Gry / W co ostatnio graliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#226 Post autor: Radek » wt mar 16, 2021 12:10 pm

lis23 pisze:
wt mar 16, 2021 10:12 am
RDR2 mam na PS4 Pro, obecnie na PS5 i na PC ale RTX 2080 TI jest trochę za cienki na ten tytuł ;)
Serio? Ja grałem na 1660 Super. Większość ustawień miałem na średnich. I tekstury na wysokie. Miałem średnio 55/60 fpsów. U ciebie powinno spokojnie na wysokich pójść, bez zająknięcia.
lis23 pisze:
wt mar 16, 2021 10:12 am
Cyberpunka też mam na PC, przeszedłem prolog gry, niby było ok ale są glicze graficzne, jak cała panorama miasta widziana z wysokości, która nie posiada tekstur ....
Wow. Aż tak źle to u mnie nie było. Miałem tylko czasami jakieś dziwne czarne dziury jak patrzyłem na miasto z daleka. Może ten najnowszy patch coś pomoże.
lis23 pisze:
wt mar 16, 2021 10:12 am
Podobnie mam z AC Valhalla - im więcej patchy, tym gorzej działa gra, tzn. albo się wiesza albo zamyka i wywala do pulpitu.
Nom, ogólnie ludzie narzekają na Cyberpunka, a w Valhalli jest porównywalna ilość błędów.
lis23 pisze:
wt mar 16, 2021 10:12 am
Obecnie gram w Far Cry 5 i NI No Kuni Wraith of the White Witch na PC oraz w Dirt 5 i Mirror’s Edge Catalyst na Xbox One X.
Ostatni Far Cry w jakiego grałem to 3. Formuła się przez te lata zmieniła? Czy ciągle latasz, strzelasz, zbierasz skóry i inne dziwne rzeczy żeby ulepszyć ekwipunek? :) I nie wiedziałem, że Ni No Kuni wyszło na PC, chyba sobie obadam. Głównie żeby zobaczyć jak score Hisaishiego działa w grze :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#227 Post autor: lis23 » wt mar 16, 2021 12:33 pm

Radek pisze:
wt mar 16, 2021 12:10 pm


Serio? Ja grałem na 1660 Super. Większość ustawień miałem na średnich. I tekstury na wysokie. Miałem średnio 55/60 fpsów. U ciebie powinno spokojnie na wysokich pójść, bez zająknięcia.


Na wysokich jest ok ale chciałbym pograć na ultra ;) Plus mam monitor 1440p, więc to jeszcze podnosi wymagania, dobrze, że jest G Sync.
Radek pisze:
wt mar 16, 2021 12:10 pm
Wow. Aż tak źle to u mnie nie było. Miałem tylko czasami jakieś dziwne czarne dziury jak patrzyłem na miasto z daleka. Może ten najnowszy patch coś pomoże.
Z widokiem miasta z wysokości jest coś nie tak, oglądałem gameplaye na YT i jest tak samo ;)


Radek pisze:
wt mar 16, 2021 12:10 pm
Nom, ogólnie ludzie narzekają na Cyberpunka, a w Valhalli jest porównywalna ilość błędów.
Nie jest tak źle ale widać, że to już stary silnik, twarze i postacie wołają o pomstę do nieba, niektóre scenki przeryywnikowe są pod tym względem okropne ale widoczki są nadal piekne, dzisiaj będzie nowy patch, który ma dodać, min. kamerę znad ramienia.

Radek pisze:
wt mar 16, 2021 12:10 pm
Ostatni Far Cry w jakiego grałem to 3. Formuła się przez te lata zmieniła? Czy ciągle latasz, strzelasz, zbierasz skóry i inne dziwne rzeczy żeby ulepszyć ekwipunek? :) I nie wiedziałem, że Ni No Kuni wyszło na PC, chyba sobie obadam. Głównie żeby zobaczyć jak score Hisaishiego działa w grze :)
Niby nic się nie zmieniło ale piątka jest lepsza od czwórki, ma taki swojski, wieśniacki klimat ;) Plus kolejny psychol jako antagonista ;)

Ni No Kuni wyszło na PC oraz na PS4 we wrześniu 2019 roku, jest to wersja poprawiona względem tej z PS3. Muza działa ok, choć motywy potrafią być mocno zapętlone. Dwójkę też mam na PC i na PS5.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#228 Post autor: Radek » wt mar 16, 2021 19:47 pm

lis23 pisze:
wt mar 16, 2021 12:33 pm
Radek pisze:
wt mar 16, 2021 12:10 pm
Wow. Aż tak źle to u mnie nie było. Miałem tylko czasami jakieś dziwne czarne dziury jak patrzyłem na miasto z daleka. Może ten najnowszy patch coś pomoże.
Z widokiem miasta z wysokości jest coś nie tak, oglądałem gameplaye na YT i jest tak samo ;)
No nie wiem u mnie wyglądało spoko. Jedynie takie dziwne czarne tekstury się pojawiały:
Obrazek

A jaki w ogóle lifepath wybrałeś? Bo ja nomadke :)

lis23 pisze:
wt mar 16, 2021 12:33 pm
Radek pisze:
wt mar 16, 2021 12:10 pm
Nom, ogólnie ludzie narzekają na Cyberpunka, a w Valhalli jest porównywalna ilość błędów.
Nie jest tak źle ale widać, że to już stary silnik, twarze i postacie wołają o pomstę do nieba, niektóre scenki przeryywnikowe są pod tym względem okropne ale widoczki są nadal piekne, dzisiaj będzie nowy patch, który ma dodać, min. kamerę znad ramienia.
Jeszcze twarze głównych bohaterów można przeboleć, ale rzeczywiście twarze NPCów w miastach wyglądają okropnie. Ogólnie otoczenie i krajobraz w tej grze wyglądają dobrze, chociaż nie tak dobrze jak w RDR2. No nieee dodali kamerę jak akurat kończę grę :mrgreen:
lis23 pisze:
wt mar 16, 2021 12:33 pm
Radek pisze:
wt mar 16, 2021 12:10 pm
Ostatni Far Cry w jakiego grałem to 3. Formuła się przez te lata zmieniła? Czy ciągle latasz, strzelasz, zbierasz skóry i inne dziwne rzeczy żeby ulepszyć ekwipunek? :) I nie wiedziałem, że Ni No Kuni wyszło na PC, chyba sobie obadam. Głównie żeby zobaczyć jak score Hisaishiego działa w grze :)
Niby nic się nie zmieniło ale piątka jest lepsza od czwórki, ma taki swojski, wieśniacki klimat ;) Plus kolejny psychol jako antagonista ;)
To w takim razie poczekam sobie do 6, tam pewnie będzie najwięcej nowości. Trailer wyglądał super. No i głównym złolem będzie ten aktor z grał w Mandalorianie i Breaking Bad, którego bardzo lubię :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#229 Post autor: lis23 » wt mar 16, 2021 19:59 pm

Miasto wygląda dziwnie w nocy w prologu gry -
Spoiler:
Ni No Kuni na Steam kosztuje nadal 200 zł, na PS4 można nabyć używkę za 130 zł a myślałem, że nie ma pudełkowego wydania :)

Jak sprawdzałem w maju cenę mojego modelu RTX 2080 TI to oscylowała ona wokół 7 500 zł ... :shock: :o teraz za taką kasę byłby RTX 3090 - w ogóle, popełniłem błąd kupując PC w maju, cztery miesiące później miałbym za taką samą cenę budę z 3080 na pokładzie ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#230 Post autor: Radek » wt mar 16, 2021 20:14 pm

lis23 pisze:
wt mar 16, 2021 19:59 pm
Ni No Kuni na Steam kosztuje nadal 200 zł, na PS4 można nabyć używkę za 130 zł a myślałem, że nie ma pudełkowego wydania :)
Oj, to chyba sobie poczekam na letnią promocję :)
lis23 pisze:
wt mar 16, 2021 19:59 pm
Jak sprawdzałem w maju cenę mojego modelu RTX 2080 TI to oscylowała ona wokół 7 500 zł ... :shock: :o teraz za taką kasę byłby RTX 3090 - w ogóle, popełniłem błąd kupując PC w maju, cztery miesiące później miałbym za taką samą cenę budę z 3080 na pokładzie ...
O, tak się składa, że też w maju budowałem kompa :) I to pierwszy raz. Nawet nie wiesz jak się stresowałem wkładając procesor w socketa xD A dostałbyś coś z serii 3000 teraz? Słyszałem, że są albo bardzo drogie, albo masowo skupowane przez skalperów.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#231 Post autor: lis23 » wt mar 16, 2021 20:19 pm

Słyszałem, że RTX 3090 chodzi po piętnaście tysięcy ... :mrgreen:
Za PlayStation 5 musiałem przepłacić - 3 070 zł za konsolę z trzema grami - Sackboya i TLoU II sprzedałem bo mam cyfrowo, Pająka sobie zostawiłem, bo to wersja na PS5 i sprzedając gry razem z PS4 Pro odzyskałem 1 100 zł.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#232 Post autor: Radek » wt mar 16, 2021 22:16 pm

Noo masakra z tymi cenami. Za tą samą kasę można by 3 niezłe pecety kupić. A jak ci się w ogóle TLoU 2 podobało? A szczególnie to jak twórcy potraktowali Joela? :)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#233 Post autor: lis23 » wt mar 16, 2021 22:41 pm

Na początku byłem zdziwiony ale, niestety, ktoś już wcześniej walnął spoiler w sieci, wiec byłem przygotowany. Mimo wszystko, przeszedłem nad tym do porządku dziennego ;) bardziej mnie wkurza śmierć Starka i odejście Capa w MCU ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#234 Post autor: Radek » śr mar 17, 2021 11:00 am

Właśnie też sobie zaspoilowałem. Wtedy chyba wszędzie w necie latały, więc trudno było nie trafić :) Mnie
Spoiler:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#235 Post autor: lis23 » śr mar 17, 2021 19:07 pm

Wydaje mi się, że większy płacz był o LGBT+ i o to, że to nie wypada, to nie jest gra dla "prawdziwych polaków", itp. ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#236 Post autor: lis23 » sob mar 20, 2021 10:35 am

Odnośnie gier to chyba niewiele tego będzie w 2021 roku ...

Hogwart Legacy został przełożony na 2022, Gotham Knight wczoraj też, God of War Ragnarok raczej nie wyjdzie w 2021, podobnie S.T.A.L.K.E.R.2 czy Dying Light 2 i Elder Ring. Pewniaki to tylko Returnal, Resident Evil VIII Village, Biomutant ( w końcu ), Ratchet and Clank Rift Apart, Kena Bridge of Spirits i Horizon II Forbiden West. Aha, jeszcze Halo Infinity + jakieś niespodzianki od Microsoftu lub od Sony, może jeszcze Nintendo wyskoczy z nową Zeldą.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23205
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#237 Post autor: Mystery » sob mar 20, 2021 13:22 pm

Pewniakiem na 2021 jest jeszcze Oddworld: Soulstorm i Deathloop. Far Cry 6 też powinno wyjść, no ale to taki "pewniak" jak Horizon II, bo kolejny " God of War" to dobrze jak wyjdzie, ale w 22.

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#238 Post autor: Radek » sob mar 20, 2021 14:13 pm

Czyli wszystkie gry na które najbardziej czekałem(Hogwart Legacy, Elden Ring i God of War)są albo dopiero będą opóźnione :( Oprócz tych trzech jeszcze mam na liście do przejścia odświeżoną trylogię Mass Effecta, bo nigdy nie grałem i DLC do Assassyna i Cyberpunka. I mam nadzieję, że Larian dokończy Baldura 3.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#239 Post autor: lis23 » sob mar 20, 2021 15:00 pm

DLC do Valhalli będzie 29 kwietnia ( ja kupiłem grę już z season passem ), czekam na Residenta ( bez polskich napisów :( ), na "Biomutant", nowego Ratcheta, Kenę i Horizon II. "Far Cry 6" niby ma wyjść ale strasznie cicho o tej grze - pierwotnie miała być w styczniu, teraz nie ma określonej daty premiery. Czekam jeszcze na remaster PoP Piaski Czasu. Zastanawiam się też nad "Baldur's Gate 3" ale gry tego typu są dla mnie cięzkie, tzn. dużo czytania, brak dubbingu i sporo tekstu + turowa walka, za którą nie przepadam. Na razie, wczesny dostęp to koszt 200 zł i oferuje cały pierwszy rozdział gry. Ach, będzie jeszcze nowa wersja "Diablo II" w którego nigdy nie grałem, mam tylko trójkę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Gry / W co ostatnio graliście?

#240 Post autor: Radek » sob mar 20, 2021 15:31 pm

Dobra, sprawdziłem, że Biomutant będzie erpegiem więc też czekam :)

lis23 pisze:
sob mar 20, 2021 15:00 pm
Czekam jeszcze na remaster PoP Piaski Czasu.
O kolejny klasyk po Mass Effect, który muszę ograć.
lis23 pisze:
sob mar 20, 2021 15:00 pm
Zastanawiam się też nad "Baldur's Gate 3" ale gry tego typu są dla mnie cięzkie, tzn. dużo czytania, brak dubbingu i sporo tekstu + turowa walka, za którą nie przepadam. Na razie, wczesny dostęp to koszt 200 zł i oferuje cały pierwszy rozdział gry.
Pierwszy rozdział trwa około 10 godzin, więc nie wiem czy się opłaca na razie kupować. Ja wolę poczekać, bo jak przejdę teraz pierwszy rozdział, a całość wydadzą za rok, to nic nie będę pamiętał :mrgreen: A grałeś w Pillarsy? Może by ci się spodobały. Jak się wciągniesz w historię to nawet tony tekstu ci nie będą przeszkadzać :)

ODPOWIEDZ