też ostatnio grube, pojedyncze tomy, jak bardzo chwalony 'Vision", "Niezwyciężony Iron Man" czy "Doctor Strange", który będzie miał dalszy ciąg.

Następca Batmana był bardzo naturalny, jego przygody opisuje komiks "Mroczne Odbicie" z DC Deluxe. Też zakupiłem "Final Crysis" ale brakuje mi tych poprzednich części i mam nadzieję, że wydadzą ciąg dalszy. z tych 52 Ziemi najbardziej podoba mi się Ziemia 26, na której żyją antropomorficzne zwierzęta, a lokalnym Supermanem jest królik, Kapitan Marchewa, który swą moc czerpie ze specjalnych marchwi, czytałbym to :P
Szkoda, Że Egmont nie wydał u nas serii "Titans" Dana Abnetta oraz serii "Super Sons" i "Adventures of Super Sons" o przygodach syna Batmana i syna Supermana.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#26 Post autor: Radek » ndz wrz 15, 2019 22:06 pm

lis23 pisze:
sob wrz 14, 2019 15:59 pm
Zależy, jakich bohaterów z Marvela Lubisz.
Patrząc przez pryzmat filmów, bo tylko z tej strony ich znam, to polubiłem Thora, ale dopiero od Thor Ragarok. To co zrobił z nim Waititi to jest mistrzostwo. W komiksach też przeszedł taką przemianę charakteru czy jest bardziej poważny, jak w pierwszych filmach?
lis23 pisze:
sob wrz 14, 2019 15:59 pm
Ja zacząłem od "Strażników Galaktyki" i "All New X-Men" ale Egmont przerwał run Bendisa GotG i teraz brakuje mi połowy historii.
O, Strażników też bardzo lubię. W komiksach też jest tak dużo dobrego humoru jak u Gunna? Jak tak to jestem kupiony.
lis23 pisze:
sob wrz 14, 2019 15:59 pm
jak bardzo chwalony 'Vision"
Widziałem go ostatnio w Empiku, trochę się zdziwiłem, że na okładce był z rodziną, ale nie było tam Scarlet Witch. Myślałem, że on tylko z nią kręci :) Oglądałem też parę recenzji na YT, i ludzie bardzo chwalą ten komiks, więc może kiedyś po niego sięgnę.
lis23 pisze:
sob wrz 14, 2019 15:59 pm
z tych 52 Ziemi najbardziej podoba mi się Ziemia 26, na której żyją antropomorficzne zwierzęta, a lokalnym Supermanem jest królik, Kapitan Marchewa, który swą moc czerpie ze specjalnych marchwi, czytałbym to :P
Jak Superman jest królikiem, to ciekawe jakim zwierzęciem jest Batman xD Kurde, ale jakby ktoś odpowiedni się za to wziął, to fajowy komiks by z tego powstał :D .
lis23 pisze:
sob wrz 14, 2019 15:59 pm
Szkoda, Że Egmont nie wydał u nas serii "Titans" Dana Abnetta oraz serii "Super Sons" i "Adventures of Super Sons" o przygodach syna Batmana i syna Supermana.
Niedawno dowiedziałem się o tym, że Batman ma syna, a teraz jeszcze Superman. Jak to się stało?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#27 Post autor: lis23 » pn wrz 16, 2019 14:10 pm

Jeśli idzie o Strażników Galaktyki to we wrześniu wychodzi pierwszy tom runu Dana Abnetta i Andiego Lanninga, uznanego za jeden z najlepszych komiksów Marvela XXI wieku:

https://www.gildia.pl/komiksy/403696-st ... tyki-tom-1

Tutaj warto by było, jednak przeczytać cała sagę "Anihilacja" i "Anihilacja: Podbój", gdzie mamy świetną mini serię "Star Lord' od twórcy Lobo. Humor jest tutaj inny ale równie świetny, głownie na linii Star Lord i Rocket, z tym, że tutejszy Rocket jest mniej wybuchowy, o wiele bardziej profesjonalny ( geniusz techniczny, specjalista od broni i od materiałów wybuchowych 0 ale nadal bardzo zabawny.

Thor jest bardziej poważny, a teraz mamy jeszcze Potężną Thor, czyli postać, którą w filmach grała Portman i która pojawi się w kolejnym filmie.

Jeśli lubisz Spider Mana, polecam serię "Ultimate Spider Man" wydawaną w ramach Marvel Classic - to taki Pająk od nowa, tylko w uiniwersum Ultimate, które powstało w 2000 roku i już nie istnieje ale Pająk wyszedł im świetny, podobnie jak jego następca, Miles Morales.
Spoiler:
Obrazek

Damien Wyane to syn Batmana i obecny Robin, a Jonathan Kent to syn Supermana i Superboy. Chętnie zobaczyłbym te dwie rodzinki na ekranie kina, w końcu byłoby coś nowego.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#28 Post autor: Radek » pn wrz 16, 2019 19:51 pm

Zamówiłem na razie pierwszy tom Thor Gromowładnej, myślę będzie to fajna odskocznia od Batmana. Nie chcę też zaczynać zbyt dużo serii naraz, bo później nie ogarniam co się dzieje :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Komiksy

#29 Post autor: lis23 » wt wrz 17, 2019 14:17 pm

Nie wiem, czy "Thor" to dobry pomysł, trzeba by przeczytać najpierw cztery tomy "Thor Gromowładny" i ewent "Grzech Pierworodny" oraz "Grzech Pierworodny - Thor i Loki" żeby wiedzieć, min. dlaczego Odin Son nie jest już godzien młota, itp.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Komiksy

#30 Post autor: Radek » śr wrz 18, 2019 15:26 pm

Myślałem, że stary Thor nie ma tam zbyt znaczącej roli :( No trudno, co najwyżej przeczytam jakieś streszczenie, bo jakoś nie mam ochoty brać się za tę postać.

ODPOWIEDZ