Jak rzyć, panie premierze?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5986 Post autor: swordfish » pt maja 15, 2020 19:13 pm

Czy w Platformie wiedzą, że należy wygrać również na wsiach i w mniejszych miejscowościach? Poparcie w bogatych metropoliach może nie wystarczyć. Polska to nie tylko Warszaffka, Krakuff, Danzig i Breslau. Czy Podkarpacie i Ślunsk z Zagłębiem zaakceptują Trzaskowskiego?

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5987 Post autor: qnebra » pt maja 15, 2020 19:57 pm

To trochę tak jakby Platformie nie zależało w żaden sposób na wygranej, tylko puścili kandydata na którego będzie wylewane tyle łajna w TVP, że cały kraj jedyne z czym będzie go kojarzyć to pojęcia "pedał" i "gówno". Na pewno Kanie, Rachonie, Pereiry rozgrzane do czerwoności w państwowej.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5988 Post autor: Koper » pt maja 15, 2020 20:16 pm

Bo Platforma to największy sojusznik PiSu. Nikt PiSowi tyle nie pomógł co PO ze swoją indolencją. I mimo że PiS sam się podkłada (Sasin i pieniądze wyrzucone w błoto na wydruk niepotrzebnych kart, Szumowski i jego kolega od maseczek etc.) to PO natychmiast przejmuje pałeczkę i dokonuje samozaorania. To już dla dobra Polski by się mogli rozwiązać. :P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5989 Post autor: lis23 » pt maja 15, 2020 21:17 pm

A kogo mięli dać, skoro Kidawa nie podołała? Sikorski byłby gorszym kandydatem, bo jemu się wiele pamięta a Grodzki pewnie się nie chciał w to teraz bawić, kiedy jest szanowanym Marszałkiem Senatu. Przypominam, że nikt nie dawał Trzaskowskiemu szans na wygrał.

Kaczyński się chyba trochę boi, dzisiaj modlił się do Boga, żeby ani Sikorski ani Trzaskowski nie mięli wpływu na Polskę, bo czeka nas anarchia i zagłada. Jego zdaniem, Trzaskowski ma, niestety, wpływ na kraj pod postacia Warszawy i skutki sa opłakane. Aha, jest też inicjatorem LGBT.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5990 Post autor: Koper » pt maja 15, 2020 23:02 pm

lis23 pisze:
pt maja 15, 2020 21:17 pm
A kogo mięli dać, skoro Kidawa nie podołała?
Najlepiej odpuścić. :P A Kidawę wybrali sami, tylko zapomnieli że to nie konkurs na superciocię.
MichalP pisze:
czw maja 14, 2020 20:36 pm
Ale oni tez maja najwieksze skupiska islamskie (sporo "obywateli" nawialo z Iranu przede wszystkim i przywloklo to cholerstwo ze soba, poczym poszlo do pracy wlasnie w tych pierwszych tygodniach) i jest tez duza zydowska komuna - aspekt kulturowy, spedzanie czasu razem, religijne obrzedy - idealne warunki do rozprzestrzenania sie wirusa.
Tylko nie powtarzaj tego Kaczyńskiemu... ani Braunowi, bo dopiero będzie. ;)

Ale rozumiem, że wasz minister zdrowia nie wróży z fusów, nie zmienia zdania co tydzień ani nie załatwia kolegom kontraktów na lewe maseczki? 8)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5991 Post autor: swordfish » sob maja 16, 2020 02:17 am

Koper pisze:
pt maja 15, 2020 23:02 pm
lis23 pisze:
pt maja 15, 2020 21:17 pm
A kogo mięli dać, skoro Kidawa nie podołała?
Najlepiej odpuścić. :P A Kidawę wybrali sami, tylko zapomnieli że to nie konkurs na superciocię.
Już mogli postawić na Jarka i Dudę. Może wyborcy PiSu pomyliliby się i przypadkowo głosowaliby na kandydata PO. Osłabiłoby wynik Andrzeja Dudy i zwiększyłoby szansę na II turę. A jeszcze widząc imię Jarosław, dziadki pomyślałyby ciepło o prezesie i chętniej stawiałyby obok krzyżyk.

Taki prosty manewr. Wystawić europosła Jarosława Dudę z PO. Oj, ale byłoby zamieszanie.

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5992 Post autor: Bucholc Krok » sob maja 16, 2020 06:51 am

qnebra pisze:
pt maja 15, 2020 19:57 pm
To trochę tak jakby Platformie nie zależało w żaden sposób na wygranej
Wydaje mi się, że udowodnili to wystawiając Kidawę. A zmienili ją, bo pewnie sami nie spodziewali się, że będzie aż tak źle. Bo nie chodzi o to, żeby przegrać byle jak.

Także Pani Hania się uruchomiła. Ciekawe dlaczego...

Obrazek
lis23 pisze:
pt maja 15, 2020 21:17 pm
Grodzki pewnie się nie chciał w to teraz bawić,
Grodzki to błazen z ego rozdętym do granic kosmosu, które może konkurować (nie bez sukcesów) z ego Bolka. Ktoś taki jak on nie przepuściłby okazji. Jedyne co mogłoby go powstrzymać (ale także osoby decydujące w PO) przed wykorzystaniem takiej okazji to to, że mogliby na dobre zacząć grzebać w jego przeszłości.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5993 Post autor: Koper » sob maja 16, 2020 09:58 am

swordfish pisze:
sob maja 16, 2020 02:17 am
Już mogli postawić na Jarka i Dudę. Może wyborcy PiSu pomyliliby się i przypadkowo głosowaliby na kandydata PO. Osłabiłoby wynik Andrzeja Dudy i zwiększyłoby szansę na II turę. A jeszcze widząc imię Jarosław, dziadki pomyślałyby ciepło o prezesie i chętniej stawiałyby obok krzyżyk.
Taki prosty manewr. Wystawić europosła Jarosława Dudę z PO. Oj, ale byłoby zamieszanie.
Dobry pomysł. Ewentualnie inna opcja: wesprzeć... samego Andrzeja Dudę. Wtedy wyborcy PiSu dopiero byliby skołowani i nie wiedzieliby już czy Jędrek to ich prezydent czy jednak zdradził i teraz jest kandydatem PO. I przynajmniej część zostałaby w domu albo zagłosowała na kogo innego. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara
Posty: 2981
Rejestracja: pn mar 11, 2013 12:28 pm
Lokalizacja: Zadupie Mordoru

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5994 Post autor: qnebra » sob maja 16, 2020 10:15 am

Bucholc Krok pisze:
sob maja 16, 2020 06:51 am

Wydaje mi się, że udowodnili to wystawiając Kidawę. A zmienili ją, bo pewnie sami nie spodziewali się, że będzie aż tak źle. Bo nie chodzi o to, żeby przegrać byle jak.


Szło jej dobrze do pewnego momentu, później palnęła o bojkocie wyborów czy co takiego i poparcie poleciało.

Także Pani Hania się uruchomiła. Ciekawe dlaczego...

Obrazek


Ma rację, to trochę głupie oddawać stolicę kraju w zamian za iluzję szans na wygraną. By było śmieszniej, niemal wszystkie środowiska medialne i internauci popierający KO mówili "bierzcie Sikorskiego". Co robi zarząd KO? Wiadomo co.

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5995 Post autor: Koper » sob maja 16, 2020 10:40 am

Ale przecież Trzaskowski i tak nie wygra, więc niczego nie będzie musiał oddawać. Niemniej na miejscu Warszawiaków byłbym nieco wkurzony że facet na miesiąc zamiast rządzić miastem traci czas na kampanię. Z drugiej strony, może jak w tym czasie nie będzie przeszkadzał, to będzie i lepiej... W sumie najlepszy szef to taki, co nie przeszkadza ludziom w robocie... ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2837
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5996 Post autor: swordfish » sob maja 16, 2020 11:11 am

Koper pisze:
sob maja 16, 2020 09:58 am

Dobry pomysł. Ewentualnie inna opcja: wesprzeć... samego Andrzeja Dudę. Wtedy wyborcy PiSu dopiero byliby skołowani i nie wiedzieliby już czy Jędrek to ich prezydent czy jednak zdradził i teraz jest kandydatem PO. I przynajmniej część zostałaby w domu albo zagłosowała na kogo innego. ;)
Znając transfery polityczne wszystko jest możliwe. Obecnie Giertych, Dorn czy Michał Kamiński są dla liberalno-lewicowych mediów autorytetami, których warto słuchać i przeprowadzać z nimi wywiady. Andrzej Duda zaczynał karierę polityczną od członkostwa w Unii Wolności i bardzo łatwo mu będzie powrócić jako syn marnotrawny. Przykład Giertycha wskazuje, że wszystko można politykowi wybaczyć. Tak jak komuniści i byli pracownicy SB broniący obecnie Lecha Wałęsę.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13079
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5997 Post autor: lis23 » sob maja 16, 2020 19:38 pm

Jest nowy sondaż:

Duda - 51%
Hołownia - 17%
Trzaskowski - 11%
Kamysz - 6%

Moim zdaniem, Trzaskowski ma szansę, ponieważ trzech pozostałych kandydatów to konserwatyści, Biedroń to lewicowiec do potęgi i tylko Trzaskowski jest liberałem ale nie lewicowcem.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5998 Post autor: MichalP » sob maja 16, 2020 19:44 pm

Koper pisze:
pt maja 15, 2020 23:02 pm
Tylko nie powtarzaj tego Kaczyńskiemu... ani Braunowi, bo dopiero będzie. ;)

Ale rozumiem, że wasz minister zdrowia nie wróży z fusów, nie zmienia zdania co tydzień ani nie załatwia kolegom kontraktów na lewe maseczki? 8)
Co do maseczek, to chyba kazdy kraj ma podobnie. Nie wiem tylko jak duzo sie o tym mowi. Sprzedaje sie sporo badziewia ktore nie spelnia norm. Jest duza konkurencja przy kupowaniu. W Kanadzie wiekszosc zamowien wychodzi podobno bezposrednio przez rzadowa agencje i ci je testuja federalnie. Co sie dzieje za kulisami to nie wiem. Ale byla juz jedna sprawa gdzie byl jakis transport masek zakupiony przez rzad ale przez jakiegos prywatnego posrednika (nie wiem czy ktos komus cos posmarowal :D ) ale jak sie okazalo, ze maski byly felerne to najpierw rzad oficjalnie powiedzial, ze nie zaplaci jak za maski medyczne, a w koncu sie odcial i zakomunikowal, ze w ogole nie zaplaci i zeby je sobie zabierali. Nie wiem jak sie historia skonczyla.

Inna sprawa, ze nikt nie uprawia takiej tepej propagandy jak z Antonovem bo tych transportow to lata kilkanascie na tydzien ze sprzetem z Chin i niektore wracaja puste bo sie np okazalo, ze juz na samym lotnisku w Chinach ktos podkupil caly transport i do kanadyjskiego samolotu nic nie zaladowali. :roll: :shock:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#5999 Post autor: Koper » ndz maja 17, 2020 08:57 am

MichalP pisze:
sob maja 16, 2020 19:44 pm
Co do maseczek, to chyba kazdy kraj ma podobnie. Nie wiem tylko jak duzo sie o tym mowi. Sprzedaje sie sporo badziewia ktore nie spelnia norm. Jest duza konkurencja przy kupowaniu. W Kanadzie wiekszosc zamowien wychodzi podobno bezposrednio przez rzadowa agencje i ci je testuja federalnie. Co sie dzieje za kulisami to nie wiem. Ale byla juz jedna sprawa gdzie byl jakis transport masek zakupiony przez rzad ale przez jakiegos prywatnego posrednika (nie wiem czy ktos komus cos posmarowal :D ) ale jak sie okazalo, ze maski byly felerne to najpierw rzad oficjalnie powiedzial, ze nie zaplaci jak za maski medyczne, a w koncu sie odcial i zakomunikowal, ze w ogole nie zaplaci i zeby je sobie zabierali. Nie wiem jak sie historia skonczyla.

Inna sprawa, ze nikt nie uprawia takiej tepej propagandy jak z Antonovem bo tych transportow to lata kilkanascie na tydzien ze sprzetem z Chin i niektore wracaja puste bo sie np okazalo, ze juz na samym lotnisku w Chinach ktos podkupil caly transport i do kanadyjskiego samolotu nic nie zaladowali. :roll: :shock:
To jakiś "słaby" ten wasz rząd! ;) Nasz to najpierw płaci a potem liczy, że nikt o jakość produktu nie dopyta. :D Na dodatek jeszcze ustawi pod siebie jakieś przepisy, żeby być zwolnionym z odpowiedzialności prawnej i majątkowej za tego typu "zakupy". Takie spryciarze.

Chciałem z ciekawości spytać czy mieszkasz w jakimś dużym mieście tam czy na prowincji, ale teraz doczytałem opis pod avatarem :D już wszystko jasne. ;)
lis23 pisze:
sob maja 16, 2020 19:38 pm
Moim zdaniem, Trzaskowski ma szansę, ponieważ trzech pozostałych kandydatów to konserwatyści, Biedroń to lewicowiec do potęgi i tylko Trzaskowski jest liberałem ale nie lewicowcem.
Yhm, a ilu to Polska miała dotąd liberalnych prezydentów? Najbardziej liberalny był "lewicowiec" Kwaśniewski. Nie wiem co Ty oczekujesz, że mu za liberalne poglądy punkty do zajebistości dopiszą czy co? :P

PS: A jednak przynależność do partii rządzącej wymaga jakiegoś specyficznego stanu umysłu...
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/k ... xRVE0FrLV0
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: Jak rzyć, panie premierze?

#6000 Post autor: MichalP » ndz maja 17, 2020 19:59 pm

Koper pisze:
ndz maja 17, 2020 08:57 am

To jakiś "słaby" ten wasz rząd! ;) Nasz to najpierw płaci a potem liczy, że nikt o jakość produktu nie dopyta. :D Na dodatek jeszcze ustawi pod siebie jakieś przepisy, żeby być zwolnionym z odpowiedzialności prawnej i majątkowej za tego typu "zakupy". Takie spryciarze.

Chciałem z ciekawości spytać czy mieszkasz w jakimś dużym mieście tam czy na prowincji, ale teraz doczytałem opis pod avatarem :D już wszystko jasne. ;)
Co by uscislic to nie jest dokladnie Vancouver City jako miasto ale Port Coquitlam. Tyle ze o Port Coquitlam raczej nikt nie slyszal :D a Vancouver to ludzie chociaz skojarza miejsce. Moje miastko lezy jakies 20 km od Vancouver w tzw Greater Vancouver Metropolitan Area. Tak na prawde to jeden wielki osrodek miejski, masz tablice informacyjne i znaki, ale jak wsiadziesz na rower to wszystko mozesz sobie objechac po lokalnych drogach.

Ale juz np kazda lokalna wladza ustalala swoje wlasne reguly w sprawie Corono Virusa - co zamknac, co zostawic otwarte itp. Jak ludzi scigac za nieprzestrzeganie regul. Port Coquitlam np bylo pierwsze jezeli chodzi o zamkniecie placow zabaw i tzw skate parkow dla dzieciakow. Ale jeszcze przez pare dni moglem zabrac sobie dzieci do sasiedniego miasta, pare km dalej gdzie te parki jeszcze byly otwarte. Teraz np z rzadu prowincji wyszlo, ze mozna juz otwierac dostep do parkow, ale to same miasta decyduja jak to zrobic i tak np, u mnie w Port Coquitlam nigdy parkow nie zamkneli, ale w niektorych miastach zamkneli dostep do samych parkingow, zeby ograniczyc ruch tylko do lokalnego. A np w samym Vancouver City do tej pory kilku duzych parkow nie planuja w ogole otwierac dla ruchu samochodowego - mozesz dostac sie tam tylko na nogach albo rowerem - przy czy tu juz mowimy o wyzszych gorach i parkach ktore rozciagaja sie na kilkunasto kilometrowe odleglosci wiec bez samochodu nie idzie tam dotrzec.

ODPOWIEDZ