Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#271 Post autor: Krzysiek » czw lip 21, 2022 09:36 am

No to ciągniemy tę farsę dalej..... :mrgreen:

Odpowiedziałeś tylko na jedno (2) z moich pytań i "próśb" o zdjęcia....
lis23 pisze:
śr lip 20, 2022 22:18 pm
W kwestii podłączenia odtwarzacza CD do amplitunera, nie znam się, są dwie wtyczki: czerwona i czarna, każdy głośnik ma dwie
lis23 pisze:
śr lip 20, 2022 23:52 pm
odsunąłem jeden trochę i są cztery wyjścia/ wejścia?
A jednak każdy z tych głośników ma 4 podpięcia (wejścia)... :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#272 Post autor: lis23 » czw lip 21, 2022 10:14 am

Zrobiłem fotkę, nie widać?
Wzmacniacza nie odsunę, jest wmontowany w regał, musiałbym wszystko odłączyć i wyciągać. Fotka tyłu amplitunera z Allegro:

Obrazek

Głośniki są podłączone w te cztery wtyki po środku u góry, po lewej ( na zdjęciu ) podłączony jest odtwarzacz CD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#273 Post autor: Krzysiek » czw lip 21, 2022 20:38 pm

Chyba się nadal nie rozumiemy... :roll: Czy czytasz co ja piszę? Napisałem dokładnie i wyraźnie iż wiem jak podłączyłeś CD do wzmacniacza - wytłumaczyłem jak ja to "widzę" (taką miałem nadzieję) i okazało się że prawidłowo tego dokonałeś. A skoro to wiem tzn. iż również wiem jak wygląda Twój odtwarzacz i amplituner (wzmacniacz) od tyłu.
Ponieważ nie wiedziałeś (dokąd sam nie sprawdziłeś) jak masz podpięte głośniki ze wzmacniacza do wejść (ilu i jak) głośnikowych to poprosiłem o zdjęcie z podpiętymi przewodami. Ok, zrobiłeś to zdjęcie i fajnie - jest OK.
Ale po co mi zdjęcie tyłu samego wzmacniacza, skoro wszędzie je sobie mogę znaleźć (łącznie z instrukcję w j.polskim) :?: Sam się zastanów....

A teraz może dokładniej ktoś z Forumowiczów mi wytłumaczy gdzie Lisu podpiął przewody głośnikowe.... Bo ja dalej nie wiem :roll:
lis23 pisze:
czw lip 21, 2022 10:14 am
Głośniki są podłączone w te cztery wtyki po środku u góry,
Jak dla mnie 4 wyjścia na przewody głośnikowe (nie "wtyki") "po środku" są wszystkie koloru czarnego. Daltonistą nie jestem.... Ja tam widzę dwuszereg - rząd A oraz B
Ja wiem gdzie wpina się przewody głośnikowe do wzmacniacza ale Ty pisząc jak powyżej, wprowadzasz człowieka w konsternację....
Czy mam rozumieć iż przewody wpiąłeś w górny szereg - rząd - A ?
Krzysiek pisze:
śr lip 20, 2022 23:23 pm
Poproszę jeszcze o zdjęcie ze wzmacniacza, "pierdolnika" z prawej strony od wyjść głośnikowych - jak masz ustawiony ten czarny przełącznik.
Może inaczej się zapytam..... Jak masz ustawiony ten czarny przełącznik dotyczący wyboru impedancji - Impedance Selector :?:

Albo jeszcze inaczej się zapytam.... Czy kiedyś w sklepie wytłumaczyli Tobie co jak i gdzie wpiąć i jak wszystko "ustawić"? Czy robiłeś to sam w domu z instrukcją?


Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#275 Post autor: lis23 » pt lip 22, 2022 11:42 am

Ja widzę, że pierwsze po lewej i ostatnie po prawej są czerwone a dwa w środku są czarne i tak mam wpięte przewody głośnikowe.
Ja to widzę tak:

https://zapodaj.net/8c5edba8dc203.jpg.html

Sprzęt przywieźli mi ze sklepu do domu i osobiście mi go tak podłączyli, nic nie zmieniałem w tej kwestii. Nawet rok temu podczas remontu odłączyłem tylko odtwarzacz CD i wypiąłem głośniki, kabli w amplitunerze nie ruszałem, są tak podłączone od sierpnia 2014 r, tak, kal podłączył je gość ze sklepu.
Czy mam rozumieć iż przewody wpiąłeś w górny szereg - rząd - A ?
Tak, tak pisze w tej instrukcji, którą wkleiłeś, dolny szereg jest pusty. Co do przycisków, treble miałem ustawiony poziomo, bass i balance też mam trochę przekrzywione.

https://zapodaj.net/ef18e4304b777.jpg.html

Jak zacząłem z tyłu "macać" amplituner to mi się całkowicie prawy głośnik odłączył, więc wolę tego nie ruszać ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#276 Post autor: Mystery » ndz cze 18, 2023 14:38 pm

Jakie głośniki do amplitunera Denon CEOL RCD-N10? Coś do dwóch tysi. Te z zestawu to badziewie. Ostatnio podłączyłem Sony ze starej wieży i subwoofer Harman Kardon i bajka w porównaniu do tego co było, tylko są już trochę podniszczone i za duże, dodatkowo zawierają nieaktywne subwoofery, które i tak na tym sprzęcie nie działają. Sprzęt służy mi głównie pod tv/konsolę i CD też czasami zapuszczę :wink: Ostatnio próbowałem połączenia z soundbarem LG SPD7Y za ponad dwa tysie i srogo zawiodłem się jakością dźwięku, także wolę zainwestować w same głośniki do tego Denonka.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#277 Post autor: Mystery » wt cze 20, 2023 19:18 pm

Zrobiłem mały research i znalazłem takie coś, ktoś by coś polecił z tego?

Heco Aurora 300
Q Acoustic 3020i
Magnat Quantum 753
System Audio Saxo 5
Elac Debut 2.0 B6.2
Indiana Line Nota 250X
PSB Imagine XB
Polk Audio Signature S20
Pylon Audio Pearl Monitor
Monitor Audio Bronze 100

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#278 Post autor: Krzysiek » pt cze 23, 2023 15:53 pm

Pylony, będziesz z nich najbardziej zadowolony. Tylko nie wiem jaka jest ich obecna cena.

https://www.pylonaudio.pl/pearl-monitor-pylon-audio

Ale nie lepiej dołożyć trochę więcej i wziąć wolnostojące (o ile masz miejsce) ?

https://highfidelity.pl/@main-3653&lang=

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#279 Post autor: Krzysiek » pt cze 23, 2023 16:23 pm

Dopiero teraz doczytałem, iż chcesz na głośniki wydać do 2 tys zł... to już ładna kwota.
Dlatego do 20stek można dokupić na przyszłość wooferek z Pylona - jeśli nie potrzebujesz kina domowego, ponieważ i tak do tego grajka nic więcej nie podłączysz - brak dekoderów by był choć centralny....
lub o ile woofer zajmuje już dodatkowe miejsce (siedzieć na nim raczej nie bardzo ew. jakiś kwiatek można postawić :( ), pójść w jeszcze wyższy model - 25

https://www.pylonaudio.pl/pearl-25-pylon-audio

wtedy jest to już całkowicie inna jakość dźwięku w porównaniu z poprzednimi Pylonami (z tej samej serii) i pozostałymi, które wymieniłeś jako alternatywę.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#280 Post autor: Mystery » pt cze 23, 2023 16:57 pm

Dzięki za rekomendację. Pylon Audio Pearl Monitor chodzą na allegro do 1500 zł, te 25 już tysiaka więcej, no i będą mi trochę za duże, a co do subwoofera mam harman kardon hkts 160 sub/230 także myślę, że styknie :wink:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#281 Post autor: Krzysiek » pt cze 23, 2023 22:24 pm

Za duże...? Mają zaledwie niecały metr w górę (bez kolców? chyba z kolcami więcej), 20cm szerokości i 28 głębokości. Niektóre podstawkowce mają większe gabaryty na szerokość i głębokość :D
A o ile pokój masz nie za duży to wysokość tego modelu będzie idealna przy w miarę małej odległości od słuchacza. I kto wie czy zechcesz jeszcze podłączyć do tego woofer.
Tym bardziej iż zgranie może nie przynieść dobrego efektu.
Długość gwarancji po rejestracji również ma swoje zalety :D

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#282 Post autor: Krzysiek » pn cze 26, 2023 10:15 am

Mystery pisze:
pt cze 23, 2023 16:57 pm
Pylon Audio Pearl Monitor chodzą na allegro do 1500 zł, te 25 już tysiaka więcej
A bezpośrednio u producenta? Lub u dystrybutora? https://www.pylonaudio.pl/gdzie-kupic
Wydaje mi się, iż warto przeznaczyć o te 500zł więcej akurat na ten model niż podłączać na siłę woofer

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Sprzęt muzyczny

#283 Post autor: Mystery » pn cze 26, 2023 11:49 am

Oki, to dodaje je również do notesika. Planuje odwiedzić salon tophifi, zobaczę jeszcze co tam powiedzą i mają.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#284 Post autor: Krzysiek » wt cze 27, 2023 08:28 am

To weź ze sobą "grajka" i będziesz mógł na miejscu coś posłuchać ze swoim sprzętem. Inaczej zagrają tam głośniki z o wiele lepszymi wzmacniaczami niż Twój a inaczej z tym co posiadasz. Zobaczysz też na ile się grzeje przy podłączeniu głośników o niższej impedancji. Pylony są oznaczane jako 6 omowe poza tym mają dosyć wysoką efektywność. Przypuszczam, iż większość głośników z salonu będzie 4 omowa.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#285 Post autor: Krzysiek » ndz lip 23, 2023 15:38 pm


ODPOWIEDZ