Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#316 Post autor: Mystery » sob gru 23, 2023 12:47 pm

No na tym Teufel Impaq 8000, taki kombajn do wszystkiego :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1113
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#317 Post autor: Krzysiek » czw sty 04, 2024 16:45 pm

Mystery pisze:
pt gru 22, 2023 08:44 am
Krzysiek pisze:
pt gru 22, 2023 08:12 am
Nie ma za co dziękować :) Mocno ograniczyłeś jakikolwiek wybór, a do tego pewne sprzęty nie są w kręgu moich zainteresowań. Dobrze, że ktoś to przetestował i dał pozytywną opinię. Jeszcze lepiej, iż udało się Tobie to wszystko (sprzedaż i kupno) świetnie zgrać. A chyba najlepiej, że sprzęt dotarł sprawny i możesz się delektować muzyką - bo o to tylko chodzi :D Mojej zasługi w tym nie było :wink: Sam jestem ciekaw jak to zagra przy wszystkich podpięciach głośników Pylona :D cóż, daj kiedyś znać.
Po prostu nie podejrzewałem, że odtwarzacz Blu będzie mógł mi służyć do słuchania muzyki z CD i to w takiej jakości. A na samej transakcji wyszedłem na tysiaka do przodu, przy czym mój Denon przy Teufelu, jego możliwościach i opcjach, leży i kwiczy, a w cenie tej 12 mogę mieć teraz solidne 5.1 i cieszę się, że się na to nie zdecydowałem (bo było już w koszyku :wink: ), a teraz te 3 tysie napawa wprost na absurd. Teraz tylko zainwestować w centralny Pylona, a z dwoma tylnymi, póki co się jeszcze wstrzymam. Mam gdzieś dwie małe satelitki Tonsila, za które brat 20 lat temu trochę zapłacił, także będę musiał sprawdzić jak to będzie grało z nimi, bo central 858, sat 1300 i robi się już konkretna kwota.
Nie mogłem wcześniej odpowiedzieć... Jak widzę, całkowicie się nie zrozumieliśmy, pomimo moich pytań a Twoich odpowiedzi - co do Twoich potrzeb :) tak też bywa... Cały czas sądziłem, iż preferujesz (z racji lepszego dźwięku...? - takie było moje domniemanie) odsłuch płyt CD z muzyką z "dedykowanego" odtwarzacza CD, natomiast filmy tylko oglądasz z odtwarzacza Blu... :D Teraz tym bardziej (kiedy uskładasz kwotę pozwalającą Tobie na dalszą rozbudowę systemu) polecam wcześniej podany amplituner Denona. A od strony głośników, bardzo dobrze, iż decydujesz się najpierw na wymianę centralnego a dopiero później satelitek :) Mam tylko nadzieję, iż to combo udźwignie w przyszłości komplet Pylona...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#318 Post autor: Mystery » sob sty 06, 2024 08:06 am

Chodzi o Denona AVR-X2800H? Znalazłem jeszcze tańszy AVR-S660H. Będzie można do niego podpiąć Teufel Impaq 8000 i mieć zestaw odtwarzacz + nowoczesny amplituner z wszystkimi bajerami? Póki co sam Teufel robi robotę, podpiąłem do niego centralnego Pylona, a w ustawieniach zmieniłem dźwięk z 2.1 na 5.1 co odblokowało nowe możliwości dźwięku i teraz gra to jeszcze lepiej, na tyle, że zamówiłem też satelity :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1113
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#319 Post autor: Krzysiek » sob sty 06, 2024 20:42 pm

Tak, chodzi dokładnie o ten model Denona i to co w sobie na obecną chwilę (i na ładnych partę lat do przodu) ma wbudowane. Nie jest ważne, że są tańsze modele a to co możesz do tego podłączyć i na ile lat to "wystarczy". A właśnie ten Denon ma już wszystko a nie niższe, które cały czas będą ograniczały.
Jeśli posiadasz już centralny Pylona to choćby na nim powinieneś słyszeć znaczną różnicę w jakości dźwięku dochodzącego z przodu, czy to z koncertów czy filmów. Jeśli przełączyłeś w ustawieniach na 5.1 jak rozumiem, podłączyłeś cokolwiek na tyły i jakikolwiek woofer... :-) No i gra gitara :D Kiedy wymienisz satelity zrozumiesz, dlaczego zawsze warto mieć (ew. później rozbudować - o ile ktoś do systemu stereo chce oglądać koncerty lub filmy) kompletny system (braknie Ci jeszcze woofera z Pylona :wink: ) głośników danego producenta.
Nie zapomnij o rejestracji przez internet na stronie producenta, co daje dłuższą gwarancję.. na 5lat?...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#320 Post autor: Mystery » ndz sty 07, 2024 10:30 am

Tylko ten tańszy o tysiaka AVR-S660H ma chyba wszystko to samo. Z Teufelem będzie się łączyć normalnie przez HDMI? Póki co mam tylko centralny, ale już czuć różnicę, moje stare Tonsile okazały się uszkodzone, przynajmniej jeden z nich. Subwoofer mam starego Harman Kardon HKTS 160 SUB/230 i będzie mi musiał póki co wystarczyć, ten od Pylona wychodzi drogo.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1113
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#321 Post autor: Krzysiek » ndz sty 07, 2024 14:23 pm

Ten tańszy model jest dużo starszy a przez to już częściowo "zdezaktualizowany". Obecne wsteczne mają końcówkę 700 a najnowsze (z końca 2022 ?) 800. Czyli od najniższego ale z wyższej grupy - 1800 ; 2800 ; 3800 ...
660 vs 1800 - pierwszy jest 5 kanałowy + woofer co już na starcie Cię ogranicza. Ma niby dużą moc końcówek (jak na 5 kanałów) ale tylko w materiałach na stronie :lol: Jeśli się zgłębić, choćby wejść na niemiecką stronę Denona, tam już dokładniej podają moce na poszczególne kanały. Ale to i tak tylko złudzenie. Przy tego typu sprzęcie zawsze ograniczeniem jest zasilacz. Ten model nie zapewni Ci również multiroomu właśnie przez ograniczenie ilości kanałów i mocy. Oraz dużo mniejsze możliwości podłączania dodatkowego sprzętu pod amplituner jako domową centralę audio

https://www.denon.com/de-de/product/av- ... S660H.html

Dlaczego 2800 a nie 1800 ? Pomijając już niewiele wyższą moc (co jednak przy wykorzystaniu pełnych 5 kanałów oraz dodatkowej strefy stereo, lub wszystkich 7 do kina domowego) ale za to mocniejszy zasilacz, który daje pewność iż po kilku godzinach nie załączą się zabezpieczenia termiczne. A uwierz mi, wiem coś o tym kiedy podłączałem swoje B&W do Yamahy RX-V1200 a później 2400... I w sumie najważniejsze to ilość HDMI i ich możliwości. To obecnie ustala co, ile i jakiej jakości podłączysz do "centrali".

https://www.denon.com/de-de/product/av- ... 1800H.html

https://www.denon.com/de-de/product/av- ... 2800H.html

https://www.infoaudio.pl/artykul/2268,d ... alowych-8k

Opisów tego sprzętu, choćby na youtube jest pełno i warto się z tym zapoznać.
Jeśli kupisz Denona, to już później możesz spokojnie się pozbyć (pewnie nawet z zyskiem, jeśli porobisz fajne zdjęcia swojego systemu z podłączonymi Pylonami i opiszesz jak to dawało radę przy 5 kanałach z świetnymi głośnikami :) ) Teufela :D

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#322 Post autor: Mystery » ndz sty 07, 2024 16:35 pm

Ok, dzięki za rady. Będę miał tego Denona na oku. Na Olx chodzi już za 2500. Póki co czekam na satelity i będę dalej testować Teufela :wink:

Na polskim amazonie czy innych sklepach cena wynosi ok 3200 zł. Na amazon de 596 euro a wersja z dab 581 euro, czyli około 2600 zł...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#323 Post autor: Mystery » pn maja 06, 2024 19:04 pm

Krzysiek pisze:
ndz sty 07, 2024 14:23 pm
Jeśli kupisz Denona, to już później możesz spokojnie się pozbyć (pewnie nawet z zyskiem, jeśli porobisz fajne zdjęcia swojego systemu z podłączonymi Pylonami i opiszesz jak to dawało radę przy 5 kanałach z świetnymi głośnikami :) ) Teufela :D
Już od dłuższego czasu mam tego Denona AVR-X2800H. Skompletowałem też 5.1 Pylona (Pylon Audio Pearl 25, Pylon Audio Pearl Sat, Pylon Audio Pearl Center, Pylon Audio Pearl Sub). Gra trochę cicho i muszę dać te 50+, ale ogólnie gra fajnie, czuć różnicę w grach na PS5 czy serialach na streamingu. Niestety jest jeden szkopuł, nie dam rady podłączyć do tego Teufela Impaq 8000 by włączyć sobie muzyczkę z CD. TV mam połączony z Denonem przez kabel HDMI poprzez wejścia eARC z obu sprzętów, a do Denona w wejście HDMI GAME mam jeszcze podłączone PS5 i wszystko śmiga jak ta lala - przyciskiem PS z pada uruchamia się TV wraz z Denonem i gitara gra. Niestety czar pryska jak próbuje podłączyć Teufela, wtedy dzieją się przysłowiowe cyrki. Podłączałem go do Denona w różne wejścia HDMI i bez rezultatu. Może z raz było tak jak trzeba, ale po restarcie znów nie było niczego... Włączając TV nie włączał się Denon, jak włączał się Denon nie było Teufela, kolejny razy włączał się tylko Teufel, znikała konsola, albo sama włączała się nie proszona. Może ma ktoś pomysł jak to połączyć by było kompatybilnie i czy w ogóle da się to sensownie połączyć? Jak łączę Teufela nie do Denona, a bezpośrednio do TV przez np HDMI 4 to wtedy udaje się połączyć, ale Denon wtedy też potrafi wtedy zwariować, włączyć PS5 lub po restarcie TV sam się już nie włączyć, jakby gdzie bym go nie podłączył Teufel zyskuje priorytet nad Denonem... dlatego mam go włączonego tylko do prądu, a jak chcę z niego skorzystać wtykam wtedy kabel HDMI do telewizora, a później go odłączam, ale chyba musi być jakiś bardziej wygodny sposób, bo inaczej trzeba będzie chyba kupować odtwarzacz CD?

Tak to wygląda od tylca:
Denon
Obrazek

Teufel
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1113
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#324 Post autor: Krzysiek » wt maja 07, 2024 00:38 am

Ufff, akurat jeszcze siadłem coś napisać a właściwie to może samemu się dowiedzieć, w jaki sposób Forumowicze maja swój sprzęt podpięty i zrozumieć pewną kwestię (w poście Kolegi Lisa, na który już częściowo odpowiedziałem). Ale zauważyłem Twój wpis i może zacznę w tym temacie :D

Sprzęt grający można podłączyć na wiele sposobów:
1. Odtwarzacz CD do wzmacniacza (najprościej i najczęściej)
2. Odtwarzacz CD do przedwzmacniacza i wzmacniacza (coraz częściej) lub końcówki (końcówek) mocy
3. Odtwarzacz CD (z regulowanym wyjściem) do jak wyżej końcówki lub końcówek mocy
4. Odtwarzacz Blu (jako wielokanałowy) bezpośrednio do tv poprzez złącze (obecnie) HDMI (po co podłączać Blu do tv złączem zwrotnym eARC :?: jak to niektórzy robią, nie rozumiem :roll: )
5. Odtwarzacz Blu (jako wielokanałowy) poprzez HDMI do tv dla przesłania obrazu a HDMI eARC jako audio do amplitunera (lub dla analogowych audio do wzmacniacza 2-kanałowego)
6. Jeśli nie posiadasz odtwarzacza 4K ale masz taki tv i do tego amplituner skalujący do 4K oczywiście najlepiej podłączyć Blu-Raya do amplitunera poprzez HDMI.... które? :arrow: przypisane dla Blu-Ray :) a z amplitunera do tv poprzez eACR. Przeważnie amplitunery mają lepsze skalery 4K niz tv.
I tu moje pytanie... Gdy ktoś posiada dekoder (jakikolwiek - czy to z satki czy internetowy) - w jaki sposób go podłączacie do tv? Bezpośrednio czy może najpierw do amplitunera a później z amplitunera do tv? :) Na zdjęciu Denona ładnie widać wejście HDMI do podłączenia satki (oraz dodatkowe odtwarzacza Blu-Ray)

Powyższe ma się częściowo do mojej odpowiedzi w temacie połączenia Denon vs Teufel
Oba te sprzęty mają wbudowane przedwzmacniacze, których oprogramowanie po połączeniu się gryzie.... co jest oczywiste. Teufel nie jest tylko odtwarzaczem z końcówkami mocy a pełnoprawnym amplitunerem ze swoim przedwzmacniaczem.
Dlatego też w przytoczonym przez Ciebie zdaniu, które napisałem jest wyraźnie - iż Teufela możesz spokojnie się pozbyć :arrow: po zakupie Denona. Jeśli natomiast chcesz go używać jako odtwarzacza CD w połączeniu z Denonem, możesz spróbować ale tylko i wyłącznie po sygnale analogowym dla stereo: Teufel (AUX Out) - Denon (AUDIO In - 3 AUX1). Ale czy to zadziała, nie wiem. Ew trzeba by było szukać w instrukcji Teufela czy jest możliwość całkowicie odłączyć sekcję amplitunera i przedwzmacniacza by działał tylko i wyłącznie jako odtwarzacz CD. Może programowo jest taka opcja :)
Jeśli to nie pomoże, pozostaje sprzedanie "z zyskiem" Teufela i zakup jakiegoś odtwarzacza CD bądź nawet Blu. Gdy jednak oglądasz filmy z konsoli, tylko lepszy odtwarzacz CD. Wybór przeogromny, ale nie pchaj się w Yamahę (szczególnie do Denona - odwrotnie jeszcze kiedyś jakoś grało). Jak już "musisz", Denon też ma fajne odtwarzacze, ale.... :wink:

Odnośnie podłączonych głośników i "cichego" grania. Bawiłeś się ustawieniami impedancji? Może coś nie tak jest w ustawieniach wewnętrznych Denona? Dokonałeś kalibracji akustyki przy wszystkich głośnikach? Musiałbym poszukać w mailach, co jakiś czas temu doradzałem innemu Koledze :lol: ponieważ o tej porze trochę zwalnia mi myślenie :lol:

Gratuluję zakupu tak fajnego sprzętu do kina domowego. Jest moc :D

Jeszcze uwaga na koniec, którą cały czas przypominam :wink: Panowie, patrzcie jakie macie przewody HDMI ponieważ tu też się sporo zmienia :arrow: moja odpowiedź z linkiem do tematu "QD-OLED + amplituner" Kolegi Lisa i Jego problemów z nowym tv od Sony...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#325 Post autor: Mystery » wt maja 07, 2024 18:00 pm

Teufel (AUX Out) - Denon (AUDIO In - 3 AUX1)
Próbowałem jeszcze kablem optycznym, ale żadne sprzęty się nie widzą, ale żeby połączyć to w ten sposób to bym nie wpadł, ale nie wydaje mi się żeby ten sposób zadziałał, żebym w TV miał wybór na włączenie sobie podłączonego Teufela.
Ew trzeba by było szukać w instrukcji Teufela czy jest możliwość całkowicie odłączyć sekcję amplitunera i przedwzmacniacza by działał tylko i wyłącznie jako odtwarzacz CD
Nic takiego w ustawieniach nie widzę.
Dokonałeś kalibracji akustyki przy wszystkich głośnikach?
Tak, kalibrowałem Audyssey dołączoną wieżyczką, choć na początku i bez tego grał cicho, zupełnie jak mój poprzedni Denon CEOL N10, gdzie filmy oglądałem na poziomie (50-60). Ogólnie mi to na co dzień nie przeszkadza, ale nurtuje mnie to, bo chyba nie powinno tak być. Ostatnio dostałem Apple Music na 3 miechy za darmo i tam w ogóle trzeba zrobić na 70, żeby było coś słychać... a przy takich Pylonach i Denonie liczyłem jednak na coś innego :wink:
Gratuluję zakupu tak fajnego sprzętu do kina domowego. Jest moc :D
A dziękuję, choć też duża w tym Twoja zasługa :wink: Tylko ten konflikt z Teufelem mnie denerwuje, choć wczoraj wyłączyłem z podłączonym Teufelem do TV przez HDMI 4, dziś włączam, włącza się tylko TV i Denon, tak jak być powinno i włączam odrębnie Teufela, wchodzę w wejścia HDMI, wybieram HDMI 4, mam na ekranie menu Teufela, CD fajnie gra i mogłoby już tak być zawsze, ale nie, wyłączam Teufela, po jakimś czasie TV, ale Denon już automatycznie się z nim nie gasi, wyłączam Denona pilotem, znów włączam Tv, ale już Denon się nie włącza, no jak dla mnie logiki tu nie ma :P :wink: A kable HDMI powinny być dobre, jak nie oszukują, HDMI 2.1 8K jak u Lisa :wink:

Edit: Po godzinie TV włącza się znów normalnie z Denonem, także będę na razie testować teorię, że telewizor po wyłączeniu potrzebuje więcej czasu by zatrybić, żeby włączyć się ponownie z amplitunerem :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1113
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#326 Post autor: Krzysiek » wt maja 07, 2024 21:28 pm

Mystery pisze:
wt maja 07, 2024 18:00 pm
Teufel (AUX Out) - Denon (AUDIO In - 3 AUX1)
Próbowałem jeszcze kablem optycznym, ale żadne sprzęty się nie widzą, ale żeby połączyć to w ten sposób to bym nie wpadł, ale nie wydaje mi się żeby ten sposób zadziałał, żebym w TV miał wybór na włączenie sobie podłączonego Teufela.
Nie wiem w jaki sposób chciałeś podłączyć oba sprzęty po optyku jeśli w jednym i drugim są tylko wejścia - patrząc na zdjęcia. Gdybyś w Teufelu miał wyjścia coaxialne lub optyczne, może by poszło. Ale też chyba nie... :| Mi w tym momencie chodzi tylko o to by się sprzęt nie gryzł ze sobą i grało tylko CD poprzez amplituner. Po co wtedy ma być załączony telewizor?

Z głośnością sprawdzę, kiedy kumpel pojawi się u siebie w domu i się go zapytam o co wtedy tam chodziło... Edit. - Pytałem się w nocy czy bawiłeś się w przełączanie impedancji..

Opisz swoje wrażenia dla ogółu głośników (jakieś zdjęcia dla Forumowiczów ? :wink: ). Wcześniej pamiętam, że były pytania dotyczące chyba maskownic oraz rodzajów kolców. Mam nadzieję, iż pamiętałeś o rejestracji i dodatkowej gwarancji. Jakaś informacja dla ew. zainteresowanych, gdzie konkretnie kupowałeś... sam przywoziłeś, dowozili czy wszystko odbywało się wysyłkowo? Coś w sklepie doradzali czy ich obeszło co kupujesz i do czego podłączysz?

Jeśli jesteś zapalonym graczem na PS5, pewnie za pół roku sam się do Ciebie zwrócę z pytaniami co i jak, ponieważ w tym sprzęcie już jestem laikiem :mrgreen: a dziecku będę chciał kupić.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1113
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#327 Post autor: Krzysiek » czw maja 09, 2024 11:10 am

Ponieważ nie mogę znaleźć jakiegoś tematu, by to wcisnąć, będzie tutaj :wink:

Chcę sprzedać stojaki Ikea BOALT - "używane". Tzn od nowości przykręcone do ściany, bez uszczerbków czy zalania. 20 sztuk.
Wyglądają jak poniższe:
https://www.ebay.pl/itm/194131027039
https://archiwum.allegro.pl/oferta/polk ... 73177.html
https://www.apartmenttherapy.com/before ... ers-194338

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#328 Post autor: Mystery » czw maja 09, 2024 11:23 am

Nie wiem w jaki sposób chciałeś podłączyć oba sprzęty po optyku jeśli w jednym i drugim są tylko wejścia - patrząc na zdjęcia. Gdybyś w Teufelu miał wyjścia coaxialne lub optyczne, może by poszło. Ale też chyba nie... :|
No i właśnie dlatego nic z tego nie było, ale jak pisałem próbowałem wszystkiego :wink:
Mi w tym momencie chodzi tylko o to by się sprzęt nie gryzł ze sobą i grało tylko CD poprzez amplituner. Po co wtedy ma być załączony telewizor?
Teufela obsługuję poprzez menu z telewizora, nie wiem czy udałoby się włączyć bez TV, żeby obsługiwać samo CD.
Z głośnością sprawdzę, kiedy kumpel pojawi się u siebie w domu i się go zapytam o co wtedy tam chodziło... Edit. - Pytałem się w nocy czy bawiłeś się w przełączanie impedancji..
Tak, przestawiłem z 8 na 4 omy, ale różnicy raczej to nie zrobiło, ale pobawiłem się aplikacją Heos i Audyssey znalazłem coś takiego jak "Dynamic Volume", odznaczyłem "wyłącz", nastawiłem na "light" i jest dużo lepiej, problem praktycznie rozwiązany, wczoraj oglądałem głośno film na poziomie 40+, a nie 50+, a wieczorem telewizja leciała normalnie na 35 i wszystko grało wyraźnie.
Opisz swoje wrażenia dla ogółu głośników (jakieś zdjęcia dla Forumowiczów ? :wink: ). Wcześniej pamiętam, że były pytania dotyczące chyba maskownic oraz rodzajów kolców. Mam nadzieję, iż pamiętałeś o rejestracji i dodatkowej gwarancji. Jakaś informacja dla ew. zainteresowanych, gdzie konkretnie kupowałeś... sam przywoziłeś, dowozili czy wszystko odbywało się wysyłkowo? Coś w sklepie doradzali czy ich obeszło co kupujesz i do czego podłączysz?
W sklepie nie byłem, wszystko, przez neta z różnych stron gdzie były dobre promki i chyba tylko subwoofera kupiłem po normalnej cenie z RTV. Satelity wziąłem z liniadzwieku.pl , centralny z etiuda-audio.pl , głośniki główne też z RTV, ale to już wcześniej. Wszystko bezproblemowo, elegancko, oryginalnie zapakowane, tylko trochę poczekałem z satelitami, był wtedy okres świąteczny i sklep ich nie miał i czekał, aż Pylon im wyśle, żeby mogli wysłać mi. O rejestracji i dodatkowej gwarancji nie pamiętałem. A w maskownice i nóżki nie inwestowałem, pasuje mi tak jak jest, więc chyba nie będę dopłacać, szczególnie, że perłowe membrany są na tyle miłe dla oka, że nie ma co ich zasłaniać, choć z drugiej strony siostrzeniec zdążył już mi powciskać wszystkie kopułki, ale na szczęście udało mi się je uwypuklić :wink: A prezentuje się to tak:
Spoiler:
Jeśli jesteś zapalonym graczem na PS5, pewnie za pół roku sam się do Ciebie zwrócę z pytaniami co i jak, ponieważ w tym sprzęcie już jestem laikiem :mrgreen: a dziecku będę chciał kupić.
Tu raczej experta nie trzeba, bo jest PS5 z napędem i bez, ostatnio wyszła wersja Slim, ale coraz głośniej mówi się o wersji pro, może w przyszłym roku przy okazji GTA 6?

Już kilka dni mam podłączonego Teufela pod HDMI 4 telewizora i chyba mam konsensus. Pogrzebałem w ustawieniach Denona z priorytetem HDMI i obecnie mam wszystko jak trzeba, ale czy na długo, czas pokaże :wink:

EDIT
No i nie na długo. Włączam TV i nie wiadomo po co i jak włącza się tylko Teufel... nie mam już do tego sił i znów odłączam go od telewizora.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1113
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#329 Post autor: Krzysiek » czw maja 09, 2024 21:07 pm

obsługuję poprzez menu z telewizora, nie wiem czy udałoby się włączyć bez TV, żeby obsługiwać samo CD.
Trochę dziwne.... To tak jakby chcieć posłuchać płyty CD z odtwarzacza lub jakiejkolwiek innej nagranej płyty w sorround i oprócz amplitunera musieć jeszcze załączyć telewizor... Może nie spotykam się z tym pierwszy raz, jednak nie rozumiem. Wydaje mi się, że bezproblemowo dało by się pominąć tv w torze odsłuchowym Teufela. Kwestia ustawień, ale jednocześnie połączenia go z Denonem tylko i wyłącznie poprzez przewody analogowe.
Tak, przestawiłem z 8 na 4 omy, ale różnicy raczej to nie zrobiło, ale pobawiłem się aplikacją Heos i Audyssey znalazłem coś takiego jak "Dynamic Volume", odznaczyłem "wyłącz", nastawiłem na "light" i jest dużo lepiej, problem praktycznie rozwiązany, wczoraj oglądałem głośno film na poziomie 40+, a nie 50+, a wieczorem telewizja leciała normalnie na 35 i wszystko grało wyraźnie.
Super, po to jest przełącznik impedancji by go odpowiednio ustawić. Ale skąd to wynika, już inna bajka :roll:
Świetnie, iż dało się w menu poprzestawiać. Z tymi opcjami Audyssey i poszczególnymi programami korekcji akustyki zazwyczaj duży problem, ponieważ zawsze coś jest ustawione fabrycznie, a nie odpowiada późniejszemu odsłuchowi i wrażeniom. Natomiast dokopanie się i ew. sprawdzanie po kolei może wyprowadzić z równowagi. I jeśli nie robi się tego na co dzień (np jako pracownik sklepu audio), to później takie niuanse wychodzą z głowy. Gdzieś na necie znalazłem opis ale sam go nie do końca zrozumiałem :? Instrukcja nie pomaga :mrgreen: Kolega ma komplet starszych 6setek B&W i ciut starszego Denona i właśnie przy tym kiedyś siedzieliśmy i się głowiliśmy. Obaj wiedzieliśmy jak mają grać głośniki a "nie grały" :mrgreen:
W sklepie nie byłem, wszystko, przez neta z różnych stron gdzie były dobre promki i chyba tylko subwoofera kupiłem po normalnej cenie z RTV. Satelity wziąłem z liniadzwieku.pl , centralny z etiuda-audio.pl , głośniki główne też z RTV, ale to już wcześniej. Wszystko bezproblemowo, elegancko, oryginalnie zapakowane, tylko trochę poczekałem z satelitami, był wtedy okres świąteczny i sklep ich nie miał i czekał, aż Pylon im wyśle, żeby mogli wysłać mi.
Wybrałeś bardzo zawiłą i karkołomną drogę by stać się posiadaczem całości kina domowego :mrgreen: Tym większy szacunek :D Ale wszyscy przynajmniej wiedzą, iż w ten sposób również się da :mrgreen: a to najważniejsze.
O rejestracji i dodatkowej gwarancji nie pamiętałem. A w maskownice i nóżki nie inwestowałem, pasuje mi tak jak jest, więc chyba nie będę dopłacać, szczególnie, że perłowe membrany są na tyle miłe dla oka, że nie ma co ich zasłaniać
Rejestracja, rzecz ważna, przedłuża gwarancję :) a co do maskownic - rzecz gustu :)
choć z drugiej strony siostrzeniec zdążył już mi powciskać wszystkie kopułki, ale na szczęście udało mi się je uwypuklić
uuuu aż zassałem :shock:
Tu raczej experta nie trzeba, bo jest PS5 z napędem i bez, ostatnio wyszła wersja Slim, ale coraz głośniej mówi się o wersji pro, może w przyszłym roku przy okazji GTA 6?
A może jednak trzeba :mrgreen: i warto poczekać do przyszłego roku? :D Tylko czy dziecko tyle wytrzyma :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23314
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#330 Post autor: Mystery » pt maja 10, 2024 08:45 am

Wybrałeś bardzo zawiłą i karkołomną drogę by stać się posiadaczem całości kina domowego :mrgreen:
Może tak, ale ponad tysiak do przodu :wink:
Kwestia ustawień, ale jednocześnie połączenia go z Denonem tylko i wyłącznie poprzez przewody analogowe.
Jednak udało się uruchomić CD z poziomu samego pilota z wyłączonym tv. Podpowiedziałbys jaki to dokładnie kabel, poratował linkiem, to chyba nie jest drogie to może spróbuję jeszcze tą drogą, ale żeby nie nadziać na dzień dobry na trefne podłączenie i szukanie kolejnego kabla :wink:

ODPOWIEDZ