Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6886 Post autor: Wawrzyniec » śr lip 27, 2022 15:22 pm

lis23 pisze:
wt lip 26, 2022 23:13 pm
Każdy, kto miłuje Niemca, czyli wroga jest wrogiem Polski
Ups. :oops: No to wpadłem...
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6887 Post autor: Koper » śr lip 27, 2022 17:37 pm

Claudia Schiffer się liczy jako Niemiec, czy chodzi tylko o mężczyzn? :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6888 Post autor: Wawrzyniec » śr lip 27, 2022 20:10 pm

Dobre pytanie, gdyż nie wiem jak jest Diane Krüger? Chociaż niby pomagała Bękartom, a więc może za to jest usłaskawiona.

Zaraz, zaraz, a co z Hansem :?: :!: :shock:
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6889 Post autor: Koper » czw lip 28, 2022 17:07 pm

A co ma być? Odszkodowań za IIWŚ nie wypłacił, więc póki co jest na czarnej liście. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6890 Post autor: lis23 » sob lip 30, 2022 06:19 am

Nie dość, że łupią nas banki to jeszcze okrada Państwo: nowy Polski Ład 2.0, który wszedł w życie 1 lipca, odbiera pieniądze, min. tym, którzy zarabiają płace minimalną, u mnie wszyscy dostali w lipcu o ponad 100 zł mniej wypłaty niż w czerwcu + kolejne 200 zł do raty to już jest 300 zł na raz i 700 zł od stycznia.
Nie jestem ekonomistą ale z jednej strony piszą, że:
Czy w związku z tym płaca minimalna od lipca 2022 wzrośnie? Niestety, korzystnej zmiany nie odczują osoby zarabiające najniższą krajową - 3010 zł brutto (według szacunków to ok. 2,2 mln Polaków). Dlaczego? Ich wynagrodzenie już teraz w całości jest objęte kwotą wolną, nie płacą więc w ogóle podatku PIT i naturalnie nie odczują jego obniżenia. Płaca minimalna nadal będzie więc wynosiła 2363,56 zł netto.
a z drugiej strony:
Wielu podatników na zmianach zyska od razu, ale nie wszyscy. Niektórzy zapłacą wyższe zaliczki na PIT od lipca. Chodzi o to, że mechanizmu "rolowania" zaliczek wprowadzonego w styczniu 2022 r. powodował, że u osób, które nie zyskiwały na reformie - zaliczki były pobierane w wysokości nie wyższej niż w 2021 r. - W rezultacie zaliczki na PIT były niższe niż powinny. Gdyby to rozwiązanie nie zostało uchylone, to wprawdzie zaliczki byłyby niskie, ale przy rocznym rozliczeniu podatku trzeba by było dopłacać spore kwoty - wyjaśnia MF.
To w końcu płacę ten PIT czy jestem z niego zwolniony? Jeśli jestem zwolniony to dlaczego zabrali mi i innym ponad 100 zł z wypłaty?

Od 1 stycznia 2023 płaca minimalna wzrasta, chyba o 300 zł a od 1 lipca o kolejne 100 zł, ciekawe, ile z tego będzie na rękę i jak obejdą kwotę wolną od podatku, którą ponoć już teraz przekraczamy?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6891 Post autor: lis23 » ndz lip 31, 2022 11:48 am

Oglądam sobie "Cztery Strony Prasy" i goście programu twierdzą, że Jarosław Kaczyński jest najbardziej szczerym politykiem świata, bo zawsze mówi to, co myśli - On wie, że nie ma problemów płci, On wie, że cała opozycja to zdrajcy narodu i opcja niemiecka, On przewidział, że internet i smartfony niszczą mózgi młodych ludzi ;)
Wszyscy twierdzą też, że politycy w Polsce zarabiają grosze i znowu zastopowano te podwyżki, które im się należą bo mają płace z lat 90.tych.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6892 Post autor: Koper » pt sie 05, 2022 17:38 pm

https://www.wprost.pl/polityka/10807384 ... -outu.html

Kurde... koleżanki w pracy mnie tyle razy ciastem częstowały, a ja do tej pory się nie domyśliłem, że to lesbijki. Wprawdzie jedna mężatka, a druga też ślub chce brać z mężczyzną, ale to pewnie dlatego, żeby się lepiej ukrywać. :shock:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6893 Post autor: lis23 » ndz sie 07, 2022 11:42 am

Ziobro ostatnio się żalił, że w Polsce według ekspertów jest węgla na 200 - 300 lat ale Polska uległa "szarej Brukseli i Berlinowi" i zrezygnowała z wydobycia i teraz są tego efekty, więc to wina UE. Komentatorzy z Polsatu też chcą otwartej wojny z UE, bo nie będą nam Niemcy pluli w twarz ;) Veto i koniec, żadnych zmian w sądownictwie po myśli UE. Ziobro utyskiwał też na wyrok w sprawie Frasyniuka, ze to argument za dokończeniem reformy systemu sprawiedliwości, oraz blokuje wypłacenie odszkodowania dla zmarłej uczestniczki Powstania Warszawskiego, jako oznaka "nieuzasadnionego wzbogacenia".
Ponoć Niemcy mają problemy, bo wiatraki powodują same kłopoty i muszą jeszcze zamykać elektrownie atomowe - wszystko w ramach ideologii zielonego ładu.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6894 Post autor: lis23 » pn sie 08, 2022 14:34 pm

Niestety, PIS ośmiesza się także w Sosnowcu - radny PIS przed sądem o Przewodniczącej Rady Miasta:
- Jeszcze dodatkowo to się potwierdziło, gdy pani przewodnicząca po wyborze przyszła z osobą towarzyszącą, z kobietą, częstować wszystkich radnych ciastem.

Gdy zobaczyłem panią przewodniczącą, jak częstowała ciastem, to uważałem, że zamierza dokonać coming outu - mówił polityk PiS przed sądem.
:mrgreen: :lol:

https://vibez.pl/kultura/radny-pis-z-so ... 295279104a

Roger Waters dziwaczeje na starość:

https://wydarzenia.interia.pl/zagranica ... Id,6205738
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6895 Post autor: Koper » pt sie 12, 2022 10:01 am

lis23 pisze:
pn sie 08, 2022 14:34 pm
Niestety, PIS ośmiesza się także w Sosnowcu - radny PIS przed sądem o Przewodniczącej Rady Miasta:
Lisu, pisałem o tym dwa posty przed Tobą. :P

Masz zapłon jak rządowi nieudacznicy z Odrą. :(
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33788
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6896 Post autor: Wawrzyniec » pt sie 12, 2022 14:18 pm

Koper pisze:
pt sie 12, 2022 10:01 am
Masz zapłon jak rządowi nieudacznicy z Odrą. :(
Właśnie, w niemieckich gazetach i portalach piszą o zatruciu Odry. Zagrożone są parki krajobrazowe i ogólnie i jest wielkie zdziwienie i zarzut, że nikt wcześniej nie powiedział i nie ostrzegł.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6897 Post autor: Koper » pt sie 12, 2022 14:53 pm

Bo narodowo-socjalistyczna władza Polski ma taką samą mentalność jak radziecka za czasów katastrofy w Czarnobylu.
Lepiej zamieść pod dywan, może się rozejdzie (rozpłynie w Odrze), bo przecież żeby podjąć jakieś działania, to trzeba mieć już kompetencje, tzn. troszkę ich więcej niż tylko umiejętność kurczowego trzymania się stołka albo opowiadania słabych żartów o transseksualistach.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6898 Post autor: swordfish » sob sie 13, 2022 01:17 am

Niektórzy porównują w ten sposób.

Katastrofa Czajki na Wiśle - TVN milczy, TVP bije na alarm

Rtęć w Odrze - TVN bije na alarm, TVP milczy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13083
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6899 Post autor: lis23 » sob sie 13, 2022 09:51 am

Akurat o Czajce TVN też mówił, poza tym, nie ma nawet porównania, wczoraj mówili, że nawet przez 10 - 15 lat nie będzie można się zbliżać do Odry ( kąpiel, łowienie ryb, pojenie zwierząt, itp. ).
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6900 Post autor: Koper » sob sie 13, 2022 10:29 am

A może nie porównujmy co robiła która TV, tylko co robił rząd.
Przy Czajce robił pokazówy, żeby pokazać jaki Trzaskowski jest "be". Przy Odrze miał wyjebane, dopóki wędkarze nie narobili rabanu. Po kilkunastu dniach od skażenia! A wtedy i tak przyjechał pan wiceminister i zaczął okolicznym mieszkańcom... pierdolić głupoty o Trzaskowskim. Po czym zapewnił, że Odra jest ok i można się kąpać. Ale ostatecznie się nie wykąpał. A szkoda.
Generalnie to wszystko jasno pokazuje jakie ten rząd ma priorytety. Dojebać opozycji, żeby utrzymać się przy korycie.
Ludzie? Przyroda? Who cares?
Gdyby chcieć wymienić co dobrego PiS zrobił dla ochrony środowiska, to... cóż... kompletnie nie ma czego wymieniać.
Ktoś wyrzucał jakiś syf do Odry, bo wiedział, że nic mu za to nie grozi. Bo władza jest zajęta walką z "ideologią Gender" a nie prawdziwymi problemami. Bo w ostateczności na Albanii wystawią akt zgonu i można zniknąć.

Druga sprawa - do symetrystów wszelakich - to jakież tam szkody poczyniła ta "katastrofa Czajki"?
Bo póki co z Odry i jej brzegów zebrano już prawie 30 ton śniętych ryb. A to nie koniec.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

ODPOWIEDZ