Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6676 Post autor: swordfish » ndz maja 02, 2021 13:47 pm

Borys Budka już zaczął szukać wyborców u zwolenników Konfederacji i Mariana Kowalskiego.


youtu.be/apz4hj5gTB4

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6677 Post autor: Koper » śr maja 05, 2021 23:36 pm

lis23 pisze:
ndz maja 02, 2021 11:22 am
Mimo wszystko obecnie Lewica nie jest potrzebna opozycji, podobnie jak PSL
Opozycji czyli komu? PO? PO też w sumie większości ludzi nie jest do szczęścia potrzebne. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6678 Post autor: lis23 » śr maja 05, 2021 23:55 pm

Nadal ma tyle poparcia co Hołownia, więc i On nie jest nikomu potrzebny ;)
Lewica popełniła błąd, bo gdyby cała opozycja postawiła PIS pod ścianą ze wspólnymi żądaniami to taki Ziobro nie mógłby się czuć tak komfortowo a i Kaczyński wraz z Morawieckim byliby nerwowi.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
wositelec
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 06:36 am

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6679 Post autor: wositelec » czw maja 06, 2021 11:43 am

W Polsce jest licho pod tym względem, że większość partii politycznych (mających realne szanse na zwycięstwo) jest niestety lewicowa. Nie ma większej różnicy w programie gospodarczy PiS, PO, SLD, PSL czy jakiejś innej lewicy.
Szukam starego dobrego filmu o więzieniu:
viewtopic.php?f=14&t=4862

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6680 Post autor: swordfish » czw maja 06, 2021 17:16 pm

Krótko mówiąc. Rząd się zmieni, 500+ i wysokie podatki pozostaną. :lol:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6681 Post autor: Koper » czw maja 06, 2021 17:33 pm

wositelec pisze:
czw maja 06, 2021 11:43 am
W Polsce jest licho pod tym względem, że większość partii politycznych (mających realne szanse na zwycięstwo) jest niestety lewicowa. Nie ma większej różnicy w programie gospodarczy PiS, PO, SLD, PSL czy jakiejś innej lewicy.
Rozumiem że jedyną prawdziwą prawicą jest Konfa ze swoimi XIX-wiecznymi poglądami? :D
lis23 pisze:
śr maja 05, 2021 23:55 pm
Nadal ma tyle poparcia co Hołownia, więc i On nie jest nikomu potrzebny ;)
Lewica popełniła błąd, bo gdyby cała opozycja postawiła PIS pod ścianą ze wspólnymi żądaniami to taki Ziobro nie mógłby się czuć tak komfortowo a i Kaczyński wraz z Morawieckim byliby nerwowi.
Popełniła błąd bo nie chciała uznać Budki za wielkiego lidera opozycji? :) W sumie to i tak było głosowanie nad Funduszem a nie KPO.
Zresztą cała śmieszna PO się wstrzymała, choć generalnie była za, tylko że na złość PiSowi jakby przeciw i w sumie wyszło jak wyszło. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6682 Post autor: Wawrzyniec » czw maja 06, 2021 17:46 pm

Koper pisze:
czw maja 06, 2021 17:33 pm
Rozumiem że jedyną prawdziwą prawicą jest Konfa ze swoimi XIX-wiecznymi poglądami? :D
Cóż znam socjologów, ekonomistów, myślicieli i polityków, z XIX wieku, którzy już wtedy mieli poglądy znacznie idące w przyszłość od tych Konfederacji. Plus ja sam akurat nie nazwałbym nie stosowania się do zaleceń sanitarnych w czasie pandemii, prawicowymi, ani lewicowymi poglądami, a po prostu bycie głupim i egoistycznym.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Arthur.Flowerkis

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6683 Post autor: Arthur.Flowerkis » czw maja 06, 2021 18:31 pm

Wawrzyniec pisze:
czw maja 06, 2021 17:46 pm
ja sam akurat nie nazwałbym nie stosowania się do zaleceń sanitarnych w czasie pandemii, prawicowymi, ani lewicowymi poglądami, a po prostu bycie głupim i egoistycznym.
To, że ktoś rozsądnie myśli, od razu tak przezywać?
Ja popieram utworzenie Rządu Ekspertów, a zalecenia niech najpierw będą logiczne, aby je przestrzegać. Tak jak z noszeniem masek na otwartej przestrzeni, gdyż dopiero teraz uznają to za błąd

https://twitter.com/Gosc_RadiaZET/statu ... 2785853440

https://pdmj.org/papers/masks_false_saf ... ers_part3/

Awatar użytkownika
wositelec
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 06:36 am

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6684 Post autor: wositelec » pt maja 07, 2021 07:38 am

Wawrzyniec pisze:
czw maja 06, 2021 17:46 pm
Koper pisze:
czw maja 06, 2021 17:33 pm
Rozumiem że jedyną prawdziwą prawicą jest Konfa ze swoimi XIX-wiecznymi poglądami? :D
Cóż znam socjologów, ekonomistów, myślicieli i polityków, z XIX wieku, którzy już wtedy mieli poglądy znacznie idące w przyszłość od tych Konfederacji. Plus ja sam akurat nie nazwałbym nie stosowania się do zaleceń sanitarnych w czasie pandemii, prawicowymi, ani lewicowymi poglądami, a po prostu bycie głupim i egoistycznym.
Cały problem, że ludzie nie rozróżniają poglądów wewnątrz Konfederacji. Pogląd na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych jest inny w Ruchu Narodowym, a inny np. w Koronie Grzegorza Brauna czy w partii Korwin. To że większość partii teraz połączyło się w koalicje, to pewien trend, który pozwolił wielu partiom na wejście do Sejmu. A to że ktoś ma konserwatywne poglądy, nie znaczy od razu, że myśli na wzór XIX wieku. Osobiście nie neguję noszenia maseczki w sklepie czy autobusie, ale jak np. idę sam i wokół mnie nie ma żadnych ludzi (a chodzę często takimi trasami), to generalnie mam opuszczoną maseczkę albo zakrywa jedynie usta. I wiele osób tak robi, bo się boją mandatu, a nie wirusa.

Jeżeli o mnie chodzi, to poglądy mam mocno konserwatywne i narodowe, natomiast nie znaczy to, że zgadzam się ze wszystkim co powie jakiś ksiądz czy biskup. To jest skomplikowana kwestia :wink:
Szukam starego dobrego filmu o więzieniu:
viewtopic.php?f=14&t=4862

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6685 Post autor: Koper » pt maja 07, 2021 16:24 pm

Ale akurat nakaz noszenia maseczek na pustej ulicy nie jest ani prawicowy, ani lewicowy, tylko zwyczajnie głupi. :D Zresztą nikt normalny tego nie przestrzega i teraz rząd w końcu to zauważył i "łaskawie" oficjalnie zniesie wymyśloną przez siebie głupotę 15 maja.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33786
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6686 Post autor: Wawrzyniec » pt maja 07, 2021 16:54 pm

No tak, ale raczej nic nie kwestionuje noszenia maseczek na zewnątrz, a już szczególnie na spacerze w lesie. Chociaż jak widzę kolejki do budki z lodami, gdzie człowiek na człowieku stoi, dyszy, dmucha i chucha, to już inna kwestia. Ale mnie bardziej chodzi o zamknięte przestrzenie:
Obrazek

Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6687 Post autor: Koper » pt maja 07, 2021 23:04 pm

Nie, no, generalnie jakby bardzo chcieli tak chronić ludzi nawet na zewnątrz to mogli wyskoczyć z tymi maseczkami na zewnątrz, ale przy założeniu, że nie da się utrzymać dystansu (a choćby i 10 metrów podali, na pustej drodze to bez znaczenia). A nie, że wychodzę w nocy z psem i się muszę obawiać czy się inne "psy" nie dopierdzielą, że nie mam maseczki. Choć na szczęście te "psy" już też mają chyba na to wywalone i kilka razy się złapałem na tym, że mnie minęli, gdy nie byłem przepisowo "zamaskowany" i nie zdążyłem nawet wyciągnąć z kieszeni maseczki ale kompletnie to olali.

Natomiast Konfederacja to inna bajka, generalnie takie zbiegowisko różnego rodzaju oryginałów. W sumie nie na darmo najwięcej wyznawców różnego rodzaju spisków urojonych jest wśród wyborców tej partii (tak, tak, były takie badania). Aczkolwiek czy tak samo jest z posłami to nie wiem, w PiS też co najmniej jeden wierzył w to, że smugi kondensacyjne za samolotami to celowo rozpylane chemikalia.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6688 Post autor: lis23 » pn maja 10, 2021 09:05 am

wositelec pisze:
czw maja 06, 2021 11:43 am
W Polsce jest licho pod tym względem, że większość partii politycznych (mających realne szanse na zwycięstwo) jest niestety lewicowa. Nie ma większej różnicy w programie gospodarczy PiS, PO, SLD, PSL czy jakiejś innej lewicy.
PSL jest lewicowy? Od kiedy? Przecież to konserwatyści pod każdym względem, tylko nie tak radykalni jak PIS - to przez nich opozycja przegrała wybory w 2019 r. bo najpierw zniszczyli Koalicję Europejską, wyskakując z LGBT a potem już się nie chcieli łączyć w kolejnych wyborach. Z prawicy mamy:

Prawo i Sprawiedliwość
Porozumienie
Solidarna Polska
Konfederacja
Polskie Stronnictwo Ludowe - centrum ale konserwatywne
Hołownia

Lewica i centrum:

Sojusz Lewicy Demokratycznej
Wiosna
Razem
Koalicja Obywatelska

Moim zdaniem, wstrzymanie się od głosu to nie jest głosowanie przeciw, poza tym, cała partia Ziobry - ponad dwudziestu Pisowców głosowało przeciw ;) Zobaczymy, kto się będzie śmiał, jak kasa z tego planu będzie trafiać tylko do tych gmin, miast, gdzie rządzi PIS.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
wositelec
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 06:36 am

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6689 Post autor: wositelec » pn maja 10, 2021 15:11 pm

Według programu gospodarczego to tylko Solidarna Polska i Konfederacja są prawicowe.

Prawicowość ideowa to zupełnie inna kwestia, poza tym PiS czy PSL są konserwatywne na pokaz, nie wprowadzili żadnej konkretnej ustawy na dowód ich prawicowości. To że coś tam pogęgają na temat LGBT o niczym nie świadczy. PiS ogólnie dużo gada, a mało robi i to nie tylko w tym aspekcie.
Szukam starego dobrego filmu o więzieniu:
viewtopic.php?f=14&t=4862

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6690 Post autor: lis23 » pn maja 10, 2021 16:04 pm

PIS mało robi?

- TK zaorany
- KRS zaorana
- SN zaorany
- Sądownictwo w fatalnym stanie
- RPO zaorany
- Likwidacja BORu
- Odebranie rent i emerytur byłym milicjantom, ochroniarzom, itp.
- TK na skinięcie Kaczyńskiego
- Prezydent na skinięcie Kaczyńskiego

Jeżeli to jest mało, to jak wygląda dużo? ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ