Radiomaryjny Michał Lorenc

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Radiomaryjny Michał Lorenc

#1 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 03, 2011 13:10 pm

Nie wiedziałem, że Michał Lorenc jest taki Radiomaryjny :shock: To, że Kilar propisowski, to wiedziałem, ale teraz tą swoją laurką, jaką Lorenc wygłosił z okazji 20lecia Radio Maryja, to trochę mnie zaskoczył. Oto tekst:
"Z okazji 20. urodzin Radia Maryja składam rozgłośni najserdeczniejsze życzenia. Radio to jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie istnieje jeszcze autentyczne dziennikarstwo. Aby dowiedzieć się, na czym polega rzetelna praca w tym zawodzie, wystarczy zapoznać się z kodeksem etyki dziennikarskiej napisanym przez bł. Jana Pawła II. W świetle tego dokumentu dziennikarstwo nie polega na kreowaniu rzeczywistości, ale na jej opisywaniu, analizie i ocenie. To właśnie w Radiu Maryja ocena rzeczywistości jest obiektywna. Ważne jest także i to, że mogę usłyszeć tam relacje z polskich misji w Afryce czy w Azji. Mało kto o tym mówi, a dopiero kiedy się tam pojedzie, można się przekonać, że jest wielu polskich misjonarzy, którzy oddają swoje życie dla innych ludzi. W dzisiejszym świecie taki wybór jest absurdem, co świadczy tylko o tym, że chrześcijaństwo jest miłością za darmo.
Radio Maryja spełnia również fantastyczną rolę wspólnototwórczą, a także ewangelizacyjną. Wielu moich znajomych ateistów, którzy w poszukiwaniu źródła wiarygodnych informacji trafili na Radio Maryja i zaczęli go słuchać, tak jak kiedyś słuchali Radia Wolna Europa, dzięki tej rozgłośni otworzyło się na Boga. Bardzo podoba mi się w Radiu Maryja sposób przygotowania audycji dla dzieci. Widać w tym wielkie serce i wysiłek osób prowadzących.
Poza tym w Radiu Maryja widać działanie Ducha Świętego - mam tu na myśli gesty ludzkiej życzliwości, wsparcia i solidarności. Szczególnie wyraźnie przejawia się to w porannej audycji "Mogę, chcę pomóc". Można tu obserwować prawdziwe tworzenie się społeczeństwa obywatelskiego, wspólnoty zorganizowanej wokół miłości, a nie wrogości. Jest to dla mnie wielkim znakiem i świadectwem." Michał Lorenc
:shock: :?
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#2 Post autor: DanielosVK » sob gru 03, 2011 13:12 pm

Pisowski Kilar, PO-wski Kaczmarek, radiomaryjny Lorenc. Kto jeszcze? :mrgreen:
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#3 Post autor: kiedyśgrześ » sob gru 03, 2011 15:01 pm

Pan Michał wyraźnie się naraża, żeby to się nie skończyło banem na twórczość w jurysdykcji kondominium, reżim nie śpi :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#4 Post autor: Koper » sob gru 03, 2011 15:50 pm

Wiedziałem, że Lorenc to rydzykowiec, ale Kryszard nie chciał potwierdzić, żeby obciachu koledze nie zrobić, a tu proszę: sam sobie zrobił.
Ciekawe czy Lorenc jest Ziobrystą czy Kaczystą. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#5 Post autor: Templar » sob gru 03, 2011 16:23 pm

Lepszy fan RM, który robi nadal dobre soundtracki, niż PełOwiec, który odpierdala jakieś fanfary dla A2 :mrgreen:
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#6 Post autor: Koper » sob gru 03, 2011 16:48 pm

Templar pisze:Lepszy fan RM, który robi nadal dobre soundtracki, niż PełOwiec, który odpierdala jakieś fanfary dla A2 :mrgreen:
Byłby lepszy, gdyby robił te dobre soundtracki. A poza fragmentami scoru z filmu o papieżu (tutaj to pewnie Lorencu był mocno zainspirowany i natchniony :P ) to od lat się chłopak nie ma czym pochwalić. No, chyba że jakieś wybitne dżingle dla RM robi, ale tego to ja nie wiem. :D
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#7 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 03, 2011 17:21 pm

Może skomponuje jakiś temat, dla tego aquaparku co to Rydzyk w Toruniu buduje? :P
Chociaż to już trzeba się bardziej popytać Adama, czy rzeczywiście ma to w planach i się dowiedzieć u Babucha, jak tam postępy budowy przebiegają. :P

Ale w sumie trochę dziwne, z jednej strony "Psy" z drugiej "Piosenka Tygodnia w Radiu Maryja". :? :P
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
DanielosVK
Howardelis Vangeshore
Posty: 7853
Rejestracja: sob cze 26, 2010 13:43 pm

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#8 Post autor: DanielosVK » sob gru 03, 2011 17:26 pm

Albo "RydzykGaz Theme". :P
Fe.

Cóż za score, Howard Shore.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#9 Post autor: Adam » sob gru 03, 2011 19:53 pm

Wawrzyniec odkrył hamerykę :roll: od wielu lat jest b.mocno związany z kościołem na stopie prywatnej i duchowej, widać że słabo się interesujesz :P tylko różnica jest tutaj taka że - w przeciwieństwie do niektórych wspomnianych nazwisk - on trzyma to dla siebie i nie wyciąga tych rzeczy publicznie i nie chwali się tym. a tego tekstu (polecam się wczytać bo wymienia tylko konkrety a nie wszystko) nie wysłał do faktów czy wyborczej i nie latał z tym po wszystkich możliwych mediach, tylko złożył do konkretnego miejsca. i masz racje - z jednej strony Psy z drugiej RM, to się nazywa uniwersalność :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#10 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 03, 2011 20:31 pm

Adam pisze:Wawrzyniec odkrył hamerykę :roll: od wielu lat jest b.mocno związany z kościołem na stopie prywatnej i duchowej, widać że słabo się interesujesz :P
Może słabo, ale na tyle, aby umieć rozróżnić parę rzeczy i to, że ktoś jest praktykującym, mocno wierzącym chrześcijaninem, katolikiem to mi nie wadzi, ale my tutaj mówimy o Radiu Maryja, heloł. :roll: Toż gdyby nagle Jezus ponownie wrócił na Ziemię to by go tam nie wpuścili, a wręcz przeciwnie opluli i poobijali parasolkami, że Żyd. :P

Więc trochę mam się prawo dziwić, gdyż niby artysta, człowiek wrażliwy na sztukę inteligentny, obyty w świecie, a z drugiej strony sztuczna mgła i wielki magnez :? Ale, no nic, jego sprawa, wolny kraj (choć oni twierdzą inaczej) jego wybór.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#11 Post autor: Templar » sob gru 03, 2011 20:55 pm

Wawrzyniec pisze:Może słabo, ale na tyle, aby umieć rozróżnić parę rzeczy i to, że ktoś jest praktykującym, mocno wierzącym chrześcijaninem, katolikiem to mi nie wadzi, ale my tutaj mówimy o Radiu Maryja, heloł. :roll: Toż gdyby nagle Jezus ponownie wrócił na Ziemię to by go tam nie wpuścili, a wręcz przeciwnie opluli i poobijali parasolkami, że Żyd. :P
Radzę posłuchać Radia Maryja, a nie głupoty wypisywać na podstawie tego co powiedzieli w Tefałenie :P Bo to, że przez kilkanaście lat było raptem kilka audycji trwających kilkanaście minut, w których ktoś coś powiedział o Żydach i Masonach to nie znaczy, że cały czas tak jest.
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33874
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#12 Post autor: Wawrzyniec » sob gru 03, 2011 21:03 pm

Radzę mi nie radzić :P Gdyż pisałem pracę o polskim narodowym katolicyzmie, jak i też jednym z tematów, jakie miałem na moim egzaminie ustnym na licencjacie był polski katolicki fundamentalizm, więc trochę wiem. A tym bardziej w pracach naukowych muszę korzystać z dokładnych źródeł, więc niestety musiałem czytać Nadze Dzienniki i słuchać tego radia, zdobywać wykłady, teksty ich myślicieli itd. Więc moja wiedzy oparta jest o materiały źródłowe i badanie zjawiska od środka. Nie wspominając już o tym, że miałem sporo do czynienia z sympatykami tejże radiostacji, rok temu na wakacjach na Krakowskim Przedmieściu. :) Wiem o czym piszę, nigdy nie rzucam słów na wiatr. :)
#WinaHansa #IStandByDaenerys

Awatar użytkownika
Templar
+ W.A. Mozart +
Posty: 9848
Rejestracja: wt sie 02, 2011 19:48 pm
Lokalizacja: Warsaw City
Kontakt:

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#13 Post autor: Templar » sob gru 03, 2011 21:08 pm

Wawrzyniec pisze:że miałem sporo do czynienia z sympatykami tejże radiostacji, rok temu na wakacjach na Krakowskim Przedmieściu. :) Wiem o czym piszę, nigdy nie rzucam słów na wiatr. :)
A ja widziałem sympatyków Wybiórczej na Nowym Świecie 3 tygodnie temu :D
Obrazek

"Problem z cytatami w internecie jest taki, że ludzie natychmiast wierzą w ich prawdę" - Abraham Lincoln

http://www.lastfm.pl/user/iTemplar

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58232
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#14 Post autor: Adam » sob gru 03, 2011 21:13 pm

Templar poruszył fajną kwestię - STEREOTYPÓW. nie bronię RM ale faktem jest że ma kilka naprawdę dobrze zrobionych audycji, niektórych słuchałem nawet u Lorenca, a tą o dzieciach czasem u mojej chrześnicy i naprawdę za nie się rydzykowi należy szacun. A to że w innych kwestiach nie zawsze jest tam super hepi, to też powód dlaczego w wypowiedzi zacytowanej przez Wawezyńca nie ma ogólników tylko konkretne przykłady co i za co, bo każdy ma swój rozum :) A co do wywiadów w Naszym Dzienniku to niedawno był z Lorencem spory wywiad - zero polityki i zero żydów, więc jak widać się da :P

w ogóle temat Wawrzyńca jest z pupy. czekamy na założenie kolejnego prawdziwego ską inąd tematu że Ottman to gej :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10219
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: Radiomaryjny Michał Lorenc

#15 Post autor: Ghostek » sob gru 03, 2011 22:15 pm

Bo najwięcej do powiedzenia o radiu mają ci, którzy nie słuchają. ;)
Osobiście nie słucham RM, ale nie zlewam się, bo "taka jest moda". Wiem doskonale po rozgłośni w jakiej pracuje, że są audycje warte funta kłaków i śmieszne, a są też programy na poziomie, które biją czasami niektóre analogiczne w komercyjnych stacjach (np publicystyczne, wywiady etc)
Obrazek

ODPOWIEDZ