Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6901 Post autor: swordfish » sob sie 13, 2022 18:41 pm

Od wielu lat nikt nie wchodzi do Odry czy Wisły, aby się kąpać. Te rzeki są zanieczyszczone od dekad. Są jedynie plaże w dużych miastach, gdzie ludzie się opalają w cieplejsze dni lub odpoczywają nad wodą. Nie kojarzę, aby ktoś chciał wchodzić i pływać, po za jednostkowymi przypadkami śmiałków.

Pomijam już kwestię, że ryby od dawna mają drobinki plastiku i innych groźnych substancji wyrzucanych przez niszczącą działalność człowieka.

Czy obecna katastrofa ekologiczna na Odrze jest gorsza czy porównywalna z Deepwater Horizon lub z awarią w Fukushimie?

Niezaprzeczalnie czeka nas klęska głodu. Susza, pożary i skażona rzeka. Ciężko będzie o pożywienie w Europie. Musimy przerzucić się na robaki lub zjeść Putina.

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6902 Post autor: swordfish » ndz sie 14, 2022 09:51 am

Do podobnych katastrof dochodziło w 2009 roku. Wtedy tłumaczono, że występuje zjawisko przyduchy - brak tlenu w wodzie.

https://tvn24.pl/najnowsze/katastrofa-e ... 22-3697688

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6903 Post autor: lis23 » ndz sie 14, 2022 12:00 pm

Lisicki to dałby się za Kaczyńskiego powiesić, podpalić i zesłać do piekła ;)
Jego zdaniem, każdy sędzia, które podważa decyzje Zbigniewa Ziobry i Jego system prawny, dokonuje zdrady narodowej i powinien ponieść za to konsekwencje karne ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6904 Post autor: Koper » ndz sie 14, 2022 12:35 pm

swordfish pisze:
ndz sie 14, 2022 09:51 am
Do podobnych katastrof dochodziło w 2009 roku. Wtedy tłumaczono, że występuje zjawisko przyduchy - brak tlenu w wodzie.

https://tvn24.pl/najnowsze/katastrofa-e ... 22-3697688
Nie do końca podobnych, bo po 1. przyczyna trochę inna, a po 2. rozmiary były zdecydowanie mniejsze, dotykając kilka małych rzek, a jak wynika z powyższego art., już w samym Bugu nie było tak źle.
Poza tym.. no właśnie... co uczyniono przez 13 lat, by zapobiec kolejnym?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6905 Post autor: lis23 » ndz sie 28, 2022 14:22 pm

Komentarz mojej dalszej rodziny odnośnie ostatniego sondażu wyborczego:
TYLKO PIS ......PRECZ Z ...PO...PIER.....DO....CAMI PRECZ ZE ZDRAJCAMI RAUS DO NIEMIEC PACHOŁKI DARMOZJADY PASOŻYCI ......HAŃBA .......HAŃBA........HAŃBA TFUUUU ŻYG FUJ!!!!!
;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6906 Post autor: Koper » ndz sie 28, 2022 17:07 pm

No dobra, ale po co się chwalić patologią w rodzinie? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6907 Post autor: Wawrzyniec » ndz sie 28, 2022 17:46 pm

Może to ukryty przekaż, że mamy coś z nią zrobić? :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6908 Post autor: Koper » ndz sie 28, 2022 18:25 pm

Ale co tu robić w takich przypadkach... Leczyć za późno, poza tym na to nie ma pieniędzy :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6909 Post autor: Wawrzyniec » wt sie 30, 2022 12:27 pm

Tak, to jest Rzeszów z którego pochodzę:

https://www.eska.pl/rzeszow/patriotyczn ... DZa0sxfCcI
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6910 Post autor: Koper » wt sie 30, 2022 21:04 pm

A to sobie wojewoda uroił, czy to jakiś szerszy ogólnopolski idiotyzm?
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6911 Post autor: Wawrzyniec » śr sie 31, 2022 10:39 am

Prezydent Rzeszowa mówi, że nie ma z tym nic wspólnego i widzę, że w innych miastach się pojawiają, a więc akcja rządu:

https://tvn24.pl/polska/krakow-olsztyn- ... du-6090425

Plus przy dokładnej analizie to te ławki są w kolorze flagi Rosji. Jakiś ukryty przekaz? :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6912 Post autor: lis23 » czw wrz 01, 2022 14:00 pm

Właśnie trwa wielka konferencja na Wawelu na której Kaczyński domaga się od Niemiec 6 bilionów, 200 miliardów zł w ramach reparacji za II Wojnę Światową ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6913 Post autor: lis23 » pt wrz 02, 2022 13:50 pm

Gdzie można zgłosić problemy z wynagrodzeniem w ramach nowych przepisów podatkowych - Nowy Polski Ład 2.0?

Od stycznia do czerwca zarabiałem średnio 2 400 - 2 444 zł netto, płaca minimalna, w lipcu dostałem już 2 319 zł a w sierpniu ( 20 dni urlopu ) tylko 2 196 zł. Osoby, które przepracowały cały miesiąc dostały podobne wynagrodzenie a niektórzy nawet 1 800 - 1 900 zł. Należy dodać, ze inni opłacają ubezpieczenie ( 80 zł ) i mają zarówno dniówki jak i nocki, ja mam same nocki, czasami dwie lub cztery dniówki, jak we wrześniu.
Pracuję w ochronie w zakładzie pracy chronionej ( tak chyba nazywa się zakład zatrudniający niepełnosprawnych ), mój pracodawca nie płaci za nadgodziny i jest podejrzenie, że może nie płacić za godziny nocne.
W ZUS ie powiedzieli mi, że w wyniku zmian podatkowych - Polski Ład 2.0, osoby niepełnosprawne, pobierające rentę socjalną mają "karę" za to, że pobierają rentę i przez to mają obniżone wynagrodzenie - w internecie pisze, że dla osób zarabiających płacę minimalną prawo się nie zmieniło ale oni nie biorą chyba pod uwagę osób niepełnosprawnych posiadających dwa dochody:
W 2022 r. minimalne wynagrodzenie wynosi 3010 zł brutto. Ile wynosi netto? Wbrew pozorom odpowiedź nie jest prosta i jednoznaczna, bo zależy od indywidualnej sytuacji pracownika. W najbardziej typowej sytuacji zatrudniony powinien dostać „na rękę” co miesiąc 2363,56 zł.

Ważne! Wysokość wynagrodzenia na rękę zależy od różnych czynników. We wszystkich wyliczeniach prezentowanych w artykule założyliśmy, że zatrudniony pracuje w tej miejscowości w której mieszka, ma tylko jedno źródło przychodów, złożył pracodawcy standardowy formularz PIT-2, nie uczestniczy w pracowniczych planach kapitałowych (PPK) i nie korzysta z ulg podatkowych.
https://podatki.gazetaprawna.pl/artykul ... d-2-0.html

Znalazłem jeszcze takie coś ale to ze stycznia:
PODSUMUJMY: Osoba z rentą socjalną i dorabiająca na umowę o pracę za najniższą krajową zgodnie z zasadami Polskiego Ładu dostanie w 2022 r.:

renty miesięcznie 72 zł netto więcej
pensji miesięcznie 245 zł netto mniej

———————————————-

Każdego miesiąca minus 173 zł netto

Rocznie to daje 2.076 zł mniej, czyli prawie dwukrotność renty.
https://aktywizacja.org.pl/aktualnosci/ ... tywizacja/

Nie wiem tylko, czy to akurat dotyczy mnie.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6914 Post autor: swordfish » sob wrz 03, 2022 08:58 am

Nie zazdroszczę sytuacji osób niepełnosprawnych. Najgorzej, że renciści dostają jeszcze trzynastkę i czternastkę, które podbijają inflację i rozdawnictwo. Należy zabrać cały ten socjal i żyć jak za słonecznych rządów Tuska za 1200 zł minimalnej płacy bez żadnych rent. Pieniędzy było mało, ale przynajmniej hot-dog w Ikea był po złotówce i Big Mac w McDonald’s był po 7 zł. Wychodziło, że w najgorszej pracy można było zarobić przez miesiąc 1000 hot-dogów, a teraz ledwie 570. Obecnie hot-dogi w IKEA są po 4 zł.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6915 Post autor: lis23 » pn wrz 05, 2022 09:17 am

Tylko dlaczego niepełnosprawni nie powinni mieć renty socjalnej, którą mają właśnie za to, że są niepełnosprawni od urodzenia?
Plus nie wolno nam zarabiać więcej niż płaca minimalna, bo musimy pracować w zakładach pracy chronionej, z powodu posiadanej renty mamy limit dochodowy w ZUS ie ( a emeryt może sobie dorabiać bez limitu ) i jesteśmy jeszcze wyzyskiwani w ochronie. Teoretycznie, niepełnosprawny powinien pracować sześć lub siedem godzin na dobę, w ochronie mamy 12 h na dobę + mogą nam przeciągnąć na 24 h na dobę + jak mamy urlop to liczą nam po 8 h na dobę + biorą za nas dopłatę z Pefronu, nawet 4 000 zł na osobę a płacą grosze. W innych firmach ochroniarskich Masz dwie umowy: o pracę i na zlecenie, gdzie płaca Ci za nadgodziny, płacą za dojazdy, itp. U mnie nie ma nadgodzin, nie chcą za bardzo płacić za nocki, nie płacą za dojazdy ( chyba, że Masz samochód ), na umowie mamy 5,50 zł na godzinę i nikt nie ma umowy na stałe, choć pracuje tam już nawet 20 lat - ja pracuję już dziewiąty rok i mam piętnaście umów o pracę a po trzeciej powinna być na stałe.

Jacek Kurski odwołany ze stanowiska Prezesa TVP - ponoć ma zostać szefem kampanii wyborczej PIS ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ