Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#301 Post autor: Krzysiek » sob gru 16, 2023 00:48 am

qnebra pisze:
sob gru 16, 2023 00:32 am
Dziwne te korki analne
dziwne, że ze zmianą rządu właśnie na tym portalu ujawnia się coraz więcej osób z bardzo uciążliwymi fobiami lub zamiłowaniami.... może kierować ich bezpośrednio na stronę pewnego posła co to takie zdjęcia z wykorzystaniem parowki wprowadza na swoje forum ??

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Sprzęt muzyczny

#302 Post autor: qnebra » sob gru 16, 2023 02:51 am

Gorszego kształtu tych podstawek nie mogli wybrać, przykro mi

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#303 Post autor: Krzysiek » sob gru 16, 2023 11:48 am

qnebra pisze:
sob gru 16, 2023 02:51 am
Gorszego kształtu tych podstawek nie mogli wybrać, przykro mi
O czym powyżej piszesz, chyba tylko Ty rozumiesz... :mrgreen: jakich podstawek :?: Najpierw kolejna wypowiedź "z dupy" by tylko zaistnieć i nakarmić swoje chucie a później całkowicie nie w temacie.
Czytałeś wcześniejsze posty dotyczące kolców pod głośniki (kolumny) :?: Będę tłumaczył jak dziecku... Jeśli masz monitory, możesz je jak najbardziej ustawić na dedykowanych do nich podstawkach i gdy istnieje taka możliwość nawet przykręcić. Lub też wkręcić pod głośniki kolce z jakimi przychodzą (i są to często nawet do średnio drogich głośników zwykłe tandetne stożki). Pod kolumny wolnostojące też można (zaleca się) dawać kolce tylko o tym powyżej pisaliśmy.... Jeśli kogoś stać kupić dodatkowo drogie dedykowane kolce - kto bogatemu broni? Tylko jaki sens do takich głośników :? Nie wiem jaki masz problem ze wzrokiem, iż nie zauważyłeś wydatnego powiększenia przedmiotów i jedyne co przyszło Ci do głowy, jako ich zastosowanie, to tylko co napisałeś...
Nie mogę się doczekać, byś wrzucił zdjęcie swoich głośników na kolcach i drugie z dokładniejszym ich powiększeniem. Ocenimy kształt i walory estetyczne (kolców oczywiście), a może jako posiadacz wypowiesz się przy okazji w temacie dźwięku swoich głośników z zamocowanymi kolcami lub bez. Będą to z pewnością nieocenione uwagi dla mniej zorientowanych :D Nie wstydzisz się na Forum pisać o swoich upodobaniach, nie wstydź się pokazać zdjęć głośników. Tylko może nie zaczynaj od tylnej ścianki, nikogo nie interesuje co tam w otwór bassrefleksu wkładasz :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#304 Post autor: Mystery » sob gru 16, 2023 12:10 pm

Krzysiek pisze:
sob gru 16, 2023 00:41 am

Jeśli potrzebujesz tylko centrali roboczej to za 4,5 tys lub nawet taniej wielokanałowy Denon nadaje się jak najbardziej. Podepniesz do niego wszystko, nie będzie obawy, że się zgrzeje (chyba że przesadzisz z ilością głośników bo zasilacze tam jednak słabe i końcówki nie impulsowe) ale masz maszynę, która wystarczy na kilka lat. TYLKO.... nie podepniesz swojego odtwarzacza combo, ponieważ nie ma wyjścia sygnału a same wejścia... Zawsze zakup combo-grajka po pewnym czasie jest strzałem w kolano przy próbie dalszej rozbudowy :| Chyba, że wszystkich stać na Naima Uniti Star :wink:
Gdy ktoś tanio robi wariacje z odtwarzaczem CD to nie daje złącza HDMI.... Nikt nie liczy się z tym, iż posiadasz konsolę i chciałbyś wykorzystać jej dźwięk. "Wszyscy" podpinają konsole pod tv i zakładają słuchawki - tak tych konsumentów odbierają producenci :mrgreen:

https://teufelaudio.pl/amplituner-z-odt ... =105335001

Może uda się Tobie coś odpowiedniego znaleźć na dalekim wschodzie... To jest ciekawe:

http://wstereo.pl/test-cocktail-audio-x ... ku-dobrze/

jednak w jedynym formacie w jakim pracuje złącze HDMI, to wyjście dla obrazu pod monitor do sterowania, tak to zrozumiałem z opisu tyłu... (testu nawet nie czytałem...)
Podczas poszukiwań natknąłem się na to Kombo i Cocktaiala. Pierwszy ma tylko optyczne, a w drugim kombajnie opis HDMI (Audio Out or External Screen) jest dla mnie niezrozumiały i w ogóle jak dla mnie to zbyt wielki bajer za zbyt duży piniądz, o tym Naima Uniti Star nie wspomnieć :wink:
Ogólnie podczas riserczu zauważyłem, że takiego sprzętu (HDMI + CD) poza tym Denonem 12 praktycznie nie ma, a sam ten model pochodzi z tego roku, więc to nowość na rynku. No i sumie mnie to nie dziwi. Teraz wszędzie odchodzi się od CD, a HDMI to z kolei nowość w sprzęcie audio i jedno z drugim się dziś gryzie, stąd ten Denon 12 to wręcz ewenement :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#305 Post autor: Krzysiek » sob gru 16, 2023 12:50 pm

Wyjście HDMI w Coctailu służy tylko i wyłącznie by nie męczyć się z małym wyświetlaczem a podpiąć to ustrojstwo do tv i z niego sterować bądź sobie wyświetlać okładki płyt na dużym ekranie.
Jeśli nie masz wyjścia, to pewnie kupisz tego Denona, tylko ja nie widzę sensu wydawać prawie 3 tys (najtaniej chyba 2,800) na coś, co i tak Cię dalej ogranicza...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#306 Post autor: Mystery » ndz gru 17, 2023 10:58 am

W RTV 2600 jak się weźmie na raty i na tym Denonie pewnie się zakończy. Zawsze to lepsza opcja niż soundbary z tej półki cenowej, a odtwarzacz CD to tylko wartość dodana :wink: No chyba żeby wziąć amplituner z HDMI do którego podłączyć głośniki i do niego oddzielnie podpiąć jakiś odtwarzacz CD? Albo jeszcze lepiej, wziąć tego Impaq 8000 i dokupić kolumny podstawkowe i kolumnę centralną od Pylona i mieć zestaw 5.1 8)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#307 Post autor: Krzysiek » ndz gru 17, 2023 13:41 pm

Tak, może i uda się taniej tego Denona kupić, ale utkniesz ponownie bez możliwości dalszej rozbudowy... Wg mnie, jedynym "słusznym" kierunkiem jest zakup amplitunera Denona. I nie musi to być 7.1 tylko taki, do którego podepniesz jak najwięcej, który ma spotifaje itp :wink:
Ogólnie o co chodzi z tymi amplitunerami w Denonie.... Najnowsze mają końcowe cyfrowe oznaczenia 800 (wcześniejsze 700), czyli 1800; 2800 itd (pisząc o tych z wyższej serii, które jako jedyne można brać pod uwagę). AVC vs AVR o co chodzi...? AVR - typowe z nazwy amplitunery, czyli z radiem. AVC - wzmacniacze wielokanałowe, bez radia.
Zacząłem sprawdzać ceny i dałem mocno się zaskoczyć. Świetny model AVR-X2800H kosztuje w salonie Denona 3200zł :!: Gdzie jeszcze w kwietniu tego roku nie dało się go wyłuskać poniżej 4600zł :shock: dlatego wcześniej pisałem, że w tych kwotach jest ok a tu taka niespodzianka. W Denonie oczywiście można nabyć na raty... I to jest mega okazja, ponieważ na niższy model (1800) jest stara cena - 3600zł :mrgreen:
Jeśli do tego wziąłbyś na raty odtwarzacz CD również z Denona - np: DCD-900NE miałbyś świetny komplet. Wyższych Tobie nie polecam, ponieważ nie inwestujesz w płyty SACD a takowe odtwarzając, trzeba mieć już cały tor łącznie z głośnikami z wyższej półki by docenić ten dźwięk.
Owszem w kwocie do 2-2,5 tys zł znalazłbyś pewnie o wiele lepsze odtwarzacze CD. Ale wtedy przez zakupem polecałbym każdorazowo wypożyczenie takowego, wpięcie w swój system i odsłuchy. W salonie Denona powinni bezproblemowo mieć to na stanie i podepną do głośników lepszych niż Pylony (no nie wiem hehehe). Warto znaleźć chwilę by to wykorzystać :D Ew. można skusić się na trochę droższego Marantza by pozostać niejako w kręgu techniki Denona

https://www.marantz.com/pl-pl/product/cd-players/cd6007

Testów obu odtwarzaczy jest sporo ale i tak najlepiej samemu posłuchać. I nie daj sobie w salonie nic wciskać, że odtwarzacz CD nie pasuje do amplitunera... I dopytaj się czy ten amplituner ma wbudowany system Google Chromecast :D jakoś nie mogłem tego znaleźć a poprzedni niższy miał... Chyba że ten z cyfrowym radiem DAB ma... nie znam się na polityce Denona :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#308 Post autor: Mystery » ndz gru 17, 2023 13:52 pm

Ok. Sprzedałem swojego Denona 10 za 1600. Kupiłem Impaq 8000 za 600. I czekam :D Jak wszystko będzie dobrze będę rozmyślał nad Pearl Sat i Pearl Center z tego zestawu, ale i tak wyjdzie taniej, niż za samo D12 :)
https://allegro.pl/oferta/pylon-audio-p ... 3072312909

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#309 Post autor: Krzysiek » ndz gru 17, 2023 14:55 pm

Mystery pisze:
ndz gru 17, 2023 13:52 pm
Ok. Sprzedałem swojego Denona 10 za 1600. Kupiłem Impaq 8000 za 600.
Zrobiłeś świetny interes zarówno przy odsprzedaży jak i przy zakupie, tylko czy za 600zł sprzęt jest w stanie dobrym i czy wszystko gra? By się po tygodniu nie okazało, iż laser do wymiany... Ale i tak dałbyś radę go odsprzedać pewnie za tę samą kwotę...

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#310 Post autor: Mystery » ndz gru 17, 2023 15:30 pm

Jak zwykle, niby jak nówka, nie śmigana, ale to się jeszcze okaże, także czekam, bo cena śmiesznie niska.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#311 Post autor: kiedyśgrześ » ndz gru 17, 2023 20:56 pm

Krzysiek pisze:
czw gru 14, 2023 21:32 pm
Kiedyśgrześ - o jakiej dokładnie wersji piszesz?
o najtańszej, WIIM Mini, były dobre ceny na wyższe model w Black Week na Amazon.pl, chwilę się nawet zastanawiam nad upgradem, ale te Pro i Pro Plus nic dla mnie nie wnoszą
Obrazek

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#312 Post autor: Mystery » czw gru 21, 2023 16:19 pm

No i muszę znów podziękować dla Krzyśka. Przyszedł dziś Teufel i gra świetnie :) W ogóle nie brałem czegoś takiego pod uwagę, a to jest właśnie to, o co mi chodziło, na szybkiego sprawdziłem CD, telewizor (yt) i konsolę i jest moc 8) Teraz czuję, że głośniki są dobrze wykorzystane, także jeszcze tylko center oraz 2 sat i będzie bajka :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#313 Post autor: Krzysiek » pt gru 22, 2023 08:12 am

Nie ma za co dziękować :) Mocno ograniczyłeś jakikolwiek wybór, a do tego pewne sprzęty nie są w kręgu moich zainteresowań. Dobrze, że ktoś to przetestował i dał pozytywną opinię. Jeszcze lepiej, iż udało się Tobie to wszystko (sprzedaż i kupno) świetnie zgrać. A chyba najlepiej, że sprzęt dotarł sprawny i możesz się delektować muzyką - bo o to tylko chodzi :D Mojej zasługi w tym nie było :wink: Sam jestem ciekaw jak to zagra przy wszystkich podpięciach głośników Pylona :D cóż, daj kiedyś znać.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23264
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#314 Post autor: Mystery » pt gru 22, 2023 08:44 am

Krzysiek pisze:
pt gru 22, 2023 08:12 am
Nie ma za co dziękować :) Mocno ograniczyłeś jakikolwiek wybór, a do tego pewne sprzęty nie są w kręgu moich zainteresowań. Dobrze, że ktoś to przetestował i dał pozytywną opinię. Jeszcze lepiej, iż udało się Tobie to wszystko (sprzedaż i kupno) świetnie zgrać. A chyba najlepiej, że sprzęt dotarł sprawny i możesz się delektować muzyką - bo o to tylko chodzi :D Mojej zasługi w tym nie było :wink: Sam jestem ciekaw jak to zagra przy wszystkich podpięciach głośników Pylona :D cóż, daj kiedyś znać.
Po prostu nie podejrzewałem, że odtwarzacz Blu będzie mógł mi służyć do słuchania muzyki z CD i to w takiej jakości. A na samej tranzakcji wyszedłem na tysiaka do przodu, przy czym mój Denon przy Teufelu, jego możliwościach i opcjach, leży i kwiczy, a w cenie tej 12 mogę mieć teraz solidne 5.1 i cieszę się, że się na to nie zdecydowałem (bo było już w koszyku :wink: ), a teraz te 3 tysie napawa wprost na absurd. Teraz tylko zainwestować w centralny Pylona, a z dwoma tylnymi, póki co się jeszcze wstrzymam. Mam gdzieś dwie małe satelitki Tonsila, za które brat 20 lat temu trochę zapłacił, także będę musiał sprawdzić jak to będzie grało z nimi, bo central 858, sat 1300 i robi się już konkretna kwota.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Sprzęt muzyczny

#315 Post autor: kiedyśgrześ » sob gru 23, 2023 11:36 am

pogubiłem się Mystery, to na czym Ty teraz słuchasz, jakie tam masz wzmocnienie?
Obrazek

ODPOWIEDZ