Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#256 Post autor: Krzysiek » sob kwie 23, 2022 16:07 pm

lis23 pisze:
czw kwie 14, 2022 11:01 am
Zepsuł mi się odtwarzacz CD: Yamaha CD-S3000 - szuflada na płytę przestała się wysuwać, wcześniej wysuwała się za którymś razem ale od soboty już się nie wysuwa, ile razy bym nie próbował.
Niestety, sprzęt ma prawie osiem lat, dzwoniłem do sklepu w którym go kupiłem i tam poinformowali mnie, że jedyny serwis Yamahy w Polsce jest w Warszawie i że musiałbym tam wysłać odtwarzacz CD, sama diagnoza to 100 zł. Napisałem do nich z opisem problemu i czekam na odpowiedź ale jestem ciekaw, czy mógłbym oddać sprzęt do jakiegoś serwisu RTV, czy tam raczej nie znają się na takim sprzęcie?
Nowy, podobny odtwarzacz ( CD - S3003 ) to koszt 1 900 zł, więc prawie tyle, ile osiem lat temu dałem za odtwarzacz i amplituner w komplecie.

P.S: kontaktowałem się z serwisem audio video i mógł pójść pasek lub, jeśli to silniczek to utleniło się srebro - w każdym razie, można do nich przywieźć.
Może nie do końca jestem w temacie, ale wydaje mi się, iż jeśli kupiłeś w porządnym sklepie ten odtwarzacz (a tylko takie kiedyś Tobie polecałem - a nie ten pierwszy na który się natkniesz lub do niego wejdziesz), to nawet po gwarancji sklep powinien przyjąć taki sprzęt i (oczywiście na Twój koszt) wysłać do autoryzowanego serwisu producenta. Tak to się normalnie odbywa.
Wg mnie poszedł sam pasek bo zimny lut mało kiedy się trafia. Ale bądź pewny iż skroją Cię z kasy :)

A jeszcze wracając do Twoich wcześniejszych tematów....
lis23 pisze:
pt maja 14, 2021 12:40 pm
Soundbar ma taką przewagę, że ma wsparcie dla Dolby Atmos, ma też ponad 500W a głośniki tylko 120W. Obecnie posiadam stary soundbar ok. 200W i jest on dla mnie za cichy.
Rozumiesz co piszesz? Wielokrotnie tłumaczyłem Tobie "prywatnie", że ani soundbary ani głośniki (podstawkowe) nie mają tylu watów co w opisie... Ew. może tak być przy wzmacniaczach (lub końcówkach mocy) i to najnowszych na układach impulsowych. Nie ma perpetuum mobile dające 100W z 10W zasilania :mrgreen: To tak jakbyś brał dosłownie zapewnienia producentów amplitunerów (z Twojego przedziału cenowego - nie impulsowe) iż takowe mają 7 x 160W przy poborze z gniazdka maks 350W
lis23 pisze:
śr maja 26, 2021 14:57 pm
Gra nawet fajnie, choć ja z wadą słuchu nie bardzo słyszę tych tylnych sourand i subwwofera ( ale nie wiem też jakie dźwięki powinny się z nich wydobywać ) ale sprawdzałem tylko dwa filmy, które mają dźwięk w 7.1.2 a ja mam 5.1 - mogę jeszcze za 350 zł dokupić głośniczki do Dolby Atmos, które stawia się na frontach u góry.
lis23 pisze:
śr maja 26, 2021 19:56 pm
Wiesz, nie tylko ja filmy oglądam i gram a reszta głucha nie jest ;)
lis23 pisze:
sob kwie 02, 2022 21:36 pm
Słyszę tylko mono, na słuchawkach jest znacznie gorzej niż z głośników, jeszcze muszę słuchać na full, co mi także pogarsza słuch.
Zagraciłeś sobie pokój lichej jakości sprzętem, który musisz co jakiś czas wymieniać ponieważ nie skupiłeś się na jakości a ilości. Ale o tym również wielokrotnie Tobie pisałem prywatnie podając linki do dobrego sprzętu a niekoniecznie drogiego. Kupuj przyszłościowo....
Po to są wszelkiej jakości i maści układy (DSP) w amplitunerach zajmujące się najnowszymi formatami dźwięku i korekcji akustyki by dało się słuchać dźwięku dookólnego czy to z dwóch głośników (stereo) czy czterech (kwadrofonia) lub ze słuchawek. Na przestrzeni lat, inwestując na początek tylko w stereo (ale dobrej jakości głośniki podstawkowe) jakiejkolwiek znanej firmy, która ma w swojej ofercie również coś do kina domowego, byłbyś w stanie do tej pory mieć nawet już 7.1 dokupując powoli poszczególne elementy układanki.
Pisałem również wielokrotnie, iż raty Ciebie zarżną i tak się właśnie dzieje. Utkniesz na długie lata bez możliwości zakupu płyt czy książek a dodatkowo Twój sprzęt zacznie się sypać i nie będzie Cię stać na jego wymianę :| Myślisz, że ktoś w banku będzie żałował iż otrzymałeś od niego pożyczkę :?:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#257 Post autor: lis23 » czw kwie 28, 2022 17:44 pm

Już naprawione - wymieniony pasek i przeczyszczony laser za 130 zł :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#258 Post autor: lis23 » ndz lip 17, 2022 12:04 pm

Po naprawie odtwarzacza CD pogorszyła się jego głośność, a może to mój słuch uległ pogorszeniu?
W każdym razie, teraz słyszę gorzej niż wcześniej i muszę słuchać głośniej, zastanawiam się, czy można by ten odtwarzacz CD Yamahy podłączyć pod Denon AVR-X1600H DAB? On niby nie ma na pilocie opcji CD ( jest CBS / SAT, DVD, Blu-Ray, GAME, AUX, MEDIA PLAYER, PHONO, TV AUDIO, TUNER, USB, Bluetooch, INTERNET RADIO ) ale opcji na trzy konsole też nie ma a mam je podłączone - może Phono? Choć tam chyba idzie gramofon?
Niby można słuchać CD przez odtwarzacz 4K UHDBD ale to nie to samo, co odtwarzacz CD.

https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avrx1600h
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#259 Post autor: Krzysiek » pn lip 18, 2022 08:14 am

lis23 pisze:
ndz lip 17, 2022 12:04 pm
Po naprawie odtwarzacza CD pogorszyła się jego głośność, a może to mój słuch uległ pogorszeniu?
.....zastanawiam się, czy można by ten odtwarzacz CD Yamahy podłączyć pod Denon AVR-X1600H DAB? On niby nie ma na pilocie opcji CD ( jest CBS / SAT, DVD, Blu-Ray,......
....Niby można słuchać CD przez odtwarzacz 4K UHDBD ale to nie to samo, co odtwarzacz CD.
Musiała by zostać zmieniona czułość wyjścia a tego nikt nie robi bo to nie ta klasa odtwarzacza :lol:
A czym różni się odtwarzacz CD od odtwarzacza DVD lub też Bly-Ray (w domyśle również 4K) :?:
Jakiż to masz odtwarzacz 4K, który byłby gorszy od odtwarzacza CD za 2 tys zł :?:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#260 Post autor: lis23 » pn lip 18, 2022 10:21 am

Odtwarzacz mam za ok. 1 000 zł ;)
Przy słuchaniu z odtwarzacza CD musi być włączony tv, do tego, choć dźwięk jest znacznie głośniejszy niż na sprzęcie HI FI to jest on jakiś - nie znam się na tym ale nieczysty? Mimo, że grają tylko dwa głośniki to czuć, że to jest kino domowe a nie sprzęt audio, dźwięk jest jakby głuchy, metaliczny i bardziej przestrzenny. Nie wiem, jak to dobrze opisać żeby to oddać.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#261 Post autor: Krzysiek » pn lip 18, 2022 20:17 pm

lis23 pisze:
pn lip 18, 2022 10:21 am
Odtwarzacz mam za ok. 1 000 zł ;) Przy słuchaniu z odtwarzacza CD musi być włączony tv....
:shock: Cycki mi opadły jak siedemdziesięcioletniej murzynce :?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#262 Post autor: lis23 » pn lip 18, 2022 23:38 pm

Przy słuchaniu z odtwarzacza 4K UHDBD, dopiero teraz zauważyłem ten błąd ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt muzyczny

#263 Post autor: swordfish » wt lip 19, 2022 21:01 pm

Czy słuchasz japońców z SACD z dźwiękiem 5.1? Do zwykłych płyt audio wystarczy odtwarzacz cd, wzmacniacz i dwa głośniki. Kino domowe raczej jest dobre do filmów.
Sto lat temu melomani nie mieli takich problemów. Nakręcili patefon i słuchali z jednej tuby. Chrzęściło, zgrzytało, szumiało, ale słuchacze byli zadowoleni słuchając po raz setny tej samej piosenki Mietka Fogga.

youtu.be/iJLY4y5B05w

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#264 Post autor: Krzysiek » wt lip 19, 2022 22:35 pm

swordfish pisze:
wt lip 19, 2022 21:01 pm
Czy słuchasz japońców z SACD z dźwiękiem 5.1? Do zwykłych płyt audio wystarczy odtwarzacz cd, wzmacniacz i dwa głośniki. Kino domowe raczej jest dobre do filmów.
Ale to już chyba wszyscy, odwiedzający ten temat, tłumaczyli od wielu lat Lisowi a On upiera się przy swoich wyborach....

Może to ujmę inaczej i Lisu się nie obrazi lub mnie nie zbanujecie.... Pytania Lisa dotyczące sprzętu grającego, i co wybrać (ew. co jak gra) i co z czym (jak) podpiąć są czasem nawet dla laika kuriozalne. Ale jak ktoś mnie kiedyś napomniał, po to jest to Forum i ten temat by odpowiadać i rozwiązywać wątpliwości... Tylko jakoś nie widzę Tej Osoby, udzielającej Lisowi jakichkolwiek porad :? Wielokrotnie udzielałem Koledze Lisowi porad i informacji poza Forum czy też na priv. Ale kiedy pada kolejne pytanie w stylu "w którą dziurę włożyć" to może należy już pójść z tym do seksuologa... Bo pytanie z gruntu proste, ale zależy z kim, (lub z iloma osobami) i od preferencji (zarówno wkładającego jak też osoby która "przyjmuje").... :mrgreen: Czyż nie mam racji :?:

Więc kolejne biadolenie, iż coś źle słychać przyprawia o :twisted: i opad "cycków"

Teraz do Kolegi Lisa TAKA PROŚBA BY JAK JUŻ COŚ PISZE O SPRZĘCIE TO KONTROLOWAŁ CO NAPISAŁ ponieważ nie ogarnie tego nawet "wróż" Maciej. Kolego Lisie, nie posiadasz podstawowej wiedzy technicznej potrzebnej, by można było Tobie wytłumaczyć podstawowe "problemy" (zasady) działania sprzętu grającego. A dlaczego? Bo nie chcesz tej wiedzy posiąść (lub uważasz, iż Wszyscy tutaj tylko czekają aby rozwiązać Twój palący problem). Nie da się merytorycznie czegokolwiek napisać (nawet łopatologicznie) jeśli nie pojmujesz o czym ktoś pisze....
Ale może do końca tygodnia jakoś się uda przejść "temat" i na przyszłość już samodzielnie będziesz wiedział, kiedy gdzie jak i w jaką dziurę. Byle nie w płot.... :mrgreen:

Tak więc Kolego Lisie....
Jak widzę Twoim "zasadniczym", podstawowym i jedynym klockiem spinającym "peryferia" (czyli czymś co wzmacnia sygnał, ew, go modyfikuje itp) jest amplituner 7.2 (jaki to już wiemy) a nie wzmacniacz 2-kanałowy.
Poproszę odpowiadaj po namyśle i sprawdzeniu kilkukrotnym co napisałeś (i w kolejności 1. ; 2. ; 3. ....)

1. Jaki posiadasz na ten moment odtwarzacz CD i w jaki sposób go podpiąłeś do amplitunera (wyjście z odtwarzacza - wejście w amplitunerze)
2. Jaki na ten moment posiadasz odtwarzacz 4K i w jaki sposób go podpiąłeś do amplitunera (wyjście z odtwarzacza - wejście w amplitunerze)
3. Jak masz podpięte głośniki (ile ich masz bo sam się już pogubiłem) i mam tu na myśli "zwykłe" głośniki + ew. woofer ( a nie soundbaar ! )

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#265 Post autor: lis23 » śr lip 20, 2022 13:24 pm

- Odtwarzacz CD Yamaha CD-S300 podpięty do Yamaha R-S500 ( amplituner ). Odtwarzacz był kupiony razem z amplitunerem, głośnikami i okablowaniem, po dwa kable na głośnik od amplitunera, wszystko mam teraz po remoncie za meblami.
- Odtwarzacz 4K UHDBD - Samsung Blu-ray UBD-K8500 UBD-K8500/XU UBD-K8500/ZF - jeden z tych, wiem tylko, że to pierwszy odtwarzacz 4K na rynku. Odtwarzacz podpięty poprzez HDMI 2.0 do amplitunera Denona.
- Sprzęt audio podpięty jest do dwóch głośników Monitor Audio ( 2.0 ) a amplituner Denon AVR-X1600H DAB i co za tym idzie, odtwarzacz 4K do głośników Quadral ( 5.0 + subwoofer ), to jest chyba nawet ten zestaw:

https://eic.com.pl/argentum-6000.html

Sprzęt audio liczy sobie już osiem lat więc nie pamiętam modelu tych głośników Monitor Audio, za całość: amplituner + odtwarzacz CD + dwa głośniki + okablowanie dałem w sierpniu 2014 roku ok. 3 300 zł. Wiem, że to słaby sprzęt bo taki porządniejszy od Denona ( wzmacniacz + odtwarzacz CD + dwa głośniki 2.0 + okablowanie ) to ok. 8 000 zł +.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#266 Post autor: Krzysiek » śr lip 20, 2022 21:40 pm

Po pierwsze, nie interesuje mnie kiedy kupiłeś sprzęt i ile kosztował.... Bo moje pytania nie tego dotyczyły :evil:
Udało się Tobie mnie zaskoczyć, ponieważ masz aż dwa amplitunery..... :shock:
To teraz kolejne pytanie...

Co z czym wg Ciebie źle gra (po naprawie)

1. Odtwarzacz CD ?
2. Odtwarzacz 4K ?
3. Czy cały ten sprzęt masz w jednym pokoju (mam na myśli wszystko co podałeś) :?:

I może ponowię pytanie - ponieważ na nie nie odpowiedziałeś... Ale w sumie to się nie pomyliłem z 1 zapytaniem z poprzedniej wiadomości :wink: :mrgreen:

4. odtwarzacz CD - w jaki sposób go podpiąłeś do amplitunera (wyjście z odtwarzacza - wejście w amplitunerze)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#267 Post autor: lis23 » śr lip 20, 2022 22:18 pm

Odtwarzacz CD - zepsuł się mechanizm otwierania szufladki na płytę, gość wymienił mechanizm i wyczyścił laser i po tym zabiegu słyszę ciszej niż wcześniej. To może być też wina mojego słuchu albo tego, że przez ok. dwa, trzy miesiące nic na odtwarzaczu nie słuchałem.
Co do odtwarzacza 4K to gra on głośno tylko słychać, że to nie jest sprzęt audio a kino domowe - dźwięk, choć tylko z dwóch głośników wydaje się być taki metaliczny, zbyt przestrzenny? Piosenki jeszcze ujdą ale z muzyką instrumentalną jest gorzej.
W kwestii podłączenia odtwarzacza CD do amplitunera, nie znam się, są dwie wtyczki: czerwona i czarna, każdy głośnik ma dwie i do amplitunera idą cztery, po dwie czerwone i dwie czarne z każdego głośnika.

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod ... AqEALw_wcB

Moje są grubsze od tego, sam kabel.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#268 Post autor: Krzysiek » śr lip 20, 2022 23:23 pm

lis23 pisze:
śr lip 20, 2022 22:18 pm
W kwestii podłączenia odtwarzacza CD do amplitunera, nie znam się, są dwie wtyczki: czerwona i czarna, każdy głośnik ma dwie i do amplitunera idą cztery, po dwie czerwone i dwie czarne z każdego głośnika.
No i w tym właśnie ambaras, iż nawet nie potrafisz określić rodzaju przewodu jakim jest podłączony odtwarzacz... Dobrze, że choć wiesz, który to przewód HDMI...

https://blog.teufelaudio.pl/kable-audio ... WPEALw_wcB

Odtwarzacz CD podłączyłeś z wyjść analogowych przewodem stereo typu cinch do amplitunera stereo (czyli w zasadzie wzmacniacza stereo) do wejść analogowych opisanych z tyłu po lewej stronie na dole - jako wejścia CD... - logiczne i prawidłowe...
Z amplitunera masz wyjścia głośnikowe x2 czyli umożliwiające podłączenie typu bi-amping

http://www.avstore.pl/baza-wiedzy/jak-d ... -i-bi-amp/

o ile miałbyś w swoich głośnikach również po dwa wejścia na każdym.... I ponieważ ja również nie pamiętam, jaki posiadasz model głośników firmy Monitor Audio :roll: to polecam zobaczyć z tyłu jednego z nich na tabliczce z opisem.... wtedy będę mógł się odnieść jak go podłączyć. Jakieś modele Monitor Audio miały po dwa "wejścia" a inne po 4 nie jestem "wróżem" Michałem :roll:

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i ... T4EALw_wcB

dwa czarne i dwa czerwone - zgadza się?

:twisted: Zrób chłopie zwyczajne zdjęcia i je wklej bo nie rozumiesz sam o czym piszesz. Wiem jak wygląda Twój odtwarzacz CD i amplituner od tyłu. Ale nadal nie wiem jak to podłączyłeś przewodami głośnikowymi ze wzmacniacza do głośników.... :roll:

1. Zdjęcie z tyłu wzmacniacza Yamahy
2. Zdjęcie z tyłu głośników
Oba z podpiętymi przewodami głośnikowymi.

Poproszę jeszcze o zdjęcie ze wzmacniacza, "pierdolnika" z prawej strony od wyjśc głośnikowych - jak masz ustawiony ten czarny przełącznik.
Fajnie by było, gdyby zdjęcia weszły i dało się je zobaczyć, a nie że tylko Ty je będziesz widział i jutro znikną....

Poproszę czytaj ze zrozumieniem co napisałem.... :twisted: Czy cały ten sprzęt masz w jednym pokoju (mam na myśli wszystko co podałeś) :?:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#269 Post autor: Krzysiek » śr lip 20, 2022 23:48 pm

Coraz bardziej zaczyna to przypominać telefoniczne porady komputerowe dla "zaawansowanych" w stylu - "nie działa mi program - a zainstalował go pan?" :mrgreen:
Macie jeszcze jakieś inne przemyślenia :?: :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#270 Post autor: lis23 » śr lip 20, 2022 23:52 pm

Głośniki i sprzęt audio mam teraz wmontowane w regały i kable idą za nimi, nie jestem w stanie ich całkowicie odwrócić bez odłączania - odsunąłem jeden trochę i są cztery wyjścia/ wejścia? Ja mam dwa cinche u dołu, czarny i czerwony, u góry są jeszcze dwa wolne:

https://zapodaj.net/1902117a1d3d7.jpg.html
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ