SPRZEDAM SCORY / KUPIĘ SCORY :

W tym miejscu piszemy o wszelkich sprawach dotyczących wydań muzyki filmowej, zarówno tych limitowanych, jak i tych nieco szerzej dostępnych. Jeśli szukasz jakiejś rzadkiej płyty, chcesz się dowiedzieć gdzie ją kupić, od kogo i za ile to jest miejsce dla Ciebie
Wiadomość
Autor
Turek

Re: SPRZEDAM SCORY :

#646 Post autor: Turek » czw lis 17, 2011 23:15 pm

Paweł Stroiński pisze:Tylko jedna uwaga.

TTRL nie ma w sobie *nic* eksperymentalnego.
Źle się wyraziłem. Mam na myśli takie utwory underscorowe jak Sit Back and Relax, Beam, Air.

Te utwory wybijają się nieco ze ścieżki, jak dla mnie psują jej odbiór. Mówiłeś kiedyś że Hans chciałby Linię nagrać raz jeszcze - jestem za.

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: SPRZEDAM SCORY :

#647 Post autor: Paweł Stroiński » czw lis 17, 2011 23:44 pm

Napisał 6 godzin muzyki do tego filmu, niektóre kawałki (jak Air) nie weszły do filmu. Stone in My Heart zresztą też nie weszło.

Z tego, co mi Zimmer mówił, jak tak jechał po Prażanach, to chciałby rozszerzyć swoje oryginalne suity.

Turek

Re: SPRZEDAM SCORY :

#648 Post autor: Turek » czw lis 17, 2011 23:49 pm

Paweł Stroiński pisze:Z tego, co mi Zimmer mówił, jak tak jechał po Prażanach, to chciałby rozszerzyć swoje oryginalne suity.
Ciekawe tylko czy ich komplete re-reci słyszał... :roll:

A poza tym co znaczy jechał ;)

Może mieć zarzuty do tego jak jego muzykę nagrali, ale umiejętności muzykom nie zabierze :)

Praga nagrywała choćby Rambo 4 i Expendables i tam jakoś nikt nie słyszał że to niby Praga... :)

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: SPRZEDAM SCORY :

#649 Post autor: Paweł Stroiński » czw lis 17, 2011 23:55 pm

Nie podejrzewam. Hans jest fanem muzyki filmowej, owszem. Doskonale wie, co się dzieje wokół niego w tej chwili. Wiem, że jest wielkim fanem Herrmanna i nawet w Londynie o tym gadaliśmy podczas sesji, ale nie sądzę, by interesowały go jakiekolwiek re-recordingi.

Może te stare Barry'ego najwyżej (bo Hans był dużym jego fanem).

Powodem, dla którego nigdy nie spytałem, jak prosiłeś, o Conana było to, że po pierwsze uznałem to pytanie za nieuprawnione i nieprofesjonalne z dziennikarskiego punktu widzenia, a po drugie, jak pojechał po pomyśle składanki i po samej składance, to, szczerze mówiąc, uznałem, że pytanie go o Prażan ma zero sensu. Uznałem także, że ich szanuje po tej akcji jeszcze mniej niż ja.

Zimmer jechał po zmianach aranżacji, twierdząc, że to nie jest jego muzyka, tylko czyjaś wariacja na temat jego muzyki (dało się wyczuć tutaj znaczenie: "wariacja jakiegoś idioty na temat jego muzyki", Hans mówił bardzo dyplomatycznie, ale to miał na myśli).

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: SPRZEDAM SCORY :

#650 Post autor: Tomek » czw lis 17, 2011 23:57 pm

Temat jest o płytach do sprzedaży, nie o Zimmerze. Tak tylko przypominam.
Obrazek

Turek

Re: SPRZEDAM SCORY :

#651 Post autor: Turek » pt lis 18, 2011 00:03 am

Tomek pozamiatał :D

Turek

Re: SPRZEDAM SCORY :

#652 Post autor: Turek » pt lis 18, 2011 00:07 am

Paweł Stroiński pisze:"wariacja jakiegoś idioty na temat jego muzyki", Hans mówił bardzo dyplomatycznie, ale to miał na myśli).
Znowu zaczynasz ? Mało Ci ?

Awatar użytkownika
kiedyśgrześ
+ W.A. Mozart +
Posty: 5929
Rejestracja: sob lip 09, 2011 12:05 pm

Re: SPRZEDAM SCORY :

#653 Post autor: kiedyśgrześ » pt lis 18, 2011 00:29 am

Zimmer to zombi, umarł z 10 lat temu, niestety nikt mu tego nie powiedział. Dawno dawno temu w odległej galaktyce gdy nosiłem krótkie spodenki, przemierzałem uliczki swojego podwarszawskiego miasteczka na rowerze marki Romet, słuchawki na uszach, przy pasie walkman (takie stare mp3) marki Yoko, w nim kaseta z taśmą magnetyczną (takie rozciągalne Cd) na niej dokonane własnoręcznie przeze mnie i przy pomocy monofonicznego magnetofonu marki Kasprzak i równie monofonicznego telewizora marki Elektron nagranie kapitalnej muzyki pana Hans Zimmer z filmu Black Rain, nagranie dokonane na zasadzie głośnik w mikrofon prosto z filmu uwiecznionego na kasecie VHS (takie stare BD), To był czad, to było cool, to było nowe, to było oryginalne i do dzisiaj idzie tego słuchać, 20 minut w wersji legalnej, reszta w wersji mniej legalnej. Dzisiaj drodzy państwo wyjeżdżacie mi tu z eklektycznym sianem z Black Hawk, Arvo Parta z Dead Can Dance to i ja pewnie potrafiłbym sobie zmiksować na PC, choć zapewne nie tak umiejętnie, z Kodem którego techniczny aspekt nagrania wręcz uniemożliwia wysłuchanie, prawdopodobnie za sprawą potomków Beethovena zatrudnionych przy konsoli na zasadzie nacjonalistycznego nepotyzmu, z Incepcją w której po 30-to sekundowym prologu z Pendereckiego nie dzieje się już nic ciekawego. Król już dawno gryzie ziemię, potrzebny jest nowy król!

ps. tu podobno sprzedają soundtracki, na której stronie konkretnie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: SPRZEDAM SCORY :

#654 Post autor: muaddib_dw » pt lis 18, 2011 08:07 am

Cofnij się kilka stron.

Awatar użytkownika
Adam
Jan Borysewicz
Posty: 58235
Rejestracja: wt lis 24, 2009 19:02 pm

Re: SPRZEDAM SCORY :

#655 Post autor: Adam » pt lis 18, 2011 08:28 am

kiedyśgrześ pisze:ps. tu podobno sprzedają soundtracki, na której stronie konkretnie :D
strona 40 - zapraszam 8)
#FUCKVINYL

Awatar użytkownika
Tomek
Redaktor Kaktus
Posty: 4257
Rejestracja: pn maja 02, 2005 21:43 pm
Kontakt:

Re: SPRZEDAM SCORY :

#656 Post autor: Tomek » pt lis 18, 2011 09:44 am

kiedyśgrześ pisze:na niej dokonane własnoręcznie przeze mnie i przy pomocy monofonicznego magnetofonu marki Kasprzak i równie monofonicznego telewizora marki Elektron nagranie
Też tak robiłem :D
Obrazek

Awatar użytkownika
muaddib_dw
Zdobywca Oscara
Posty: 3237
Rejestracja: wt lis 24, 2009 16:40 pm
Lokalizacja: Kargowa

Re: SPRZEDAM SCORY :

#657 Post autor: muaddib_dw » pt lis 18, 2011 10:19 am

Ja również ale bez jeżdżenia rometem :wink:

Awatar użytkownika
Koper
Ennio Morricone
Posty: 26136
Rejestracja: pn mar 06, 2006 22:16 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: SPRZEDAM SCORY :

#658 Post autor: Koper » pt lis 18, 2011 18:32 pm

Paweł Stroiński pisze:Tylko że Da Vinci Code i BHD to rzadki przypadek score'ów, które są cenione przez niefanbojów.
Ja ich nie cenię zbyt przesadnie. :P Kod trochę, bo przynajmniej ma fajny track Harveya. :P
kiedyśgrześ pisze:Zimmer to zombi, umarł z 10 lat temu, niestety nikt mu tego nie powiedział. Dawno dawno temu w odległej galaktyce gdy nosiłem krótkie spodenki, przemierzałem uliczki swojego podwarszawskiego miasteczka na rowerze marki Romet, słuchawki na uszach, przy pasie walkman (takie stare mp3) marki Yoko, w nim kaseta z taśmą magnetyczną (takie rozciągalne Cd) na niej dokonane własnoręcznie przeze mnie i przy pomocy monofonicznego magnetofonu marki Kasprzak i równie monofonicznego telewizora marki Elektron nagranie kapitalnej muzyki pana Hans Zimmer z filmu Black Rain, nagranie dokonane na zasadzie głośnik w mikrofon prosto z filmu uwiecznionego na kasecie VHS (takie stare BD), To był czad, to było cool, to było nowe, to było oryginalne i do dzisiaj idzie tego słuchać, 20 minut w wersji legalnej, reszta w wersji mniej legalnej. Dzisiaj drodzy państwo wyjeżdżacie mi tu z eklektycznym sianem z Black Hawk, Arvo Parta z Dead Can Dance to i ja pewnie potrafiłbym sobie zmiksować na PC, choć zapewne nie tak umiejętnie, z Kodem którego techniczny aspekt nagrania wręcz uniemożliwia wysłuchanie, prawdopodobnie za sprawą potomków Beethovena zatrudnionych przy konsoli na zasadzie nacjonalistycznego nepotyzmu, z Incepcją w której po 30-to sekundowym prologu z Pendereckiego nie dzieje się już nic ciekawego. Król już dawno gryzie ziemię, potrzebny jest nowy król!
Amen. No, może nie w 100%, ale w dużej mierze amen. ;)
"Hans Zimmer w tej chwili nic nie potrzebuje. (...) Ciebie też nie potrzebuje." - Paweł Stroiński

Awatar użytkownika
Paweł Stroiński
Ridley Scott
Posty: 9316
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 21:45 pm
Lokalizacja: Spod Warszawy
Kontakt:

Re: SPRZEDAM SCORY :

#659 Post autor: Paweł Stroiński » czw lis 24, 2011 22:39 pm

Muszę po raz kolejny pogratulować Adamowi profesjonalizmu - paczka przyszła dziś, wszystko OK. Właśnie słucham Sneakersów.

Awatar użytkownika
karcharoth
Jestem Żydem
Posty: 336
Rejestracja: ndz wrz 19, 2010 12:05 pm
Lokalizacja: Wrocław, niekiedy Kargowa, ale głównie Planet Armstrong

Re: SPRZEDAM SCORY :

#660 Post autor: karcharoth » czw lis 24, 2011 23:24 pm

Adaś, a gdzie moja paczka? :D
"If our music survives, which I have no doubt it will, then it will because it is good." - Jerry Goldsmith

ODPOWIEDZ