Problem z tv LED

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Problem z tv LED

#1 Post autor: lis23 » czw paź 26, 2017 07:51 am

Postanowiłem zareklamować mój prawie ośmiomiesięczny tv SUHD UE49KS 7000 marki Samsung. Dowiedziałem się, że moja usterka to tzw. wyciek światła z podświetlenia LED matrycy, spowodowany najprawdopodobniej rozszczelnieniem się listwy u dołu ekranu, matrycy. Zrobiłem i wysłałem Samsungowi te oto zdjęcia, wraz z opisem problemu:

Obrazek

Obrazek

Samsung odpisał mi w taki sposób:
Rozumiem Pana, lecz przesłane zdjęcia nie są miarodajne i na ich podstawie sprawa ta nie może być weryfikowana.

Proszę więc o dosłanie zdjęć wykonanych:

- na wprost TV, nie pod kątem,

- zdjęcia z testu diagnostycznego,

- zdjęcie w oświetlonym pomieszczeniu.

Po otrzymaniu tych danych sprawa zostanie w pełni zweryfikowana.

...

W telewizorach LED mogą być widoczne jaśniejsze pola na ciemnym tle i nie koniecznie świadczy to o usterce TV.


Dlatego też proszę o dosłanie zdjęć w celu pełnej weryfikacji tej sprawy.
Oni chcą mi wmówić, że to jest tzw. clouding i że to jest normalne i naturalne zjawisko w tv LCD/LED, co mogę teraz zrobić? Myślałem, że wystarczy tylko telefon i przyjeżdżają zabrać tv, a tu trzeba się bawić w zgłoszenia, zdjęcia, itp. Powyższe zdjęcia zrobiłem smartfonem, gdyż Galaxy S6 robi lepsze fotki, niż mój stary aparat cyfrowy, ale jakość tych zdjęć nie zadowoliła Samsunga, więc jak zrobię im nowe, to znowu mogą je odrzucić.

Tutaj widać, jak to wygląda u innego użytkownika tego modelu tv, któremu wymieniono tv, a u mnie jest tego więcej:

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
WhiteHussar
Nominowany do Emmy
Posty: 1504
Rejestracja: sob mar 02, 2013 23:31 pm
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Problem z tv LED

#2 Post autor: WhiteHussar » czw paź 26, 2017 19:47 pm

Z pewnością nie jest to normalne. No a co na to sklep w którym kupiłeś? Jak to wygląda na czarnym tle czy czerwonym?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z tv LED

#3 Post autor: lis23 » czw paź 26, 2017 19:52 pm

Sklep odsyła do serwisu. Na ciemniejszym tle tak tego nie widać, jak na jasnym.
Dzisiaj byłem w salonie Samsunga w Katowicach w Silesii i dali mi bezpośredni kontakt do serwisu, a nie do głównej infolinii Samsunga.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Problem z tv LED

#4 Post autor: Adam » czw paź 26, 2017 21:59 pm

szajsungowy standard. ciesz się że masz jeszcze gwarancję. i nie rozumiem po co zabawy w jakieś maile. pakujesz tv, stawiasz serwisowi na ladzie i odliczasz czas na rozpatrzenie reklamacji. tyle. i po kiego przy takim małym tv szedłeś w uhd?
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z tv LED

#5 Post autor: lis23 » czw paź 26, 2017 22:07 pm

Na większy nie mam miejsca ;)
Filmy z BD upscalowane przez odtwarzacz UHDBD wyglądają świetnie, choć szkoda, że to nie OLED LG.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Problem z tv LED

#6 Post autor: Adam » czw paź 26, 2017 22:22 pm

Bez żartów proszę :) To tak jakbyś sobie mp3 przerobił na flaca. To tylko Twoje lepsze samopoczucie bo koło uhd to nie stało nawet, szczególnie w tak małej przekątnej.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z tv LED

#7 Post autor: lis23 » czw paź 26, 2017 23:04 pm

Ale co nie stało?
Filmy z płyt Blu-Ray podniesione do 2160p wyglądają tu lepiej, niż te same filmy wyświetlane w 1080p na tv 1080p - tam, na stopklatce było widać piksele, tutaj, nie. Na tv 1080p oglądałem BD na PS3 i PS4, tutaj mam odtwarzacz UHDBD.

Inna sprawa to tzw. upscaling samego tv, który ma podnosić jakość obrazu z kablówki, itp. do jakości "prawie 4K" - g. prawda, programy tv z kablówki, nawet te w HD wyglądają bardzo słabo, bo to jest albo 720p, albo 1080p.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z tv LED

#8 Post autor: lis23 » pn lis 20, 2017 16:08 pm

Udało mi się ten tv zgłosić na gwarancje, przyjechał serwisant, tv uszkodzony, miał mi wymienić matrycę ale matryca jest niedostępna, więc są dwa wyjścia:

- Albo dadzą mi taki dokument, z którym w Saturnie wybiorę sobie inny model Samsunga za 4 600 zł
- Albo oddadzą mi kasę i kupię sobie inny tv.

Jako, że Samsung nie ma w tym roku w tej cenie nic na poziomie mojego obecnego tv ( UE49MU8002T nie jest SUHD, nie posiada certyfikatu Ultra Premium i nie ma matrycy 120 Hz, dopiero model 55 calowy ma 120 Hz, a QLEDY zaczynają się od 6 500 zł) to pomyślałem o innym tv i wpadłem na tego Sony:

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/tele ... d-49xe9005

https://hdtvpolska.com/sony-xe9005-kd-5 ... 17-4k-hdr/

Wprawdzie też nie ma certyfikatu Ultra Premium ale ma wysoki HDR na poziomie 800 nitów, co jest dobrym wynikiem (mój Samsung ma tylko 530 nitów) ale ponoć są jakieś problemy z odwzorowaniem ruchu, na czym się nie znam.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Problem z tv LED

#9 Post autor: Adam » wt lis 21, 2017 13:33 pm

weź panasonica, dobrze radze.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z tv LED

#10 Post autor: lis23 » wt lis 21, 2017 18:56 pm

Jakiego?
Najlepszy ich model UHD to DX 9000 i kosztuje ok. 8-9 000 zł, a ja mam tylko 5 000 zł. Znasz jakiś inny, dobry model, z dobrą czernią i HDR em za tę kwotę?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58191
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Problem z tv LED

#11 Post autor: Adam » pn sie 31, 2020 13:23 pm

Do Giertycha !
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Problem z tv LED

#12 Post autor: Krzysiek » śr wrz 30, 2020 16:17 pm

Żywotne problemy Kolegi Lisa.... najpierw porusza całe forum odnośnie jaki sprzęt kupić (czy to grający, czy Tv czy też soundbar) a później pomimo różnorakich rad i podanych wręcz linków, kupuje co Mu w sklepie wepchną... I narzeka, iż coś nie działa, psuje się, lub też nie zaspokaja potrzeby bycia na topie z różnorakimi formatami dźwięku filmowego...
Sprzedaj nerkę i kup na zapas poniższą matrycę a jeszcze może starczy na dobry sprzęt grający...

https://www.komputronik.pl/product/6922 ... glass.html

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z tv LED

#13 Post autor: lis23 » czw paź 01, 2020 12:12 pm

Krzysiek, to było trzy lata temu ;) To już jest archeologia ;) Na razie nie potrzebuję nowego tv, mój Sony Bravia XE93 55 cali spisuje się bardzo dobrze i nie biorę nic, co mi wepchną w sklepie, sam ten model wybrałem po przeczytaniu kilku testów i był to najlepszy wybór w 2017 roku bo to OLEDa LG mi sporo kasy zabrakło.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Problem z tv LED

#14 Post autor: Krzysiek » pt paź 02, 2020 16:58 pm

Nie tylko ja w tym roku Tobie na ten temat odpowiedziałem ;-) Poza tym, o soundbar kto się dopytywał? I co w tym temacie ode mnie "usłyszałeś"? A teraz czytam, iż "nie obsługuje najnowszych formatów dźwięku".... No wybacz :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problem z tv LED

#15 Post autor: lis23 » pt paź 02, 2020 19:40 pm

O soundbarze myślałem ale przez krótką chwilę, mam teraz takich sąsiadów, że nawet muzyki mało co słucham ;) wzywają policje o oglądanie tv, a co dopiero oglądanie filmów na z soundbarem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ