Inne problemy z kompem

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Inne problemy z kompem

#166 Post autor: Kaonashi » pt lip 17, 2015 21:51 pm

Da się gdzieś zobaczyć polskie TCM online?
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#167 Post autor: Wawrzyniec » czw sie 25, 2016 17:43 pm

Jaki możecie polecić dobry darmowy program, przerabiający pliki w formacie mov na avi?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

DLis
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 25
Rejestracja: śr kwie 26, 2017 11:41 am
Kontakt:

Re: Inne problemy z kompem

#168 Post autor: DLis » śr kwie 26, 2017 15:44 pm

Jak rozwiązać problem z instalacją aktualizacji na windows 10? Od pewnego czasu, aktualizacje na mój system nie chcą się zainstalować. Wyskakuje komunikat, że aktualizacje nie mogły zostać zainstalowane. Co może być tego przyczyną?
Sprawdź bzo

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#169 Post autor: lis23 » pt lip 28, 2017 21:07 pm

Kurna, czym otworzyć plik OOXML, tak, żeby dało się wypełnić formularz zgłoszeniowy?
Open Office otwiera, ale nie można nic wpisać, Windows Wordpad też otwiera i można pisać, ale nie można korzystać ze wszystkich opcji i nie da się, np. dodać zdjęcia ...
Dobra, poradziłem sobie - zamiast otworzyć trzeba było zapisać :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58190
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Inne problemy z kompem

#170 Post autor: Adam » ndz paź 08, 2017 21:54 pm

jakby ktoś miał problem, a wśród moich znajomych jak pytałem było to częste, to znalazłem rozwiązanie problemu z notorycznie zawieszającym się firefoxem przy byle jakich okazjach.

wyłączyć wszystkie wtyczki z zakładki wtyczki i dać "nigdy nie aktywuj", oraz usunąć opcje "rekomendowane ustawienia wydajności" w opcjach. od wczoraj mam spokój, przynajmniej na razie. a do tej pory co kilka/kilkadziesiąt minut miałem zwiechy takie że cały firefox stał przez np 5-10 sek max.

Win 10 64b
i5 7500 3,4 ghz
8 gb ram
Hdd SSD
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#171 Post autor: lis23 » wt sty 08, 2019 15:12 pm

20 grudnia zaktualizował mi się Windows 10 do wersji 1809, potem system nakazał mi zaktualizować program CClener, niestety, wraz z nim wgrał mi się do systemu jakiś advare, który uruchamia złośliwe reklamy, itp. Próbowałem usunąć to programem antywirusowym, Malvarebytes Premium, itp. ale nic z tego, nie ma też nic w dodatkach i wtyczkach do Firefoxa, nie mogę też nic znaleźć w programach zainstalowanych na PC. Dzisiaj jest już gorzej, bo już nie tylko otwiera rekalmy i przekierowuje do nich, ale po wejściu na pocztę Interii wyświetla się logo policji i komunikat o zablokowaniu PC i pomaga tylko restart. Czy odinstalowanie Firefoxa, usunięcie folderu z dysku C i ponowna instalacja pomorze? Czy mam usunąć te wszystkie programy?


- Mozilla Firefox 55.0.3 (x86pl)
- Mozilla Firefox 64.0 (x64pl)
- Mozilla Maintenance Service 55.0.2
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Inne problemy z kompem

#172 Post autor: Radek » wt sty 08, 2019 16:25 pm

Próbowałeś przeskanować AdwCleaner'em? Mnie zawsze pomagał w takich sytuacjach.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#173 Post autor: lis23 » wt sty 08, 2019 16:41 pm

Próbowałem, nic nie znalazł, podobnie jak jego płatna wersja trial, czyli Malvarebytes, który tylko blokował część wyskakujących okienek i nic. Na forum Firefoxa też nie wiedzą, co zrobić, poza reinstalacją systemu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Inne problemy z kompem

#174 Post autor: Radek » wt sty 08, 2019 22:53 pm

No to rzeczywiście ciężka sprawa. Znam jeszcze taki program: ComboFix, którego używa się w ostateczności jak chcesz usunąć z kompa cały ten syf, ale z tego co widzę, niestety nie działa na Windows 10. Więc chyba jedyna opcja jaka Ci pozostaje to reinstal.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Inne problemy z kompem

#175 Post autor: Bucholc Krok » pn sty 14, 2019 10:47 am

lis23 pisze:
wt sty 08, 2019 16:41 pm
Firefoxa też nie wiedzą, co zrobić, poza reinstalacją systemu.
No i to jest dobra rada. Na pewno nie zaszkodzi. Warto przeczyścić od czasu do czasu.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Inne problemy z kompem

#176 Post autor: Kaonashi » śr kwie 03, 2019 21:59 pm

Ej, tnie Wam CDA? :D
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#177 Post autor: lis23 » pn cze 08, 2020 17:01 pm

Od przesiadki na nowego PC nie mogę pisać litery "ą" na przegladarce Firefox, a na Edge do tego dochodzi jeszcze ź lub ż.
Wyłaczyłem skróty w GeForce Experence, co jeszcze może motać w systemie?

Specyfikacja:

płyta Główna: MSI MPG 2390 GAMING EDGE AC
RAM: 2x16GB DDR4 3000 MHz
CPU: Intel Core I9-9900K
chłodzenie CPU: Chłodzenie Wodne CORSAIR
Dysk SSD 500GB - System
Dysk SSD - 1TB - Gry
Dysk HDD 4TB - reszta gier ;)
GPU: MSI Nvidia GeForce RTX 2080TI
Zasilacz 850 Vat
Monitor: LG Ultra Gear 27GL850-B NanoIPS HDR10
Windows 10 64 bit

Moje podejrzenia padły na dodatek do antywirusa 360 Total Security o nazwie Descopt Organizer ale nie ma tam możliwości zarzadzania skrótami. Potwierdziło się, po wyłaczeniu dodatku do antywirusa mogę pisać normalnie, nie wiem tylko, jak zachować dodatek i pisać wszystkie litery.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Inne problemy z kompem

#178 Post autor: qnebra » pn cze 08, 2020 22:20 pm

Wywal antywirusa, ten wbudowany w Windows spokojnie starcza. No chyba, że z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz aktualizować MS Defender. Jak rozumiem, masz włączony polski układ klawiatury w systemie. No i co tam w ogóle masz w ustawieniach klawiatury?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#179 Post autor: lis23 » pn cze 08, 2020 22:34 pm

Pisanie - Więcej ustawień klawiatury - Zaawansowane ustawienia klawiatury - Polski - Polski ( programisty ) - nic nie dało. Nic innego nie znalazłem. Sam antywirus mi nie przeszkadza, tylko ta nakładka, Desktop Ortganizer - mogę ja wyłaczyć ale jest użyteczna, bo pokazuje mi godzinę, datę, itp. W starszej wersji tego antywirusa nie było tego problemu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Inne problemy z kompem

#180 Post autor: lis23 » pn paź 25, 2021 13:38 pm

W maju zakupiłem tablet graficzny XP-PEN Artist 22R PRO i od początku mam z nim problemy ...
Od pierwszego dnia mam problemy z podłączeniem do PC, tablet ma kabel USB C i działa tylko wtedy, gdy odłączę kabel od PC, podłączę do smartfona ( jest dźwięk podłączenia ), odłączę i ponownie podłączę do PC ( ponownie jest dźwięk podłączenia ). Tablet był na serwisie i nic nie stwierdzono, u nich działa. Dalej, z programów graficznych działa tylko Krita, nie działa mi Corel, OpenCanvas7, SketchBook, itp. te programy otwierają się na monitorze ale nie na tablecie. Działa Krita ale i tu nie jest różowo - normalnie powinno to wyglądać tak, że dotknięciem piórka wybieram opcję, pędzel, kolor, itp. Ja muszę za każdym razem wciskać przycisk na piórku, który odpowiada za lewy przycisk myszy, inaczej nie da się nic zrobić ... Sklep w którym kupiłem sprzęt (MirapolNEXT ) twierdzi, że wszystko jest ok, pisałem na forum Corela ale nikt nie odpisał, nie wiem już co zrobić, bo to nie jest tani sprzęt a praca na nim do przyjemnych nie należy.

https://mirapolnext.pl/tablet-graficzny ... 17466.html
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ