Problemy z kompem

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Problemy z kompem

#16 Post autor: Bucholc Krok » pt paź 26, 2012 21:26 pm

A może FBI wpierdzieliło Ci się na kompa, bo zauważyli, że w haniebnych ilościach ściągasz pliki z sieci? W tej sytuacji proponuję pozbyć się twardego dysku, położyć obie ręce na stole i spokojnie czekać do 22:00. ;)
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problemy z kompem

#17 Post autor: lis23 » pt paź 26, 2012 21:31 pm

Z trybem awaryjnym kicha, gdyż mam klawiaturę Razera, która wyłącza się i włącza podczas startu systemu, więc nie ma możliwości wcisnąć f8 ...
heh, nawet jeżeli zostawię otwartych kilka stron w ff, zamknę ff i zrestartuję kompa, to gdy potem uruchomię ff to będę miał tylko jedną otwartą stronę, stronę startową.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Problemy z kompem

#18 Post autor: Mefisto » pt paź 26, 2012 22:27 pm

przede wszystkim uruchom menadżera zadań i zobacz czy nie masz jakichś podejrzanych aplikacji na liście; warto też przeskanować kompa - nie tyle nie działającym na chwilę obecną antywirusem, ale też programami antyszpiegowskimi; dobrym pomysłem może być wyczyszczenie rejestru oraz defragmentacja i oczyszczanie dysku

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problemy z kompem

#19 Post autor: lis23 » pt paź 26, 2012 22:41 pm

Problem jest taki, że gdy tylko wpiszę w google w którejkolwiek przeglądarce " skaner ' lub " skaner online ', przeglądarka natychmiast się wyłącza ....
mogę wpisać wszystko inne, tylko nie to ...
przeleciałem komp CClenerem i odkurzaczem ale nic to nie dało, odpaliłem też AVG nie włączając go, tylko klikając na dysk C i dając skanowanie, wykryto infekcję ale nic dalej zrobić nie mogę, gdyż nie mogę normalnie uruchomić AVG ...
a rejestrem się boję bawić, ostatnio inny program antywirusowy tak mi przeczyścił rejestr i usunął wirusy, że ff odmówił posłuszeństwa.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: Problemy z kompem

#20 Post autor: Paweł Stroiński » pt paź 26, 2012 22:46 pm

W tej sytuacji format i to cholernie niskiego poziomu... najlepiej z BIOS-a jak się da...

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Problemy z kompem

#21 Post autor: Templar » pt paź 26, 2012 22:48 pm

Zainstaluj tego Kaspersky'ego jeśli da radę, nic nie powinno się gorszego stać, a czyściłem już nim u niektórych znajomych kompy, które miały od cholery trojanów i innych śmieci ;) Daj pełne skanowanie i zostaw tak kompa, aż skończy.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problemy z kompem

#22 Post autor: lis23 » pt paź 26, 2012 22:53 pm

Ja nawet nie umiem robić formtu ... muszę się jeszcze pomęczyć, jak odpalić tryb awaryjny, może pożyczyć od kogoś klawę?
ponoć po starcie systemu można wcisnąć restart i wtedy powinno wyjść okienko wyboru, ale trochę się boję ...

co do tego Kasperskiego, to parę miesięcy temu czyściłem komp Anti-Malware i niby znalazł wirusy, zrestartował kompa ale po tym ff całkowicie się skaszanił.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problemy z kompem

#23 Post autor: lis23 » pt paź 26, 2012 23:27 pm

Jakimś cudem udało mi się uruchomić przywracanie systemu i już jest niby ok, poza tym, że wszystkie zakładki w ff są białe, ale już nie ma reszty błędów - ufff.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Problemy z kompem

#24 Post autor: Mefisto » sob paź 27, 2012 03:43 am

lis23 pisze:Problem jest taki, że gdy tylko wpiszę w google w którejkolwiek przeglądarce " skaner ' lub " skaner online ', przeglądarka natychmiast się wyłącza ....
mogę wpisać wszystko inne, tylko nie to ...
Moim zdaniem to dobitnie pokazuje, że masz jakiś spyware lub trojan na kompie :D
Jak mówię: najpierw menadżer zadań i poszukaj tam działających aplikacji, które są ci obce lub podejrzane - jeśli takie znajdziesz, ich nazwę zawsze warto wpisać w google, bo wtedy na pewno wyskoczy ci rozwiązanie problemu na jakimś specjalistycznym forum.
Od siebie cholernie polecam natomiast tych gości:
http://www.fixitpc.pl/
Za darmo pomogą ci we wszystkim, tylko wcześniej warto przeczytać regulamin, gdyż są bardzo restrykcyjni względem nowych tematów (czyt. co nie spełnia wymagań ląduje w koszu); oraz w cierpliwość, bo przy takiej ilości klientów nie każdy problem uzyska odpowiedź w 5 minut (ja czekałem pół dnia, ale miałem popularny problem akurat)

Szczypior
George Lucas
Posty: 3327
Rejestracja: wt sty 24, 2012 12:48 pm

Re: Problemy z kompem

#25 Post autor: Szczypior » sob paź 27, 2012 07:35 am

Templar pisze:
Szczypior pisze:Ja mam Microsoft Security Essentials. Dobry jest.
:lol:
Co się śmiejesz. Bezpłatny, dobra ocena.
http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-S ... 14628.html
Ja tam jestem z niego zadowolony.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Problemy z kompem

#26 Post autor: lis23 » sob paź 27, 2012 17:59 pm

Ja, puki co, rozwiązałem problem - udało mi się jakimś cudem uruchomić przywracanie systemu / gdy zacząłem instalować tego kasperskiego, to wirus jakby osłabł i pozwolił wejść w opcję Przywracania systemu / i udało mi się odzyskać system sprzed zainfekowania, musiałem tylko pootwierać wszystkie strony w ulubionych aby przywrócić ich miniaturki.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ