XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#1 Post autor: Michał Turkowski » czw sty 17, 2013 12:39 pm

Witam ! :)

Chcę kupić sobię konsolę tylko nie mogę isę zdecydować którą. Czy ktoś z was ma, może polecić coś, wskazać jakieś za i przeciw ?

Interesują mnie głównie takie sprawy :

1. Która konsola jest mniej awaryjna ?
2. Gdzie są lepsze gry, jest ich więcej, jak wypadają porównania cenowo ?
3. Czy grafika na obu konsolach różni się w grach ? Czy np. Far Cry 3 wygląda/działa lepiej np na PS3 albo na X360, czy są różnice?
4. Która konsola zapewnia lepszy obraz jak to wygląda?
5. Czym różnią się wersje konsol zwykłe od wersji Slim ? Czy prócz wyglądu coś je dzieli?
6. Jakie są najlepsze odsłony obu konsol, jakieś ulepszone wersje itd?

Planuję to podpiąć pod niedawno kupiony telewizor a mam Samsunga Smart TV UE-32ES6100. Jest to LED TV, 32-calowy z Full HD. Jak on będzie współgrał z konsolą ?

Pozdrawiam i liczę na pomoc:)

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#2 Post autor: Adam » czw sty 17, 2013 12:45 pm

ja się nie wypowiem, bo nie jestem i nie byłem nałogowym graczem nigdy - i mam pewne swoje zdanie o konsolach - ale polecam dokładnie przeczytać ten duuuży wywiad z prezesem CD Project, w którym trafnie mówi parę rzeczy o konsolach (szczególnie na 3 i 4 zakładce :) ) - http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,130 ... lient.html
Co do wspomnianego Far Cry 3 - zobacz sobie może filmiki na YT z gry na konsoli a potem z gry na dobrym piecu :P z czym do ludzi...
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#3 Post autor: Templar » czw sty 17, 2013 13:21 pm

Bierz PS3.
Michał Turkowski pisze:1. Która konsola jest mniej awaryjna ?
Obecne, najnowsze modele są mało awaryjne, ogólnie to jednak częściej były problem z Xboksami, słynne "Red Ring of Death", choć stare PS3 też nie uniknęły podobnego problemu i tam było "Yellow Light of Death". Ale głównym problemem to było to, że ludzie nie czyścili konsol, no i zakurzone, w końcu się przegrzewały. Ja systematycznie czyszczę i mój FAT działa 4 lata bez żadnych problemów.
Michał Turkowski pisze:2. Gdzie są lepsze gry, jest ich więcej, jak wypadają porównania cenowo ?
PS3, z ex-ów na X'a to w sumie tylko Gears of War 2 i 3 oraz Forza (choć moim zdaniem Gran Turismo jednak dużo lepsze), reszta została wydana na PC. Natomiast PS3 - Uncharted (absolutny must-have, geniusz giera), God of War 3 (to samo :P), Killzone 2 i 3, Gran Turismo 5, Heavy Rain, trylogia Resistance, inFamous, Flower, Journey, LittleBigPlanet, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, a już niedługo The Last of Us (od twórców Uncharted), Beyond: Two Souls (od twórców Heavy Rain), kolejne God of War.
Michał Turkowski pisze:3. Czy grafika na obu konsolach różni się w grach ? Czy np. Far Cry 3 wygląda/działa lepiej np na PS3 albo na X360, czy są różnice?
Kiedyś były jakieś różnice w tytułach multiplatformowych na korzyść X'a, bo PS3 jest konsolą dużo trudniejszą w programowaniu, ale obecnie różnic już nie ma, gry wyglądają tak samo. Natomiast ex-y mają rewelacyjną grafikę, szczególnie Uncharted 2 i 3, God of War 3 i Killzone 2 i 3, tutaj żaden ex z X'a nawet nie ma co się z nimi równać.
Michał Turkowski pisze:4. Która konsola zapewnia lepszy obraz jak to wygląda?
No nie wiem o co Ci chodzi tutaj konkretnie, o grafice w grach wyżej już napisałem.
Michał Turkowski pisze:5. Czym różnią się wersje konsol zwykłe od wersji Slim ? Czy prócz wyglądu coś je dzieli?
Wygląd, mniejsza waga i rozmiar, podobno nowsze modele mogą być mniej awaryjne.
Michał Turkowski pisze:6. Jakie są najlepsze odsłony obu konsol, jakieś ulepszone wersje itd?
Nic ulepszonego nigdy nie było, kwestia wyglądu, niektórym np. slimy PS3 się nie podobają, ja w sumie też wolę swojego FATa, ale jak Ci odpowiadają to brał bym slima, jednak nowsze, gwarancja jest, a tamtych to już nie produkują, także albo używany, albo jakaś nówka, która się zapodziała w magazynie.
Michał Turkowski pisze:Planuję to podpiąć pod niedawno kupiony telewizor a mam Samsunga Smart TV UE-32ES6100. Jest to LED TV, 32-calowy z Full HD. Jak on będzie współgrał z konsolą ?
Będzie działał bez problemów, 3D także będzie OK, w wielu grach jest dostępne jak np. Uncharted 3, Killzone 3, czy Gran Turismo 5. PS3 ma też Blu-Raya, także możesz oglądać filmy, również w 3D. Natomiast X ma tylko DVD i przez to jest trochę gierek gdzie jest po kilka płyt i w czasie gry trzeba nimi żonglować, niektóre gry mają nawet po 4 DVD, na PS3 tego problemu nie ma, zawsze 1 Blu-Ray :P
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#4 Post autor: Michał Turkowski » czw sty 17, 2013 13:32 pm

Czyli najlepiej PS3 slim tak?

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#5 Post autor: Templar » czw sty 17, 2013 13:38 pm

Michał Turkowski pisze:Czyli najlepiej PS3 slim tak?
Tak, tylko są 2 slimy, ostatnio wyszedł super slim, w poprzednich modelach płytę się wkładało w otwór i była automatycznie wciągana, tutaj masz przesuwaną pokrywkę i samemu wkładasz płytę. W sumie plus jest taki, że jak w starym modelu uszkodziłby się mechanizm to płyty już byś nie wsadził, tutaj nadal możesz to zrobić ręcznie :P A i są 2 modele, jeden z dyskiem 500GB, drugi tańszy z dyskiem SSD 12GB i trzeba sobie dokupić jakiś inny. Jako, że ten drugi ok. 300zł tańszy jest czasami to brałbym jego i na Allegro dysk WD 1TB model WD10JPVT za ok. 340zł.


A i jeszcze jedna sprawa, bardzo prawdopodobne, że już w tym roku na E3 (a Sony może jeszcze przed) zostaną zapowiedziane nowe konsole, PS4 i Xbox (720? :P). Premiera podobno pod koniec roku miałaby być, a według plotek cena tylko $400, u nas by to było zgodnie z przelicznikiem $1=1 euro - 400 euro, czyli jakieś 1600zł, spora różnica w porównaniu do PS3 w dniu premiery (2500zł), także zastanów się czy nie lepiej się wstrzymać i uzbierać więcej kasy na nową generację. No jeśli ploty się sprawdzą i będzie taka cena, a do tego dadzą dobre tytuły startowe, liczę na atak "czwórek" - Uncharted 4, Killzone 4, Resistance 4, to wtedy biorę w dniu premiery :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#6 Post autor: Michał Turkowski » czw sty 17, 2013 13:41 pm

Czyli najlepiej to:

http://www.ceneo.pl/18032955

?

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#7 Post autor: Templar » czw sty 17, 2013 13:45 pm

Albo to:

http://www.ceneo.pl/18809647

+

http://allegro.pl/dysk-wd-blue-2-5-1tb- ... 16690.html

wyjdzie ok. 50zł więcej, ale masz 1TB dysku zamiast 500GB. Ja ostatnio wymieniałem właśnie 500GB na te 1TB, bo mi miejsca już brakowało, a początkowo to miałem 80GB ;) Tylko muszę jeszcze sprawdzić czy ten WD będzie działał bez problemu z super slimem, bo z FATem i chyba slimem też jest wszystko OK.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#8 Post autor: Michał Turkowski » czw sty 17, 2013 13:47 pm

Dobrze :)

Poleciłeś PS3, a czemu X360 jest gorszy jak to wypada ?

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#9 Post autor: Templar » czw sty 17, 2013 13:55 pm

Ma mało ex-ów, w sumie z ciekawych to Gears of War 2 i 3, jedynka miała konwersję na PC od naszego People Can Fly (twórców Painkillera), Forza, ale tu jest Gran Turismo 5, choć w Forzę jakbym miał możliwość to też bym pewnie pograł, no i jeszcze jest Halo, mnie się nie podoba, no ale jednak gry z serii mają świetne recenzje i są popularne. Kiedyś było jeszcze np. Alan Wake, ale wypuścili na PC, dodatki do GTA 4 wyszły z opóźnieniem również i na PS3 i na PC. Także dla mnie X to tylko 2 gry, reszta to tytuły dostępne także na PS3 albo na PC. Natomiast w przypadku PS3 ilość ex-ów jest ogromna, wymieniłem te najciekawsze w pierwszym poście. No i co ważne nadal są tworzone nowe, natomiast na X'a to prawie już nic nie ma zapowiedzianego. Na PS3 w najbliższym czasie będą 3 megahiciory - The Last of Us, Beyond: Two Souls i God of War: Ascension. Ja osobiście czekam szczególnie na 2 pierwsze ;)
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Michał Turkowski
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1239
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 13:45 pm

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#10 Post autor: Michał Turkowski » czw sty 17, 2013 13:59 pm

Ok, dziękuję wszystko przemyślę :)

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#11 Post autor: Templar » czw sty 17, 2013 14:24 pm

A i jeszcze jedno, na Xboksie granie online jest płatne, trzeba mieć abonament Xbox Live Gold, jakieś 140zł rocznie. Na PS3 jest darmowe, ale jest za to inna fajna usługa, którą polecam - PlayStation Plus, standardowo 195zł rocznie, ale są promocje co jakiś czas i poniżej 150zł za rok, dzięki usłudze dostajesz co miesiąc nowe gierki, w które możesz grać tak długo jak masz abonament. Gry są wymieniane, niektóre co miesiąc, niektóre później, ale te co pobrałeś wcześniej masz cały czas dostępne, ostatnio były m.in. takie tytuły jak: Crysis 2, Batman: Arkham City, LIMBO, Mortal Kombat, Bulletstorm, Resident Evil 5 Gold Edition, Bioshock 2, sporo dobrych gierek, świetna usługa, ja jestem bardzo zadowolony.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#12 Post autor: Koper » czw sty 17, 2013 23:28 pm

Rower sobie kup albo piłkę. Zdrowsze. :P :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#13 Post autor: Krzysiek » pt sty 18, 2013 19:37 pm

Po przeczytaniu odpowiedzi Kolegi Templara wydaje mi się, że wyczerpał temat. Jest posiadaczem obu konsol i doświadczonym weteranem w grach :D
Postaram się jednak dorzucić kilka swoich spostrzeżeń. Mam kumpla, kóry zaczynał swoją przygodę z konsolami jeszcze od PS1. Doszedł do etapu w którym ma chyba wszystkie konsole + jakieś mniejsze z Sony dla dzieci. Psuły mu się i wszystkie (nie mając w domu kompa przychodził do mnie i szukałem gdzie da się to naprawić lub dobrze sprzedać). A jak pamiętam PS3 miał i zwykłe i slimy. Z tym, że jak mówił - slim potrzebuje więcej miejsca do chłodzenia.
Od jakiegoś czasu eksploatuje tylko PS3 - gra sam, z dziećmi lub na sieci. Jego dzieci też nie oszczędzają tego sprzętu. Co ważne (chyba) a o ile nie doczytałem lub Kolega Templar tego nie napisał, PS3 powinna być zhakowana. Czyli dobrze by było gdyby miała wgrany całkiem inny system. Daje to max możliwości. Wybór gier na PS3 jest powalający i każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Nie wiem jak to teraz wygląda (może Templar mnie poprawi) ale w początkach obu tych konsol gry były wydawane tylko w 720p. I X nadal tak ma (odtwarzacz DVD i krążki tego typu). Natomiast PS3 ma juz chyba gry w 1080p. Co dla obrazu robi wielką różnicę. I przy dalszym porównaniu - konsole vs komputer zawsze ten drugi wygra jakością obrazu (oczywiście przy niebagatelnie wyższym wkładzie finansowym choćby na samą kartę graficzną). Owszem, można się pobawić i jeśli ktoś ma amplituner ze skalerem podłączyć konsolę do niego i z ampl. pod tv - wtedy wszystko będzie w 1080p. Rozwijając temat w kierunku dżwięku, wydaje mi się, że jednak PS3 mial lepszy przy tych samych tytułach (nie pamiętam jakie ale było ich kilka bo któryś ze znajomych wpadł ze swoimi płytami z Xa i z pół dnia siedzieliśmy przy piwku a dawno to już było). Przy czym sprzęt ok bo komplet głośników B&W 602, 601 + centralny (S2) bez woofera bo mojego nie chciało mi sie wtedy targać. Ale i tak 602 dawały radę.
Co chyba najważniejsze PS3 ma Blu :D więc teoretycznie odpada zakup jakiegoś odtwarzacza Blu (można zainwestować w lepszy odtwarzacz CD tylko dla muzyki)
Z innej beczki... Nie zagłębiałem się w różnice matryc między UE-32ES6100 (jaki ma Kolega Michał) a modelem UE-32ES5500 ale w grach ten drugi wypada dobrze. Słabiej wychodzi to z obrazem tv. Jednak przy (chyba taką widziałem) różnicy ok 300zł między modelem 32 a 37" do grania bardziej się nadaje większy.

http://www.morele.net/telewizor-3d-sams ... 00-464706/

http://www.morele.net/telewizor-3d-sams ... 00-476925/


I rzecz chyba najważniejsza.... Nikt (Play Orenge i inne) nie oferują w jakiś promocjach PS3 ?? Po co kupować?

http://www.morele.net/strefa-gracza/kon ... nsole-115/ nie wiem czy na ten sprzęt są to dobre ceny, ale często mają jakieś promocje czy przeceny

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#14 Post autor: Krzysiek » pt sty 18, 2013 19:41 pm

Zarówno teraz Kolega Koper jak i wcześniej (w innym temacie) Kolega Szczypior, wyskoczyli jak z konopii :mrgreen:

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: XBOX 360 czy PLAYSTATION 3 - co wybrać ?

#15 Post autor: Ghostek » pt sty 18, 2013 20:04 pm

Ech, kiedyś to były "konsole"...

Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ