Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6436 Post autor: lis23 » wt lis 24, 2020 00:43 am

Dziś znowu były protesty w Warszawie i min. aresztowano dziennikarkę, która miała uderzyć policjanta. W tv grzmiał szef policji oraz rzecznik Rządu: protestujący łamią prawo a dziennikarze i opozycja nawołują do łamania prawa i do nielegalnych zgromadzeń, do tego, biedni prawicowi politycy są hejtowani po wizycie w mediach typu TVN24.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6437 Post autor: Wawrzyniec » wt lis 24, 2020 16:05 pm

A tymczasem narodowcy stworzyli listę "polskich marek", które wspierają Strajk Kobiet. Coś a la jak przed wojną narodowcy robili listy żydowskich sklepów, aby prawdziwi Polacy w nich nie kupowali. Niektóre rzeczy się nie zmieniają, chociaż niektóre firmy na liście trochę dziwne:

Amazon
AVON
Cupsell.pl
Dom Wydawniczy Rebis
E. Wedel
Esotiq
Ewa Chodakowska
Green Caffe Nero
Kino Kameralne Cafe
Kubota
Lullalove
mBank
Medicine
Pan Tu Nie Stał
Pani Swojego Czasu
Pierogarnia Mandu
Piwnica pod Baranami
Super-Pharm
Świat Książki
Teatr Dramatyczny Miasta Stołecznego Warszawy
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie
Teatr Powszechny
Teatr Zagłębia w Sosnowcu
Tesla
Trzask Ceramics
Wydawnictwo Bellona
Wydawnictwo Dowody na Istnienie
Wydawnictwo Dwie Siostry
Wydawnictwo Poznańskie
Yamaha
Youmiko Vegan Sushi
Vogue Travel

Amazon, Tesla, Yamaha to rzeczywiście polskie firmy, że hej! I już pewnie Elon Musk i Jeff Bezos boją się możliwych strat.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6438 Post autor: lis23 » wt lis 24, 2020 16:36 pm

Podobnie jak Yamaha ;)
A gdzie Empik? :idea:

Aresztowana dziennikarka ponoć błysnęła fleszem robiąc zdjęcie i została oskarżona o naruszenie nietykalności funkcjonariusza a na komendzie mięli Ją namawiać, żeby się przyznała do pobicia policjanta ;) Ciekawe są też doniesienia po strajkach o "naruszenie nietykalności niezidentyfikowanego funkcjonariusza policji" ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6439 Post autor: swordfish » śr lis 25, 2020 00:00 am

Środowisko LGBT i politycy lewicowi w podobny sposób parę lat temu bojkotowali producenta wody mineralnej Cisowianka i piwo Ciechan z browaru Marka Jaubiaka.

Do bojkotu Cisowianki namawiała Partia Razem, tylko dlatego, że producent wody wspierał finansowo organizację antyaborcyjną. Nawet doszło do wyroku sądowego po którym Razemowcy musieli przepraszać za bojkot.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/p ... do-bojkotu

Coś jak bojkot wyrobów imperialistycznych made in USA przez komunistów w PRLu w latach 50., czego symbolem jest wiersz o Coca Coli:

Dobrze wam było pić Coca-Cola.
Ssaliście naszą cukrową trzcinę,
zjadali nasze ryżowe pola,
żuliście kauczuk, złoto, platynę,
dobrze wam było pić Coca-Cola.

My, co z bagnistych piliśmy studzien,
dzisiaj pijemy wodę nadziei,
męstwo, którego źródło jest w ludzie,
pijemy wodę w górach Korei,
my, co z bagnistych piliśmy studzien.

Po Coca-Cola błogo, różowo
za parę centów amerykańskich
śniliście naszą śmierć atomową,
pięć kontynentów amerykańskich.
Po Coca-Cola błogo, różowo!

My, co pijemy wodę nadziei,
wiemy, gdzie sięga dziś nasza wola:
wyszliście z Chin, wyjdziecie z Korei,
my wam przerwiemy sen Coca-Cola,
my, co pijemy wodę nadziei.

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6440 Post autor: Wawrzyniec » ndz lis 29, 2020 01:18 am

Ktoś 11 odcinek Motelu Polska oglądał?
Tutaj całość:
https://vod.tvp.pl/video/motel-polska,o ... 31foKKl2WU

A tu wybrany fragment. Ciężko to oglądać:

youtu.be/jsljQfj87YQ

I ja tego nie rozumiem. Za tyle pieniędzy to można byłoby przynajmniej jakiejś profesjonalnej propagandy oczekiwać, a to taka amatorka i to nie pierwszy raz.

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6441 Post autor: Koper » ndz lis 29, 2020 10:24 am

Wawrzyniec pisze:
ndz lis 29, 2020 01:18 am
Ktoś 11 odcinek Motelu Polska oglądał?
A ktokolwiek oglądał poprzednie 10? :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6442 Post autor: swordfish » ndz lis 29, 2020 10:37 am

Nie znam nawet takiego programu. Z moteli to w tym roku dokończyłem oglądać "Motel Bates". ;-)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6443 Post autor: lis23 » pn lis 30, 2020 18:10 pm

Romans PSLu z Kukizem właśnie się zakończył, ponoć poszło o to, że Kukiz i czworo jego ludzi zagłosowało za uchwałą, która zachęca Rząd do wetowania budżetu UE.
Tymczasem niejaki Bartosz Kownacki chce wprowadzić opłatę 100 zł za wstęp do galerii handlowej:

https://biznes.interia.pl/finanse/news- ... Id,4886853
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6444 Post autor: Koper » pn lis 30, 2020 22:34 pm

lis23 pisze:
pn lis 30, 2020 18:10 pm
Tymczasem niejaki Bartosz Kownacki chce wprowadzić opłatę 100 zł za wstęp do galerii handlowej
Ja prld, galerianki będą musiały robić ludziom loda przed wejściem do galerii żeby w ogóle mieć gotówkę, by wejść do środka. Co za czasy. :P

Ale z dobrych wieści, Andrzej "Adrian" Duda podobno zadzwonił do Gowina i zarzekał się, że nie zgodzi się na zamykanie stoków narciarskich. W sumie logiczne, bo to jedyne miejsce, w którym się jako tako odnajduje, ale pytanie czy to jest takie samo zarzekanie się jak z tym, że za jego kadencji żadnych podatków nie podniosą, czy na tym to mu faktycznie zależy.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6445 Post autor: lis23 » śr gru 02, 2020 13:51 pm

Sejm będzie się musiał zebrać na jeden dzień, żeby szósty grudnia był niedzielą handlową - będzie to zapewne w piątek a jeszcze musi to podpisać Prezydent na niecałe dwa dni przed ową niedzielą :mrgreen: Cały Rząd musi się zajmować taką bzdurą, bo PIS wprowadził zakaz handlu w niedzielę.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6446 Post autor: Koper » śr gru 02, 2020 16:53 pm

Belgijska policja zatrzymała ponad 20 osób na imprezie gejowskiej w centrum Brukseli. Co najmniej dwójka uczestników wylegitymowała się paszportami dyplomatycznymi. Do udziału w orgii przyznał się węgierski konserwatywny europoseł József Szájer. Media podają, że Węgier usiłował uciec przed policją przez okno, zsuwając się po rynnie i raniąc przy tym ręce.

Prokuratura w Brukseli poinformowała, że Szájer miał przy sobie tabletki ecstasy. „W jego plecaku znaleziono narkotyki. Mężczyzna nie był w stanie okazać dokumentu tożsamości. Sporządzony raport wskazuje, że S.J. naruszył przepisy dotyczące posiadania narkotyków”.

S.J. to w tym przypadku József Szájer, węgierski europoseł, którego przewiną było to, że w czasach zarazy szukał wolnej miłości w Brukseli. I naprawdę nie byłoby w tej historii nic godnego potępienia, gdyby nie to, że Szájer jest prominentnym członkiem Fideszu, właściwie to zakładał tę partię razem z Viktorem Orbánem, pozostając jednym z jego najbliższych politycznych współpracowników.

Swoją publiczną karierę Szájer oparł na tak zwanej obronie chrześcijańskich wartości, czyli nagonce na osoby LGBTQ+ i walce o wpisanie do węgierskiej konstytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. W swojej karierze europosła, którą rozwijał nieprzerwanie od 2004, zajmował się godnościowym pohukiwaniem o suwerenności. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Szájer jest żonaty z sędzią węgierskiego Trybunału Konstytucyjnego Tünde Handó.
Ech, prawicowi obrońcy moralności. W każdym kraju tacy sami. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6447 Post autor: Wawrzyniec » czw gru 03, 2020 21:05 pm

Podobne i polskie, patriotyczne delegacje brały udział w tych zabawach.

A co do Dudusia:
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6448 Post autor: Kaonashi » pt gru 04, 2020 00:51 am

Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6449 Post autor: Bucholc Krok » pt gru 04, 2020 13:03 pm

Koper pisze:
czw lis 12, 2020 14:13 pm
Bucholc Krok pisze:
czw lis 12, 2020 09:11 am
To jest sprawdzona informacja? Między "odwiózł do domu" a "uciekł z miejsca wypadku" jest "pewna" różnica.
Tak samo sprawdzona jak wszelkie inne w tym temacie. Podaję za informacjami przekazywanymi przez media.
Nie spotkałem się nigdzie, żeby poszkodowana demontowała te twierdzenia. Ale może masz dostęp do innych danych?
Jakbym miał, to bym nie pytał.
Bucholc Krok pisze:
czw lis 12, 2020 09:11 am
A w czym się przejawia menelstwo Durczoka? Może czegoś nie wiem.
Ale to ja Cię pytam o definicję menelstwa, skoro odebrałeś ten zaszczytny tytuł Durczokowi a przypisałeś go Lempartowej.
Porównując całościowo Lempart do Durczoka i mając za zadanie wskazanie menela wybór moim zdaniem jest oczywisty. Im więcej materiałów z jej udziałem widzę, tym bardziej się w tym utwierdzam. Aczkolwiek muszę jej pogratulować jednej rzeczy. Słyszałem, że wydoiła (i chyba dalej doi) frajerów na niezłą sumkę. :D
A to niespodzianka, bo zainteresowałeś się, jak tylko ktoś wkleił filmik z nim. :P
Średnio w tym sensie, że nie oglądam/słucham jego programów (jeśli ma jakieś), nie śledzę portali plotkarskich, nie biegam po autograf itp. Jeśli ktoś wrzuca to komentuję, bo pamiętam, co robił.
Bucholc Krok pisze:
czw lis 12, 2020 09:11 am
Natomiast jeśli Lempart nie jest menelem, to jak ją nazwać? Chamidłem? Prymitywem? Prostaczką? Przygłupem?
A to ona lata po ulicach i racami rzuca w mieszkania czy co?
A co ma do tego rzucanie racami? Ale skoro już piszesz o łamaniu prawa to zdaje się znieważenie funkcjonariusza publicznego też jest zapisane w kodeksie karnym.
Bucholc Krok pisze:
czw lis 12, 2020 09:11 am
Naukowcy niech się lepiej zajmą nauką, a nie ideolo śmolo. Które miejsce w rankingu światowym zajmuje najlepsza polska uczelnia?
A z czego wynika taki stan rzeczy? Nie między innymi z tego, że pan minister przyznaje punkty za publikacje w wydawnictwach sekty Ordo Iuris?
Oho, wypłynęła złowroga organizacja. Widzę bez kościoła ani rusz. :D Może władze uczelniane mają jakieś propozycje? Czy one są tylko od pilnowania, aby na będącym pod ich zarządem terenie głoszono słuszne poglądy?
Albo promuje KUL czy uczelnie padre Rydzyka? Nie widzę w tym liście zajmowania się ideologią, tylko domagania się odwołania z funkcji człowieka, który nie ma do tego predyspozycji intelektualnych.
Niech się najpierw zastanowią nad swoimi predyspozycjami.
Ale tak, najlepiej bronić PiSoministra atakując jego oponentów po czym oczywiście twierdzić, że wcale się nie jest sympatykiem (albo członkiem) PiS. Zapewne bronisz go bo to kompetentny fachowiec z bogatym dorobkiem naukowym i jakże głębokimi przemyśleniami... :roll:
Wracamy do starej pieśni. :lol: Na resztę nie chce mi się odpisywać (i powtarzać też mi się nie chce, bo jak widzę nic to nie daje). Czytałem, ale dalsza kontynuacja nie ma sensu. Obniżasz loty, Koper.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6450 Post autor: Koper » pt gru 04, 2020 16:34 pm

Kaonashi pisze:
pt gru 04, 2020 00:51 am
Tymczasem w Afryce :wink:

https://www.o2.pl/informacje/adolf-hitl ... 650748544a
Ciekawe czy też lubi psy, malarstwo i Wagnera. :D
Bucholc Krok pisze:
pt gru 04, 2020 13:03 pm
Porównując całościowo Lempart do Durczoka i mając za zadanie wskazanie menela wybór moim zdaniem jest oczywisty.
Czy ja wiem... Durczok chyba częściej pod wpływem, a to dość mocny wyznacznik menelstwa.
Bucholc Krok pisze:
pt gru 04, 2020 13:03 pm
A co ma do tego rzucanie racami? Ale skoro już piszesz o łamaniu prawa to zdaje się znieważenie funkcjonariusza publicznego też jest zapisane w kodeksie karnym.
A to nie wiem co zrobiła, przyznam, ale jeśli to znieważenie jest analogiczne jak pobicie jakiegoś funkcjonariusza przez Czarzastego to może lepiej nie wspominać... ?
Bucholc Krok pisze:
pt gru 04, 2020 13:03 pm
Oho, wypłynęła złowroga organizacja. Widzę bez kościoła ani rusz. :D
Takie czasy, że różne gówna wypływają. :P
Bucholc Krok pisze:
pt gru 04, 2020 13:03 pm
Niech się najpierw zastanowią nad swoimi predyspozycjami.
A co z nimi nie tak?
Bucholc Krok pisze:
pt gru 04, 2020 13:03 pm
Wracamy do starej pieśni. :lol: Na resztę nie chce mi się odpisywać (i powtarzać też mi się nie chce, bo jak widzę nic to nie daje). Czytałem, ale dalsza kontynuacja nie ma sensu. Obniżasz loty, Koper.
"Bo mam tyle argumentów, zwłaszcza na obronę tow. Czarnka, ale poczekam jeszcze na wytyczne od Jarosława, wtedy odpiszę" :D :P ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ