Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
hp_gof
Alexandre Desplat

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#4291 Post autor: hp_gof » sob lis 25, 2017 14:57 pm

Wawrzek, rzuć parę euro na książkę od niemieckiego wydawcy :P
http://charytatywni.allegro.pl/slynny-a ... o-i5444413

Obrazek
Obrazek
"Desplat dowodzi, że delikatne dźwięki fortepianu potrafią łamać serca skuteczniej, niż szloch stuosobowej orkiestry" - WW

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#4292 Post autor: lis23 » sob lis 25, 2017 15:41 pm

No i tak, ledwo co zjednoczona opozycja rozbiła się o brzegi wyborów w Nowoczesnej, w których Lubnauer wygryzła Petru z roli przewodniczącego partii. Lubnauer jest raczej przeciwna jednoczeniu się i wystawianiu wspólnych kandydatów, a już w szczególności z PO, którą obwinia za upadek Unii Wolności. W ten sposób, Nowoczesna bez pieniędzy i bez struktur może podzielić los Ruchu Palikota, a PIS w takiej sytuacji może spać spokojnie, bo ich wygrane są raczej niezagrożone ... Waszczykowski w jednym z ostatnich wywiadów stwierdził, że może rozważy odejście ze stanowiska Ministra Spraw Zagranicznych po piątej kadencji PISu ... :cry: :| :? :o :shock:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
hp_gof
Alexandre Desplat

#4293 Post autor: hp_gof » sob lis 25, 2017 15:53 pm

Oj, obserwuję Lubnauer od dłuższego czasu (wszak pochodzi z najwspanialszego miasta na świecie :mrgreen: ) i uważam, że ona jest ostatnią nadzieją Nowoczesnej. Jest konkretna, decyzyjna, merytoryczna. Wypadnie dużo lepiej niż Petru, który popełniał non stop gafy i nie miał charyzmy. Druga kwestia - Lubnauer zapowiedziała budowanie jak najszerszej koalicji. Więc myślę, że do tematu Warszawy podejdzie pragmatycznie - cóż zyska na kolejnej zmianie kandydata w Warszawie? Nic, tylko wielki chaos. Ale za to może już nie popełnić tego samego błędu w innych polskich miastach. Więcej w tej chwili tak naprawdę zależy od samego Petru i 140 osób, które na niego głosowały - czy poczucie urażonej dumy spowoduje kolejne pęknięcia i konflikty, czy jednak Nowoczesna pójdzie nową drogą. PiS tak naprawdę da się pokonać, tylko trzeba ich umiejętnie punktować i wskazać alternatywę. Lubnauer jest umysłem ścisłym i myślę, że jest w stanie to jakoś umiejętnie rozegrać, na pewno lepiej niż Petru. No i sama zapracowała na swoją pozycję, a nie jest kolejną polityczną marionetką, za której sznurki pociąga jakiś facet ;) W każdym razie Schetyna może zacząć srać w gacie, bo mu się młode pokolenie w PO też może teraz zbuntować ;)
Obrazek
"Desplat dowodzi, że delikatne dźwięki fortepianu potrafią łamać serca skuteczniej, niż szloch stuosobowej orkiestry" - WW

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#4294 Post autor: lis23 » sob lis 25, 2017 17:13 pm

No, nie wiem, czy opozycja jest w stanie punktować PIS lub przede wszystkim, narzucić jakąś własną narracje, skoro np. w sferze socjalnej więcej niż dał PIS się już chyba dać nie da, na merytoryczne uwagi, np. dotyczące gospodarki nasze społeczeństwo jest głuche, podobnie jak na kwestie obyczajowe - dzisiaj ktoś tam mówił, że PISu nie da się pokonać, bo większość Polaków życzy sobie Polski katolickiej, konserwatywnej i opiekuńczej i nie chce słyszeć o tzw. liberalnej demokracji. Gość z Solidarności mówił wczoraj, że oni wychodzą do obywateli i do pracowników, bo to prawie 100% pracowników chce zrezygnować z części wynagrodzenia na rzecz wolnych niedziel dla Boga ... :?

Awatar użytkownika
hp_gof
Alexandre Desplat

#4295 Post autor: hp_gof » sob lis 25, 2017 17:48 pm

Bzdura. Obóz władzy prędzej czy później zacznie się kłócić (już dzisiaj są pewne napięcia), popełnia mnóstwo błędów, bo myśli, że nie ma z kim przegrać, ma poparcie 40% Polaków plus 10% to Kukiz, zostaje 50% do zagospodarowania dla centroliberalnolewicowej opozycji. Dzisiaj opozycja reaguje tylko na to co wrzuca do dyskusji PiS. A przecież było kilka nielicznych przypadków, kiedy udawało się Nowoczesnej czy pozostałej opozycji narzucić swoją narrację, jak choćby z Misiewiczami. I od razu im skoczyły notowania. PiS też wygrał wybory dzięki dobrej kampanii PRowej, sprzyjającym im nastrojom społecznym i słabości Platformy. Ja nie mówię, że Nowoczesna czy opozycja wygra wybory, ale jest wciąż szansa zrobić naprawdę solidny wynik. Zobaczymy.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#4296 Post autor: lis23 » sob lis 25, 2017 18:02 pm

Nadzieja w tym, że w kolejnej kampanii PIS nie może już chyba więcej obiecać, bo co? 1000+ :P
Najgorsze jest to, że nie ważne, czego by nie robili, jakby nie naruszali Konstytucji, trójpodziału władzy, niezależności sądownictwa, TK, gmerali przy ordynacji wyborczej, itp. to i tak mają te 50%+ w sondażach ...

Awatar użytkownika
hp_gof
Alexandre Desplat

#4297 Post autor: hp_gof » sob lis 25, 2017 18:16 pm

Mają albo nie mają. W samorządach, a szczególnie w dużych miastach, PiS będzie miał problem. Więc wybory samorządowe są korzystnym dla opozycji polem do manewru. Ale trzeba umiejętnie przeprowadzić kampanię i pokazać Polakom lepszy produkt.
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#4298 Post autor: lis23 » sob lis 25, 2017 18:30 pm

Podobno, zmiany w ordynacji są po to, żeby PIS wziął jak najwięcej sejmików, a i ponoć całą ścianę wschodnią mogą zdobyć.

Awatar użytkownika
radzillla1
Kserujący nuty

#4299 Post autor: radzillla1 » ndz lis 26, 2017 10:32 am

Wy chyba zupełnie nie macie pojęcia jakie wały odchodzą podczas wyborów samorządowych w małych miejscowościach... ;) A opozycja niech zajmie się tworzeniem sensownego programu, bo te straszenie Pisem już nie działa. Miało być tak źle , budżet miał nie wytrzymać od 500+ , szkoły miały upaść, Morawiecki ma gospodarkę doprowadzić do zagłady itp itd. Kasa wyprowadzona za ich rządów z kraju nadal nie wiadomo gdzie jest... Czy debilna najdroższa w w europie umowa którą podpisał Pawlak na gaz z ruskimi, za co pod stołem pewnie dostał w łapę. Dla mnie rządy PO-PSL pobiły rekord guinnessa jeśli chodzi o afery rządowe, dodatkowo reprezentują korporacje i oderwanych od rzeczywistości bogaczy. W wyborach do sejmu za 2 lata obstawiam Pis z większością konstytucyjną , PO tak z 11% , Kukiz z 7 i SLD 5 . Nowoczesna do tego czasu się rozleci, a Petru pewnie przejdzie do PO.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca nieistotnych nagród

#4300 Post autor: swordfish » ndz lis 26, 2017 22:47 pm

Wyborami jest zainteresowanych 50% społeczeństwa. 20% chce głosować na PiS, 20% PO i 10% na coś innego. Te 10% najbardziej się waha. Chce spełnić obowiązek społeczny, ale ma coraz większe opory. Kampanie wyborcze to zdobywanie głosów tych niepewnych. A może uda się wyrwać z grupy 50% całkowicie olewających politykę. "Pani kochana! Same złodzieje na górze, nie ma na kogo głosować. Oni tam decydują o sprawach, które nas nie dotyczą. Ja się nie mieszam do polityki. Czy podatki wyniosą 20% czy 120%, to mnie nie dotyczy. Dla mnie to obojętne, nie ma dla mnie znaczenia. Nie pójdę głosować"

Awatar użytkownika
lis23
+ W.A. Mozart +

#4301 Post autor: lis23 » pn lis 27, 2017 00:44 am

radzillla1 pisze:
ndz lis 26, 2017 10:32 am
Wy chyba zupełnie nie macie pojęcia jakie wały odchodzą podczas wyborów samorządowych w małych miejscowościach... ;) A opozycja niech zajmie się tworzeniem sensownego programu, bo te straszenie Pisem już nie działa. Miało być tak źle , budżet miał nie wytrzymać od 500+ , szkoły miały upaść, Morawiecki ma gospodarkę doprowadzić do zagłady itp itd. Kasa wyprowadzona za ich rządów z kraju nadal nie wiadomo gdzie jest... Czy debilna najdroższa w w europie umowa którą podpisał Pawlak na gaz z ruskimi, za co pod stołem pewnie dostał w łapę. Dla mnie rządy PO-PSL pobiły rekord guinnessa jeśli chodzi o afery rządowe, dodatkowo reprezentują korporacje i oderwanych od rzeczywistości bogaczy. W wyborach do sejmu za 2 lata obstawiam Pis z większością konstytucyjną , PO tak z 11% , Kukiz z 7 i SLD 5 . Nowoczesna do tego czasu się rozleci, a Petru pewnie przejdzie do PO.
Tak, tak, PIS to jedyna na prawdę socjalistyczna i opiekuńcza partia. Ponoć ludzie tęsknią za czasami, gdy mogli się poskarżyć i wypłakać w ramię Pierwszego Sekretarza Partii, to teraz mają "naczelnika Państwa", Jarosława dobrotliwego i Andrzeja błogosławionego :wink: :mrgreen: :D Zapewne Wiesz, że efektu reform PISu nie da się ocenić w tak krótkim czasie i przy tak dobrej sytuacji gospodarczej Europy i Polski ale wystarczy jakieś małe tąpnięcie, jakiś kryzyisik finansowy, gospodarczy i wszystko może się posypać, jak domek z kart ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Kontaktowanie:

#4302 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 16:35 pm

radzillla1 pisze:
, szkoły miały upaść,
Akurat jako, że pochodzę z rodziny nauczycielskiej to sytuacja w szkołach to jeden wielki chaos. Cała podstawa programowa jest jak napisana na kolenie. Jest wielki bałagan z podręcznikami. Nie wspominając wydatki na nowe podręczniki, gdyż nowa podstawa programowa. Ale też nauczyciele muszę w wielu przypadkach zmienić system nauczania, aby przygotować się do zmian. Ale takie zmiany potrzebują czasu, a tak wszystko jest robione na szybko, nieprzemyślane i konsekwencje tego odczują, nauczyciele i uczniowie.

A. że niektórych efektów nie widać, to też nie jest tak, że w Grecji wraz z zadłużaniem państwa, od razu system padł. To się może ciągnąć, podobnie jak potem naprawianie tego, gdzie każdy rząd będzie na straconej pozycji, gdyż trzeba będzie zaciskać pasa.
A zmiany w leśnictwie, to akurat widać, co może nam pewnie Koper powiedzieć. :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Kontaktowanie:

#4303 Post autor: Koper » pn lis 27, 2017 17:22 pm

radzillla1 pisze:
Wy chyba zupełnie nie macie pojęcia jakie wały odchodzą podczas wyborów samorządowych w małych miejscowościach... ;)
To znaczy jakie? Bo to, że ludzie głosują na krętaczy czy idiotów to nie wał, ino cecha demokracji. :P :D
radzillla1 pisze:
A opozycja niech zajmie się tworzeniem sensownego programu, bo te straszenie Pisem już nie działa.
To znaczy która opozycja? PO? Jakoś przez 8 lat nie mieli programu a rządzili. ;)
radzillla1 pisze:
Miało być tak źle , budżet miał nie wytrzymać od 500+ , szkoły miały upaść, Morawiecki ma gospodarkę doprowadzić do zagłady itp itd.
W sumie podwyżki cen się już zaczynają, a podwyżek płac np. w budżetówce nie widać. Dostają tylko ci co pracują w przechowalniach krewnych i znajomych królika, jak w IPN.
radzillla1 pisze:
Kasa wyprowadzona za ich rządów z kraju nadal nie wiadomo gdzie jest...
Podobno ten senator PiSu od SKOKów to gdzieś poprzelewał na konta w Luksemburgu... :P
Co do reszty trudno powiedzieć, Nowak np. w zegarki zainwestował. :D
radzillla1 pisze:
Dla mnie rządy PO-PSL pobiły rekord guinnessa jeśli chodzi o afery rządowe,
Pomieszkaj sobie trochę na jakiejś Ukrainie, w jakimś państwie afrykańskim to zobaczysz rekordy, a nie tam... ;)
radzillla1 pisze:
dodatkowo reprezentują korporacje i oderwanych od rzeczywistości bogaczy.
Nie powiedziałbym, że PO lepiej reprezentuje kler, jak PiS... :P Aczkolwiek jedni warci drugich.
radzillla1 pisze:
W wyborach do sejmu za 2 lata obstawiam Pis z większością konstytucyjną , PO tak z 11% , Kukiz z 7 i SLD 5 .
Co tak słabo PiS? Od razu 120%, jak Kim! :D A trup o nazwie SLD to skąd te 5% miałby uciułać?
Wawrzyniec pisze: A zmiany w leśnictwie, to akurat widać, co może nam pewnie Koper powiedzieć. :?
A co ja mam do leśnictwa? :|
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Kontaktowanie:

#4304 Post autor: Wawrzyniec » pn lis 27, 2017 20:39 pm

Po prostu wiem, że jesteś osobą ekologiczną, szanującą przyrodę, masz pojęcie o florze i faunie i z tego co wiem i widzę, to w Lubuskim jeszcze trochę drzew zostało ;)

A co do przekrętów i afer, to uwielbiam jak to ludzie oburzają się o drogi zegarek, czy ośmiorniczki, a już pieniądze, które trzaskają krewni PiSowych funkcjonariusz, córki leśniczego, czy dotacje dla Rydzyka, za którego można byłoby jeść ośmiorniczki do końca życia to nie przeszkadzają.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz

#4305 Post autor: Adam » pn lis 27, 2017 23:28 pm

Wy tu Pany gadu gadu o naszych, a Trump wali takie suchary, że Strasburger i linie dialogowe z "żartami" w Justice League to pikuś..

Trump calls Warren... "Pocahontas" at event honoring Native American veterans :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://thehill.com/homenews/administrat ... e-american
NO MORE REMOTE CONTROL SHIT COMPOSERS !!!

Odpowiedz