Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#316 Post autor: Mystery » sob gru 23, 2023 12:47 pm

No na tym Teufel Impaq 8000, taki kombajn do wszystkiego :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#317 Post autor: Krzysiek » czw sty 04, 2024 16:45 pm

Mystery pisze:
pt gru 22, 2023 08:44 am
Krzysiek pisze:
pt gru 22, 2023 08:12 am
Nie ma za co dziękować :) Mocno ograniczyłeś jakikolwiek wybór, a do tego pewne sprzęty nie są w kręgu moich zainteresowań. Dobrze, że ktoś to przetestował i dał pozytywną opinię. Jeszcze lepiej, iż udało się Tobie to wszystko (sprzedaż i kupno) świetnie zgrać. A chyba najlepiej, że sprzęt dotarł sprawny i możesz się delektować muzyką - bo o to tylko chodzi :D Mojej zasługi w tym nie było :wink: Sam jestem ciekaw jak to zagra przy wszystkich podpięciach głośników Pylona :D cóż, daj kiedyś znać.
Po prostu nie podejrzewałem, że odtwarzacz Blu będzie mógł mi służyć do słuchania muzyki z CD i to w takiej jakości. A na samej transakcji wyszedłem na tysiaka do przodu, przy czym mój Denon przy Teufelu, jego możliwościach i opcjach, leży i kwiczy, a w cenie tej 12 mogę mieć teraz solidne 5.1 i cieszę się, że się na to nie zdecydowałem (bo było już w koszyku :wink: ), a teraz te 3 tysie napawa wprost na absurd. Teraz tylko zainwestować w centralny Pylona, a z dwoma tylnymi, póki co się jeszcze wstrzymam. Mam gdzieś dwie małe satelitki Tonsila, za które brat 20 lat temu trochę zapłacił, także będę musiał sprawdzić jak to będzie grało z nimi, bo central 858, sat 1300 i robi się już konkretna kwota.
Nie mogłem wcześniej odpowiedzieć... Jak widzę, całkowicie się nie zrozumieliśmy, pomimo moich pytań a Twoich odpowiedzi - co do Twoich potrzeb :) tak też bywa... Cały czas sądziłem, iż preferujesz (z racji lepszego dźwięku...? - takie było moje domniemanie) odsłuch płyt CD z muzyką z "dedykowanego" odtwarzacza CD, natomiast filmy tylko oglądasz z odtwarzacza Blu... :D Teraz tym bardziej (kiedy uskładasz kwotę pozwalającą Tobie na dalszą rozbudowę systemu) polecam wcześniej podany amplituner Denona. A od strony głośników, bardzo dobrze, iż decydujesz się najpierw na wymianę centralnego a dopiero później satelitek :) Mam tylko nadzieję, iż to combo udźwignie w przyszłości komplet Pylona...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#318 Post autor: Mystery » sob sty 06, 2024 08:06 am

Chodzi o Denona AVR-X2800H? Znalazłem jeszcze tańszy AVR-S660H. Będzie można do niego podpiąć Teufel Impaq 8000 i mieć zestaw odtwarzacz + nowoczesny amplituner z wszystkimi bajerami? Póki co sam Teufel robi robotę, podpiąłem do niego centralnego Pylona, a w ustawieniach zmieniłem dźwięk z 2.1 na 5.1 co odblokowało nowe możliwości dźwięku i teraz gra to jeszcze lepiej, na tyle, że zamówiłem też satelity :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#319 Post autor: Krzysiek » sob sty 06, 2024 20:42 pm

Tak, chodzi dokładnie o ten model Denona i to co w sobie na obecną chwilę (i na ładnych partę lat do przodu) ma wbudowane. Nie jest ważne, że są tańsze modele a to co możesz do tego podłączyć i na ile lat to "wystarczy". A właśnie ten Denon ma już wszystko a nie niższe, które cały czas będą ograniczały.
Jeśli posiadasz już centralny Pylona to choćby na nim powinieneś słyszeć znaczną różnicę w jakości dźwięku dochodzącego z przodu, czy to z koncertów czy filmów. Jeśli przełączyłeś w ustawieniach na 5.1 jak rozumiem, podłączyłeś cokolwiek na tyły i jakikolwiek woofer... :-) No i gra gitara :D Kiedy wymienisz satelity zrozumiesz, dlaczego zawsze warto mieć (ew. później rozbudować - o ile ktoś do systemu stereo chce oglądać koncerty lub filmy) kompletny system (braknie Ci jeszcze woofera z Pylona :wink: ) głośników danego producenta.
Nie zapomnij o rejestracji przez internet na stronie producenta, co daje dłuższą gwarancję.. na 5lat?...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#320 Post autor: Mystery » ndz sty 07, 2024 10:30 am

Tylko ten tańszy o tysiaka AVR-S660H ma chyba wszystko to samo. Z Teufelem będzie się łączyć normalnie przez HDMI? Póki co mam tylko centralny, ale już czuć różnicę, moje stare Tonsile okazały się uszkodzone, przynajmniej jeden z nich. Subwoofer mam starego Harman Kardon HKTS 160 SUB/230 i będzie mi musiał póki co wystarczyć, ten od Pylona wychodzi drogo.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#321 Post autor: Krzysiek » ndz sty 07, 2024 14:23 pm

Ten tańszy model jest dużo starszy a przez to już częściowo "zdezaktualizowany". Obecne wsteczne mają końcówkę 700 a najnowsze (z końca 2022 ?) 800. Czyli od najniższego ale z wyższej grupy - 1800 ; 2800 ; 3800 ...
660 vs 1800 - pierwszy jest 5 kanałowy + woofer co już na starcie Cię ogranicza. Ma niby dużą moc końcówek (jak na 5 kanałów) ale tylko w materiałach na stronie :lol: Jeśli się zgłębić, choćby wejść na niemiecką stronę Denona, tam już dokładniej podają moce na poszczególne kanały. Ale to i tak tylko złudzenie. Przy tego typu sprzęcie zawsze ograniczeniem jest zasilacz. Ten model nie zapewni Ci również multiroomu właśnie przez ograniczenie ilości kanałów i mocy. Oraz dużo mniejsze możliwości podłączania dodatkowego sprzętu pod amplituner jako domową centralę audio

https://www.denon.com/de-de/product/av- ... S660H.html

Dlaczego 2800 a nie 1800 ? Pomijając już niewiele wyższą moc (co jednak przy wykorzystaniu pełnych 5 kanałów oraz dodatkowej strefy stereo, lub wszystkich 7 do kina domowego) ale za to mocniejszy zasilacz, który daje pewność iż po kilku godzinach nie załączą się zabezpieczenia termiczne. A uwierz mi, wiem coś o tym kiedy podłączałem swoje B&W do Yamahy RX-V1200 a później 2400... I w sumie najważniejsze to ilość HDMI i ich możliwości. To obecnie ustala co, ile i jakiej jakości podłączysz do "centrali".

https://www.denon.com/de-de/product/av- ... 1800H.html

https://www.denon.com/de-de/product/av- ... 2800H.html

https://www.infoaudio.pl/artykul/2268,d ... alowych-8k

Opisów tego sprzętu, choćby na youtube jest pełno i warto się z tym zapoznać.
Jeśli kupisz Denona, to już później możesz spokojnie się pozbyć (pewnie nawet z zyskiem, jeśli porobisz fajne zdjęcia swojego systemu z podłączonymi Pylonami i opiszesz jak to dawało radę przy 5 kanałach z świetnymi głośnikami :) ) Teufela :D

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23266
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#322 Post autor: Mystery » ndz sty 07, 2024 16:35 pm

Ok, dzięki za rady. Będę miał tego Denona na oku. Na Olx chodzi już za 2500. Póki co czekam na satelity i będę dalej testować Teufela :wink:

Na polskim amazonie czy innych sklepach cena wynosi ok 3200 zł. Na amazon de 596 euro a wersja z dab 581 euro, czyli około 2600 zł...

ODPOWIEDZ