Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6916 Post autor: swordfish » pn wrz 05, 2022 19:38 pm

Wszystko zostaje w rodzinie. Kurski odchodzi, a Kurska powraca do TVP. 8)
https://www.press.pl/tresc/72606,joanna ... sniadanie_

Czekam teraz na mianowanie Joanny Lichockiej na Panią Prezes TVP. Mateusz Matyszkowicz będzie tylko na chwilę.

Moje przewidywania na najbliższe miesiące: Daniel Obajtek na Premiera RP, Jacek Kurski na Prezesa Orlenu, a Mateusz Morawiecki kandydatem na Prezydenta RP w 2025.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6917 Post autor: lis23 » pn wrz 05, 2022 19:49 pm

Z ciekawostek: mój znajomy z pracy chorował na Covid od końca stycznia do końca czerwca. W lipcu się zwolnił i przeszedł do innej firmy, wypłacili mu 3 600 zł za zaległy urlop i dali świadectwo pracy a dzisiaj, podali Go do Sądu Pracy za 'samowolne opuszczenie miejsca pracy" i żądają, żeby im zwrócił 3 800 zł za urlop ... :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6918 Post autor: Koper » czw wrz 08, 2022 17:08 pm

swordfish pisze:
pn wrz 05, 2022 19:38 pm
Moje przewidywania na najbliższe miesiące: Daniel Obajtek na Premiera RP, Jacek Kurski na Prezesa Orlenu, a Mateusz Morawiecki kandydatem na Prezydenta RP w 2025.
Kurski nie pójdzie na prezesa Orlenu, on jest od urabiania Ciemnego Luda.
Morawieckiego też średnio widzę jako kandydata na prezydenta, spory elektorat negatywny i dla wyborców nie jest taki "swojski" jak Maliniak.

A teraz zagadka:
kiedy pierwszy raz byłem na Zachodzie, w Wiedniu i tam zobaczyłem różne rzeczy, których nie będę opisywał. To mi zupełnie wystarczyło, by zobaczyć, że jestem w innej strefie kulturowej, chociaż było to 33 lata temu
- rzekł był Prezes.

Pytanie. Co tam za rzeczy zobaczył w tym Wiedniu na przełomie lat 80/90, które go przeraziły?
- czyste ulice?
- uśmiechniętych ludzi?
- zabytki?
:P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6919 Post autor: Wawrzyniec » sob wrz 10, 2022 12:43 pm

Koper pisze:
czw wrz 08, 2022 17:08 pm
A teraz zagadka:
kiedy pierwszy raz byłem na Zachodzie, w Wiedniu i tam zobaczyłem różne rzeczy, których nie będę opisywał. To mi zupełnie wystarczyło, by zobaczyć, że jestem w innej strefie kulturowej, chociaż było to 33 lata temu
- rzekł był Prezes.

Pytanie. Co tam za rzeczy zobaczył w tym Wiedniu na przełomie lat 80/90, które go przeraziły?
- czyste ulice?
- uśmiechniętych ludzi?
- zabytki?
:P
Może zobaczył Hunderwasserhaus? Wiem, nie każdemu musi się podobać.

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6920 Post autor: lis23 » sob wrz 10, 2022 15:02 pm

Może chodzi o kolory bo wtedy w Polsce było szaro buro? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6921 Post autor: Koper » pn wrz 12, 2022 19:55 pm

Podobno słynne ławki za 100 tysięcy już się rozpadają po pierwszych deszczach.
Czyli do wiosny sobie zgniją na świeżym powietrzu, a potem się zrobi protokół zniszczenia...
Bareja wiecznie żywy :roll:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6922 Post autor: Wawrzyniec » czw wrz 15, 2022 16:28 pm

Trochę mi się tak smutno zrobiło. :( Macierewicz zataj świadomie dokumenty i nic. Jakoś mało to kogo rusza. Podobnie jak zatruta Odra, już cisza. Nie chcę porównywać Polski z Rosją, gdzie z czasem społeczeństwo pogodziło się z tym jaka jest władza i się nie wychyla. Ale w sumie w Polsce to czuję, że gdyby Kaczor zorganizował jakiś wiec, następnie ściągnął spodnie, zrobił kupę i rzucałby nią w ludzi , to mało kto by się tym szokował czy miał z tym problem. :(
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6923 Post autor: kiedyśgrześ » pt wrz 16, 2022 11:08 am

Nie smuć się tak Wawrzyniec, zawsze mogłoby być gorzej.
Wyobraź sobie, że na ten przykład budujesz w pocie czoła swoje międzygalaktyczne imperium,
a tu szlak, ktoś Ci pokrzyżował plany, znowu, trzeci raz w ciągu ostatnich stu lat zaokrąglając, jak wtedy byś się czuł? :)

Koper pisze:
pn wrz 12, 2022 19:55 pm
Podobno słynne ławki za 100 tysięcy już się rozpadają po pierwszych deszczach.
Czyli do wiosny sobie zgniją na świeżym powietrzu, a potem się zrobi protokół zniszczenia...
Bareja wiecznie żywy :roll:
W miasteczku obok władze zafundowały sobie kilka miesięcy temu skwerek, niepatriotyczny,
ale ławki to są chyba takie same (bez patriotycznej obwoluty) jest plac zabaw, i były też pergole, były :)
ostała się jedna, znajmy mi wyjaśnił, że ta, która jeszcze jest znajduje się w zasięgu kamer miejskich,
władza sobie radzi i lud też sobie radzi, Bareja wiecznie żywy :)
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13082
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6924 Post autor: lis23 » ndz wrz 18, 2022 11:38 am

PIS chwali się największym zwycięstwem Polski na Rosją, czyli przekopem mierzei Wiślanej - może nie będą tędy pływać statki ale to jest wielki symbol i dowód na to, że Rząd jest sprawczy.

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... Id,6293347

Teraz pora na Polskę ;) Duda powołał nowych sędziów do nowej izby i jest tam aż sześciu sędziów powołanych przez nowy KRS, wiec raczej nie spotka to się z zadowoleniem w Unii i nie przyczyni się do odblokowania środków z KPN.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6925 Post autor: Koper » śr lis 02, 2022 17:45 pm

Mierzeję przekopali ale słupki spadają, to teraz będą się płotem od Kaliningradu odgradzać. Nieważne czy tam płot potrzebny czy nie, po pierwsze firma kolegi zarobi, po drugie, niech elektorat wie, że rząd coś robi.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6926 Post autor: Wawrzyniec » śr lis 09, 2022 19:35 pm

W sumie staram się trochę omijać polskie tematy polityczne. Ale jeżeli wchodzę na stronę Frankfurter Allgemeine Zeitung i widzę informacje, że Jarosław Kaczyński oskarża kobiety, że przez picie alkoholu nie rodzą, to nawet jakbym chciał od tego nie ucieknę.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6927 Post autor: Koper » sob lis 12, 2022 18:57 pm

Dziś prezes partii rządzącej, mąż stanu, idol 1/3 wyborców znów błysnął wiekopomnymi przemyśleniami:
Nie chcemy, Proszę Państwa, takiego kraju (niestety, te zjawiska już w Polsce się szerzą), gdzie dwunastoletnie dziewczynki ogłaszają się lesbijkami. Ja dzisiaj miałem okazję, tutaj na placu, udzielać wywiadu, takiego który był taktowany czy będzie traktowany jako praca szkolna, trzem dziewczynkom. Zapytałem się ile mają lat. No właśnie jedenaście-dwanaście. No i tak pomyślałem sobie: "No to mają być te..." Już nie będę kończył. Co one w ogóle do tego mają? Stało naprzeciwko mnie troje dzieci... znaczy trzy dziewczynki, nie "troje", tylko "trzy". Trzy dziewczynki. To jest, proszę państwa, szaleństwo! I temu szaleństwu trzeba się przeciwstawić. Trzeba się przeciwstawić!
Jarosław, stary zboczeniec, zobaczył na placu 3 nieletnie dziewczynki i sobie nawkręcał jakichś fantazji o lesbijkach. :shock: :shock: :shock:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6928 Post autor: MichalP » pn lis 14, 2022 21:53 pm

Koper pisze:
sob lis 12, 2022 18:57 pm
Dziś prezes partii rządzącej, mąż stanu, idol 1/3 wyborców znów błysnął wiekopomnymi przemyśleniami:
Nie chcemy, Proszę Państwa, takiego kraju (niestety, te zjawiska już w Polsce się szerzą), gdzie dwunastoletnie dziewczynki ogłaszają się lesbijkami. Ja dzisiaj miałem okazję, tutaj na placu, udzielać wywiadu, takiego który był taktowany czy będzie traktowany jako praca szkolna, trzem dziewczynkom. Zapytałem się ile mają lat. No właśnie jedenaście-dwanaście. No i tak pomyślałem sobie: "No to mają być te..." Już nie będę kończył. Co one w ogóle do tego mają? Stało naprzeciwko mnie troje dzieci... znaczy trzy dziewczynki, nie "troje", tylko "trzy". Trzy dziewczynki. To jest, proszę państwa, szaleństwo! I temu szaleństwu trzeba się przeciwstawić. Trzeba się przeciwstawić!
Jarosław, stary zboczeniec, zobaczył na placu 3 nieletnie dziewczynki i sobie nawkręcał jakichś fantazji o lesbijkach. :shock: :shock: :shock:
Trzy razy czytalem te jego przemyslenia i za bardzo dalej nie rozumiem co on mowi. Jakies to takie bez skladu i ladu i nie brzmi za badzo po polsku. Dla mnie to jest na prawde fascynujace jak taki dziadek z objawami demencji starczej, ktory nie moze zlozyc jednego prostego zdania w poprawnej polszczyznie i nie majacy pojecia praktycznie o niczym - jest w stanie potrzasac jedna z najwiekszych krajowych partii i wszyscy sie lasza do nie go jak do jakiegos guru. A on se jezdzi po jakis miasteczkach i dzieli sie tymi wytworami swojej wyobrazni.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6929 Post autor: Koper » sob lis 19, 2022 12:41 pm

Powiem tak: nie da się tych jego występów (i tego jak obecnie wygląda klasa polityczna w tym kraju, skoro po kątach rozstawia je nieogarniający rzeczywistości dziadek, który myśli że jest zabawny) skomentować w sposób właściwy a jednocześnie tak, by nikogo nie obrazić, ani by nie używać słów uznawanych za niekulturalne, więc pozostawię ten temat.
Ciekawi mnie tylko czy wśród widowni jest choć 10-20% faktycznych lokalsów czy wszyscy tacy fejkowi jak kibice na Mistrzostwach w Katarze. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6930 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 20, 2022 17:57 pm

Od tego czy go jakiś tam słucha, bardziej mnie zastanawia i przeraża jak bardzo PiS, który rządzi Polską go słucha. Gdyż w sumie to najważniejsza osoba w państwie w samym środku Europy. :/
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ