Gry / W co ostatnio graliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#211 Post autor: lis23 » pn gru 16, 2019 13:03 pm

Paweł Stroiński pisze:
pn gru 16, 2019 12:56 pm
A nie masz po prostu praw do rezygnacji z zakupu do 14 dni, jak to w necie?
Tam chyba nie można grać długo w grę, jeśli chce się ją oddać, ja w nią nie grałem, tylko próbowałem uruchomić. Muszę sprawdzić, jak wygląda reklamacja na Steam, bo nigdy tego nie robiłem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#212 Post autor: qnebra » pn gru 16, 2019 13:14 pm

Steam bez problemu zwraca pieniądze w takich przypadkach. Niemniej:

1. Zainstalowałeś biblioteki dodawane razem z grą? DirectX i te inne sprawy?
2. Co do Gothic 3, obowiązkowo po instalacji instaluje się Community Patch. Na pewno wersja steamowa jest na ostatnim oficjalnym patchu, a Community Patch wybiera się w wersjach beta. Ogólnie, Gothica 3 po instalacji na Windows 10 nie da się praktycznie odpalić, dopiero instalacja CP to umożliwia. Sam byłem w tej samej sytuacji.

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#213 Post autor: qnebra » pn gru 16, 2019 13:18 pm

A, co do refundów na Steam. Czas gry nie może przekroczyć dwóch godzin

Strona gry w Bibliotece > Pomoc Techniczna > Ostatnia pozycja na liście jaka tam będzie. Zorientujesz się.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#214 Post autor: lis23 » pn gru 16, 2019 13:19 pm

qnebra pisze:
pn gru 16, 2019 13:14 pm
Steam bez problemu zwraca pieniądze w takich przypadkach. Niemniej:

1. Zainstalowałeś biblioteki dodawane razem z grą? DirectX i te inne sprawy?
2. Co do Gothic 3, obowiązkowo po instalacji instaluje się Community Patch. Na pewno wersja steamowa jest na ostatnim oficjalnym patchu, a Community Patch wybiera się w wersjach beta. Ogólnie, Gothica 3 po instalacji na Windows 10 nie da się praktycznie odpalić, dopiero instalacja CP to umożliwia. Sam byłem w tej samej sytuacji.
Przy instalacji ze Steam pobrały się i zainstalowały dodatkowe programy ale tylko podczas pierwszej instalacji gry.
Zainstalowałem teraz starą, pudełkową i polską wersję tej gry i jest jeszcze gorzej, bo gra w ogóle nie wchodzi do menu i żadna zgodność nie pomaga, więc gra jest prawdopodobnie niekompatybilna z najnowszym systemem operacyjnym.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#215 Post autor: qnebra » pn gru 16, 2019 13:24 pm

Jest fix do Prince of Persia, by tą grę odpalić na Windows 10:

https://github.com/elishacloud/dxwrappe ... -of-Persia

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#216 Post autor: lis23 » pn gru 16, 2019 13:32 pm

Wielkie dzięki! Zadziałało na wersji pudełkowej, więc i na tę na Steam zadziała :D
Na razie pogram na pudełkowej, bo jest po polsku ale na Steam kupiłem, gdyż niedługo będę miał PC bez napędu optycznego.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#217 Post autor: qnebra » pn gru 16, 2019 13:36 pm

Sprawdzę, też kupiłem sobie PoP 2008, bo raz fajna gierka, a dwa po prostu jej nie skończyłem te niemal dziesięć lat temu.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#218 Post autor: lis23 » pn gru 16, 2019 13:39 pm

Ja ją zakończyłem ale mocno się wkurzyłem, gdyż faktyczne zakończenie jest tylko w DLC na Xbox 360 ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#219 Post autor: lis23 » śr maja 27, 2020 20:50 pm

Wracajac do PoPa z 2008 roku: mam teraz nowego PC i monitor z rozdzielczościa 1440p a gra nie posiada zmiany rozdzielczości w menu i mam grę w okienku z czarnymi pasami po bokach i u góry i u dołu, jest jakiś fix na zmianę rozdziałki na wyższa?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#220 Post autor: Bucholc Krok » śr maja 27, 2020 22:40 pm

Zmiana rozdzielczości ekranu nie pomaga?
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#221 Post autor: lis23 » czw maja 28, 2020 15:08 pm

W grze nie ma opcji zmiany rozdzielczości a nie chcę zmieniać rozdzielczości samego monitora w systemie i mam grę w takim kwadratowym okienku z ramkami ;) Dziwne, bo przy 1080p było normalnie, a to jest tylko 1440p, choć ta górna wartość jest wyższa.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#222 Post autor: lis23 » pt maja 29, 2020 19:58 pm

https://www.gog.com/game/robin_hood

Tu chyba też nie ma co liczyć na wsparcie dla wyższych rozdziałeK? Ja w to grałem w 800 x 600 w 2002 roku :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#223 Post autor: lis23 » sob gru 12, 2020 23:16 pm

Zamiast zakładać nowego tematy, opiszę tutaj gry na które czekam w przyszłym roku:

Kena: Bridge of Spirits


youtu.be/OxzWlIbnp3U

Biomutant


youtu.be/r5c0-TFP18g

Ratchet & Clank: Rift Apart


youtu.be/ai3o0XtrnM8

Dying Light 2


youtu.be/dkWS0xGutSY

Horizon Forbidden West


youtu.be/Lq594XmpPBg

Hollow Knight Silksong


youtu.be/NUgBoczotBM

Hogwart Legacy


youtu.be/1O6Qstncpnc

God of War Ragnarok


youtu.be/Ty7WudwSKMA
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#224 Post autor: Radek » pn mar 15, 2021 23:14 pm

Od kiedy zaczął się lockdown po długiej przerwie zacząłem znowu grać w gry. Parę tytułów które przeszedłem w ostatnim czasie:

Red Dead Redemption 2(10/10) - wszystko tu zagrało, świetny pomysł z obozem, z którym podróżujemy i ciekawe relacje z ludźmi, którzy w nim mieszkają. Arthur to zdecydowanie jedna z najlepiej napisanych postaci w historii gier. Masa aktywności pobocznych. Rozbudowana customizacja postaci. Najładniejsza grafika jaką widziałem w grze z otwartym światem. No i te piosenki. Chyba najlepszy oryginalny soundtrack do gry jaki powstał w ostatnim czasie. No i co tu dużo mówić, w końcówce poleciało parę łez :)

Moj ulubiony utwór:

youtu.be/qHer-rGfTco


Cyberpunk 2077 (8/10) - tak dałem się złapać w karuzelę hypu, czy żałuję? Nie (Tzn. pewnie bym żałował gdybym kupił grę na konsolę :mrgreen:). Ale tak się składa, że grałem na PC(i to nie z najwyższej półki) i bawiłem się przednio. Fabułka krótka, ale wciągająca. Miasto choć puste, to wizualnie wygląda obłędne. Wętpie, żebyśmy ujrzeli tak dobrze zaprojektowane miasto w przyszłości(nawet w GTA 6). Bohaterowie(Johny, Rogue, Judy, Panam, Jackie) których zapamiętamy na długo po skończeniu gry. Jeżeli chodzi o stronę techniczną, to w przeciągu całej rozgrywki miałem tylko 2 poważne bugi, które zniknęły po zresetowaniu gry. A tak to kilka latających przedmiotów czy T-posów, na które starałem się nie zwracać uwagi. Ogólnie jeżeli macie w miarę dobrego PC-ta, z dyskiem SSD, to polecam się nie bać i grać. Na minus: AI(zwłaszcza policji) to jest jakiś żart. Masa wyciętego contentu.

A no i zapomniałem wspomnieć o photomode. Zazwyczyj nie bawię się takimi rzeczami w grach, ale tu zrobiłem ponad 300 fotek. Jedno z moich ulubionych:
Obrazek


Wciągnąłem się też w izometryczne erpegi i przeszedłem Pillars of Eternity, Divinity Original Sin 2 i Disco Elysium. Wszystkie polecam. Chociaż czekam na spolszczenie do Disco Elysium, żeby przejść drugi raz, bo jednak poziom angielskiego mnie przerósł.

Obecnie próbuję skończyć w AC: Valhalle, którą już męczę 3 miesiące, ale może się wyrobię do kwietnia :mrgreen:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#225 Post autor: lis23 » wt mar 16, 2021 10:12 am

RDR2 mam na PS4 Pro, obecnie na PS5 i na PC ale RTX 2080 TI jest trochę za cienki na ten tytuł ;) Długo jeszcze na PC nie grałem, na PS4 Pro zaszedłem dalej. Cyberpunka też mam na PC, przeszedłem prolog gry, niby było ok ale są glicze graficzne, jak cała panorama miasta widziana z wysokości, która nie posiada tekstur .... Mam w co grać, więc poczekam aż połatają. Podobnie mam z AC Valhalla - im więcej patchy, tym gorzej działa gra, tzn. albo się wiesza albo zamyka i wywala do pulpitu. Na PS5 też nie ma w co grać: ukończyłem The Last of Us Part II i Ghost of Tsushima ale taki Demon's Souls jest już dla mnie zbyt denerwujący ;) Obecnie gram w Far Cry 5 i NI No Kuni Wraith of the White Witch na PC oraz w Dirt 5 i Mirror’s Edge Catalyst na Xbox One X.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ