Jakie książki ostatnio czytaliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#256 Post autor: Charles » czw lip 07, 2022 19:37 pm

Niestety z filmem Burtona nie ma prawie nic wspólnego.
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#257 Post autor: lis23 » pt lip 08, 2022 14:10 pm

Ciekawe, czy bliżej jest animacja Disneya "Legenda O Sennej Dolinie" z 1949 roku?
Tutaj, Ichabod przebiera się za Jeźdźca Bez Głowy, żeby odstraszyć konkurenta do reki dziewczyny, o ile pamiętam.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#258 Post autor: Charles » pt lip 08, 2022 15:29 pm

Rzeczywiście ta animacja jest wierną adaptacją. Właściwie opowiadanie skupia się tylko na wątku miłosnym głównego bohatera, a udział Jeźdźca jest prawie znikomy.
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#259 Post autor: lis23 » śr sie 24, 2022 13:19 pm

Ukazała się bardzo fajna kolekcja klasycznych powieści przygodowych od Hacheme - w pierwszym tomie "Wyspa Skarbów" a w kolejnych, min. niedostępny do kupienia "Ivanhoe" Scotta lub "Trzej Muszkieterowie" Dumasa:

https://bibliotekaprzygody.pl/?gclid=Cj ... IgQAvD_BwE

Ciekawe, czy dadzą wszystkie trzy powieści o Muszkieterach? Pewnie będzie też np. "Rob Roy" Scotta, może jakiś Robin Hood?
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#260 Post autor: Koper » śr sie 24, 2022 18:14 pm

Charles pisze:
pt lip 08, 2022 15:29 pm
Rzeczywiście ta animacja jest wierną adaptacją. Właściwie opowiadanie skupia się tylko na wątku miłosnym głównego bohatera, a udział Jeźdźca jest prawie znikomy.
Ten Irving jak kojarzę to romantyzm w wersji USA, tzn. chodzi mi o epokę literacką. Lepiej się to czyta niż naszych Mickiewiczów i innych Słowackich? :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#261 Post autor: Charles » czw wrz 15, 2022 16:05 pm

To było moje pierwsze zetknięcie z opowiadaniami Irwinga więc mogę przyznać, że nie jestem zawiedziony. Warto przeczytać.
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

ODPOWIEDZ