Jakie książki ostatnio czytaliście?

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#241 Post autor: Koper » ndz lut 28, 2021 18:05 pm

I to wyjaśnienie jest rozczarowujące a sama Dzierzba (czy jak nazwa tej istoty został przetłumaczona w Twoim wydaniu) obdarta z aury tajemniczości przestaje być straszna czy niezwykła. Zresztą z Simmonsem mam ten problem, że uważam, że ma ciekawe pomysły i świetny warsztat, ale jednak nie potrafi wymyślić naprawdę świetnego zakończenia. A przecież Leszek Miller mówił po czym się prawdziwego mężczyznę poznaje. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#242 Post autor: Wawrzyniec » pn mar 01, 2021 12:32 pm

W moim tłumaczeniu, też jest Dzierzba i właśnie to głównie czytałem to ze względu na tę postać. A jeżeli zakończenie nie jest jakieś super to chyba dam sobie spokój.
Niektóre pomysły są fajne, jak motyw z tym żywym organizmie przyczepionym do człowieka, czy motyw z dziewczynką, która zamiast się starzeć młodnieje. Tylko jakoś te pojedyncze historie na razie nie łączyły mi się i nie pasowały do tego świata, z którym w ogóle miałem problemy. Gdyż jednak choć mamy super duper przyszłość, pozaziemskie kolonie, to jednak nawiązań do Ziemi jest tak dużo i tak często są wymieniane, że ja sam często odczuwałem, że akacja dzieje się dalej na Ziemii niż na jakiś obcych miejscach, które i tak wszystkie zamieszkane są przez ludzi i w większości przypominają miejsca znane z Ziemi, czy to Izrael, czy Hawaje itd.
Muszę się naprawdę zastanowić czy czytać "Upadek Hiperiona".
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#243 Post autor: Bucholc Krok » pn mar 01, 2021 14:34 pm

Na dzisiejszy wieczór zaplanowałem sobie taki thriller

Obrazek
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26132
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#244 Post autor: Koper » pn mar 01, 2021 16:43 pm

Wawrzyniec pisze:
pn mar 01, 2021 12:32 pm
W moim tłumaczeniu, też jest Dzierzba i właśnie to głównie czytałem to ze względu na tę postać. A jeżeli zakończenie nie jest jakieś super to chyba dam sobie spokój.
Niektóre pomysły są fajne, jak motyw z tym żywym organizmie przyczepionym do człowieka, czy motyw z dziewczynką, która zamiast się starzeć młodnieje. Tylko jakoś te pojedyncze historie na razie nie łączyły mi się i nie pasowały do tego świata, z którym w ogóle miałem problemy. Gdyż jednak choć mamy super duper przyszłość, pozaziemskie kolonie, to jednak nawiązań do Ziemi jest tak dużo i tak często są wymieniane, że ja sam często odczuwałem, że akacja dzieje się dalej na Ziemii niż na jakiś obcych miejscach, które i tak wszystkie zamieszkane są przez ludzi i w większości przypominają miejsca znane z Ziemi, czy to Izrael, czy Hawaje itd.
Muszę się naprawdę zastanowić czy czytać "Upadek Hiperiona".
A bo Simmons to taki postmodernista, znawca literatury, uwielbia się babrać w nawiązywaniu do wielkich dzieł i mistrzów, w Hyperionie to bodaj Keats był jak dobrze pamiętam, w Ilionie oczywiście Homer, w Thrillerze Poe, w Droodzie Dickens... i fajnie pisze, i potrafi zaintrygować, i ... i... i potem mamy zakończenie, jak w Pieśni Bogini Kali gdzie po wielu stronach fenomenalnego "malowania" słowem slumsów Kalkuty w taki sposób, że niemal czułeś że jesteś tam w środku akcji powieść nagle kończy się jakimś z dupy bezpłciowym finałem. :cry:
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33787
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#245 Post autor: Wawrzyniec » pn maja 03, 2021 14:24 pm

"Śnieżyca" - Neal Stephenson

Świat przedstawiony bardzo fajny, dobre cyberpunkowe motywy, jak i dobre tłumaczenie. I naprawdę idea Metaversum na długo przed prawdziwymi tego typu rzeczami robi wrażenie. Podobnie jak byłem na początku zaintrygowany tym tajemniczym wirusem. A motyw z wielką Trwatwą zbierającą uchodźców bardzo na czasie.
Jednak z czasem czułem jakby główny wątek gdzieś po bokach uciekał i zaczął się trochę zamulać. I było ciekawie, ale kiedy weszła w to historia z Wieżą Babel i mitologia Sumeryjska to jakoś to się wszystko naciągane zrobiło i dla mnie mało przekonywujące. Podobnie jak sam koniec, gdzie naprawdę spodziewałem się jakiegoś większego uderzenia, a tak nagle to książka się skończyła. Co też było trochę dziwne, zważywszy jak wcześniej miejscami niektóre wątki się dłużyły, tak zakończenie zdaje mi się jakieś takie przyspieszone.
Mimo wszystko ciekawa książka, ale jeżeli chodzi o cyberpunk to zdecydowanie poniżej Williamsa Gibsona.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#246 Post autor: lis23 » wt maja 04, 2021 09:10 am

Ja czytam sobie taką małą książeczkę w wersji kieszonkowej "Lwie Serce" o Ryszardzie I i nasz Bogobojny rząd zdziwiłby się, jak bardzo cudzołożyli wierzący w Boga Krzyżowcy: nie tylko uprawiali sex pozamałżeński ale i nie robiło im różnicy, czy robią to z kobietą czy z mężczyzną, a matka Ryszarda i Jana, Eleonora była najlepsza :mrgreen: Poza tym, w konflikcie udział brali prawdziwi asasyni :P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
wositelec
Parkingowy przed studiem nagrań
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 06:36 am

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#247 Post autor: wositelec » wt maja 04, 2021 14:21 pm

Ja ostatnio czytam sobie "20 000 mil podmorskiej żeglugi" Juliusza Verne'a. Całkiem ciekawa książka. Dowiedziałem się, że woda we wszystkich morzach na każdej szerokości geograficznej na głębokości 1000 metrów zawsze ma temperaturę 4,5 stopni. Ciekawe ile w tym prawdy :-)
Szukam starego dobrego filmu o więzieniu:
viewtopic.php?f=14&t=4862

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#248 Post autor: lis23 » wt maja 04, 2021 15:43 pm

Mam sporo Verne'a z kioskowej kolekcji, tam to Masz tzw. Trylogię Morską:

"Tajemnicza Wyspa"
"20 000 Mil Podmorskiej Żeglugi"
"Dzieci Kapitana Granta"


Już nie pamiętam, czy w takiej kolejności, czytałem to ostatnio za dzieciaka a niedawno mojego ulubionego Verne'a, czyli "W 80 Dni Dookoła Świata'.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#249 Post autor: lis23 » czw mar 10, 2022 22:15 pm

32 Lata czekania na nowe, pełne wydanie:

Obrazek

Premiera: 23 marca.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#250 Post autor: lis23 » pn kwie 18, 2022 15:55 pm

Tak z ciekawości: dlaczego nie powstała filmowa adaptacja książkowej kontynuacji "101 Dalmatyńczyków" ( a ściślej, "The Hundred and One Dalmatians" )?
Powieść / nowela nosi tytuł "The Starlight Barking" i jej fabuła to czyste SF ;)
Spoiler:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Starlight_Barking
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1100
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#251 Post autor: Krzysiek » pn kwie 18, 2022 22:27 pm

Wydana niedawno i może w kontekście obecnych wydarzeń niektóre podsumowania mocno nieaktualne, jednak bardzo polecam by zrozumieć CO , DLACZEGO , SKĄD i PO CO....

https://aros.pl/produkt/krym-donieck-ugansk-2014-2015

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#252 Post autor: Charles » śr cze 08, 2022 19:14 pm

Obrazek
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#253 Post autor: lis23 » czw cze 09, 2022 19:58 pm

Ja czytam obecnie "Star Wars Wielka Republika W Ciemność", próbowałem zacząć od pierwszej wydanej powieści z tego okresu, czyli "Światło Jedi" ale ona ma niestandardową strukturę: co rozdział jesteśmy gdzie indziej i u innych bohaterów i odliczamy minuty do katastrofy, ta którą czytam jest już pisana :normalnie" ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Charles
Asystent orkiestratora
Posty: 454
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:05 am

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#254 Post autor: Charles » wt lip 05, 2022 18:04 pm

Obrazek
Płacz i lament, bo chcieli prostą jak konstrukcję cepa muzyczkę do posłuchania w samochodzie, a dostali cholernie złożony twór.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13081
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie książki ostatnio czytaliście?

#255 Post autor: lis23 » śr lip 06, 2022 12:42 pm

O, to bym chętnie przeczytał ;P
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ