Lisowe problemy z BluRay

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lisowe problemy z BluRay

#241 Post autor: kiedyśgrześ » sob kwie 13, 2013 20:03 pm

Omg Mefisto :!: Piszesz, że format w amerykańskim kinie to 1.85/1, a ja mówię, że były kina w których z trzech projektorów puszczali 2.60/1, czyli twoje stwierdzenie uogólniające jest nieprawdziwe; uogólniające proporcje negatywu które podałeś są nieprawdziwe; stosowany w Europie jakoby powszechnie aspect ratio jest nieprawdziwy, to są informacje z "tyłów okładek", czyli nieprawdziwe :P i faktycznie to jest gadka szmatka, sprowadza się do tego, że Ty uważasz, że Barry jest na Blu odcięty bokami, gdy w stosunku do negatywu matki (po przejściu laboratorium) final printu, a taki jest tylko JEDEN (nie zawsze, ale zdecydowanie najczęściej) spoczywającego w sejfie WB, on jest obcięty góra dół :P Nie moja wina, że Koper zadał podchwytliwe pytanie, na które odpowiedź każdorazowo wcale nie jest taka prosta jakby się wydawało :P
Obrazek

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lisowe problemy z BluRay

#242 Post autor: lis23 » sob kwie 13, 2013 20:56 pm

http://poral.eu/brother_bear.php

:mrgreen:
Ale dali screeny, prawie spadłem z krzesła ;) :mrgreen:
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Mefisto

Re: Lisowe problemy z BluRay

#243 Post autor: Mefisto » ndz kwie 14, 2013 01:12 am

kiedyśgrześ pisze:Piszesz, że format w amerykańskim kinie to 1.85/1, a ja mówię, że były kina w których z trzech projektorów puszczali 2.60/1, czyli twoje stwierdzenie uogólniające jest nieprawdziwe
z tą różnicą, że te Twoje 2.60/1 to było kilka kin na krzyż z eksperymentalnym obrazem, który się nie przyjął, a tu masz 1.85 w kinach ogółem, więc różnica jest
uogólniające proporcje negatywu które podałeś są nieprawdziwe; stosowany w Europie jakoby powszechnie aspect ratio jest nieprawdziwy, to są informacje z "tyłów okładek", czyli nieprawdziwe :P
to są informacje oficjalne, zatwierdzone, można je znaleźć na różnorakich stronach branżowych w necie - jeez
Ty uważasz, że Barry jest na Blu odcięty bokami, gdy w stosunku do negatywu matki (po przejściu laboratorium) final printu, a taki jest tylko JEDEN (nie zawsze, ale zdecydowanie najczęściej) spoczywającego w sejfie WB, on jest obcięty góra dół :P
Akurat podany przykład różnorakich aspektów nie odnosił się do Barry'ego - wziąłem pierwszy lepszy tytuł z dyskografii Kubricka dla udowodnienia - a Barry jest na blu w 1.78, więc nie może być odcięty bokami

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lisowe problemy z BluRay

#244 Post autor: kiedyśgrześ » ndz kwie 14, 2013 03:52 am

OMG podwójne :P
Mefisto pisze:
kiedyśgrześ pisze:Piszesz, że format w amerykańskim kinie to 1.85/1, a ja mówię, że były kina w których z trzech projektorów puszczali 2.60/1, czyli twoje stwierdzenie uogólniające jest nieprawdziwe
z tą różnicą, że te Twoje 2.60/1 to było kilka kin na krzyż z eksperymentalnym obrazem, który się nie przyjął, a tu masz 1.85 w kinach ogółem, więc różnica jest
ale co to zmienia, było? było! ja na DVD mam takie proporcje, to w żaden sposób nie jest 1.85/1 :)
Mefisto pisze:
uogólniające proporcje negatywu które podałeś są nieprawdziwe; stosowany w Europie jakoby powszechnie aspect ratio jest nieprawdziwy, to są informacje z "tyłów okładek", czyli nieprawdziwe :P
to są informacje oficjalne, zatwierdzone, można je znaleźć na różnorakich stronach branżowych w necie - jeez
jeezzzzzzzzzz leniwy jesteś, sprawdź :P

Obrazek

Proporcje dla każdej taśmy można znaleźć w necie w minutę, a przecież tego było więcej, formaty się pojawiały i umierały, filmy zostały :P
Mefisto pisze:Akurat podany przykład różnorakich aspektów nie odnosił się do Barry'ego - wziąłem pierwszy lepszy tytuł z dyskografii Kubricka dla udowodnienia - a Barry jest na blu w 1.78, więc nie może być odcięty bokami
1.78/1 to nie jest 1.85/1 :roll: no albo mikro paski szerokim bokiem, albo cięcie wąskim :P
tymczasem stosowny dokument z epoki, rzuć okiem na faksymile u spodu, no i oczywiście na treść :P


Obrazek

ps. Swoją drogą tu również (w dokumencie) pojawia się przerwa, która nie daje spać Krzyśkowi w przypadku Pattona, a mnie się taka powtórka z doświadczenia kinowego z uwerturą i przerwą na kibelek i zaopatrzenie w dodatkową kukurydzę podoba, zajebiście to wyszło w 2001, co mi przypomniało, że to chyba u Adama na stronie czytałem jakiś skrót pracy magisterskiej bodajże Dębicza w temacie i odniosłem wrażenie, że On nie zakumał o co come on w przypadku tego intermission :P
Obrazek

Mefisto

Re: Lisowe problemy z BluRay

#245 Post autor: Mefisto » ndz kwie 14, 2013 04:54 am

kiedyśgrześ pisze:ale co to zmienia, było? było! ja na DVD mam takie proporcje, to w żaden sposób nie jest 1.85/1 :)
ale to dalej jest różnica pomiędzy zachowanym obrazem eksperymentalnym, a przystosowaniem do wyświetlania w 1.85 w kinach z innego formatu i potem na tym opieranie się w dalszych nośnikach
Proporcje dla każdej taśmy można znaleźć w necie w minutę, a przecież tego było więcej, formaty się pojawiały i umierały, filmy zostały :P
nie mam bladego pojęcia do czego w tym momencie pijesz i co ten obrazek ma niby mi udowadniać
1.78/1 to nie jest 1.85/1 :roll: no albo mikro paski szerokim bokiem, albo cięcie wąskim :P
chodziło mi o to, że nie może być odcięty względem oryginalnego formatu

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lisowe problemy z BluRay

#246 Post autor: kiedyśgrześ » ndz kwie 14, 2013 05:37 am

ostatni raz :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

itd......

jednej foty opisującej wszystkie wynalazki jakie świat widział znaleźć mi się nie udało, nie ma łatwo :P
Obrazek

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lisowe problemy z BluRay

#247 Post autor: kiedyśgrześ » ndz kwie 14, 2013 06:34 am

Swoją drogą dzięki całym tym przepychankom dowiedziałem się, że Otchłań o której gdzieś tam wcześniej wspominał Koper została nagrana na negatywie 1.33/1 (nie 1.37/1) w ogóle sporo zupełnie bezużytecznych rzeczy się odwiedziłem :P Ciekawe kiedy tą Otchłań dadzą na Blu, bo chyba nie ma, a ten nie-anamorficzny transfer DVD (chyba LD nawet) to z 15 lat już ma :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lisowe problemy z BluRay

#248 Post autor: Koper » ndz kwie 14, 2013 10:21 am

Ty o 5 rano w niedzielę to wstajesz krowy doić czy kury karmić? :shock:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Lisowe problemy z BluRay

#249 Post autor: Krzysiek » ndz kwie 14, 2013 13:25 pm

Swoją drogą tu również (w dokumencie) pojawia się przerwa, która nie daje spać Krzyśkowi w przypadku Pattona


Ja wszystko rozumiem, potrafię też czasem wybaczyć :wink: ale na cholerę mi kilkuminutowa przerwa w filmie Blu, kiedy mam pauzę na pilocie. To tak jakby na Blu Władcy intermission wtrynili ze dwa razy. Zasadniczo chodzi mi o absurdalność zastosowania tej przerwy przy transferze na nośnikach DVD czy Blu
a mnie się taka powtórka z doświadczenia kinowego z uwerturą i przerwą na kibelek i zaopatrzenie w dodatkową kukurydzę podoba
mam rozumieć, że z sikaniem czekasz do przerwy? :shock: a na dłuższe filmy bez intermission zakładasz pieluchę :mrgreen:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lisowe problemy z BluRay

#250 Post autor: kiedyśgrześ » ndz kwie 14, 2013 14:26 pm

Strasznie cienki ten suchar Krzysiek :P Geniusze przeszłości znając wymogi przemysłu, których nie przeskoczą podchodzili do sprawy twórczo, nie chciałbym, żeby home video mi to zabierało; czarny ekran na początku i w konkretnym momencie dramatycznym 2001 okraszony Atmospheres Ligetiego jest super, gwiezdne pole z Ilia’s Theme w tle przed Star Trek The Motion Picture też fajnie wychodzi, muza Jarre’a na tle onirycznego krajobrazu przed Doktorem Żywago również itd. itp. itd….
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lisowe problemy z BluRay

#251 Post autor: Koper » ndz kwie 14, 2013 16:27 pm

Kiedyśgrześ prawi mądrze, jak nigdy :)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Mefisto

Re: Lisowe problemy z BluRay

#252 Post autor: Mefisto » ndz kwie 14, 2013 17:49 pm

kiedyśgrześ pisze:ostatni raz
???? dalej nie wiem co to ma wnieść do pseudo dyskusji, w której się najwyraźniej zagubiłeś

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lisowe problemy z BluRay

#253 Post autor: kiedyśgrześ » ndz kwie 14, 2013 18:36 pm

faktycznie się zagubiłem, bo zupełnie nie kumam takiego nastawienia, ale jak komuś wygodniej z ignorance is bliss to jego sprawa, whatever :?
Obrazek

Mefisto

Re: Lisowe problemy z BluRay

#254 Post autor: Mefisto » ndz kwie 14, 2013 19:21 pm

a jakie mam mieć nastawienie, skoro co chwila obrazki wstawiasz mające nie wiem co udowodnić, ale na pewno nie to, o czym konkretnie mówimy :roll:

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5925
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Lisowe problemy z BluRay

#255 Post autor: kiedyśgrześ » pn kwie 15, 2013 02:05 am

pomidor :P
Obrazek

ODPOWIEDZ