Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33890
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6991 Post autor: Wawrzyniec » śr sty 31, 2024 18:52 pm

Ech Duda Duda. :roll: Czasami sam się dziwię, że robię sobie nadzieję. I kiedy człowiek myśli, że już tak nisko nie może upaść i takiego wała nie odwali, to jednak to zrobi.
Cóż Jakub Żulczyk już powiedział kiedyś co trzeba: The Bill!
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6992 Post autor: kiedyśgrześ » czw lut 01, 2024 16:41 pm

no słyszałem, że Duda wymienił ostatnio doradców prawnych i od razu rezultaty :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6993 Post autor: Koper » czw lut 01, 2024 18:23 pm

A Kaczyńskiemu się podobno popsuł pilot od Dudy :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6994 Post autor: lis23 » pn lut 05, 2024 08:11 am

Teraz Duda twierdzi, że będzie odsyłał do TK każdą ustawę w uchwaleniu której nie brali udziału Kamiński i Wąsik, więc ciekawe, czym to się skończy? Sejm rocznie przegłosowuje ponad 200 ustaw a TK wydaje ok 20 wyroków. Ciekawe też, co TK zrobi z budżetem? Jeśli ogłosi, że został on przyjęty niezgodnie z Konstytucją to co wtedy?
Ostatnio widziałem też sondaż prezydencki i o ile Trzaskowski prowadzi to na drugim miejscu jest ... Morawiecki, więc PIS ma chyba jakieś szanse a wtedy nic się nie zmieni.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2999
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6995 Post autor: qnebra » pn lut 05, 2024 08:34 am

TK wygłosi taki wyrok jaki napiszą na Nowogrodzkiej, Duda zdecyduje tak, jak postanowią na Nowogrodzkiej. Czyli jeśli w interesie PiS będzie sabotaż funkcjonowania państwa, będą blokować.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5933
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6996 Post autor: kiedyśgrześ » pn lut 05, 2024 14:45 pm

lis23 pisze:
pn lut 05, 2024 08:11 am
Teraz Duda twierdzi, że będzie odsyłał do TK każdą ustawę w uchwaleniu której nie brali udziału Kamiński i Wąsik, więc ciekawe, czym to się skończy? Sejm rocznie przegłosowuje ponad 200 ustaw a TK wydaje ok 20 wyroków. Ciekawe też, co TK zrobi z budżetem? Jeśli ogłosi, że został on przyjęty niezgodnie z Konstytucją to co wtedy?
Ostatnio widziałem też sondaż prezydencki i o ile Trzaskowski prowadzi to na drugim miejscu jest ... Morawiecki, więc PIS ma chyba jakieś szanse a wtedy nic się nie zmieni.
na a co ten biedny Duda ma zrobić, skoro on tych zawodników ułaskawił prawie 10 lat temu i póki co żaden uprawniony (zamocowany konstytucyjnie) organ nie wypowiedział się w tej kwestii, wypowiedziało się natomiast wiele organów, które umocowane nie są, sąd najwyższy coś tam powiedział, trybunał konstytucyjny coś tam powiedział, marszałek sejmu coś tam powiedział, milion ekspertów coś tam powiedziało, Koper się wypowiedział :) nie wypowiedziała się tylko osoba ze stosowną pieczątką i datownikiem, gorzej zachodzi podejrzenie, że w naszej radosnej republice konstytucyjnej takiej pieczątki nie ma :D uroki życia w państwie prawa, nie ważna jest racja, ważna jest pieczątka :!: :D

ps.
na ten przykład dzisiaj od rana zamiast zająć się pracą byłem na tele między powiatem X i powiatem Y, powiat X mnie okradł w imaniu Rzeczypospolitej Polskiej, powiat Y ma wyliczyć sumą zadośćuczynienia, do powiatu X w stosownym terminie złożyłem stosowny dokument (w mojej sprawie wart jakąś sumę pieniężną wyrażoną w polskich złotych) dokument nie dotarł do powiatu Y, okazało się, że zaginął w akcji i na tym sprawa w państwie prawa i porządku by się skończyła, Polska okradłaby mnie jeszcze bardziej, gdyby nie to, że nie ze mną te numery Bruner :!: Polsko :!: oczywiście posiadam kopię tego dokumentu ze stosowną pieczątką i datownikiem powiatu X udowadniającymi ponad wszelką wątpliwość, że ów dokument złożyłem w stosownym miejscu i czasie :D i już ustaliłem, jak go podrzucę do powiatu Y co by sobie dopięli do materiał dowodowego w sprawie administracyjnej jakich dzisiejszego dnia wydarzyło się tysiące w naszym pięknym kraju prawa i porządku :D
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13115
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6997 Post autor: lis23 » wt lut 06, 2024 14:08 pm

Ułaskawił ich niezgodnie z prawem bo można ułaskawić tylko kogoś, kto został prawomocnie skazany a On ułaskawił osoby prawnie niewinne. Wiadomo też, dlaczego to zrobił tak i wtedy, ponieważ gdyby zostali Oni prawomocnie skazani to nawet po ułaskawieniu stracili by mandaty, tak jak obecnie a Kaczyńskiemu chodziło o to, żeby obaj weszli do rządu.
Duda ogólnie myli obowiązki i przywileje Prezydenta z jakimiś królewskimi a może i Boskimi przywilejami, ciągle piernicząc o swoich prerogatywach, jakby to były jakieś przywileje ponad prawem. Ułaskawienie Dudy z 2015 roku uznaje tylko ułomna Izba Sądu Najwyższego i ułomny Trybunał Konstytucyjny, w którym mamy trzech sędziów dublerów, dwóch byłych polityków PISu ( którzy wydają wyroki nawet w sprawach, które przygotowywali jako posłowie ) i prezes, który nie jest prezesem.

Kamiński i Wąsik próbowali jednak wejść do Sejmu i przepychali się ze strażą marszałkowską, Kaczyński domaga się od Sejmu przyjęcia uchwał o tym, że w Polsce stosowano tortury wobec Kamińskiego i że obecnie w Polsce odbywa się zamach stanu :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26140
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6998 Post autor: Koper » czw lut 08, 2024 18:04 pm

8 lat temu było narzekanie na ówczesną opozycję, że słaba, że niemerytoryczna, że tylko obrona kolesi, jakieś KODy i inne duperele. No to teraz mamy opozycję. Jedyne co ich interesuje to obrona mandatów poselskich dwóch typków skazanych za przekroczenie uprawnień, a co jedne pomysły to głupsze.

A Kiedyśgrześ to zaraz na jakąś wojenną ścieżkę z państwem polskim wkroczy. Ty tam nie powinieneś się z Konfą skumać? :D Mentzen obiecywał "wywrócić" ten cały "stolik" PO/PiS/lewica/PSL, to by zrobili porządek z Twoimi problemami. Choć na razie zamiast wywracać stoliki udało się tam ino jednemu świeczki zgasić, ale chłopina niekumaty, gaśnicy do tego potrzebował i jeszcze się ufajdolił przy tym jak czterolatek. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ