tv QD-OLED + amplituner, problem

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13151
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

tv QD-OLED + amplituner, problem

#1 Post autor: lis23 » śr maja 01, 2024 15:09 pm

Kupiłem tv Sony Bravia 55 A95L, mam amplituner Denona AVR-X1600H, tam mam podłączoną konsolę Playstation 5, Xbox Series X, Nintendo Switch i odtwarzacz UHDBD. Do tv wziąłem kabel HDMI 2.1 i podłączyłem go w eARC/ARC, wczoraj był dźwięk i mogłem sterować pilotem od tv, min, wyłączać i ściszać dźwięk, dzisiaj już amplituner nie włącza się wraz z tv, jak zmieniam w ustawieniach na dźwięk z kina domowego to wychodzi mi błąd w komunikacji, dopiero za drugim razem po włączeniu i wyłączeniu amplitunera dźwięk się załącza ale nie można go ani ściszyć, ani wyłączyć, pisze żeby używać do tego kina domowego, nie da się też wejść do ustawień amplitunera bo po wybraniu jako źródła HDMI 2 eARC/ARC mam brak sygnału, podobnie jest z konsolami.
Jednak poprzedni tv Sony nie miał problemów ze zgodnością z amplitunerem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13151
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: tv QD-OLED + amplituner, problem

#2 Post autor: lis23 » czw maja 02, 2024 10:51 am

Teraz wychodzi mi komunikat "z powodu błędu komunikacji z systemem audio działa głośnik tv" - rano działało, włączyłem PS5 i też działało, wyłączyłem konsole i wróciłem na program tv i już nie działa ;) Ani Sony ani Denon nie są w stanie pomóc telefonicznie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5935
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: tv QD-OLED + amplituner, problem

#3 Post autor: kiedyśgrześ » pt maja 03, 2024 14:17 pm

w Samsungach, których używam, manipulacja wyjściem dźwięku z poziomu TV zawsze pomaga na te czkawki z komunikacją po HDMI, to się CEC chyba nazywa, włącz-wyłącz i po problemie
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13151
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: tv QD-OLED + amplituner, problem

#4 Post autor: lis23 » pt maja 03, 2024 18:02 pm

Chyba amplituner miał jakąś czkawkę spowodowaną nowym telewizorem, wczoraj najpierw włączyłem amplituner a potem tv i działało, potem wyłączyły się oba, dzisiaj chciałem włączyć tak jak wczoraj ale tv się nie załączał, musiałem wyłączyć amplituner i dopiero włączyć tv i wtedy oba się włączyły ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1112
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: tv QD-OLED + amplituner, problem

#5 Post autor: Krzysiek » pn maja 06, 2024 16:01 pm

Może trzeba wymienić przewód HDMI ?

https://hurtel.com/pl/products/ugreen-k ... query_id=2

tylko przez zakupem sprawdź jaką długość zamówiłeś... bo masz 2 i 3 metry. Ten przewód szczególnie powinien "pasować" do połączeń z konsolami i odtwarzaczami 4K

Swoją drogą jak rozumiem, całkowicie wymieniłeś sprzęt... Nowy amplituner, nowy TV oraz obecnie odtwarzacz :D Gratuluję!

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13151
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: tv QD-OLED + amplituner, problem

#6 Post autor: lis23 » pn maja 06, 2024 16:59 pm

Amplituner jest stary, zmieniłem tv, odtwarzacz 4K UHDBD ( do tej pory miałem pierwszy odtwarzacz 4K na rynku, który nie obsługiwał ani Dolby Vision, ani Dolby Atmos ) i odtwarzacz CD, stary zaczął mi miksować płyty ale na razie tylko dwie, reszta chodzi na razie dobrze, kupiłem płytę czyszczącą ale nie chce mi ruszyć ;) Najwyżej będę miał dwa odtwarzacze i drugi podłączę do amplitunera pod tv ;)
Amplituner już działa z tv, miał jakieś problemy przejściowe ale już się załącza razem z tv, tak jak z poprzednim ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1112
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: tv QD-OLED + amplituner, problem

#7 Post autor: Krzysiek » wt maja 07, 2024 00:56 am

lis23 pisze:
śr maja 01, 2024 15:09 pm
Kupiłem tv Sony Bravia 55 A95L, mam amplituner Denona AVR-X1600H, tam mam podłączoną konsolę Playstation 5, Xbox Series X, Nintendo Switch i odtwarzacz UHDBD. Do tv wziąłem kabel HDMI 2.1 i podłączyłem go w eARC/ARC
Nie będę się bawił we wklejanie zdjęcia o tej porze:

https://www.denon.com/en-us/product/arc ... 37266.html

Jakiego typu masz mieć podłączony przewód HDMI :?: W teorii niby nie ma różnicy, ale gdyby nie było to by tego nie rozróżniali :D

https://www-sony--latin-com.translate.g ... _tr_pto=sc

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13151
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: tv QD-OLED + amplituner, problem

#8 Post autor: lis23 » wt maja 07, 2024 10:04 am

HDMI kupiłem 2.1 na pudełku pisało 8K ;) Przewód podłączyłem do eARC/ARC w amplitunerze i do HDMI 3 eARC/ARC w tv - Sony jak zwykle ma dziwaczne rozwiązania: tylko dwa HDMI obsługują 4K i HDR i tylko to jedno 120 Hz i trzeba przełączać, albo Dolby Vision, albo więcej klatek w grach na konsolach ;) Samsung takich problemów nie ma, wszystkie HDMI to 2.1 z pełnym wsparciem dla 4K i HDR, Samsung na tej samej matrycy jest też sporo tańszy bo kosztuje ok. 7,5 tysiąca zł ale nie wspiera Dolby Vision, nie ma Android tv i z tego co wiem, często się psuje, przynajmniej QD-OLEDy pierwszej generacji Samsunga bardzo często szły do serwisu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1112
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: tv QD-OLED + amplituner, problem

#9 Post autor: Krzysiek » wt maja 07, 2024 10:38 am

Po co się rozwodzisz? Nie pracuję w serwisie tv... Podałem Tobie link do strony Sony i przeczytaj ze zrozumieniem, co jest tam napisane... nic ponad to :roll: Jednocześnie nie twierdzę, iż tylko to jest przyczyną problemu i wymiana przewodu go rozwiąże.
Kolejny raz też tłumaczę... jeśli na płocie pisze dupa to nie znaczy że to jest dupa.

ODPOWIEDZ