Sprzęt muzyczny

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1122
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#331 Post autor: Krzysiek » pt maja 10, 2024 11:03 am

Podpowiedziałbys jaki to dokładnie kabel, poratował linkiem, to chyba nie jest drogie to może spróbuję jeszcze tą drogą, ale żeby nie nadziać na dzień dobry na trefne podłączenie i szukanie kolejnego kabla :wink:
Odpowiedziałem na priv :D

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13207
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#332 Post autor: lis23 » pn maja 13, 2024 10:53 am

Jak pisałem w innym wątku, do tv mam podłączony amplituner Denona AVR-X1600H, do niego mam podłączony odtwarzacz 4K UHDBD, Playstation 5, Xbox Series X i Nintendo Switch ( na przedzie, więc się nie liczy ). Wraz z telewizorem i odtwarzaczem 4K kupiłem odtwarzacz CD Yamaha CD-S303, pomyślałem że skoro ten stary odtwarzacz, który zaczął szwankować jeszcze daje radę to na razie nie będę go podmieniał na ten nowy i podłączę nowy odtwarzacz pod amplituner Denona, zamiast pod Yamahę.
W zestawie jest tylko najprostszy kabel, czyli stereo RCA, pokazane jest, żeby go podłączyć do amplitunera w Analog In ale Denon nie ma takiego wyjścia, więc szwagier podłączył mi pod fono ( tylko tam był dźwięk ), dźwięk jest ale bardzo cichy i strasznie zaszumiony, co jest nie tak?
Nie to podłączenie? ( phono jest chyba pod adapter? ) czy słaba jakość kabla?
W instrukcji do amplitunera jest tylko:

Podłączanie Set-Top Box (Tuner TV satelitarnej/kablowej)
Podłączanie odtwarzacza płyt Blu-ray/odtwarzacza DVD
Podłączanie kamery lub konsoli do gier
Podłączanie gramofonu

Tak jakby nie było możliwości podłączenia odtwarzacza CD.

https://manuals.denon.com/AVRX1600H/EU/ ... dwfjyg.php

Jeszcze jedno: ja tego nie podłączałem tylko szwagier, ja byłem w pracy ;)

Nawet nie wiecie jacy "Specjaliści" pracują w Media Expert ...
Mieli przewiesić mój stary tv na nowy wieszak w pokoju rodziców, nie chciało im się jednak odkręcać mocowań, więc przewiesili stary tv z moimi mocowaniami na nowy wieszak a tamte mocowania zamontowali na mój wieszak i się dziwili, że jest źle i twierdzili, że nic się nie da zrobić, kazali mi ściągać półkę :mrgreen: Nie potrafili podłączyć amplitunera do tv ani karty CX ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1122
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#333 Post autor: Krzysiek » pn maja 13, 2024 15:20 pm

W twoim specyficznym przypadku, wręcz z zegarmistrzowską precyzją trzeba się dopytywać o każde podłączenie, ponieważ prowadzisz jednostronny powtarzający się monolog z którego nic nigdy nie wynika.
Jak rozumiem sprzęty odtwarzacz 4K UHDBD, Playstation 5, Xbox Series X i Nintendo Switch masz podłączone poprzez HDMI - wyjście z poszczególnych, wejścia w amplitunerze... tak czy nie?
pokazane jest, żeby go podłączyć do amplitunera w Analog In ale Denon nie ma takiego wyjścia IN to wejście a nie wyjście.... wyjście to OUT. Więc z Yamachy poprzez wyjścia (OUT) analogowe stereo przewodami RCA podłącz do wejścia (IN) analogowego w amplitunerze... Na rysunku tylnego panelu nr 2
więc szwagier podłączył mi pod fono (tylko tam był dźwięk ) - nie będę się wypowiadał dlaczego to robi gość, który rzekomo skończył studia informatyczne... :roll: :mrgreen:
Czytaj ze zrozumieniem instrukcje :arrow: po to są :evil:

Nie wiem jaką usługę zamówiłeś (wniesienie, zamontowanie tv, podłączenie sprzętu) ale nie wymagaj od kogoś, kto może pierwszy raz na oczy widzi sprzęt grający i nie potrafi obsługiwać wiertarki (nie mieli akurat do tej roboty? nie chciało im się wiercić nowych otworów? - nie mi to oceniać) by cokolwiek Tobie dobrze podłączył, skoro Twój szwagier skończywszy studia techniczne i uczący się jakichś podstaw elektryki, również tego nie potrafi :wink:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13207
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#334 Post autor: lis23 » pn maja 13, 2024 15:37 pm

Playstation 5, Xbox Series X i odtwarzacz 4K UHDBD są podłączone poprzez HDMI do amplitunera, podobnie tv, Switch też ale na przedzie urządzenia. Do amplitunera podłączone jest też kino domowe 5.1, zapomniałem tego dopisać.
Nie wiem, czy ma jakieś znaczenie gdzie się podłączy dany sprzęt do amplitunera? Na pilocie mam:
CBL/SAT
DVD
Blu-Ray
GAME
AUX
MEDIA PLAYER
PHONO
TV AUDIO
TUNER
USB
Bluetooth
INTERNET RADIO

Z tego co widzę, audio in są trzy: phono, CBL/SAT i Media Player i dźwięk był tylko z phono ale jak pisałem, jest cichy i mocno szumi. Teraz idę do pracy, więc nic więcej nie zrobię ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1122
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#335 Post autor: Krzysiek » pn maja 13, 2024 16:20 pm

:shock: NIE POWTARZAJ PO WIELOKROĆ TO SAMO CO PISAŁEŚ WCZEŚNIEJ - JA POTRAFIĘ CZYTAĆ :twisted: Czytaj ze zrozumieniem co ja napisałem :!: :evil: Podałeś link do instrukcji w której co masz podane na tylnym panelu :arrow: RYSUNEK :?: i do czego odnosi się oznaczenie 2 :?: Jak już sobie sam wcześniej odpowiedziałeś, wejście PHONO jest "tradycyjnie" dla gramofonu.... to po co mielisz temat? :twisted:
Następnie msz :arrow: 1 CBL/SAT :arrow: czy to wymaga również dokładniejszego opisu :?: :shock: :roll:
I jest również :arrow: 2 MEDIA PLAYER
CZY JEST COŚ CZEGO JESZCZE NIE ZROZUMIAŁEŚ :?: :roll:

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13207
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#336 Post autor: lis23 » wt maja 14, 2024 07:08 am

Zarówno w CBL/SAT jak i Media Player nie było dźwięku, był tylko w Phono.

Obrazek
Obrazek

Ja mam do tego utrudniony dostęp, muszę odłączyć odtwarzacz 4K,CD, odłączyć i wyjąć PS5 żeby odwrócić ten amplituner a i tak potrzebuję latarki, żeby coś tam zobaczyć ;) Jak to wszystko pościągam to zobaczę ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1122
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#337 Post autor: Krzysiek » wt maja 14, 2024 11:01 am

lis23 pisze:
wt maja 14, 2024 07:08 am
Ja mam do tego utrudniony dostęp, muszę odłączyć odtwarzacz 4K,CD, odłączyć i wyjąć PS5 żeby odwrócić ten amplituner a i tak potrzebuję latarki, żeby coś tam zobaczyć ;) Jak to wszystko pościągam to zobaczę ;)
O czy ty piszesz :?: W którym miejscu masz utrudniony dostęp i dlaczego potrzebujesz do tego latarki :?: Nie robisz tego po ciemku a jak widzę, nawet dwie ręce mieszczą się tam bez problemu - nie masz zabudowanej szafki od tyłu i nic nie musisz wyciągać.... To nie są mikroskopijne wtyki a złącza RCA, gdzie nawet jedną ręką "po palcu" da się bezproblemowo je wpiąć :roll:
lis23 pisze:
wt maja 14, 2024 07:08 am
Zarówno w CBL/SAT jak i Media Player nie było dźwięku, był tylko w Phono.
lis23 pisze:
pn maja 13, 2024 15:37 pm
Nie wiem, czy ma jakieś znaczenie gdzie się podłączy dany sprzęt do amplitunera?
dzwońcie po karetkę bo zejdę na zawał :shock:
lis23 pisze:
pn maja 13, 2024 15:37 pm
Na pilocie mam:

MEDIA PLAYER
:!: :!: :!:

Korzystasz z pilotów odtwarzacza i amplitunera :shock: :roll: :?:

Jeśli ja się mylę co do możliwości podłączeń :? poproszę by Forumowicze mnie poprawili :roll: Więcej Koledze Lisowi już nie będę odpowiadał na oczywiste rzeczy. Za stracony mój czas, jest mi winien skrzynkę dobrego piwa, bym mógł się napić, obrzygać i zapomnieć o wszystkim co tu czytałem

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13207
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#338 Post autor: lis23 » wt maja 14, 2024 11:41 am

Krzysiek, jestem osobą słabowidzącą, ja nie będę tego robił na oślep od tyłu, muszę ten amplituner obrócić tak, żeby wszystko od tyłu było widać i nawet przy włączonym świetle jest dla mnie za ciemno. Było to podłączane wszędzie i dźwięk był tylko z Phono, mnie nie było wtedy w domu, więc sam muszę to obadać.
Nikt Cię do odpowiadania na forum nie zmusza, to wolny kraj ;) Nie chcesz to nie odpowiadaj i proste ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1122
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#339 Post autor: Krzysiek » wt maja 14, 2024 12:44 pm

lis23 pisze:
wt maja 14, 2024 11:41 am
Krzysiek, jestem osobą słabowidzącą, ja nie będę tego robił na oślep od tyłu
Właśnie z zamkniętymi powiekami po palcu da się bezproblemowo. Nie potrzeba dobrze widzieć czy choćby cokolwiek widzieć. Odsuń głośnik (z której strony Tobie bardziej pasuje i masz bezproblemowy dostęp do wszystkiego co potrzebujesz.
Wiesz (bo widzisz na rysunku z instrukcji) gdzie oba złącza się znajdują i nie potrzeba cokolwiek zaglądać, odpinać, obracać. NIE RÓB SCEN
Mając w lewej ręce praktycznie 4 palce bez czucia, wg Twojego pojęcia nie nadawałbym się na mechanika... :mrgreen: A nie raz trzeba było właśnie lewą ręką (bo prawą się nie dało sięgnąć) przykręcić jakiś przewód hydrauliczny (choćby 1/4") czy nakrętkę "ósemkę" a dojście tylko na trzy palce i to stojąc wygięty w paragraf, lub leżąc pod maszyną gdzie nie dało się głowy obrócić a na twarz leciał gorący olej.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13207
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#340 Post autor: lis23 » wt maja 14, 2024 16:55 pm

W Media Player wychodzi, że jest podłączony Xbox - on jest podłączony poprzez HDMI, tutaj problem jest taki, że tam jest pięć HDMI:

1 CBL/SAT
2 DVD
3 Blu-Ray - Odtwarzacz 4K - Sony UBP-X800M2 - HDMI 2.0
4 GAME - Playstation 5 - HDMI 2.0
5 MEDIA PLAYER - Xbox Series X- HDMI 2.0
6 ARC/eARC - TV Sony XR-55A95l - HDMI 2.1

AUX - na przednim panelu - Nintendo Switch - HDMI

Miejsce jest niby na jedną konsolę a ja mam dwie konsole, jeden odtwarzacz 4K UHDBD i jeden odtwarzacz CD + tv podłączony do HDMI 6.Czyli musiałbym przepiąć Xboxa w CBL/SAT lub w DVD?

Jeżeli idzie o Media Expert to zapłaciłem 300 zł za usługę wniesienia, rozpakowania , wywiercenia dziur i montaż uchwytu ( co u mnie było już zrobione ), zawieszenie tv, ustawienie programów + dodatkowe 150 zł za wywiercenie dziur i montaż uchwytu w pokoju rodziców i przewieszenie mojego poprzedniego tv, więc w sumie wzięli 450 zł i odwalili fuszerkę ;)
Ostatnio zmieniony śr maja 15, 2024 07:47 am przez lis23, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1122
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#341 Post autor: Krzysiek » wt maja 14, 2024 17:29 pm

:twisted: OGARNIJ SIĘ :twisted: nikt na Forum nie odwala takiej fuszerki jak Ty :twisted:
Podesłałeś link w którym jest ten rysunek :?: :?: :!:
Obrazek
Czego w nim nie rozumiesz :?: Nie potrafisz liczyć do dwóch :?:

Awatar użytkownika
Krzysiek
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1122
Rejestracja: śr gru 07, 2011 16:52 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Sprzęt muzyczny

#342 Post autor: Krzysiek » wt maja 14, 2024 17:53 pm

lis23 pisze:
wt maja 14, 2024 16:55 pm
Jeżeli idzie o Media Expert to zapłaciłem 300 zł za usługę wniesienia, rozpakowania , wywiercenia dziur i montaż uchwytu ( co u mnie było już zrobione ), zawieszenie tv, ustawienie programów + dodatkowe 150 zł za wywiercenie dziur i montaż uchwytu w pokoju rodziców i przewieszenie mojego poprzedniego tv, więc w sumie wzięli 450 zł i odwalili fuszerkę ;)
To będzie niejako odpowiedź dla innych Forumowiczów :mrgreen:
Lisu kupił nowy tv z nowym wieszakiem - dla siebie... Ale chciał by poprzedni tv, który miał wcześniej zamocowano w pokoju Jego Rodziców... To jest jak z wkładaniem słonia do lodówki :mrgreen: ponieważ...
by poprzedni tv Lisa zawiesić u Jego Rodziców, trzeba najpierw było zdemontować w pokoju Kolegi Lisa wieszak, przymierzyć go do ściany w drugim pokoju, powiercić otwory i zamocować wieszak. A następnie przewiesić tv.
By w pokoju Kolegi Lisa powiesić nowo zakupiony tv, należy najpierw nowy wieszak przymierzyć do ściany, powiercić nowe otwory, przymocować go do ściany. I dopiero wtedy przykręcić uchwyty do nowego tv i go zawiesić na nowym wieszaku.
Tylko Kolega Lis nie zapłacił za demontaż starego wieszaka :mrgreen: więc na upartego zrobili to za co mieli zapłacone i nic więcej... :mrgreen:
A wystarczyło tylko zamienić uchwyty do wieszaków :arrow: czyli ze starego tv odkręcić i dać do nowego tv na stary wieszak w pokoju Lisa a w drugim pokoju przymocować nowy uchwyt i z tego dać wieszaki do starego tv. Ale jeśli ktoś nie potrafi sobie tego przypilnować to ma jak ma i niech nie narzeka na jakość obsługi, którą spokojnie można samemu sobie zrobić oszczędzając przynajmniej 300zł :mrgreen:
KONIEC

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13207
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#343 Post autor: lis23 » wt maja 14, 2024 18:15 pm

Nie, kupiłem nowy tv i wieszak dla rodziców, ja już wieszak miałem, zakupiony i zamontowany w maju 2021 roku, wiec u mnie nie trzeba było nic wiercić, tylko zdjąć stary tv, odkręcić od niego te dwie szyny na wieszak, przykręcić do nowego tv i zawiesić. Nowy wieszak był do pokoju rodziców, tam trzeba było wywiercić dziury, zamontować wieszak i zawiesić tv.
U mnie panowie stwierdzili, że się nie da i że trzeba usunąć półkę z płytami CD ( telewizor nachodził na półkę ), natomiast w drugim pokoju tak powiesili tv, że wisiał mocno przechylony do przodu, co groziło jego upadkiem. Za tę usługę skasowali dodatkowe 150 zł.

Tak to wyglądało u mnie: ( tę półkę, gdzie jest min. Williams kazali mi usunąć ;) )

Obrazek

A tak wygląda teraz:

Obrazek

Teraz jest znacznie niżej i tv bez problemu wsuwa się pod półkę.

Co do amplitunera to podłączyłem odtwarzacz CD zarówno do CBL/SAT jak i do Media Player i nie ma dźwięku, był tylko w Phono ale taki jak opisałem wcześniej.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
swordfish
Zdobywca Oscara
Posty: 2862
Rejestracja: śr gru 01, 2010 11:44 am
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt muzyczny

#344 Post autor: swordfish » wt maja 14, 2024 21:28 pm

Chyba wolałbym zainwestować w szafkę pod telewizor. Telewizor zainstalować na nóżkach i postawić na komodzie-szafce, a do niej schować amplituner.
Faktycznie ta dolna półka z płytami "zawadza". Nie dziwię się, że im przeszkadzała w montażu. Generalnie telewizor "przyczepia się" do ściany, a tu prawie wisi w powietrzu.

Czy masz głośniki do Dolby Atmos? Aż boję się pomyśleć jaki jest układ nagłośnienia. Jak na małe mieszkanie, to lepiej iść za radą Ghostka i skupić się na układzie 2.1, zwłaszcza, że głównie chcesz słuchać muzyki, a dodatkowo masz uszkodzony słuch. Nie ma sensu budować potężnych systemów z za dużym basem, które potem u sąsiadów dudnią.

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +
Posty: 13207
Rejestracja: czw lis 12, 2009 03:50 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęt muzyczny

#345 Post autor: lis23 » wt maja 14, 2024 22:19 pm

On nie wisi w powietrzu, ten wieszak pozwala na przesuwanie tv do przodu i do tyłu, w górę i w dół, w lewo i w prawo i można go maksymalnie wysunąć do przodu, jak i dosunąć całkiem do ściany, ja mam przybliżony bo nie widzę napisów z daleka.
Poprzedni tv Sony wisiał w tym samym miejscu i na tym samym wieszaku, także 55 cali i nie było problemu z półką, może otwory montażowe są tam w innym miejscu niż tu ale to dziwne, że jest taka różnica ale tamten tv jest z 2017 roku a obecny z listopada 2023.
Nie mam DA, można dokupić, dwa małe na głośniki stojące i dwa na sufit ;)
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ