Składka dla Kolegi Turka

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#31 Post autor: DanielosVK » sob gru 10, 2011 11:29 am

"Żeby wyjść z lokacji należy zebrać drużynę."
~Piotr Fronczewski :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23253
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

Re: Składka dla Kolegi Turka

#32 Post autor: Mystery » sob gru 10, 2011 11:32 am

Templar pisze:"We need to go deeper" - Cobb? :P
Paweł Stroiński pisze:"That's what she said" - Fischer :P
Obrazek

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Składka dla Kolegi Turka

#33 Post autor: muaddib_dw » sob gru 10, 2011 12:50 pm

Wszystko skłania się do jednego cytatu
Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy. - Józef Piłsudski

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#34 Post autor: Templar » sob gru 10, 2011 20:46 pm

Podsumowując całą dyskusję:

"Siedzę na koniu" - Murzyn z reklamy Old Spice
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Składka dla Kolegi Turka

#35 Post autor: DanielosVK » sob gru 10, 2011 21:27 pm

:mrgreen:
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#36 Post autor: Krzysiek » sob gru 10, 2011 21:44 pm

Kolega Wojtek -
Podoba mi się w ogóle ta postawa - narzekanie na to, że za mało dyskutuje się o płytach, i robienie ogromnego offtopa o głośnikach
Całkowicie się z Tobą zgadzam dlatego też
moje 4 (cztery) - jakby Kolega Wojtek liczyć i czytać nie potrafił a Waszych 32 (trzydzieści dwie)

są jak przegrana 4:32 z głupotą i hipokryzją :mrgreen:

oraz z człowiekiem (Wojtek), który pisząc swoje przemyślenia i żale do Kolegów
Ja jestem bardzo zadowolony z ludzi, którzy przez kilka stron płaczą nad tym, że ktoś używa ich zdaniem niegodziwego sprzętu, a potem wklejają mądre wyguglowane cytaty, by zaznaczyć swoją wyższość innymi....
skoro teksty o monitorach odsłuchowych zrzucają Cię z krzesła....
A zakładanie oddzielnego tematu, żeby w bardzo "wysublimowany" sposób dosrać redaktorowi, że słucha na kiepskim sprzęcie....
Będę zmuszony czytac kolejny pretensjonalny elaborat na ten temat, podobnie jak Turek na temat swoich monitorów?
przypisuje je mojej osobie.

I jeśli Kolega Koper oparł swoją odpowiedź dla mnie tylko posiłkując się przemyśleniami i recenzjami Kolegi Wojtka to poziom tej dysputy zniżył się w następnych Waszych wypowiedziach do takiego jakim posługujecie się właśnie na Forum w temacie "Muzyka filmowa"

Awatar użytkownika
Wojteł
John Williams
Posty: 9827
Rejestracja: sob mar 15, 2008 23:50 pm
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody

Re: Składka dla Kolegi Turka

#37 Post autor: Wojteł » sob gru 10, 2011 21:49 pm

Krzysiek pisze:Całkowicie się z Tobą zgadzam dlatego też
moje 4 (cztery) - jakby Kolega Wojtek liczyć i czytać nie potrafił a Waszych 32 (trzydzieści dwie)
Krzysiek pisze:oraz z człowiekiem (Wojtek), który pisząc swoje przemyślenia i żale do Kolegów
Ja jestem bardzo zadowolony z ludzi, którzy przez kilka stron płaczą nad tym, że ktoś używa ich zdaniem niegodziwego sprzętu, a potem wklejają mądre wyguglowane cytaty, by zaznaczyć swoją wyższość innymi....
skoro teksty o monitorach odsłuchowych zrzucają Cię z krzesła....
A zakładanie oddzielnego tematu, żeby w bardzo "wysublimowany" sposób dosrać redaktorowi, że słucha na kiepskim sprzęcie....
Będę zmuszony czytac kolejny pretensjonalny elaborat na ten temat, podobnie jak Turek na temat swoich monitorów?

Może Ty, Kolego Krzysztofie, masz problem z czytanie, skoro nie potrafisz dostrzec, gdy zwracam się bezpośrednio do Ciebie? :wink:

Krzysiek pisze:I jeśli Kolega Koper oparł swoją odpowiedź dla mnie tylko posiłkując się przemyśleniami i recenzjami Kolegi Wojtka to poziom tej dysputy zniżył się w następnych Waszych wypowiedziach do takiego jakim posługujecie się właśnie na Forum w temacie "Muzyka filmowa"

Obawiam się zacny Panie Kolego Krzysztofie, że Kolega Koper swój rozum posiada i Twoje posty przeczytał wnikliwie :wink:


A jeśli nie potrafisz znaleźć w tematach o muzyce filmowej nic na poziomie godnym tak zacnej i światłej persony jak Ty, to może znajdziesz coś dla siebie na forum zaprzyjaźnionych konkurencyjnych portali? Może na forum soundtracks.pl lub Muzykafilmowa.pl znajdziesz wolne od offtopu i ludzi odstających intelektem od Ciebie tematy? Może tamtejsi redaktorzy słuchają muzyki na tym samym sprzęcie co Ty?

Mam nadzieję, że w czeluściach internetu znajdziesz kiedyś kogoś tak mądrego i nieomylnego jak Ty :wink:

Pozdrawiam.
Haha Śląsk węgiel zadupie gwara

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#38 Post autor: Krzysiek » sob gru 10, 2011 21:55 pm

Kod: Zaznacz cały

Co Ci ten Turek zrobił? Potrącił kota? Ukradł dziewczynę?
Otaczaj się towarzyszami broni - przeciwnik będzie miał wybór celów.
Bo nie uwierzę, że można mieć taki problem tylko dlatego, że koleś słucha muzyki, na sprzęcie, który Ci się nie podoba
A przepraszam - to są słowa Wojtka nie moje - na co wielokrotnie zwracałem uwagę
"Poznasz głupiego po czynach jego"* czy czymś w ten deseń?
Po czymś takim chyba bym nie mógł już się tu więcej pokazywać.
Kolega Koper rozumiał co napisał i już więcej w tym temacie się nie wypowiedział. Szkoda, że pozostali nie przeczytali tego postu i nie postąpili identycznie.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#39 Post autor: Ghostek » sob gru 10, 2011 22:26 pm

Lubisz się przepychać łokciami, nie? :)
Adrenalina Ci uderza, jak komuś cytatem wygarniesz, albo coś wypomnisz? :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#40 Post autor: Krzysiek » ndz gru 11, 2011 14:21 pm

Jeżeli lubicie się kopać z koniem, to tylko dołączyłem do tej zabawy. Dlaczego mi to wypomninasz?
Dlaczego nikt w poprzednim temacie jak i tym nie ustosunkował się (nie zacytował) moich słów?
Jednak w dużej większości ludzie nie mają ochoty i czasu przedzierać się przez spam jaki prezentujecie na Forum. Chcą się dowiedzieć co wychodzi, czy jest jakaś płyta z interesującą ich muzyką, lub czy są lepsze wydania. I czego coraz częściej na forum brakuje – chcą poczytać wypowiedzi osób które daną płytą kupiły na temat zawartej w niej muzyki. Recenzje na portalach OK. – świetnie! Tylko zadziwia mnie fakt, że dany tytuł kupuje x osób i zamiast dyskutować o niej, to czekają aż ktoś zrobi recenzję. A jakie komentarze później….. I co ma się o takiej płycie dowiedzieć osoba postronna oczekująca merytorycznych dyskusji na forum?
W tym momencie wypowiedzi Tomka (temat o rozszerzonych wydaniach), Wawrzyńca czy Pawła Strońskiego, Adama (o ile akurat nie prowokuje) są bardzo cenne. I tego po Forum oraz wypowiedziach oczekuję.
Natomiast z wydaniami Prażan jest trochę (nie generalizuję) jak z płytami Naxosu. Nie poleciłbym ich nikomu choć mają kilka świetnych płyt. Ale wtedy wypowiedź zobowiązuje mnie, do przedstawienia argumentów i podania które płyty (wydania) są ok a które be.
I nie ogólniam czy orkiestra gra źle, czy skrzypek pierdzi w stołek (a ja to usłyszałem lub nie i jestem zawiedziony). Może być wybitma orkiestra, ale jeżeli mastering zniszczy to co nagrali - jaki sens jest wydawania takiej płyty? Czy kiepskia orkiestra będzie wychodzić za wybitną jeśli jej dokonania wydamy na SACD?
Nie neguję gustów (o czym N-ty raz piszę a Wy się upieracie że jest inaczej), ale piszcie o tym jak np. Kolega Wawrzyniec.

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Składka dla Kolegi Turka

#41 Post autor: muaddib_dw » ndz gru 11, 2011 14:48 pm

Do nowego kolegi z zagłębia miedzi, jaki jest twój ulubiony kompozytor oraz na jakim sprzęcie słuchasz :?:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#42 Post autor: Krzysiek » ndz gru 11, 2011 15:21 pm

Ulubiony kompozytor? Wielu jest Wielkich... Ale Beethoven , Rachmaninov... John Williams , Lalo Schifrin (by bliżej naszych czasów i w temacie Forum). A z wykonawców? Świetnym inerpretatorem jest John Williams (ten od gitary), wybitnym Krystian Zimmerman...
Pytałeś się o sprzęt grający…
Jak już się wypowiadałem to właśnie on decyduje o tym co słyszymy. Jeśli by słuchać orkiestry Kolegi Turka na żywo a później z płyty (do tego każdy z Kolegów na własnym sprzęcie) – cóż, recenzje mogły by być skrajne. Zgadza się? Dlatego słucham na swój użytek i nie wypowiadam się odnośnie czegoś co chciałbym słyszeć. Tym bardziej, że miałem lepsze głośniki od obecnych B&W 705. Niestety brak kasy spowodował znaczną degradację w moim sprzęcie (wyprzedaż) więc nie ma się czym chwalić a tym bardziej polegać na tym co teraz ze sprzętu słyszę….
Pozdrawiam Kolegę, który Polkowice kojarzy z miedzią (dla większości osób z którymi się gdzieś dalej spotykam kopalnia to tylko węgiel) I tak odchodząc od tematu pamiętam jak w latach 70siątych przy wyjeździe z miasta stał "bilboard" (wtedy nikt nie myślał, że to się tak nazywa) z hasłem "Polkowice sercem Polskiej Miedzi" :mrgreen: Do dzisiaj to hasło mnie rozbawia :D

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Składka dla Kolegi Turka

#43 Post autor: Ghostek » ndz gru 11, 2011 15:33 pm

Krzysiek pisze:...miałem lepsze głośniki od obecnych B&W 705. Niestety brak kasy spowodował znaczną degradację w moim sprzęcie (wyprzedaż) więc nie ma się czym chwalić a tym bardziej polegać na tym co teraz ze sprzętu słyszę….
A co miałeś wcześniej, że tak zapytam?
Bo te 705-tki wcale złe nie są, a i tanie też.
Pod co masz je podpięte?
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1104
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Składka dla Kolegi Turka

#44 Post autor: Krzysiek » ndz gru 11, 2011 16:32 pm

przepraszam, że wejdę jeszcze w swoją myśl nim odpowiem na następne...
Jeśli by słuchać orkiestry Kolegi Turka na żywo a później z płyty (do tego każdy z Kolegów na własnym sprzęcie) – cóż, recenzje mogły by być skrajne
Wyobraźcie sobie, że takowej płyty słucha jakiś Papuas całkowicie nie znający się na muzyce... Podoba mu się to (fun) i chce zaprosić tę orkiestrę do swojego kraju ma uświetnienie jakiejś rocznicy. Czy w związku z tym orkiestra w której gra Kolega Turek wpada do światowej listy znakomitych i rozchwytywanych? Czy ten przytoczony Papuas wie, iż to co gra orkiestra Kolegi Turka nie jest ich własnymi kompozycjami?

W odpowiedzi dla Kolegi Tomka Gośki...

za sprzęt który miałem kiedyś po sprzedaniu starczyło mi, by z niewielką inwestycją zorganizować wesele (swoje) a po weselu (z kasy z prezentów) kupić samochód (stał się niezbędny - wcześniej nie miałem nawet roweru, ale już prosze nie pytaj o markę i model...). Aczkolwiek daleko mi było do tego co posiadają Tomki (Dranka i Korban). Więc nie ma się co chwalić i koniec... Natomiast wiem co i jak gra na sprzęcie podobnym jak wymienieni przeze mnie Koledzy...
Głośniki (są już tanie używane - ponieważ to co teraz prezentuje B&W jest ciut inne i odtwarza dźwięk też inaczej niż kiedyś a do tego jest drogie...) podpięte mam do żenująco słabo grającego Denona RBD-X1000 (mam nadzieję, że nie wywołam tym salwy śmiechu, radości i słów w stylu "a nie mówiłem..." od wszystkich moich oponentów na tym forum). Niestety to co mam jest pokłosiem braku kasy i tego, że chcę też coś czasem zobaczyć z płyty Blu-Raj. Natomiast nie mam chwilowo miejsca (i w trakcie zakupu tego wzmacniaczo odtwarzacza też nie miałem) więc nie szarpię się na oddzielne segmenty (choćby Denona - który posiada w swojej ofercie lepsze klocki).
Do tego od jakiegoś czasu mam jeszcze kota (nie - nie słucha ze mną muzyki i nie jest zainteresowany tym co puszczam, natomiast lubi oglądac mecze) któremu trudno wytłumaczyć, że głośniki nie są od tego by na nich siedzieć :wink:

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: Składka dla Kolegi Turka

#45 Post autor: muaddib_dw » ndz gru 11, 2011 16:59 pm

Przykro słyszeć, że musiałeś sprzedać sprzęcior. Jeśli ziarno audiofila jeszcze w tobie tkwi to kiedyś sobie odkupisz. B&W kiedyś brzmiały znacznie lepiej niż obecnie produkowane serie. A w Polkowicach się było nie raz w Lubinie mam rodzinę, mój kuzyn robi na przodku w Rudnej, trochę się nasłuchałem jaki to chleb jest. A i grudkę rudy w domu mam:wink: Kuzyn mojej żonki trenerem Zagłębia Lubin jest. Więc twoje okolice nie są mi obce :wink:

Wracając do muzyki i roli sprzętu. Wiadomo, że na lepszym oczywiście odpowiednio spasowanym sprzęcie lepiej zabrzmi. Najważniejsze jednak aby każdemu niezależnie na czym słucha muzyka sprawiała przyjemność :!: Jestem zwolennikiem dobrego brzmienia i marzy mi się porządny wzmak lampowy i gramofon, bowiem brzmienie analogu jest najpiękniejsze.

ODPOWIEDZ