The Lord of the Rings - complete

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Lord of the Rings - complete

#286 Post autor: Adam » wt kwie 17, 2018 08:48 am

naklejka/nadruk FBI to standard w wydaniach USA tego typu. jakiś czas temu gdy np. Sony/Sony Classical na USA robił jeszcze tłoczone płyty z dowolnych gatunków, to wszystkie miały biały pasek na sporą długość tylnej okładki jewela z tym logo co mocno szpeciło okładki. Przykład:

Obrazek

wersje EU tego nie miały.

Pierwsze wersje LOTR CR też miały te same nadruki FBI tylko bez tego Meksyku..
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: The Lord of the Rings - complete

#287 Post autor: MichalP » wt kwie 17, 2018 19:34 pm

Sam kupowalem jeszcze pierszego LOTRa - FOTR Complete w Polsce w Saturnie we Wroclawiu - to byly czasy, w dzien premiery mieli tego cale 3 sztuki w oszklonej gablocie - i tylko za 130 zl w tamtym czasie. Nie wiem skad taka cena ale wydanie bylo USA.

Tamto pierwsze wydanie bylo chyba w calosci produkowane w USA.

Pozostale dwa kupowalem juz bedac w Kanadzie przez Amazon - cena oscylowala w okolicach 70 dolarow.

Takze jak widac produkcje przeniesli do Meksyku co by produkowac po taniosci a ceny podniesli :evil:

Zastanawiam sie tylko czy sobie nie sprawic ROTK Complete jak juz go wydadza bo w pierwszej edycji material w Advanced Sound na DVD-Audio jest wydany na plycie dwustronnej. Trzeba sie z tym obchodzic jak z jajkiem. Zakladam, ze na Blurayu bedzie to po prostu zwykla jednostronna plyta.

Awatar użytkownika
Kaonashi
Joe Hisaishi
Posty: 13561
Rejestracja: pt sie 19, 2011 17:36 pm
Lokalizacja: Kraina Bogów

Re: The Lord of the Rings - complete

#288 Post autor: Kaonashi » wt kwie 17, 2018 19:39 pm

Jak coś, to w Krakowie w Saturnie podstawki z każdej części walają się za 19,99.
Gdyby nie piraci, byłbym jak Zbigniew Hołdys - Eric Clapton.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Lord of the Rings - complete

#289 Post autor: Adam » wt kwie 17, 2018 21:14 pm

Kaonashi pisze:
wt kwie 17, 2018 19:39 pm
Jak coś, to w Krakowie w Saturnie podstawki z każdej części walają się za 19,99.

youtu.be/OO3FANjwKHY
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: The Lord of the Rings - complete

#290 Post autor: MichalP » śr kwie 18, 2018 19:46 pm

Hmm, wiadomo, ze to bardziej dla muzycznych hardcorow, ale majac complety oficjalne, jezeli nie ma sie podstawek to warto je kupic bo w praktyce stanowia zestaw alternatywnych utworow, ktore nie uslyszy sie nigdzie indziej.

W praktyce to co jest na komplitach to finalna wersja partytur przygotowanych w momencie zaistnienia rozszerzonych wydan filmow. Podstawki stanowia zbieranine utworow dobranych pod wersje kinowe filmu, ale takze stanowia zlepek utworow zmontowanych pod albumy i zawieraja czesto wczesnie nagrane wersje, ktore pozniej wielokrotnie byly zmieniane.

Taki prolog z LOTRa istnieje przynajmnie w 3 wersjach: na podstawce mamy super wczesna wersje (wyleciala z filmu zupelnie), na Rarities dodanej do ksiazki mamy wersje z tematem Gondoru, ktory pozniej wylecial i w finalnym filmie mamy jeszcze inna wersje, na complicie rozszerzana dodatkowo jak Shore dokomponowal muzyke pod dodane sceny. I kazda z tych wersji znaczaco sie rozni.

Takze dla mnie podstawowe plyty sluza jako bardziej dodatek do complitow z cala masa alternatywnych wersji.
Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2018 22:14 pm przez MichalP, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: The Lord of the Rings - complete

#291 Post autor: Ghostek » śr kwie 18, 2018 21:57 pm

Ja powiem tak.
Nie miałbym żadnego problemu z podstawkami, bo są świetnym montażem tego kolosa. Fajny dobór materiału i zadziwiająca przyswajalność... Ale master, to jakiś kibel...
Zrozumie ten, kto porówna dźwiękowo komplity z podstawkami...
Obrazek

Awatar użytkownika
MichalP
Nominacja do odkrycia roku
Posty: 1036
Rejestracja: czw wrz 07, 2017 04:28 am
Lokalizacja: Gdzies w Kanadzie

Re: The Lord of the Rings - complete

#292 Post autor: MichalP » śr kwie 18, 2018 22:13 pm

Nigdy nie wczytywalem sie w szczegoly ale dlaczego jest taka roznica: inni ludzie zajmowali sie masteringiem?, inny material zrodlowy zostal uzyty?.

Inna sprawa to dla mnie LOTR zawsze inaczej (lepiej) brzmial niz TTT i ROTK - byl taki bardziej wyrazisty, zwarty insturmentalnie, przy TTT i szczegolnie przy ROTK dzwiek jest jakby miekszy, ma wiekszy ambient, solowe partie nie sa juz tak wyraziste. Complety zdecydowanie poprawiaja odbior muzyki ale i tak pomimo ogromu nowego materialu w TTT to wlasnie FOTR jest moja ulubiona muzyczna odslana. TTT bedzie zaraz za nim - glownie dzieki tematowi Rohanu i swietnej muzyce akcji, ROTK dalej w tyle.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Lord of the Rings - complete

#293 Post autor: Adam » czw maja 24, 2018 16:30 pm

Szybcy są :) Dwie Wieże wychodzą 27.07.
#FUCKVINYL

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: The Lord of the Rings - complete

#294 Post autor: Jedi-Master » czw maja 24, 2018 16:51 pm

No i super tym sposobem dadzą całość do końca roku. Cenowo też pewnie koło 300 zł trzeba za wczasu odłożyć :D

hp_gof

Re: The Lord of the Rings - complete

#295 Post autor: hp_gof » czw maja 24, 2018 16:56 pm

Oł dżizas, skąd brać kasę? :shock: :shock: :shock:

Jedi-Master
Spec od additional music
Posty: 668
Rejestracja: pn lut 13, 2017 13:02 pm

Re: The Lord of the Rings - complete

#296 Post autor: Jedi-Master » czw maja 24, 2018 17:27 pm

Ja mam odłożone już 200 zł :wink:

hp_gof

Re: The Lord of the Rings - complete

#297 Post autor: hp_gof » czw maja 24, 2018 17:31 pm

Ja cały czas na coś odkładam, a to jest studnia bez dna :P Pocieszenie jest takie, że Drużyna wciąż się nie wyprzedała, więc nie będę musiał Wież od razu kupować, będzie można się przez jakiś czas wstrzymać ;)

Awatar użytkownika
Ghostek
Hardkorowy Koksu
Posty: 10201
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 23:17 pm
Lokalizacja: Wyłoniłem się z Nun
Kontakt:

Re: The Lord of the Rings - complete

#298 Post autor: Ghostek » czw maja 24, 2018 19:36 pm

hp_gof pisze:
czw maja 24, 2018 17:31 pm
Ja cały czas na coś odkładam, a to jest studnia bez dna :P Pocieszenie jest takie, że Drużyna wciąż się nie wyprzedała, więc nie będę musiał Wież od razu kupować, będzie można się przez jakiś czas wstrzymać ;)
To uważaj. TTT najszybciej zeszło z rynku, więc parcie będzie przeogromne. Większe kilkakrotnie niż na FOTR, więc mogą być spore przestoje z realizacją po pierwszym rzucie ;)
Obrazek

hp_gof

Re: The Lord of the Rings - complete

#299 Post autor: hp_gof » czw maja 24, 2018 21:50 pm

Nosz kurna... :roll:

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58192
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: The Lord of the Rings - complete

#300 Post autor: Adam » pt maja 25, 2018 15:25 pm

Obrazek
#FUCKVINYL

ODPOWIEDZ