Star Wars

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#151 Post autor: Bucholc Krok » pt mar 26, 2010 11:40 am

Jeśli czyta komp to tym bardziej wieża..
Na początku też myślałem, że to zabezpieczenie, ale słuchałem na starym odtwarzaczu z 94r. i jest to samo. Może on też nie daje rady. Ale przecież gdyby to było zabezpieczenie to by Sony coś napisała, albo w sklepach by to napisali. Mnie się zdaje, że to miało być zabezpieczenie, ale Sony spartoliła sprawę i "zabezpieczenie" jest wszędzie słyszalne.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#152 Post autor: Adam » pt mar 26, 2010 11:43 am

Były swojego czasu afery że producenci tych zabezpieczeń nie informowali o tym i dostawali karę od jakiś agencji konsumenckich. później musieli dawać naklejki "not play on pc/mac" albo z tyłu biały znaczek przekreslonego komputera.. Ja nie mówię że z Ulitmatem tak było, ale poniewąż to sony, to jest to możliwe.. Zabezpieczenia były przez Sony i EMI stosowane na ogromną skalę około 2001-2004 roku.. Później zrezygnowali bo firma która to wymyśliła zgarnęła mega kasę, a po roku nowe napędy dvd-r umiały to bez problemu czytać i ich wyśmiali z tą blokadą.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#153 Post autor: Adam » pt mar 26, 2010 11:59 am

EMI miało takie info na swoich płytach. Na pocżątku nikt nie dawał..

http://www.fedge.net/emi/love.jpg


Sony miało takie :

http://www.coverbrowser.com/image/soundtracks/369-1.jpg

Po 2005 roku, gdy znowelizowano prawa autorskie i gdy napędy w kompach umiały to już normalnie czytać, zrezygnowali z tego by nie płacić za bezdurne za patent firmie która to wymyśliła, i dwa - kupioną legalnie płytę nabywaca ma prawo sobie skopiować, a wówczas nie mógł i po zmianie przepisów musieli z tego zrezygnować. Zabezpieczenia nazwyały się DADC, Sekurom lub Safedisc.. Notabene Polak jako pierwszy na świecie jedno z nich złamał w tamtych latach za co go FBI wzięło do siebie do informatyków.. Poguglujcie sobie jest masę artykułów o tych ciekawych smaczkach dawnych czasów :)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#154 Post autor: Althazan » pt mar 26, 2010 21:00 pm

Adam Krysiński pisze:Więc może to jest tym powodem?
Nie, to co ja widziałem, były jakby mróz narysował esy-floresy na powierzchni zapisanej. Normalnie jakby się płyty utleniły?

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#155 Post autor: Adam » pt mar 26, 2010 21:02 pm

ale takie "fale" często na płytach są.. ja mam sporo takich i nic się nie dzieje.. choć to tyczy najczęściej europejskich tłoczeń..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#156 Post autor: Bucholc Krok » pt mar 26, 2010 21:12 pm

Też widziałem takie fale. Były na tej płycie z Beat Records, którą oddałem partaczom..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#157 Post autor: Adam » pt mar 26, 2010 21:14 pm

one też się chyba ze starości robią.. ja to widze głównie na starych płytach, ale nigdy nie miałem żadnych problemów.
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#158 Post autor: Althazan » pt mar 26, 2010 21:29 pm

Adam Krysiński pisze:ale takie "fale" często na płytach są.. ja mam sporo takich i nic się nie dzieje.. choć to tyczy najczęściej europejskich tłoczeń..
To nie fale. Fale znam. To były es-floresy na powierzchni - wyczuwalne palcem. Jakby warstwa zewnętrzna odchodziła...

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58231
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

#159 Post autor: Adam » pt mar 26, 2010 21:37 pm

Althazan pisze:To nie fale. Fale znam. To były es-floresy na powierzchni - wyczuwalne palcem. Jakby warstwa zewnętrzna odchodziła...
aaa no jak jakaś druga warstwa i narośle wyczuwalne to co innego :D
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#160 Post autor: Bucholc Krok » pt mar 26, 2010 21:59 pm

Adam Krysiński pisze:one też się chyba ze starości robią.. ja to widze głównie na starych płytach, ale nigdy nie miałem żadnych problemów.
Widziałem coś takiego tylko na nielicznych, NOWYCH egzemplarzach. Mam CD-ki z lat 80-tych, które nie mają żadnych śladów.
Ale na 2 płytach z pewnej gry komputerowej (gra jest na 4-ech, ale tylko 2 mają defekty) są ślady jak podczas mrozu na szybie. Na jednej są jakies smugi oraz dziwne "gwiazdki", które skrzą się, gdy się obraca płytę, a na drugiej są dziwne białe wzorki oraz "zaparowanie" na 3/4 lustra. Mam grę od nowości i na początku tego nie było. Pojawiło się jakieś 5 lat temu. Gra jest z 96r. Nawet nie wiem, czy takie coś uniemożliwia odtwarzanie płyty.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#161 Post autor: Althazan » czw kwie 15, 2010 22:51 pm

No i co? Dostałeś te następne, wymienione trzeszczące płyty?

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#162 Post autor: Bucholc Krok » czw kwie 15, 2010 23:01 pm

Jasne, pisałem o tym na forum tuż po dojściu zamiennika. Paczka zapakowana, jutro odsyłam bubla.
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#163 Post autor: Althazan » czw kwie 15, 2010 23:09 pm

Czyli to już drugi bubel, tak?

Awatar użytkownika
Bucholc Krok
Jean-Baptiste Lully
Posty: 17506
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 20:21 pm
Lokalizacja: Golden Age

#164 Post autor: Bucholc Krok » czw kwie 15, 2010 23:12 pm

Zgadza się. Tym razem odbieram kasę. Mam nadzieję, że kurs będzie korzystny..
"Wszyscy się koncentrują na tej wymianie słów z Lechem Wałęsą, który jest niesłychanie szybki, jeżeli chodzi o riposty, i tutaj ma taki intelekt najwyższych lotów" Rafał "Rafaello" Trzaskowski, prezydęt Warszawy

Awatar użytkownika
Althazan
+ Georges Delerue +
Posty: 3635
Rejestracja: wt lut 24, 2009 14:28 pm

#165 Post autor: Althazan » czw kwie 15, 2010 23:16 pm

Bucholc Krok pisze:Zgadza się. Tym razem odbieram kasę. Mam nadzieję, że kurs będzie korzystny..
Teoretycznie trend jest przeciwny do korzystnego, ale kto wie...? ;)

ODPOWIEDZ