Jakie książki ostatnio czytaliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#226 Post autor: lis23 » śr sty 09, 2019 19:03 pm

Mam pytanko, bo nigdy nie kupowałem na ebatu ... Kupiłem tę książkę ale nie mogę zapłacić - tzn. nie mam PayPal (tylko Payyou czy jakoś tak), kartą nie da się zapłacić, wybrałem więc przelew ale nic tam nie ma, tylko możliwość kontaktu z sprzedającym, więc napisałem do niego, żeby przesłał mi dane do przelewu i nic. Co mam zrobić?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Radek
Spec od additional music
Posty: 670
Rejestracja: pt cze 23, 2017 18:34 pm
Lokalizacja: Otwocki Rów

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#227 Post autor: Radek » czw sty 10, 2019 12:56 pm

Nie no to teraz poczekaj aż Ci odpowie. A jak nie, to po prostu zrób konto na paypal i zapłać, nie widzę problemu.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#228 Post autor: lis23 » czw sty 10, 2019 14:59 pm

Wydaje mi się, że już nie mogę zmienić sposobu płatności, przynajmniej nie widzę takiej możliwości.
Najzabawniejsza sprawa jest w tym, że udało mi się skontaktować z wydawnictwem odpowiedzialnym za książkę i nakład z 2016 roku się wyczerpał ale dodruk powinien trafić do sklepów w tym miesiącu ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#229 Post autor: lis23 » pn wrz 30, 2019 00:32 am

Udało mi się nabyć powieść "Ivanhoe" Sir Waltera Scotta - format kieszonkowy ale z pomocą lupy jakoś się przeczyta ;) Nabyłem też, chyba pierwsze wydanie powieści Dorothy "Doddie" Smith, "101 Dalmatyńczyków" z 1990 roku z ilustracjami z animacji Disneya, ważne, że to pełna powieść, a nie broszurka.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#230 Post autor: Kaonashi » pn wrz 30, 2019 01:11 am

Polecam czytać przy odpowiedniej muzyce. :wink:


youtu.be/nHqoVTbK94g
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#231 Post autor: Charles » czw paź 10, 2019 15:00 pm

Olga Tokarczuk z Literacką Nagrodą Nobla :!:
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#232 Post autor: lis23 » pn maja 11, 2020 19:41 pm

Dzisiaj zamówiłem sobie w promocji takie coś:

Obrazek

Obrazek

Mój ulubiony okres historyczny, połączony z moją ulubioną legendą o Robinie w kapturze ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#233 Post autor: lis23 » wt maja 26, 2020 14:07 pm

Co się właściwie dzieje z seriami ksiażek, które przestaja być wydawane? Może je przejać inne wydawnictwo?

W 1999 roku w ramach wydawnictwa Pruszyński i S-ka pojawił się u nas pierwszy tom opowieści o łasicach z wyspy Niebo, której autorem jest Garry Kilworth a ilustracje robił John Howe, jeden z czołowych ilustratorów Tolkiena - za granica jest już sześć tomów głównej serii i chyba jakieś odnogi a u nas tylko ten pierwszy tom.
W 2009 nakładem wydawnictwa Amber ukazał się "Ojciec Chrzestny z Sherwood", pierwszy tom serii ksiażek o Robin Hoodzie, przedstawiajacych banitę z Sherwood jako zwykłego przestępcę, w 2010 ukazał się "Robin Hood - Krzyżowiec z Sherwood". Autorem serii jest Angus Donald, liczy sobie ona już dziewięć tomów, tymczasem na stronie Ambera nie ma nawet wzmianki o autorze i o dwóch wcześniej wydanych tomach serii ...
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#234 Post autor: Charles » ndz sie 09, 2020 17:21 pm

Obrazek
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#235 Post autor: lis23 » ndz sie 09, 2020 20:04 pm

Ja zakupiłem ostatnio bardzo ładne, ilustrowane wydanie "W Górach Szaleństwa" Lovecrafta:

Obrazek

Nie mogłem się oprzeć temu wydaniu ze względu na bardzo ładna oprawę graficzna. Zakupiłem też druga autobiografię Eltona Johna - "Ja":

Obrazek

Poza tym, sporo dziecięcej klasyki:

Obrazek

Obrazek

( Tutaj bardzo trudno dostać dwa kolejne zbiorcze tomy, ten jest ostatni )

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#236 Post autor: Charles » wt paź 06, 2020 20:53 pm

Klasyki grozy. Ładne wydania od wydawnictwa Vesper

Obrazek
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#237 Post autor: lis23 » pn lut 01, 2021 11:52 am

Trafiłem w końcu na jakieś książki o moim ulubionym zwierzęciu:

Lucy Jones - "Lisy Historia miłości i odrazy"

Obrazek

https://marginesy.com.pl/sklep/produkt/133241/lisy

Grotte Leiv Magnus , Matnisdal Silje Elin - "Ayla. Lis, który oczarował świat"

Obrazek
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#238 Post autor: Kaonashi » wt lut 02, 2021 00:23 am

Masz tu fajną muzę do czytania. :wink:


youtu.be/UYOuqjKC9Y0
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#239 Post autor: lis23 » wt lut 02, 2021 14:43 pm

Znam, fajna piosenka na końcu a film ciężko dostać z dodatkami, które były, chyba tylko na francuskim wydaniu, wtedy jeszcze DVD.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#240 Post autor: Wawrzyniec » ndz lut 28, 2021 17:12 pm

Hyperion - Dan Simmons


Obrazek

"W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konus. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona być metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów może przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć".


Po przeczytaniu takiego opisu, pomyślałem sobie, że brzmi to super ciekawie. Do tego widzę, że książka zdobyła prestiżowe nagrody. To zabrałem się za czytanie i na ostatniej 500 stronie zakończenie prezentuje się tak:


"W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konus. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona być metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów może przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć".



OK, cała książka to retrospekcje poszczególnych bohaterów, ale tak naprawdę prawie nic się nie wyjaśniło. Wiem, że jest drugi tom Upadek Hyperiona, ale jestem rozdarty. Z jednej strony chciałbym poznać odpowiedź na moje pytanie, czy wreszcie dowiedzieć się więcej o tej tajemniczej postaci. Ale z drugiej strony książka mnie trochę zmęczyła i mnie ten świat aż tak nie porwał, że teraz nie mogę się doczekać, aby czytać dalej. Tym bardziej, że czuję się trochę oszukany, gdyż tak naprawdę skończyłem czytać książkę, a najbardziej interesujący mnie motyw jest ciągle w punkcie wyjścia.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

ODPOWIEDZ