Merytoryka w dziale płytowym

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26176
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#46 Post autor: Koper » czw paź 28, 2010 18:28 pm

Co to w ogóle znaczy "nie da się słuchać"? Jedni lubią taki styl, inny zupełnie odmienny. Jednych męczy action-score Williamsa, innych patetyczne anthemy RCP. A płyt, których da się słuchać od deski od deski, bo wszystkie utwory mają zbliżony poziom, nie są ilustracyjne, jest całkiem sporo, ale to nie znaczy, że są to płyty na 5.

PS: KoH nie ma żadnego wybitnego, kultowego, szczególnie pamiętliwego tematu. ŻADNEGO.
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23413
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#47 Post autor: Mystery » czw paź 28, 2010 18:34 pm

A nie przeszło Ci nigdy przez myśl, że wydają tak płyty, gdyż są sympatycy takiego underscorowego ("nudnego") grania i że może istnieć zapotrzebowanie na takiego typu muzykę, przecież kunszt Parku Jurajskiego to nie tylko piękne melodie i tematy (Journey to the Island), to także takie atmosferyczne perełki jak Dennis Steals the Embryo.

bladerunner

#48 Post autor: bladerunner » czw paź 28, 2010 18:41 pm

Mystery Man pisze:A nie przeszło Ci nigdy przez myśl, że wydają tak płyty, gdyż są sympatycy takiego underscorowego ("nudnego") grania i że może istnieć zapotrzebowanie na takiego typu muzykę, przecież kunszt Parku Jurajskiego to nie tylko piękne melodie i tematy (Journey to the Island), to także takie atmosferyczne perełki jak Dennis Steals the Embryo.
Ten utwór jest ok, ale mi chodzi o takie Eye to Eye?? .

Koper Koh ma tyle tematów, że faktycznie trudno je wszystkie spamiętać :) .

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#49 Post autor: dziekan » czw paź 28, 2010 18:45 pm

bladerunner20 pisze:Ochujałeś chyba...
:D
bladerunner20 pisze:Zrozumcie mi chodzi tylko i wyłącznie o zawartość na krążku do kurwy nędzy...
:D


Ale emocje Bladu :D

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26176
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

#50 Post autor: Koper » czw paź 28, 2010 18:49 pm

bladerunner20 pisze:Koper Koh ma tyle tematów, że faktycznie trudno je wszystkie spamiętać :) .
Niechcący wyszedł Ci świetny sarkazm względem KoHa... :P:P
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#51 Post autor: dziekan » czw paź 28, 2010 18:50 pm

Koper pisze:Co to w ogóle znaczy "nie da się słuchać"? Jedni lubią taki styl, inny zupełnie odmienny. Jednych męczy action-score Williamsa, innych patetyczne anthemy RCP. A płyt, których da się słuchać od deski od deski, bo wszystkie utwory mają zbliżony poziom, nie są ilustracyjne, jest całkiem sporo, ale to nie znaczy, że są to płyty na 5.
Jak dana ścieżka jest trudna w odbiorze lub też jest nieczytelna przez nadmiar ilustracyjnosci to jedynym lekarstwem jest zapoznac sie z filmem :)
Na siłe nie ma co sluchac.To musi miec jakis sens bo po cholere sie katowac prawda? :)

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23413
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#52 Post autor: Mystery » czw paź 28, 2010 18:51 pm

Eye to Eye to właśnie przykład mistrzowskiego underscoru. Utwór długo się rozwija, raczej nie do tupania nóżką, ale fajnie zaaranżowane są tam tematy przewodnie, trochę akcji, ogólnie okazałe, pomysłowe brzmienie, utwór na poziomie.

Co do JP to tu masz rzetelny wrażeniometr :)

http://muzykafilmowa.pl/recenzje/2007/jp.htm
dziekan pisze:Jak dana ścieżka jest trudna w odbiorze lub też jest nieczytelna przez nadmiar ilustracyjnosci to jedynym lekarstwem jest zapoznac sie z filmem :)
Na siłe nie ma co sluchac.To musi miec jakis sens bo po cholere sie katowac prawda? :)
Poniekąd prawda :wink: :)

bladerunner

#53 Post autor: bladerunner » czw paź 28, 2010 19:49 pm

Nie wiem Myster, ale mnie ten utwór wyjątkowo nie przekonuje.

Awatar użytkownika
Mystery
James Horner
Posty: 23413
Rejestracja: pt gru 01, 2006 11:34 am

#54 Post autor: Mystery » czw paź 28, 2010 19:53 pm

bladerunner20 pisze:Nie wiem Myster, ale mnie ten utwór wyjątkowo nie przekonuje.
No jakiś wymiatacz to nie jest, ale fajnie, że znalazł się na soundtracku, jak widać dla Bartosz Kuśmierza się bardzo podoba :)

Awatar użytkownika
dziekan
James Newton Howard
Posty: 3782
Rejestracja: śr lis 18, 2009 19:32 pm

#55 Post autor: dziekan » pt paź 29, 2010 02:48 am

bladerunner20 pisze:płyty są źle wydawane od lat, umieszcza się na nich zbyt dużo ilustracyjnego materiału, którego po prostu nie da się słuchać. Lubię słuchać od dechy do dechy.. a takich scorów na palcach jednej max dwóch . Czyja wina ? Na pewno tez kompozytorów, którzy są producentami albumów.
A co na to kolekcjonerzy? :D
Ja uważam,że Bladu powinien byc producentem Harry'ego Gregsona-Williamsa :wink:
Wtedy za posrednictwem Bladerunnera20 Intrada wydałaby Complete Recordings Kingdom Of Heaven na 4CD i Adam Krysinski dostałby zawału a Bucholc znowu by wspomniał o spartaczonej robocie 8)
bladerunner20 pisze: 30-40 minut to jest optymalna dawka muzy ilustracyjnej ofcors poza kilkoma wyjątkami.
O jakich wyjątkach mowa? :D

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58352
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#56 Post autor: Adam » pt paź 29, 2010 09:00 am

Bladu nie bluźnij :cry: że Park Jurajski słabszy od Koha?!?... czy to pisze Bladu czy Wawrzek bo oczom nie wierzę takie herezje :P
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#57 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 29, 2010 13:23 pm

Adam Krysiński pisze:Park Jurajski słabszy od Koha?!?... czy to pisze Bladu czy Wawrzek bo oczom nie wierzę takie herezje :P
Obrazek
#WinaHansa #IStandByDaenerys

bladerunner

#58 Post autor: bladerunner » pt paź 29, 2010 13:31 pm

heh Wawrzyńcu w filmie muza Johna rządzi, ale na płycie lepiej wypada Koh w mej opinii:)

Awatar użytkownika
Wawrzyniec
Hans Zimmer
Posty: 33969
Rejestracja: sob lip 12, 2008 02:00 am
Kontakt:

#59 Post autor: Wawrzyniec » pt paź 29, 2010 15:30 pm

Nie żebym się znał, ale uważam, że dyskusja zmierza w złym kierunku i radziłbym ją zakończyć i lepiej skoncentrować się na kolekcji płyt. A te muszę przyznać Wszyscy macie WSPANIAŁE :!: Adam bardzo ładna kolekcja Hornera, naprawdę chciałbym mieć tyle jego płyt co Ty. Pogratulować :!: Ogólnie wszystkim Wam gratuluję wspaniałych płyt. Wszyscy jesteście zajebiści :!: Nie to co ja.
#WinaHansa #IStandByDaenerys

bladerunner

#60 Post autor: bladerunner » pt paź 29, 2010 15:40 pm

Wawrzyniec pisze:Nie żebym się znał, ale uważam, że dyskusja zmierza w złym kierunku i radziłbym ją zakończyć i lepiej skoncentrować się na kolekcji płyt. A te muszę przyznać Wszyscy macie WSPANIAŁE :!: Adam bardzo ładna kolekcja Hornera, naprawdę chciałbym mieć tyle jego płyt co Ty. Pogratulować :!: Ogólnie wszystkim Wam gratuluję wspaniałych płyt. Wszyscy jesteście zajebiści :!: Nie to co ja.
Nie pieprz tylko lepiej byś pokazał co masz :) .

ODPOWIEDZ