Gry / W co ostatnio graliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#241 Post autor: lis23 » sob mar 20, 2021 15:36 pm

Mam obie części "Pillars of Eternity", "Tyranny", "Torment Tides of Numenera" oraz obie części "Divinity Original Sin" ale ... W Pillarsach jest czytania od groma a w pierwszym Divinity nie udało mi się pokonać pierwszych wrogów, chyba na plaży, podobnie było z pierwszą częścią Pillarsów w wiosce? :mrgreen: Nie jestem dobry w tego typu RPGi ;) Najlepiej grało mi się we wszystkie "Wiedźminy" a z klasyków w "Neverwinter Nights".
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#242 Post autor: Radek » sob mar 20, 2021 15:55 pm

lis23 pisze:
sob mar 20, 2021 15:36 pm
Mam obie części "Pillars of Eternity", "Tyranny", "Torment Tides of Numenera" oraz obie części "Divinity Original Sin" ale ... W Pillarsach jest czytania od groma a w pierwszym Divinity nie udało mi się pokonać pierwszych wrogów, chyba na plaży, podobnie było z pierwszą częścią Pillarsów w wiosce? :mrgreen: Nie jestem dobry w tego typu RPGi ;)
A może żeś ustawił najwyższy poziom trudności? :) Raczej niemożliwe żebyś pierwszych potworów nie mógł ubić. Chociaż tak mi się teraz przypomniało jak kiedyś pierwszego bossa w Diablo 1 nie mogłem przejść. I chyba z wkurzenia odinstalowałem gierkę :mrgreen:
lis23 pisze:
sob mar 20, 2021 15:36 pm
Najlepiej grało mi się we wszystkie "Wiedźminy" a z klasyków w "Neverwinter Nights".
Wiadomo Wiedźminy najlepsze, mogliby zrobić remaster(czy nawet remake) jedynki, bo się jednak mocno zestarzała :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#243 Post autor: lis23 » sob mar 20, 2021 15:59 pm

Mogliby zrobić remake jedynki na silniku trójki ;P Podobnie mogliby w Ubi zrobić remake pierwszego Assassina na silniku Valhalli lub nowszym i ze wszystkimi dobrodziejstwami serii lub nową grę o Altairze i w czasach Krucjat.

Tak sobie myślę - i tak opłacam Game Pass Ultimate a w Media Expert można skorzystać z usługi Xbox All Access i wziąć na dwa lata konsoli Xbox Series X + GPU - trzeba po prostu w rozliczeniach zmienić sposób z karty na kod, który dostanę od nich i odliczając 55 zł za Game Pass za konsolę wychodzi 90 zł miesięcznie. Problem jest taki, że z tego można skorzystać tylko w sklepie stacjonarnym a od dzisiaj jest to utrudnione ;) Myślałem też o takich słuchawkach gamingowych:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i- ... 30200-r3m1

Niby drogie ale mają metalowe części, tańsze o stówkę są całe z plastiku.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#244 Post autor: Radek » sob mar 20, 2021 18:57 pm

lis23 pisze:
sob mar 20, 2021 15:59 pm
Mogliby zrobić remake jedynki na silniku trójki ;P
Nom, wtedy by pewnie więcej osób zza granicy sięgnęło. A nie ciągle ta trójka i trójka :) Chociaż w najbliższym czasie możemy pomarzyć, bo CD Projekt będzie pewnie teraz zajęty Cyberpunkiem przez kilka lat.
lis23 pisze:
sob mar 20, 2021 15:59 pm
Podobnie mogliby w Ubi zrobić remake pierwszego Assassina na silniku Valhalli lub nowszym i ze wszystkimi dobrodziejstwami serii lub nową grę o Altairze i w czasach Krucjat.
Do pierwszego Assasyna to jednak by trzeba jakieś nowe misje i aktywności dać, bo tam powtarzalność była okropna. A jeżeli chodzi o nową grę, to ja bym chciał w końcu Japonię odwiedzić :)
lis23 pisze:
sob mar 20, 2021 15:59 pm
Tak sobie myślę - i tak opłacam Game Pass Ultimate a w Media Expert można skorzystać z usługi Xbox All Access i wziąć na dwa lata konsoli Xbox Series X + GPU - trzeba po prostu w rozliczeniach zmienić sposób z karty na kod, który dostanę od nich i odliczając 55 zł za Game Pass za konsolę wychodzi 90 zł miesięcznie. Problem jest taki, że z tego można skorzystać tylko w sklepie stacjonarnym a od dzisiaj jest to utrudnione ;) Myślałem też o takich słuchawkach gamingowych:

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i- ... 30200-r3m1

Niby drogie ale mają metalowe części, tańsze o stówkę są całe z plastiku.
A potrzebny ci ten Xbox skoro chyba wszystkie gry z Game Passa możesz na PC ograć? I jakie GPU dają? Na słuchawkach się nie znam zbytnio. Już przez dwa lata używam starych JVC-eków :) Chociaż te Razery mają bardzo ładny kolorek :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#245 Post autor: lis23 » sob mar 20, 2021 19:46 pm

No właśnie - klawiatura i mysz Razena, zielona, podkładka pod mysz, świecąca na zielono i wentylatory w PC podświetlane na zielono, dlatego mi pasują ;)
Xbox, jak i PS5 mają GPU od AMD ale jakie to nie wiem. Zawsze lepszy nowy Xbox od Xbox One X.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#246 Post autor: Radek » sob mar 20, 2021 20:29 pm

lis23 pisze:
sob mar 20, 2021 19:46 pm
No właśnie - klawiatura i mysz Razena, zielona, podkładka pod mysz, świecąca na zielono i wentylatory w PC podświetlane na zielono, dlatego mi pasują ;)
No to ładnie :) A jaki masz kolor obudowy ?
lis23 pisze:
sob mar 20, 2021 19:46 pm
Xbox, jak i PS5 mają GPU od AMD ale jakie to nie wiem. Zawsze lepszy nowy Xbox od Xbox One X.
A to źle zrozumiałem. Myślałem, że oprócz Xboxa jeszcze kartę graficzną dają :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#247 Post autor: lis23 » sob mar 20, 2021 23:09 pm

Obudowa jest cała z hartowanego szkła - takie coś:

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#248 Post autor: Radek » pn mar 22, 2021 11:40 am

O kurde, cała ze szkła? No to te świecące wenty muszą wyglądać pięknie, szczególnie z przodu :)

Co do growych newsów, to podobno Dying Light 2 ma wyjść jednak w tym roku:

youtu.be/DRM2Tc84rb8

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#249 Post autor: lis23 » wt mar 23, 2021 10:27 am

Nie napalałbym się na ten 2021 rok, ponoć w 2018 Tehland pokazał starannie przygotowane demo gry, stworzone tylko na E3 - podobnie kiedyś zrobiło BioWare z "Anthem" ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#250 Post autor: lis23 » ndz mar 28, 2021 19:44 pm

Kupiłem sobie "Monster Hunter Rise" na Switcha - co ciekawe, gra jest po polsku! Taki nowy "Resident Evil VIII Village" nie będzie miał polskiej lokalizacji, a przecież to też Capcom, więc nie rozumiem posunięć tego wydawcy. Kupiłem też w promocji "Watch Dogs: Legion" za 95 zł, na ustawieniach ultra i z RT na średnich mam te 50 - 70 kl/s, w zależności od miejsca z odbiciami ;)

Dłuższy i nowy materiał z "Biomutant":


youtu.be/-9fjMjIE4Vs
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#251 Post autor: Radek » pn mar 29, 2021 13:13 pm

Też miałem Watch Dogsy kupić, ale sobie przypomniałem, jak się totalnie odbiłem od dwójki. Jakoś mnie ta seria nigdy nie wciągnęła, więc zamiast tego kupiłem Pillarsy 2. No i już widać dużo usprawnień względem jedynki, na przykład można wyłączyć tryb turowy :wink: No i ta ogromna wyspiarska mapka jest super. Szykuje się mocno piracki klimacik :) Szkoda tylko, że dwójkę kupiłem na GOGu, a jedynkę mam na Epicu, i mi się przez to save'y nie przeniosły :(

A Biomutant wygląda spoko, ale mam nadzieję, że za fajną rozgrywką i światem, będzie szła jakaś ciekawa fabułka.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#252 Post autor: lis23 » pn mar 29, 2021 13:51 pm

Jedynkę mam na Steam i na Epicu, dwójkę tylko na Steam, z tym, że jedynka z Epica ma dodatki. Kupiłem też ten wczesny dostęp do BG3 i tanio FF XV. Ja tam lubię serię WD, dwójka akurat bardziej mi się podobała a Legion obadałem najpierw w darmowej wersji na weekend.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#253 Post autor: Radek » pn mar 29, 2021 20:37 pm

Był darmowy weekend? Kurde przegapiłem :( Daj znać jak tam BG3 jak przejdziesz, i czy się opłaca teraz kupować.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#254 Post autor: lis23 » pn mar 29, 2021 20:50 pm

Był darmowy weekend i już we czwartek można było pobrać grę i przetestować do dzisiaj, chyba. Jest też promocja, normalnie 125 zł ale jeśli kupujesz WD L, AC V lub coś jeszcze to dostajesz kolejną zniżkę i wychodzi 95 zł za Legion. Ja pograłem w piątek i w sobotę i wczoraj kupiłem pełniaka ;) Za niecałe 50 zł kupiłem jeszcze "Crysis Remastered" na Epicu ze wsparciem dla DLSS. Oryginalna wersja już ma swoje lata i nie chce się u mnie zmodować poprawnie.
Tak swoją drogą, "Raya i Ostatni Smok" byłaby dobrym materiałem na grę RPG w otwartym świecie ale to Disney, Oni zaorali ciekawie zapowiadającą się grę o Piratach z Karaibów, bo ... pili rum i pojedynkowali się na szable ;) Cóż, dzisiaj, gdy Disney jest właścicielem Marvela i Star Wars i mam pod sobą MCU, takich problemów już by, chyba nie było? Insomniac, Ci od Ratcheta i Clanka i Spider Mana mogliby zrobić grę z 'Zootopii" ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#255 Post autor: Radek » wt mar 30, 2021 15:33 pm

lis23 pisze:
pn mar 29, 2021 20:50 pm
Za niecałe 50 zł kupiłem jeszcze "Crysis Remastered" na Epicu ze wsparciem dla DLSS. Oryginalna wersja już ma swoje lata i nie chce się u mnie zmodować poprawnie.
Z Crysisem mam super wspomnienia. Pamiętam, jak te 13 lat temu gierka robiła na mnie mega wrażenie pod względem grafiki. Nawet dzisiaj wygląda lepiej niż większość gier. A Remaster do już w ogóle.
lis23 pisze:
pn mar 29, 2021 20:50 pm
Tak swoją drogą, "Raya i Ostatni Smok" byłaby dobrym materiałem na grę RPG w otwartym świecie ale to Disney, Oni zaorali ciekawie zapowiadającą się grę o Piratach z Karaibów, bo ... pili rum i pojedynkowali się na szable ;) Cóż, dzisiaj, gdy Disney jest właścicielem Marvela i Star Wars i mam pod sobą MCU, takich problemów już by, chyba nie było? Insomniac, Ci od Ratcheta i Clanka i Spider Mana mogliby zrobić grę z 'Zootopii" ;)
To mogli zamienić picie rumu na picie herbatki, jak to było w wersji LEGO Piraci z Karaibów xD

A sprawdzałeś może nowego patcha do Cyberpunka?

ODPOWIEDZ