Inne problemy z kompem

Dla forum FilmMusic.pl Offtop jest źródłem sukcesu. Złotą żyłą. Dlatego stworzyliśmy specjalne miejsce wypowiedzi utrzymanej w tonie, delikatnie mówiąc, luźno-frywolnym. Wszystko co uznane zostanie za Offtop trafiać będzie tutaj.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +

Re: Inne problemy z kompem

#181 Post autor: lis23 » pn paź 25, 2021 13:38 pm

W maju zakupiłem tablet graficzny XP-PEN Artist 22R PRO i od początku mam z nim problemy ...
Od pierwszego dnia mam problemy z podłączeniem do PC, tablet ma kabel USB C i działa tylko wtedy, gdy odłączę kabel od PC, podłączę do smartfona ( jest dźwięk podłączenia ), odłączę i ponownie podłączę do PC ( ponownie jest dźwięk podłączenia ). Tablet był na serwisie i nic nie stwierdzono, u nich działa. Dalej, z programów graficznych działa tylko Krita, nie działa mi Corel, OpenCanvas7, SketchBook, itp. te programy otwierają się na monitorze ale nie na tablecie. Działa Krita ale i tu nie jest różowo - normalnie powinno to wyglądać tak, że dotknięciem piórka wybieram opcję, pędzel, kolor, itp. Ja muszę za każdym razem wciskać przycisk na piórku, który odpowiada za lewy przycisk myszy, inaczej nie da się nic zrobić ... Sklep w którym kupiłem sprzęt (MirapolNEXT ) twierdzi, że wszystko jest ok, pisałem na forum Corela ale nikt nie odpisał, nie wiem już co zrobić, bo to nie jest tani sprzęt a praca na nim do przyjemnych nie należy.

https://mirapolnext.pl/tablet-graficzny ... 17466.html
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

Awatar użytkownika
qnebra
Zdobywca Oscara

#182 Post autor: qnebra » pn paź 25, 2021 15:16 pm

Nie ma jakichś sterowników do tego urządzenia czy coś?

Awatar użytkownika
lis23
+ Ludvig van Beethoven +

#183 Post autor: lis23 » pn paź 25, 2021 15:24 pm

Są sterowniki ale opcji jest niewiele i to one mi najpierw nie działały, dlatego tablet poszedł do serwisu. Okazało się, że jest coś nie tak z kablem USB C ale u nich działało, więc nic mi nie wymienili, jak pisałem, trzeba odprawiać żonglerkę z kablem żeby to w ogóle działało. Sklep twierdzi, że jest wszystko ok, ewentualnie ... mogę sobie sam kupić nowy kabel USB C ;) Na zwykłym USB nie działa.
Tylko On, Williams John ;)
Tylko on, Elton John ;) ;)

ODPOWIEDZ