Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#241 Post autor: Ghostek » pt maja 14, 2021 10:44 am

Soundbary to samo zło. Lepiej zainwestuj w jakiś zestaw stereo. Nawet z tej półki cenowej, którą chcesz przeznaczyć na to coś znajdziesz jakieś nieźle grające paczki
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#242 Post autor: lis23 » pt maja 14, 2021 10:47 am

Na sprzęt stereo nie mam miejsca, soundbar zajmuje go mniej i mi w zupełności wystarczy, zwłaszcza, że słyszę jednym uchem ;)
A tak z ciekawości, co Byś polecił w podobnej cenie? Z Dolby Atmos jest tylko to ale za 3 500 zł:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... per-czarny
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#243 Post autor: Ghostek » pt maja 14, 2021 11:52 am

Rozumiem, że nie masz miejsca na konfigurację głośniki + wzmacniacz?
Soundbar nie jest tu dobrą alternatywą. Szczególnie taki z subem ;) Będzie ci tylko dudniło, a nie o to chodzi.
Ja bym poszedł w zestaw głośników aktywnych Edifiera
https://www.edifier.pl/product-pol-44-E ... 000DB.html
Niby seria Studio, ale z charakterystyką brzmienia monitorów mają niewiele wspólnego. ;)
Za to całkiem fajną scenę robią za stosunkowo małą kasę. Paczki z tej linii osobiście sprawdzałem i nawet sprezentowałem rodzicom, co by sobie do telewizora podpięli.
Do oglądania filmów jak i słuchania muzyki w warunkach domowych jest to rozwiązanie całkiem spoczko. Gabarytowo również niewielkie.
Masz kilka wejść + BT, więc możesz podpinać kilka źródeł jednocześnie.
Wbudowany wzmacniacz i przetworniki też są całkiem okej w porównaniu do tej chińszczyzny aplikowanej do standardowych zestawów komputerowych. Na plus całkiem miło sprawujący się bas, który nie dudni, a wchodzi zaskakująco miękko.
Reszta to kwestia gustu w odbiorze.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#244 Post autor: lis23 » pt maja 14, 2021 12:13 pm

A to trochę nie za mało? Plus musi być jeszcze jakiś wzmacniacz. Ja teraz robię remont w dwóch pokojach, pokój po siostrze już mam zrobiony, teraz robię mój, jutro będzie gruntowanie, potem malowanie, kładzenie paneli i składanie nowych mebli. Pod tv będę miał taką długą szafkę:
Obrazek

na tym będzie PS5, Xbox Series X i odtwarzacz UHDBD + jeszcze stacja dokująca do Switcha, więc soundbar by tu pasował, tv 55 cali będzie na ścianie. Edifera mam do PC - Edifier 2.0 R1850DB .
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#245 Post autor: Ghostek » pt maja 14, 2021 12:33 pm

Do głośników aktywnych nie potrzeba wzmacniacza. Dlatego są aktywne. I paradoksalnie ten soundbar z subem zajmie ci więcej miejsca dając gorsze wrażenia odsłuchowe niż klasyczny układ głośników 2.0.
I jeżeli martwisz się na zapas o moc tych głośników, to uspokoję - mają pierdolnięcie. ;)
Ale najlepiej by było jakbyś sobie porównał oba sprzęty w akcji.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#246 Post autor: lis23 » pt maja 14, 2021 12:40 pm

A gdzie je można ewentualnie zobaczyć? Może w jakimś studio? Wiem, że w drodze do Katowic takie coś jest, tam kupowałem mój sprzęt Yamahy i głośniki. Soundbar ma taką przewagę, że ma wsparcie dla Dolby Atmos, ma też ponad 500W a głośniki tylko 120W. Obecnie posiadam stary soundbar ok. 200W i jest on dla mnie za cichy.Ten za 3,5 tysiąca zestaw jest fajny ale trochę drogi.


youtu.be/B71SCfFMQ9k

Mimo wszystko mówią, że są to typowe kolumny biurkowe, pomimo jakości wykonania i wysokiej ceny. Myślę o tym zestawie Denon ale te głośniki podłogowe, np. Estrada są za wysokie, nad tv muszą się jeszcze zmieścić trzy półki na płyty CD.

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#247 Post autor: lis23 » sob maja 15, 2021 08:42 am

Co jest ogólnie potrzebne do Dolby Atmos? Jeśli nie wspiera go tv wystarczy że wspiera go odtwarzacz 4K UHDBD i amplituner?
Nie wiem też, czy pokój, który ma pięć metrów długości na trzy metry szerokości nie jest za mały na kino domowe? Myślę o takim zestawie:

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... per-czarny

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/ ... ubp-x800m2

Plus oczywiście okablowanie, ewentualnie właśnie soundbar, byłem zarówno w salonie Denon jak i w MM i kino domowe najtaniej wychodzi właśnie w komplecie, pojedynczo jest znacznie drożej. Oczywiście, to byłoby tylko 5.0 i trzeba by jeszcze dokupić subwoofer i głośniki do DA.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#248 Post autor: lis23 » śr maja 26, 2021 11:38 am

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#249 Post autor: Ghostek » śr maja 26, 2021 14:50 pm

Nie za ciężko jak na małe pomieszczenie?
Szczególnie te tylne satelitki grające za uchem...
Może jestem spaczony pod tym względem, ale wydaje mi się, że tu lepiej sprawdziłoby się zwykłe stereo.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#250 Post autor: lis23 » śr maja 26, 2021 14:57 pm

Gra nawet fajnie, choć ja z wadą słuchu nie bardzo słyszę tych tylnych sourand i subwwofera ( ale nie wiem też jakie dźwięki powinny się z nich wydobywać ) ale sprawdzałem tylko dwa filmy, które mają dźwięk w 7.1.2 a ja mam 5.1 - mogę jeszcze za 350 zł dokupić głośniczki do Dolby Atmos, które stawia się na frontach u góry.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10200
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Sprzęt muzyczny

#251 Post autor: Ghostek » śr maja 26, 2021 19:23 pm

Ale po co Ci sprzęt obsługujący 50:1 jeżeli masz wadę słuchu :) Tym bardziej stereo jest tutaj chyba lepszym rozwiązaniem :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#252 Post autor: lis23 » śr maja 26, 2021 19:56 pm

Wiesz, nie tylko ja filmy oglądam i gram a reszta głucha nie jest ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt muzyczny

#253 Post autor: swordfish » śr maja 26, 2021 22:09 pm

Potem nawiedzony sąsiad wzywa policję, bo mu za głośno. U Ciebie gra jak należy, a on przez ścianę słyszy: "łup, łup, brzdęk, wrrrum, BRAAAM!".

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#254 Post autor: lis23 » czw maja 27, 2021 00:04 am

Wieczorem czy w nocy się takiego sprzętu nie używa.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13080
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#255 Post autor: lis23 » czw kwie 14, 2022 11:01 am

Zepsuł mi się odtwarzacz CD: Yamaha CD-S3000 - szuflada na płytę przestała się wysuwać, wcześniej wysuwała się za którymś razem ale od soboty już się nie wysuwa, ile razy bym nie próbował.
Niestety, sprzęt ma prawie osiem lat, dzwoniłem do sklepu w którym go kupiłem i tam poinformowali mnie, że jedyny serwis Yamahy w Polsce jest w Warszawie i że musiałbym tam wysłać odtwarzacz CD, sama diagnoza to 100 zł. Napisałem do nich z opisem problemu i czekam na odpowiedź ale jestem ciekaw, czy mógłbym oddać sprzęt do jakiegoś serwisu RTV, czy tam raczej nie znają się na takim sprzęcie?
Nowy, podobny odtwarzacz ( CD - S3003 ) to koszt 1 900 zł, więc prawie tyle, ile osiem lat temu dałem za odtwarzacz i amplituner w komplecie.

P.S: kontaktowałem się z serwisem audio video i mógł pójść pasek lub, jeśli to silniczek to utleniło się srebro - w każdym razie, można do nich przywieźć.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ